איך מייבשים עשבי תיבול בתנור?

לייבוש מהיר של עשבי תיבול בתנור, מרפדים דף עוגיה בנייר מוסלין או קלף ומניחים שכבה אחת של עשבי תיבול על המגש. לאחר מכן, כוון את התנור לטמפרטורה הנמוכה ביותר והכניס את המגש פנימה והפוך את עשבי התיבול כל 30 דקות. כדי לוודא שהאוויר מסתובב בתוך התנור, השאירו את דלתו של תנור חשמלי מעט פתוח. אם יש לכם תנור גז, סגרו את הדלת, אך פתחו אותה כל 5 דקות למשך 30 שניות בכל פעם כדי לאפשר לאוויר להסתובב. עשבי התיבול יבשים כשאפשר לפזר את העלים שלהם בקלות בין האצבעות. המשך לקרוא את המאמר כדי ללמוד כיצד לאחסן עשבי תיבול יבשים!

אם יש לכם עשבי תיבול שעליכם לייבש
אם יש לכם עשבי תיבול שעליכם לייבש, כדאי לכם לייבש אותם בתנור.

גני עשבי תיבול הם תוספת נהדרת לכל בית, ועשבי תיבול טריים זמינים בקלות בשוקי המכולת או האיכרים. אם יש לכם עשבי תיבול שעליכם לייבש, כדאי לכם לייבש אותם בתנור. למרות שהם יכולים להרוס את הטעם של עשבי התיבול אם אתה מבשל אותם יתר על המידה, התנורים מציעים שיטה מהירה להשלמת התהליך. בנוסף, הם יכולים להיות אופציה נהדרת עבור אנשים החיים באזורים לחים המונעים ייבוש אוויר. אם אתה מוכן לייבש מנה של עשבי תיבול טריים, תצטרך לאסוף ולהכין את עשבי התיבול. לאחר שייבשתם את עשבי התיבול, עליכם לאחסן אותם בכלי אטום.

חלק 1 מתוך 4: איסוף עשבי התיבול שלך לייבוש

 1. 1
  קצור את עשבי התיבול שלך כשהם רכים רגע לפני שנוצרים פרחים. איך טעם עשבי התיבול יהיה תלוי כשחותכים אותם מהצמח. תוכלו לקבל את הטעם הטוב ביותר בזמן שעשבי התיבול עדיין רכים, אותם תוכלו להרגיש באצבעותיכם. אם העשב פורח, זה יהיה רגע לפני שהניצנים נפתחים.
  • אתה עדיין יכול לייבש עשבי תיבול שפרחו, אך הטעם יהיה מר.
  • תהליך זה עובד על כל עשבי התיבול. אם עשבי התיבול שלך כבר פרחו, אתה יכול למות את הפרחים. זה יאפשר לצמוח יותר עלים אותם תוכלו לקצור ולייבש.
 2. 2
  בחר בבוקר חם ויבש לאחר התאדות הטל. יום שטוף שמש הוא הזמן הטוב ביותר לחתוך את היבול מכיוון שעשבי התיבול יהיו יבשים יותר. ככל שנותרה יותר לחות על עשבי התיבול, קשה יותר לייבש אותם.
  • עדיף להמתין עד אמצע הבוקר, מכיוון שהטל אמור להיעלם עד אז.
 3. 3
  השתמש במספריים כדי לחתוך את הגבעולים ממש מעל עלה או עלים. ניתן להשתמש במספריים חדים רגילים או במספריים קטנים. הניחו את עשבי התיבול החתוכים לצנצנת מים מתוקים עד לסיום הקציר.
  • השאירו לפחות 4 עד 15 ס"מ (10 עד 15 ס"מ) גזע לצמיחה מחודשת של הצמח.
 4. 4
  משוך עשבי תיבול עלים גדולים מגבעוליהם לפני הייבוש. זה כולל עשבי תיבול כמו מרווה, בזיליקום או נענע. אם קל להחזיק רק את העלה, עדיף להוציא אותם מהגבעול לפני הייבוש.
  • אתה יכול גם לחתוך את העלים מהגבעול בעזרת המספריים החדים שלך, אבל זה ייקח יותר זמן.
 5. 5
  השאירו עשבי תיבול עלים קטנים ונוציים על גבעוליהם עד לאחר התייבשותם. זה כולל עשבי תיבול כמו שומר, שמיר ורוזמרין. בעוד שצמחי מרפא אלו יוסרו בסופו של דבר מגבעוליהם ברוב המקרים, עדיף לחכות עד שהם יבשים מכיוון שהגבעולים מקלים עליהם את הטיפול.
  • בנוסף, חלק מהמנות עשויות להיראות טוב יותר כאשר עשבי תיבול אלה עדיין על הגבעול.
 6. 6
  הגבל את הקציר שלך לעשב אחד בכל פעם. קל לערבב עשבי תיבול יחד או להרוס את טעמי עשבי התיבול על ידי ייבושם יחד. כדי להגן על הטעם, יש לייבש רק עשב אחד בכל פעם.
לאחר שעשבי התיבול יבשים
לאחר שעשבי התיבול יבשים, העבירו אותם למגבת או צלחת יבשה אחרת.

חלק 2 מתוך 4: הכנת עשבי התיבול

 1. 1
  הסר כל עלים או גבעולים פגומים, מלוכלכים או לא מושלמים. בדוק אם יש עלים או גבעול עבור חתיכות הרוסות. עשבי תיבול מלוכלכים יהיו בעלי טעם רע, מה שעלול להרוס את המנה שאתם מתבלים בעשבי התיבול שלכם.
 2. 2
  בדוק אם קיימים חרקים. חרקים שכיחים בגן עשבים, אבל אתה לא רוצה שהם יכנסו למנה עשבי התיבול המיובשים שלך. בדוק אם בכל עלה יש סימנים גלויים של חרקים, כגון באגים זוחלים, חגורה או כתמים לבנים שיכולים להיות ביצים. אם אתה רואה את הסימנים האלה, זרק את העלה או הגבעול הזה.
  • התנור יטפל בעשבי התיבול בכל דבר קטן מכדי שתוכלו לראות.
 3. 3
  שוטפים את עשבי התיבול במים קרים ומנערים את העודפים. עדיף להשתמש במים זורמים כך שכל לכלוך ופסולת יזלוג מעשבי התיבול. אפשר למים לדרוס אותם למשך כמה שניות ואז נענע אותם בעדינות כדי להוציא את עודפי המים. הניחו את עשבי התיבול הלחים על מגבת יבשה.
  • אם יש לך עשבי תיבול גדולים יותר, אתה יכול לשטוף אותם במסננת.
 4. 4
  סופג את עשבי התיבול יבשים במגבת נקייה. השתמש במגבת יבשה אחרת, לחץ אותה בעדינות מעל עשבי התיבול. לאחר שעשבי התיבול יבשים, העבירו אותם למגבת או צלחת יבשה אחרת.
אם אתה מוכן לייבש מנה של עשבי תיבול טריים
אם אתה מוכן לייבש מנה של עשבי תיבול טריים, תחילה תצטרך לאסוף ולהכין את עשבי התיבול.

חלק 3 מתוך 4: ייבוש עשבי התיבול

 1. 1
  מכסים דף עוגיה בנייר מוסלין או נייר קלף. זה מספק את המשטח הטוב ביותר לייבוש עשבי התיבול, אם כי אתה יכול לייבש אותם על דף או מגש עוגיות רגיל. תלוי בגודל עשבי התיבול, תוכלו לנסות גם מתלה עם סורגים קרובים.
  • אם אתה משתמש במתלה, הנח אותו מעל גיליון העוגיות כדי למנוע שחתיכות עשבי תיבול נושרות לתחתית התנור.
 2. 2
  הניחו את עשבי התיבול שלכם על המגש בשורה של שכבה אחת. וודא שאף אחד מהעלים אינו חופף או נוגע, מכיוון שהדבר עלול לגרום לייבוש לא עשיר של עשבי התיבול. אם זה קורה, כל האצווה עלולה להיהרס, מכיוון שמרכזי העלים יישרפו אם תנסו לסיים את ייבוש הקצוות שעדיין לחים.
 3. 3
  הגדר את התנור לטמפרטורה הנמוכה ביותר. ייבוש תנורים יכול להרוס את הטעם, הצבע והשמנים בשומני התיבול שלכם, לכן חשוב לשמור על טמפרטורה נמוכה. תהליך הייבוש צריך להיות איטי על מנת לשמור על עשבי התיבול אכילים.
  • הטמפרטורה הגבוהה ביותר בה אתה צריך להשתמש היא 82°C.
 4. 4
  השאר את דלת התנור פתוחה אם יש לך תנור חשמלי. האוויר צריך להסתובב סביב עשבי התיבול בזמן שהם מתייבשים, והשארת הדלת פתוחה מאפשרת שזה יקרה. בנוסף, זה מוריד את הסיכון שהתנור שלך יתחמם מדי וישרוף את עשבי התיבול.
  • אם יש לכם תנור גז, אל תשאירו את הדלת פתוחה, מכיוון שזה מסוכן מאוד. במקום זאת, פתח את הדלת כל חמש דקות כדי לאוויר להסתובב. המתן כ- 30 שניות ואז סגור שוב את התנור.
 5. 5
  הופכים את עשבי התיבול לאחר 30 דקות. השתמש בכפפה לתנור כדי להסיר את גיליון העוגיות. בעזרת זוג מלקחיים או מזלג הפוך את עשבי התיבול כך ששני הצדדים יתייבשו באופן שווה.
  • בדוק את עשבי התיבול כל רבע שעה כדי לוודא שהם לא בוערים. אם אתה חושד שהם כן, משוך אותם מוקדם כדי לבדוק אם הם יבשים.
 6. 6
  מוציאים את עשבי התיבול לאחר שעה. מרבית עשבי התיבול יהיו יבשים תוך שעה. אם אינך בטוח, תן להם להתקרר ולבדוק אם הם יבשים.
  • אם עשבי התיבול שלך אינם יבשים, המשך לייבש אותם במשך 10 דקות בכל פעם.
 7. 7
  בדקו את יובש עשבי התיבול. העלים צריכים להיות יבשים ופריכים. הרימו עלה או גבעול ובדקו האם הוא מתפורר בקלות בין אצבעותיכם. גלגל בעשב את העשב בין האצבעות כדי לראות אם הוא מתפרק. אם כן, הוא יבש.
לייבוש מהיר של עשבי תיבול בתנור
לייבוש מהיר של עשבי תיבול בתנור, מרפדים דף עוגיה בנייר מוסלין או קלף ומניחים שכבה אחת של עשבי תיבול על המגש.

חלק 4 מתוך 4: אחסון עשבי התיבול שלך

 1. 1
  מפוררים את כל מנת עשבי התיבול. צמחי מרפא מתפוררים לרוב לפני האחסון, מה שמקל עליהם להוסיף לתבשילים. משפשפים בעדינות את עשבי התיבול בין האצבעות, ומפרקים את העלים. ממשיכים עד שכל חתיכה מתפוררת.
  • אם העלים עדיין היו על הגבעול, אל תפוררו את הגבעול. שמור אותו שלם ואז זרק אותו לאחר העלאת העלים.
 2. 2
  הניחו את עשבי התיבול שלכם בכלי אטום. אתה יכול להשתמש בצנצנת, מיכל tupperware, או שקית זיפלוק. ודא כי האיטום אטום, עם זאת, מכיוון שאוויר לח יכול להרוס את עשבי התיבול.
 3. 3
  אחסן את המיכל באזור קריר ויבש. אפשרויות נהדרות כוללות את המזווה שלך, ארון או מקרר. הנח את עשבי התיבול הטריים שלך עם שאר התבלינים שלך.
  • אם אתה משתמש בצנצנת שקופה, הניח אותה בחושך כדי לשמור על צבע עשבי התיבול שלך.

דברים שתזדקק להם

 • עשבי תיבול טריים
 • תנור אפיה
 • מים
 • נייר אפייה
 • צנצנת, מיכל טופרוור או שקית רוכסן
 • כפפת תנור
 • מלקחיים או מזלג
 • מגבות נקיות ויבשות
 • נייר מוסלין או קלף (אופציונלי)
 • מספריים או גיזום חד (אופציונלי)
 • צנצנת (אופציונלי)
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail