איך לטפל בעצמך?

כדי לדאוג לרווחתך הנפשית והרגשית, התחל בכך שתוודא שאתה ישן מספיק, שיעזור להחזיר את האנרגיה שלך, לשפר את הריכוז ולווסת את משקל גופך. בנוסף, אכילת הרבה פירות וירקות תזין את גופך ונפשך. פעילות גופנית סדירה, בין אם זה ללכת עם הכלב, לעלות במדרגות או להצטרף לחדר כושר, תגביר את טונוס השרירים ואת הבריאות הכללית. לבסוף, הקדיש זמן לעשות את הדברים שאתה נהנה, כמו ללכת לקולנוע, לקרוא ספר טוב או לבלות עם חברים. כדי ללמוד כיצד לחפש עזרה בעת הצורך, המשך לקרוא!

איך אני מניע את עצמי לטפל בעצמי
איך אני מניע את עצמי לטפל בעצמי?

טיפול בעצמך יכול להרגיש כמו משימה ממש גדולה, אבל זה לא צריך להיות מכריע. למד לנהל את בריאותך הפיזית, הנפשית והרגשית כך שתוכל ליהנות יותר מחיי היום יום שלך ולהפחית את הסיכון לבעיות בריאות שונות בהמשך הדרך. משנת שינה מספקת ועד קביעת גבולות בריאים, תשמחו כמה מהר אתם מבחינים בהבדל באיכות החיים שלכם כשאתם מתחילים להעדיף את בריאותכם.

שיטה 1 מתוך 2: טיפול בצרכים הנפשיים והרגשיים שלך

 1. 1
  קח זמן לבדוק עם עצמך כל יום. אם אתם אוהבים יומן או לנהל רשימות, הקדישו בסוף כל יום כמה דקות לשקול מה עבר טוב, איך הרגשתם וכל מה שהיה מרגיז. אם אתה לא חובב לכתוב דברים, קח כמה דקות לשבת בשקט ולחשוב על היום שלך. שאל את עצמך שאלות מסוג זה:
  • מה גרם לי להיות הכי מאושר היום?
  • מה החיובי בחיי?
  • מה אני דוחה או מתמהמה?
  • אם היה לי זמן, מה הייתי רוצה לעשות?
  • האם יש שליליות שאוכל להסיר מחיי?
 2. 2
  שלבו יותר שמחה בחייכם כדי להגביר את תחושת הרווחה שלכם. במקום להתמקד בדברים שאין לך, בחר להתמקד במה שיש לך. התחייב למצוא את הטוב בכל יום; אתה יכול אפילו לנסות להחזיק "רשימת שמחות" בה אתה רושם דברים שקורים במהלך היום שמשמחים אותך.
  • הקדש זמן לעשות דברים שמביאים לך שמחה, כמו להאזין למוזיקה, לרקוד, לבשל, לקרוא או ללכת לשיעור יוגה. הגדירו לדברים האלה עדיפות, כך שהשבוע שלכם יושר בפעילויות המעניקות שמחה.
  • באופן דומה, לקחת זמן לצחוק כל יום יכול להגביר את הבריאות הרגשית שלך. הקף את עצמך באנשים שמצחיקים אותך או נסה לראות סרט מצחיק או סטנדאפיסט כדי לתת לעצמך טיפול צחוק נחוץ ביותר.
 3. 3
  הציבו גבולות לזמן ולמרחב שלכם כדי שתוכלו לדאוג לעצמכם. גבול יכול להיות בינך לבין אדם אחר, או שהוא יכול להיות מוגדר כדי להגן על הזמן שלך כדי שתוכל לדאוג לעצמך. להלן מספר דרכים נפוצות בהן תוכלו להגדיר גבולות בריאים בחייכם:
  • נהל לחץ בעבודה על ידי בדיקת הדוא"ל שלך פעמיים ביום במקום לקבל זרם מתמיד של התראות.
  • כבה את הטלפון כשאתה נמצא עם אהובים, כך שלא תסיח את דעתך ממה שקורה בהווה.
  • הרחיק את עצמך ממי שנזקק רגשית ושנצל אותך.
  • אמור לחברים לשלוח הודעות טקסט או להתקשר לפני שהם באים במקום פשוט להיכנס.
 4. 4
  למדו לומר "לא" כדי שלא תחייבו את זמנכם יתר על המידה. כשמישהו מבקש ממך לעשות משהו, קח דקה לבדוק עם המעיים שלך ולוח השנה שלך כדי לראות אם זה דבר סביר עבורך להסכים. אם לא, אמור משהו כמו "תודה ששאלת, אבל אני אצטרך להעביר את הפעם", או "הלוואי שיכולתי, אבל השבועיים הבאים ממש עמוסים מבחינתי."
  • שאלה נהדרת לשאול את עצמך כשאתה מנסה להחליט אם עליך להתחייב למשהו היא, "אם אני אומר 'כן' להזדמנות זו, למה אני אומר 'לא'?"
  הציבו גבולות לזמן ולמרחב שלכם כדי שתוכלו לדאוג לעצמכם
  הציבו גבולות לזמן ולמרחב שלכם כדי שתוכלו לדאוג לעצמכם.
 5. 5
  הפחיתו את כמות הלחץ בחייכם כדי שתוכלו ליהנות יותר מדברים. אם אתה לחוץ כל הזמן, זה יכול להשפיע על הבריאות הגופנית, הנפשית והרגשית שלך. כדי להפחית מתח, נסה לעשות משהו פיזי, כמו פעילות גופנית או עיסוי. אתה יכול גם לנסות לעשות מדיטציה, להרחיק את עצמך ממצבים מלחיצים או לעבוד על ניהול הזמן שלך.
  • לדוגמא, אם לעיתים קרובות אתה לחוץ מכיוון שאתה נוטה להגיע באיחור, הגדר אזעקה ל -10 דקות לפני שתצטרך לצאת מהבית.
  • לא תמיד תצליחו להוציא את עצמכם ממצבים מלחיצים, אז התמקדו בדברים שתוכלו לשלוט בהם. למשל, אולי לא תוכל פשוט לסיים עבודה מלחיצה, אבל אתה יכול להגדיר גבולות כך שהתפקיד שלך לא יפריע לזמנך.
 6. 6
  התחבר עם חברים באופן קבוע כדי לבנות רשת תמיכה חזקה. מערכות יחסים חשובות במיוחד לבריאותך הנפשית והרגשית, לכן אל תזניחי את חבריך גם כאשר חייך עמוסים. פנו לאחרים, בקשו מהם לדבר בטלפון או להיפגש, ותורו לשתף, להקשיב וליהנות יחד.
  • אם אתה מתקשה לראות את החברים שלך בגלל לוח הזמנים שלך, שלח הודעת טקסט או התקשר אליהם כדי ליידע אותם שאתה חושב עליהם ורוצה להתחבר. אולי תוכל לקבוע מועד של ארוחת בוקר מוקדמת לפני העבודה או אפילו לרוץ סידורים או לעשות שיעורי בית ביחד.
 7. 7
  אתגר את עצמך ללמוד משהו חדש כדי לשמור על המוח שלך מאושר. נפש מעורבת ומאתגרת הולכת להיות הרבה יותר בריאה ממה שמשועמם. בחר תחביב חדש, למד שפה חדשה, טייל במקום אחר שטרם היית בו, השתתף בשיעור במכללה הקהילתית המקומית שלך, הצטרף לחדר כושר או עשה משהו אחר שתמיד היית סקרן לגביו.
  • האינטרנט הוא משאב נהדר ללימוד דברים חדשים. תוכל למצוא בלוגים, קטעי וידאו, אתרים וספרים שיכולים ללמד אותך כמעט על כל דבר שתרצה ללמוד.
  • אם אתה מתחיל ללמוד משהו חדש ומגלה שזה לא בשבילך, זה בסדר! אל תכריח את עצמך להמשיך. עזוב את זה ובחר במשהו חדש להתמקד בו.
 8. 8
  שוחח עם עצמך בצורה חביבה כדי לעודד השקפה חיובית. שים לב למה שהקול הקטן בראש שלך אומר לך, רוב הסיכויים שהוא לא יכול להיות נהדר! ספק עצמי, חוסר ביטחון ואפילו שנאה עצמית הם דברים נפוצים שכולם מתמודדים איתם מדי פעם. זהה את הדברים שאתה אומר לעצמך ולגבי עצמך, והחלף את ההצהרות האלה בהצהרות חיוביות.
  • לדוגמא, אם לעתים קרובות אתה מוצא את עצמך חושב "אני טיפש, אין שום דרך שאני יכול לעשות את זה", נסה לשנות את המחשבה הזו למשהו כמו "זה בסדר וזה קשה ואני יכול לעשות דברים קשים."
  • אם אתה אומר לעצמך דברים רעים על גופך או על אישיותך, נסה במקום זאת להתמקד בדברים על עצמך שאתה אוהב או רוצה לאהוב. למשל, במקום לומר "אני כל כך שמן ומכוער", אמור, "הגוף שלי מסוגל לדברים נפלאים. אני אסיר תודה על כך."
  • זה יכול לקחת הרבה זמן להפסיק לדבר על עצמך בשלילה, אז היה סבלני עם עצמך. צעדי תינוק מצטברים בסופו של דבר יביאו לשינוי גדול בחייכם.
 9. 9
  נתק את האלקטרוניקה שלך להפחתת מתח ותרגול מיינדפולנס. להיות מחובר כל הזמן לאחרים יכול להיות ברכה וקללה, ולפעמים זה בריא להתנתק, לקרקע את עצמך ולהתחבר לעולם הסובב אותך. נסה להקים יום או תקופת "נתק" שבו אתה מכבה את הטלפון, מכבה את הטלוויזיה וסוגר את המחשב הנייד. המוח שלך יתחיל להירגע ואולי אפילו תגלה שדברים שנראו מכריעים לפני כן ניתנים לניהול הרבה יותר ממה שחשבת.
  • אתה יכול אפילו לנסות "מיני ניתוק" שבו אתה מכבה את הטלפון שלך כל ערב שעה לפני השינה ולא מדליק אותו שוב עד שעה לאחר שהתעוררת בבוקר.

  נסה זאת: אתגר את עצמך לנתק את האלקטרוניקה שלך יום בשבוע למשך חודש. בסוף החודש, שקול כיצד רמת הלחץ שלך השתנתה.

 10. 10
  חפש עזרה מקצועית אם בריאותך מפריעה לחייך. אולי אתה צריך לבקש עזרה מחבר או בן משפחה, או אולי אתה צריך לראות איש מקצוע שיעזור לך בחרדה או דיכאון. אין בושה להודות שאתה זקוק לעזרה - זכור שאתה עושה כמיטב יכולתך, וכולם זקוקים לעזרה לפעמים.
  • בקשת עזרה יכולה להיות פשוטה כמו לבקש ממישהו שיעזור לך בסיום פרויקט עבודה, קניית מצרכים או צפייה בילדך כדי שיהיה לך זמן לבד.
  • אם הבריאות הרגשית והנפשית שלך מקשה עליך לבצע את עבודתך, לקום מהמיטה או ליהנות מדברים שהיית רגיל אליהם, התקשר לאיש מקצוע לקביעת פגישה לקבלת סוג העזרה שאתה זקוק לה.
איך אני מדלג על כל השליליות בחיי ופשוט מתמקד בגורלי
איך אני מדלג על כל השליליות בחיי ופשוט מתמקד בגורלי?

שיטה 2 מתוך 2: התמקדות בבריאות הגופנית שלך

 1. 1
  התעמל 4-5 פעמים בשבוע כדי לשמור על גופך חזק. אם עדיין לא עשית זאת, הוסף מספר אימונים של 30 דקות לשגרה השבועית שלך. עשה משהו שאתה נהנה ממנו, כמו הליכה, ריצה קלה, רכיבה על אופניים, הרמת משקולות, שחייה או משחק כלשהו בספורט קבוצתי. הגוף שלך ירגיש טוב יותר, והאנדורפינים יחזקו גם את הבריאות הרגשית שלך.
  • אם אתה מתקשה להשתלב בפעילות גופנית, נסה לתזמן אותו ללוח השנה שלך כך שהוא ייקבע באבן. התייחס אליו כמו שתקבע תור לרופא או פגישה חשובה.
 2. 2
  הישאר hydrated על ידי שתיית 8-10 כוסות מים בכל יום. מים עושים פלאים לגופך! שתו מספיק מים כל יום בכדי לעזור לאיברים שלכם לרוץ ביעילות רבה יותר, לגרום לעורכם להראות טוב יותר ולשמור עליכם אנרגיות וערנות.
  • נסה לשתות כוס מים כל בוקר כשאתה מתעורר לראשונה כדי להתחיל את שגרת יומך.

  טיפ: הורד אפליקציה למעקב מים לטלפון שלך כדי לעקוב אחר כמות המים שאתה שותה מדי יום. זה יכול לעזור לך לאתר את הזמנים שבהם אתה מתקשה לשתות מספיק.

 3. 3
  העדיפו לישון מספיק בעדיפות כך שגופכם יפעל במיטבו. אם אתה נער, נסה לישון 8-10 שעות בלילה; אם אתם מעל גיל 18, כוונו ל7-9 שעות שינה. לך לישון ולהתעורר באותה שעה בכל יום בכדי להכניס את גופך לשגרה.
  • נסה להגדיר אזעקה למשך 30 דקות לפני שאתה רוצה להיות במיטה. כאשר האזעקה עוברת, כבה את האלקטרוניקה שלך והתחל את שגרת השינה שלך, כך שהנפש והגוף שלך יוכלו להתחיל להתרווח.
  • שמירת החדר שלך חשוך וקריר יכולה לעזור לך לישון טוב יותר בלילה.
 4. 4
  קח זמן למנוחה כאשר גופך מרגיש שחוק. מקובל לחוש לחץ רב לדחוף ולהיות פרודוקטיבי, גם כאשר הגוף שלך אומר לך להאט. כשאתה מבחין שאתה מרגיש שחוק, תהיה מכוון להקדיש זמן נוסף למנוחה, בין אם זה ביטול תוכניות לערב לטרקלין בבית או קביעת יום ל"אין תוכניות "בלוח השנה שלך.
  • אם אתה דוחף את עצמך כשגופך אומר לך שהוא זקוק למנוחה, אתה מסתכן בהורדת מערכת החיסון שלך ובחלתך. בנוסף, גוף ונפש עייפים לא יהיו פרודוקטיביים כמו גוף מנוחה היטב.
 5. 5
  תרגלנה היגיינה טובה כדי שתיראה ותרגיש טוב יותר עם עצמך. קיום הרגלי היגיינה טובים יכול לסייע במניעת בעיות בריאות בהמשך הדרך. נסה לשלב היגיינה מסוגים שונים בשגרת יומך:
  • היגיינת שיניים: צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום, חוט דנטלי פעם ביום ובקרו אצל רופא השיניים לבדיקה אחת לשנה.
  • היגיינה גופנית: להתקלח או להתרחץ כל 1-2 ימים וללבוש דאודורנט כל יום.
  • היגיינת ידיים: שטפו את הידיים לאחר השימוש בחדר האמבטיה, נגע במשהו מלוכלך ולפני ואחרי שאתה מטפל באוכל.
 6. 6
  להתמכר לשגרות מיוחדות לטיפול עצמי כדי לפנק את עצמך. מסכות לשיער, מסכות פנים, מניקור, פדיקור, אמבטיות מרגיעות, ימי ספא, עיסויים ופעילויות דומות אחרות הן דרכים נפלאות בהן תוכלו לתת למוח ולגוף קצת תוספת TLC. אתה יכול להזמין פגישה עם איש מקצוע, או ליהנות מלעשות דברים בעצמך בבית.
  • נסו לעשות לעצמכם משהו מיוחד פעם בשבוע אז זה תמיד שתוכלו לצפות לו.
  טיפול בעצמך יכול להרגיש כמו משימה ממש גדולה
  טיפול בעצמך יכול להרגיש כמו משימה ממש גדולה, אבל זה לא צריך להיות מכריע.
 7. 7
  הימנע מהרגלים לא בריאים, כמו עישון ושתייה מוגזמת, כך שתרגיש טוב יותר. אם קיים הרגל רע שאתה רוצה להפסיק, התחל ברשימת הסיבות שבגללן אתה רוצה להפסיק לעשות את הפעילות. בחר הרגל אחד בכל פעם לעבוד עליו, ונסה להחליף את ההרגל הרע במשהו טוב עבורך.
  • לדוגמה, במקום לצאת החוצה להפסקת עשן, קח את אותם 5-10 דקות לטיול מהיר במקום. לחלופין, התחל להוסיף בכוס מים בין כל משקה שתצטרך להאט את צריכת האלכוהול שלך.
  • אם יש לך התמכרות, שוחח עם איש מקצוע כדי לקבל כמה צעדים קונקרטיים שיעזרו לשבור את המעגל.
 8. 8
  הערך את גופך על ידי אכילת תזונה בריאה. במקום לראות מאכלים כ"טובים "או" רעים ", התמקדו באכילת דברים שאתם יודעים לגרום לגופכם להרגיש טוב יותר. באופן כללי, אכלו יותר פירות, ירקות, חלבונים וסידן כדי לעזור לגופכם להתנהל טוב יותר. אם יש לך אלרגיות או מגבלות תזונתיות, קח את אלה ברצינות.
  • אם אתה מתקשה לאכול את מה שאתה רוצה לאכול, נסה להכין תוכנית ארוחות למשך שבוע בכל פעם. כתוב מה אתה רוצה לאכול בארוחות הבוקר, הצהריים, הערב והחטיפים ואז צא לקניות במכולת כדי שיהיה לך כל מה שאתה צריך.
  • זכרו שאין שום דבר רע עם פינוק, בין אם זה המבורגר גדול ועסיסי או חתיכת עוגת שוקולד טעימה. רק זכרו לאזן בין פינוקים לאפשרויות בריאות כדי שגופכם לא יתחיל להיות איטי.

טיפים

 • עבדו בטיפול עצמי כשתוכלו. אם יש לכם 15 דקות, צאו לטייל במהירות סביב הבלוק או הכינו לעצמכם כוס תה נחמדה. בדרך זו, אתה יכול לקבל רגעים קטנים של טיפול עצמי גם בימים עמוסים באמת.

שאלות ותשובות

 • השאלה היא איך אתה מתחיל לטפל בעצמך במיוחד כשחבריך אומרים לך שהזנחת עצמך?
  חשוב על 1 או 2 דברים שתרצה לשנות, כמו הרגלי השינה שלך או פעילות גופנית יותר, והתמקד בדברים האלה בלבד. אם תנסה ולעשות יותר מדי דברים בבת אחת, זה יהפוך למכריע. הדבר החשוב ביותר הוא להחליט מה אתה חושב שחשוב, ללא קשר למה שחבריך אומרים.
 • איך אוכל להתעורר בקלות בבוקר?
  גרום לעצמך להתרגש ממשהו בבוקר; אולי ארוחת בוקר טובה. או שאתה יכול להתעורר לשיר האהוב עליך. ודא שזה לא שיר רך או שקט, אלא משהו רם ומהנה.
 • מה אם אני עסוק מדי בכדי לטפל בעצמי? איפה אני מצייר את הגבול?
  ראשית, עליכם לתת עדיפות עליונה לדאוג לעצמכם. לא תוכל לעזור לאף אחד אחר אם בריאותך תיכשל. אל תפחד להגיד לאנשים לא. אם אנשים שואלים מדוע אינך יכול לעזור להם, אמור להם שאתה עסוק.
 • איך פעילות גופנית גורמת לי להרגיש אנרגטית יותר?
  פעילות גופנית משחררת הורמונים הנקראים אנדורפינים.
 • איך אני מניע את עצמי לטפל בעצמי?
  נסה להכין רשימה של הסיבות שמגיע לך לדאוג לעצמך. לדוגמא, מגיע לך להרגיש טוב בגופך, להרגיש חזק ומסוגל, ולקיים גבולות ומערכות יחסים בריאות. זכור לנקוט בצעדים קטנים בכדי לבצע שינויים - תתפלא כיצד הדברים יכולים להשתנות לאורך זמן כאשר אתה פשוט מתמקד בדבר אחד בכל פעם.
 • אני דואג לאחרים כל הזמן ולעולם לא מתמקד בעצמי. איך לשנות את זה? ניסיתי.
  התחל להציב גבולות כדי להעניק עדיפות לטיפול עצמי. לדוגמא, אם אתם תמיד שולחים הודעות SMS לחברים ובני משפחה ומנסים לטפל בהם, נסו לכבות את הטלפון מספר שעות בכל יום ופשוט התמקדו בעצמכם ובדברים שאתם אוהבים לעשות.
 • אני צריך להישאר ער עד אחד או שניים כל בוקר כדי לסיים את שיעורי הבית. כיצד אוכל לישון מספיק בתנאים אלה?
  בצעו שגרה נכונה של היום שלכם. נתח את הפעילויות היומיומיות שלך כדי למצוא הזדמנויות לעבודה בבית הספר שלך. אם אתה מבזבז זמן ברשתות החברתיות, בטלוויזיה וכו ', הסר את אלה. אם יש לך נסיעה ארוכה באוטובוס או ברכב, למד אז. אם נטלת על עצמך יותר מדי לימודים, ייתכן שתצטרך להוריד אחד או שניים כדי לפנות מקום ללימודים.
 • איך אני מדלג על כל השליליות בחיי ופשוט מתמקד בגורלי?
  היו חיוביים בכל עת, עבדו על המטרות שלכם באופן קבוע, הישארו במצב בריאותי טוב, הפכו את חייכם לעומס חופשי, ואז עבדו על גורלכם.
 • איך אוכל לשכוח דברים וניצול שנעשה על ידי חותני?
  יתכן שלא תצליח לשכוח את הדברים שעשו, אך תוכל לעבוד על סלחנות להם או על קיום מערכת יחסים לבבית אם זה משהו שאתה רוצה.
 • איך אוכל להניע את עצמי לקום ולהתאמן?
  רשמו לפחות חמש סיבות מדוע אתם רוצים להתאמן. תלו אותו על הקיר או איפשהו שתוכלו לראות אותו לעתים קרובות, ותנסו תמיד לזכור את הסיבות הללו ולחשוב על התוצאות.

תגובות (24)

 • kilbackserenity
  זה היה מפורט ונשמע חיובי תוך הרחבה על תחומים אחרים הקשורים לתודעה, לרגש ולהתפתחות חברתית.
 • cartwrightkacey
  זה עזר לי להחזיר את המוטיבציה שלי.
 • ben10
  עזר לי להבין שהגבלת הארון שלי לפחות פריטי לבוש איכותיים יותר היא הדרך הטובה ביותר לנהל בגדים, זמן ולהיראות קלאסה גם! תודה.:)
 • vroberts
  זה עזר לי בשיעורי הבית.
 • hirtheshanny
  זה עזר לי לדעת שיש לי גבולות ואין שום דבר רע לטפל בעצמי. כדי להיות מסוגל לטפל באנשים אחרים, אני צריך להתחיל לטפל בעצמי.
 • aidan92
  אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. בקצרה, חיי נסבו סביב החבר שלי ולוח הזמנים שלו כך שחסר לי לטפל בעצמי. אני אפילו לא בטוח איך לעשות את זה; לכן, חיפשתי את זה בגוגל. מאמר זה נתן לי קצת תובנות כיצד להתחיל.
 • michaelclarke
  זה עזר לי מאוד. תודה על הרעיונות האלה.
 • schummkarelle
  זה מאוד מועיל. במקרה שלי זה עזר לי מאוד לדעת הרבה דברים.
 • berry89
  עצה מעולה! הנה להיות מאושר ובריא יותר!
 • wardjoshua
  מועיל. חלקם כבר בפועל, אך כמה הוסיפו. מאמר טוב!
 • wlegros
  זה מאוד מועיל. אני מתרגש; זה עזר לי מאוד. תודה למחבר.
 • denesikkathryne
  מאמר טוב מאוד, תודה.
 • alex35
  תודה. לפעמים אתה שוכח את הדברים / היסודות הקטנים כאשר עולמך נהיה כאוטי.
 • anthonyking
  אתה יותר ממדהים.
 • okozey
  המאמר הזה ממש עזר לי. "נבזיות היא לעתים קרובות השלכת הכאב של עצמו" - זו הייתה מימוש.
 • araceli43
  בסוף העמוד כתוב הכין את המיטה שלך, תהיה מסודר ואל תעשה סמים. כל זה עושה את ההבדל בכל יום.
 • faustino56
  איך להיות בראש טוב ולאסוף רשת תמיכה באמת עזר!
 • shieldschad
  כן, מאמר טוב מאוד.
 • morganlindsay
  תודה. עכשיו, אני יכול לכתוב על זה ביומן שלי.
 • victoriawright
  הכל עזר, תודה רבה על העצה! אני אוהב לקרוא את המדריך, זה כלי שימושי מאוד לכל דבר שהוא.
 • kieran80
  ברור שבגלל שאני תמיד בדיכאון, הבנתי שזה בגלל הרשלנות שלי בטיפול בעצמי. תודה, זה ממש מועיל ומניע.
 • whiteremington
  נחמד, מעודד, ומכאן, שימושי.
 • haydenbins
  זה עוזר לי במשימה שלי.
 • klockoleonel
  ישבתי כאן וחשבתי שאני אישה בת 60, אני דואגת לבתי ולנכדי עד כדי כך שאני רוצה להיות איתם כל הזמן. עברתי ניתוח בדצמבר ורק עכשיו התחלתי טיפול בשבילו, זה עזר מה לעשות לעצמי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail