איך אוכלים צדפות?

כדי לאכול צדפות התחל בניתוק צדפה גולמית מקליפתה בעזרת מזלג, והשאיר את הצדפה במעטפת כשתסיים. ואז, כששומרים את קליפת הצדפה שטוחה כדי שלא תשפכו את המיצים, הביאו את הקליפה לפה והטו אותה כך שהצדפה תחליק לפה. ברגע שזה בפה שלך, פשוט לבלוע אותו בשלמותו, או שאתה יכול לנסות ללעוס אותו קצת כדי לחוות יותר מהטעם. אם אינכם חובבי הטעם, נסו לקשט צדפות לפני שאתם משליכים אותם בדברים כמו מיץ לימון, חזרת, ווסאבי או רוטב קוקטיילים. כדי ללמוד כיצד לנקות ולפתוח צדפות שלמות, גלול מטה!

פשוט לדעת לקנות צדפות טריות
עם זאת, פשוט לדעת לקנות צדפות טריות, לפתוח את הקליפות ולאכול אותן כמו שצריך, אתה יכול ליהנות מאויסטרים תוך זמן קצר!

צדפות נחשבות למעדן גדול באזורים רבים בעולם. הם לא רק אפשרות לבריאות בריאה וקיימת, אלא הם מכינים ארוחה טעימה ואלגנטית. אם מעולם לא היו לכם צדפות, אתם עלולים להיות מעט מאוימים לגבי הסיכוי לאכול אותם בפעם הראשונה. עם זאת, פשוט לדעת לקנות צדפות טריות, לפתוח את הקונכיות ולאכול אותן כמו שצריך, אתה יכול ליהנות מאויסטרים תוך זמן קצר!

שיטה 1 מתוך 3: צריכת צדפות כראוי

 1. 1
  השתמש במזלג כדי לנתק את בשר הצדפות מהקליפה. הצדפה תצטרך לשבת ברפיון בקליפה לפני שתוכלו לטרוף אותה ולאכול אותה. כדי לנתק אותו, החזיק את הקליפה ביד הלא דומיננטית שלך והשתמש ביד השנייה שלך כדי להפעיל לחץ עדין על הצדפה עד שהיא כבר לא מחוברת לקליפה.
  • לחלופין, אם אתם מתביישים מלהשטיח את הצדפה, מקובל לחוד אותה במזלג שלכם ולאכול אותה ככה.
 2. 2
  מקשטים את הצדפה בתבלין לתוספת טעם נוסף. אם אתה לא חושב שתאהב את הטעם של צדפה גולמית, אתה יכול לסחוט מעט מיץ לימון על הצדפה שלך לצורך הטעם, או להניח עליו רוטב כמו חומץ שאלוט. כמובן שאם אתם אוהבים טעמים מלוחים וחמאתיים, תוכלו פשוט לאכול אותו כמו שהוא!
  • תבלינים מסורתיים אחרים המוגשים עם צדפות כוללים חזרת מגורדת, רוטב קוקטיילים, ווסאבי וממינט.
 3. 3
  שמור על מעטפת הצדפה שטוחה כאשר אתה מרים אותה כדי למנוע שפיכת מיצים. הנוזל בקליפה, המכונה "נוזל הצדפות", הוא שנותן לצדפה הרבה מטעמו. החזיקו את הקליפה כך שהקצה החלק יפנה אליכם בכדי להקל על אכילת הצדפה.
 4. 4
  הטיה את הקליפה ותן לצדפה ומיציו להחליק לפה שלך. יש אנשים שאוהבים לתת לצדפה לעיסה קלה, בעוד שאחרים מעדיפים פשוט לבלוע אותה בשלמותה. שתי השיטות מקובלות, אם כי יש הטוענים כי לעיסת הצדפה בזמן שאוכלים אותה מאפשרת לחוות יותר מטעמה.
  • אל תתביישו מלהשטיח את הצדפה; זה גם מקובל לחלוטין!
  • אם הצדפה לא מחליקה לפה שלך, זה כנראה אומר שהיא עדיין מחוברת לקליפה. הנח את הצדפה חזרה למטה והשתמש במזלג כדי לנתק אותה בעדינות לפני שתלך לדרדר אותה שוב.
 5. 5
  אל תאכלו את הצדפה אם הוא מריח פאנקי או נראה דק. צדפה טובה צריכה להיראות אטומה ובשרנית, ולא שקופה ומעטה. זה צריך להיות גם בניחוח אוקיינוס מלוח. אם יש לו ריח חזק ודגי, זה כנראה רע.
  • אם אתה חושד שהצדפות שלך גרועות, שאל את המלצר שלך האם ניתן להחליפן. לא כדאי לאכול צדפות גרועות.
אם אתה הולך לאכול צדפות גולמיות
אם אתה הולך לאכול צדפות גולמיות, הם צריכים להיות בחיים בזמן שאתה פותח את הקליפה.

שיטה 2 מתוך 3: קניית צדפות טריות

 1. 1
  בקרו בשוקי הדגים המקומיים כדי לקנות צדפות טריות. צדפות שנמכרות בסופרמרקטים בדרך כלל היו מחוץ למים במשך כמה שבועות, כלומר הן לא טריות כל כך. מוכר דגים מקומי או שוק איכרים עם קצב תחלופה גבוה יהיה הפתרון הטוב ביותר למציאת הצדפות הטריות ביותר למכירה.
  • אם אתה קונה צדפות מסופרמרקט, שאל את האדם בדלפק הדגים לפני כמה זמן צדפות נמסרו לדעת כמה הם טריים יחסית.
  • כמה מוכרי דגים מציעים גם למסור צדפות ישירות לדלתכם. חפש באינטרנט אם יש ספקים באזור שלך שמציעים משלוחי צדפות לילה.
 2. 2
  בחר צדפות שאינן פתוחות או שנסגרות כאשר אתה מקיש עליהן. מכיוון שצדפות מתות יכולות לאכלס חיידקים מסוכנים, כדאי לקנות ולאכול רק צדפות שעדיין בחיים. לצדפות חיות יהיה מעטפת סגורה או שתסגר את הקליפה שלה כשאתה נוגע בהן.
  • כשעושים צדפות חיות בקירור, הם עשויים לאט לאט להגיב לברזים על קליפתם. המתן מספר דקות כדי לראות אם הקליפה נסגרת לחלוטין לפני שזורקים מיד את הצדפה.
 3. 3
  הימנע מקניית צדפות בעלות ריח גס. צדפות טובות צריכות להריח כמו ים, עם ניחוח מלוח עדין. לפני שאתה קונה מספר גדול של צדפות, ספק הספק לפתוח 1 לפניך ותן לו בדיקת ריח. אם יש לו ריח חזק או לא נעים, עברו לחבורת צדפות אחרת.
כדאי לקנות ולאכול רק צדפות שעדיין בחיים
מכיוון שצדפות מתות יכולות לאכלס חיידקים מסוכנים, כדאי לקנות ולאכול רק צדפות שעדיין בחיים.

שיטה 3 מתוך 3: ניקוי ופתיחת צדפות שלמות

 1. 1
  הפעל את הצדפות מתחת למים קרים כדי לשטוף אותן. במידת הצורך, השתמש במברשת קרצוף או במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף כל בוץ או פסולת על הקליפה. וודאו שניקיתם את הצדפות לגמרי לפני פתיחתן ואכילתן.
  • אם אפשר, הכניסו את הצדפות למסננת בזמן שאתם שוטפים אותן והניחו עליהן קרח כתוש. זה ישמור על הצדפות קר עוד יותר ורענן בזמן שאתה מנקה אותן.
 2. 2
  הכנס את קצה סכין הצדפות לציר מעטפת הצדפות. לבש זוג כפפות צדפות כדי להגן על הידיים והחזק את מעטפת הצדפות בידך הלא דומיננטית. ואז השתמש ביד הדומיננטית שלך כדי להכניס את הסכין לחור הקטן שבו הקליפות העליונות והתחתונות מתאחדות. נפנף את הסכין ודחף אותה כל הדרך בתוך הקליפה כדי לשבור את הציר.
  • ליתר ביטחון, השתמש בסכין צדפות שעליה מחובר מגן יד.
  • אם אין לך סכין צדפות, השתמש בסכין קצרה עם להב חזק ובוטה.
 3. 3
  דחפו את הסכין לקליפה והריצו אותה אחורה וקדימה. זווית הסכין כלפי מעלה כשאתה דוחף אותה פנימה ואז סובב אותה עד שהקליפות נפרדות זו מזו. הפעל את הסכין קדימה ואחורה כך שתחתוך את השריר המחזיק את הקליפות העליונות והתחתונות.
  • הקליפה תהיה סגורה היטב בזמן שתעשה זאת; השתמש באחיזה איתנה בעת הטיפול בסכין כדי לוודא שהוא לא מחליק ממך.
 4. 4
  הסר את הקליפה העליונה ואז נתק את הצדפה מהקליפה התחתונה. שמור על מעטפת התחתית שטוחה כשאתה מסיר את הקליפה העליונה כדי שלא תשפוך אף אחד ממיצי הצדפות פנימה. לאחר מכן, חתוך את שריר החוטף המחזיק את הצדפה על הקליפה התחתונה כך שהוא שוכב רופף על הקליפה, מוכן להגשה.
  • שריר החוטף הוא החלק האחרון של הרקמה בתחתית הצדפה שעדיין מחוברת לקליפה. החלק את הסכין קדימה ואחורה מתחת לצדפה כדי לחתוך אותה.
  • פתח את הצדפה מעל קערה או כיור, למקרה שאתה נשפך בטעות חלק מהמיצים בתוך הקליפה.
כדי לאכול צדפות התחל בניתוק צדפה גולמית מקליפתה בעזרת מזלג
כדי לאכול צדפות התחל בניתוק צדפה גולמית מקליפתה בעזרת מזלג, והשאיר את הצדפה במעטפת כשתסיים.

טיפים

 • כשאתה בחוץ לקנות צדפות, חזור ישר הביתה לאחר שקנית אותם כדי שתוכל להכניס אותם למקרר בהקדם האפשרי ולמנוע מהם להשתבש.
 • הצדפות אמנם בריאות מאוד, אבל החיסרון הוא שלעתים קרובות הם יקרים. עם זאת, אם אתה גר ליד שונית, אתה יכול לצאת לקצור צדפות משלך בחינם. רק וודא שתקבל קודם כל רישיון רכיכות ושאתה ממלא אחר כל תקנות הקציר.

דברים שתזדקק להם

 • כפפת צדפות
 • סכין צדפות

שאלות ותשובות

 • כמה צדפה אוכל לאכול ביום?
  לפירות ים לא מבושלים, כמו בצדפות גולמיות, תמיד יש סיכון קל לזיהום כלשהו. צדפה מטוגנת היא הרבה יותר בטוחה. אכלו את המילוי.
 • האם צדפות נאכלות כשהן בחיים?
  כן ולא. אם אתה הולך לאכול צדפות גולמיות, הם צריכים להיות בחיים בזמן שאתה פותח את הקליפה. ברגע שהקליפה נפתחת, הצדפה כבר לא חיה. באמת הרגת את זה. כמו עם סרטנים ורכיכות רבים, צדפות יתחילו להתפרק מאוד, מאוד מהר ויהפכו למאכל בתוך מספר שעות.
 • איך נקרא החלק המאכל של הצדפה?
  אני חושב שרוב האנשים מתייחסים לחלק המאכל של הצדפה כ"בשר ".
 • האם הצדפה נלעסת אז לפני בליעתה?
  בדרך כלל. אתה רוצה לשחרר את הטעם ולטעום אותו. בליעה שלמה היא, כמו כדור, חסרת טעם.

תגובות (1)

 • bart31
  תמונות מדברות אלף מילים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מגדלים מולים במים מתוקים?
 2. איך מתפיחים דג בקלה?
 3. איך אוכלים שרימפס?
 4. איך לבשל בקלה מומלחת?
 5. איך מכינים טאקו דגים?
 6. איך לבשל סרקיאדו?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail