איך מכינים אוכל אוכל לתינוקות בעצמכם?

ויש צעדים פשוטים שיעזרו לכם ללמוד להכין אוכל לתינוק בעצמכם
אוכל תינוקות ביתי יכול להיות מהנה למדי להכנה, ויש צעדים פשוטים שיעזרו לכם ללמוד להכין אוכל לתינוק בעצמכם.

ההורים כיום הופכים מודעים יותר ויותר למרכיבים השונים שהם מכניסים לפיהם של ילדיהם. פריט פופולרי אחד לתינוק אשר נבדק לאחרונה הוא מזון תינוקות צרוב. מזון לתינוקות שנמכר בצנצנות בחנויות מכולת מלא בחומרים משמרים ותוספים מלאכותיים המאריכים את חיי המדף של מזון לתינוקות ומשפרים את הצבע והעקביות של מזון לתינוקות. הורים רבים מודאגים מכך שהם האכילו את תינוקותיהם בחומרים שהם אינם מכירים. אותם הורים מקבלים את ההחלטה השאפתנית להכין את אוכל התינוקות שלהם בבית כדי שיוכלו לעקוב בקפידה אחר כל מה שנכנס לפיו של התינוק. אוכל תינוקות ביתי יכול להיות מהנה למדי להכנה, ויש צעדים פשוטים שיעזרו לכם ללמוד להכין אוכל לתינוק בעצמכם.

צעדים

 1. 1
  חקר צרכים תזונתיים לתינוקות.
  • למדו על הצרכים התזונתיים של תינוקות לפני שאתם ממהרים לרכוש מזון מגוון איתו להכין אוכל לתינוקות. תינוקות דורשים שילוב שונה של ויטמינים ומינרלים מאשר מבוגרים. ללא מידע אודות השילוב האידיאלי של תזונת תינוקות, צרכנים עשויים בסופו של דבר לרכוש מזון שלא יספק לתינוקותיהם רמה מספקת של ויטמינים וחומרים מזינים משמעותיים.
  • בחן את המשאבים הרבים העומדים לרשות ההורים הטריים בנוגע לפריטי מזון בריאים המספקים את החומרים המזינים הדרושים לתינוקות בכדי לגדול בריאים וחזקים. בדוק כתבי עת מקוונים, אתרי הורות ותזונת ילדים, חנות הספרים ואפילו בספריה. לאחר שתבינו את הצרכים התזונתיים של התינוק שלכם, תוכלו להתחיל בהכנת תפריט מזון לתינוקות.
 2. 2
  הרכיבו תפריט אוכל לתינוקות. הכן תפריט מזון לתינוקות שישמש כהנחיה כשתתחיל להכין מאוכל לתינוק שלך מאפס.
  • כללו מגוון מאכלים מתוקים ומלוחים כדי להאכיל את תינוקכם בישיבה אחת.
  • התייעץ עם רופא הילדים שלך כדי לקבוע באיזו תדירות צריך להאכיל את התינוק שלך וכמה פריטי מזון שונים ואת הכמויות של כל אחד מהם צריך להאכיל בארוחת תינוקות אחת. לאחר שקבעת זאת, תוכל להכין תפריטי מזון לתינוקות בדיוק כמו שהיית מכין תפריט לשאר בני משפחתך. דוגמה לתפריט מזון לתינוקות עשויים להיות תפוחים ובננות בבוקר, עוף, אורז ובטטה בארוחת הצהריים, ושעועית ירוקה והודו בערב.
 3. 3
  רכשו מגוון פירות, ירקות, דגנים ועופות טריים.
  • הקפידו לרכוש פריטי מזון שאין בהם ליקויים ניכרים, אשר יכולים להוות סימן למזון לא תקני.
  • אל תרכוש יותר מדי פריט מזון אחד מכיוון שאוכל לתינוק עלול להתקלקל לפני שתזדמן להשתמש בו.
  חשוב לתייג בחריצות אוכל תוצרת בית כדי שלא תאכיל את תינוקך במזון שהתקלקל
  חשוב לתייג בחריצות אוכל תוצרת בית כדי שלא תאכיל את תינוקך במזון שהתקלקל.
 4. 4
  בישלו פריטי מזון ביסודיות. אתה יכול להרתיח מזון לשימוש במזון לתינוקות, לאדות אותם או לאפות אותם. לאחר שהמזון מבושל ביסודיות, תוכלו להתחיל בתהליך הפירה.
  • וודאו שכל הירקות, הבשרים והדגנים מבושלים היטב לפני השימוש בפריט המזון במזון לתינוקות.
  • שקול לבשל פירות מסוימים שעשויים להפיק תועלת גם מבישול כמו תפוחים או אגסים.
 5. 5
  אוכל פירה בשילובים שונים.
  • מניחים מזון בבלנדר שמתאימים היטב יחד. תבינו שכל מה שתכניסו לבלנדר ישלב להכנת מזון אחד לתינוקות.
  • שקול את התינוקות שלך לטעום את העדפותיהם והכין אוכל לתינוק בהתאם. יש תינוקות שמעדיפים אוכל יחיד במזון לתינוקות ואילו תינוקות אחרים אוהבים שילובי טעמים.
  • עקוב אחר הכלל הכללי להכנת מזון לתינוקות וערבב שני חלקים של מזון לחלק אחד של מים, ואז מחית עד לאיחוד. אתה יכול להוסיף פחות או יותר מים בהתאם לעקביות הרצויה.
 6. 6
  אחסן מזון לתינוקות בכלי קירור. אם אתם מכינים אוכל לתינוק מבעוד מועד, יש לאחסן אותו בכלי אטום במקרר. יתכן שתוכל להקפיא כמה תערובות מזון לתינוקות אם הן מוקפאות במיכלים שאטומים לשריפה במקפיא. אין לשמור מזון לתינוקות הנשמר במקרר יותר משבוע.
 7. 7
  ערוך יומן המפרט את הרגלי האכילה של התינוק שלך. כלול רשימה של מתכוני מזון לתינוקות וכן את תגובת ילדך לפריטים השונים שאתה מכין.
  • אם ילדכם לא אוהב את הטעם של אוכל מסוים, תוכלו לנסות למצוא אוכל אחר עם תוכן מזין שווה ערך.
  • לדוגמא, אם ילדכם שונא את טעם הברוקולי, תוכלו לשקול להכין במקום מזון תינוקות תרד ולמדוד את תגובת ילדכם לאותו מזון.
הכן תפריט מזון לתינוקות שישמש כהנחיה כשתתחיל להכין מאוכל לתינוק שלך מאפס
הכן תפריט מזון לתינוקות שישמש כהנחיה כשתתחיל להכין מאוכל לתינוק שלך מאפס.

טיפים

 • שילוב של מוצרי מזון כמו עוף ואורז, תפוחים ואגסים וברוקולי וכרובית יאפשר לכם לתת מאכלים חדשים לתינוק שלכם כדי לעזור להתנסות בהעדפות הטעם של ילדכם.
 • הוספת מעט מיץ לימון למזונות לתינוקות העשויים מפירות טריים יכולה למנוע את התחממות הפרי, לאבד את צבעם ולהחמיר בטעמם.

אזהרות

 • מכיוון שבאוכל תינוקות ביתי אין חומרים משמרים או תוספים מלאכותיים, הוא לא יישאר כל עוד קנו מזון לתינוקות בחנות. חשוב לתייג בחריצות אוכל תוצרת בית כדי שלא תאכיל את תינוקך במזון שהתקלקל.
  למדו על הצרכים התזונתיים של תינוקות לפני שאתם ממהרים לרכוש מזון מגוון איתו להכין אוכל לתינוקות
  למדו על הצרכים התזונתיים של תינוקות לפני שאתם ממהרים לרכוש מזון מגוון איתו להכין אוכל לתינוקות.
 • אוכל לתינוקות העשוי עוף או עופות אחרים צריך להכין עם עופות שבושלו ביסודיות עד שלא נשאר יותר ורוד לאורך כל נתח העוף. יש לשטוף ולחטא היטב את כל המשטחים שבאו במגע עם עופות גולמיים.
 • בחלק מהירקות והפירות יש חומרי הדברה שנותרו עלולים להזיק לקיבה צעירה. חשוב לשטוף פירות וירקות ביסודיות או לקנות פירות וירקות אורגניים כדי למנוע את הסיכון לחשיפה לחומרי הדברה.

דברים שתזדקק להם

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail