כיצד לטפל במתח גב?

כדי לטפל במתיחות בגב, נסה לנוח למשך יומיים עד שלושה, כך לגבך יהיה זמן להחלים. במהלך תקופה זו, קום והסתובב לאט כל שעה לערך בכדי לעודד את זרימת הדם, מה שיעזור לשריר להחלים מהר יותר. בנוסף, יש למרוח שקית קרח או משהו קפוא על המתח כדי למנוע דלקת. אם הזן נמשך, יש לחמם שקית דגנים במיקרו ולהניח אותה על האזור כדי לעודד זרימת דם ולקדם ריפוי. לאחר מספר ימים בצע כמה מתיחות קלות, כמו ניסיון לגעת בהונות בזמן הישיבה, כדי לחזק את השרירים. לקבלת טיפים ממחברנו הרפואי מתי לקבוע פגישה עם כירופרקטור, המשך לקרוא!

כדי לטפל במתיחות בגב
כדי לטפל במתיחות בגב, נסה לנוח למשך יומיים עד שלושה, כך לגבך יהיה זמן להחלים.

נקעים ומתחים בגב הם נפגעים מאוד בשרירים ושלד אצל אנשים, בעיקר מכיוון שעמוד השדרה האנושי אינו מיועד להכיל פעילויות והתנהגויות מודרניות רבות, כמו ספורט, ביצוע פעולות חוזרות בעבודה וישיבה לפרקי זמן ממושכים. בעוד נקעים הם פגיעות ברצועות ובמפרקים, זן הוא פגיעה בשרירים או בגידים - הרקמות הסיביות המחברות את השרירים לעצמות. החלק המתוח הנפוץ ביותר בעמוד השדרה שלך הוא האזור המותני (התחתון) בגלל כל המשקל והכוח שעליו לשאת. מרבית זני הגב הם ריפוי עצמי, שניתן לזרז אותם אם פעל לפי העצות בבית שלמטה. עם זאת, בחלק מהמקרים יש צורך בטיפול מקצועי.

חלק 1 מתוך 2: טיפול במתח גב בבית

 1. 1
  תנוח ותתן לזה קצת זמן. מרבית זני הגב (הנקראים גם משיכות שרירים) מתרחשים כאשר אתה מעלה משקל רב מדי, מבצע תנועה לעתים קרובות מדי, זז במבוכה או חווה תאונה (נפילה, תאונת דרכים או פציעה אתלטית, לדוגמא). ברגע שאתה מרגיש את הכאב של שריר מתוח, הפסיק לעשות את הפעילות שגרמה לו ולנוח. בדרך כלל יומיים-שלושה הם מספיק זמן לרוב זני הגב הקלים עד הבינוניים להחלים או להרגיש טוב יותר באופן משמעותי.
  • כ -80 עד 90% מזן הגב התחתון החריף נפתרים במהלך 12 השבועות הראשונים, ללא קשר לטיפול שנקבע.
  • כאב ממתח שרירים מתואר בדרך כלל כמשעמם, כואב ו / או פועם - לעיתים חד עם תנועה.
  • שרירים מתאוששים מהר יותר אם אתה מנוח אותם מפעילות נמרצת או חוזרת, אם כי חוסר פעילות מוחלט (כגון מנוחה במיטה) יכול להפוך את שרירי הגב לנוקשים עוד יותר. תנועה מסוימת, כמו הליכה איטית ו / או ביצוע מטלות ביתיות, מגבירה את זרימת הדם ועוזרת לשרירי הגב להחלים מהר יותר.
  • קום ולאט לאט להסתובב כמה דקות בכל שעה.
  • אם לוקח למאמץ הגב שלך יותר מכמה שבועות להתייצב, אז זה אינדיקציה לפציעה קשה יותר בגב שזקוקה להתייחסות מקצועית.
 2. 2
  החל קרח על פציעה חדשה. אם זן הגב שלך חדש (חריף, תוך 48 עד 72 שעות מפציעה) ולא משהו שחוזר על עצמו כל הזמן, סביר להניח שדלקת כרוכה ותורמת לכאבים שלך. יישום טיפול קר (קרח או משהו קפוא) על פגיעות שלד בשרירים ושלד מועיל מאוד מכיוון שהוא מכווץ את כלי הדם הקטנים סביב הפציעה ומונע הצטברות דלקת. מניעת דלקת מפחיתה נפיחות, מה שמפחית כאב ונוקשות. החל את הטיפול בקור במשך כ -15 דקות בכל פעם (או עד לחוש קהות) כל שעה עד שהכאב והדלקת מופחתים באופן משמעותי. ייתכן שיהיה צורך במספר ימים של טיפול בקור אם פגיעה חריפה בינונית עד קשה.
  • צורות יעילות של טיפול בקור כוללות קרח כתוש, קוביות קרח, ירקות קפואים ואריזות ג'ל קפואות.
  • לא משנה באיזו צורה של טיפול קר אתה משתמש, לעולם אל תמרח אותו ישירות על עורך בגלל הסיכון של כוויות קור או גירוי. במקום זאת, עטוף את הפריט הקר בבד דק לפני שמורחים אותו.
  • מתיחות שרירים בינוניות עד חמורות בדרך כלל מכאיבות מאוד וכוללות חבורות מתחת לפני העור עקב סיבי שריר קרועים וכלי דם פגומים. שימוש בקור קר בדרך כלל יגביל את החבלות ויגרום להתפוגגותו במהירות.
 3. 3
  החל חום לח על פציעה ישנה או חוזרת. אם הפציעה שלך היא כרונית (מתמשכת כמה חודשים) או חוזרת על עצמה כל הזמן, אז מריחת חום לח עשויה להיות מתאימה ויעילה יותר מאשר שימוש בטיפול קר. מתיחות שרירים כרוניות אינן מודלקות בדרך כלל; במקום זאת, השריר הפגוע נוטה להיות מוחלש, חזק מדי וזקוק ליותר חומרים מזינים (כגון חמצן) באמצעות זרימת הדם. לפיכך, הפעלת חום לח יכולה להרחיב את כלי הדם המקומיים, להגביר את זרימת הדם ולהפחית את מתח השרירים או עוויתות. חום לח הוא בחירה טובה בהרבה מחום יבש (מכרית חימום חשמלית, למשל) מכיוון שהוא אינו מייבש רקמת שריר או רקמות אחרות כגון עור.
  • דרך יעילה ונוחה להשתמש בחום לח על זן הגב שלך היא לקנות שקית למיקרוגל המכילה דגנים כלשהם (חיטה, אורז, תירס) מעורבבים בעשבי תיבול ושמנים אתרים.
  • זאב את שקית הצמחים במיקרוגל שלך למשך 1-2 דקות, ואז החל אותו על השריר / ים הכואבים שלך במשך 15-20 דקות, 3-5 פעמים ביום, עד שהכאב והמתח מתפוגגים.
  • כחלופה, הפעל אמבטיה חמה והוסף מלח אפסום, המכיל הרבה מגנזיום מרגיע שרירים. להשרות באמבטיה המלוחה במשך 20-30 דקות על בסיס לילי כדי לקבל הקלה ולקידום שינה טובה יותר.
  כמה זמן לוקח מתיחת גב להחלים
  כמה זמן לוקח מתיחת גב להחלים?
 4. 4
  שקול ליטול נוגדי דלקת. נוגדי דלקת שאינם סטרואידים ללא מרשם (NSAID) מועילים במיוחד עבור זנים חזקים וכרוניים בגב מכיוון שהם מפחיתים נפיחות וכאב. לרוב מדובר בבחירות טובות יותר מאשר משככי כאבים רגילים (כגון פרצטמול), מכיוון שמשככי כאבים אינם משפיעים על דלקת. NSAIDs זמינים באופן נרחב כוללים איבופרופן (אדוויל, מוטרין), נפרוקסן (Aleve) ואספירין. קח תמיד תרופות NSAID על בטן מלאה והגבל את השימוש בהן פחות משבועיים מכיוון שהם מגרים בבטן ובכליות שלך. יש לזכור כי תרופות NSAID מיועדות להקלה סימפטומטית בלבד.
  • איבופרופן ואספירין בדרך כלל אינם מתאימים לילדים צעירים, לכן שאל תמיד את הרופא לפני שתיתן תרופות לילדיך.
  • חלק מהקרמים והקרמים הרפואיים מכילים NSAIDs, הנספגים בעור ובשריר / ים המתוחים מבלי להסתכן בגירוי בקיבה.
  • אם זן הגב שלך הוא כרוני (לטווח ארוך), נטילת תרופות להרפיית שרירים (כגון ציקלובנזפרין) היא חלופה שכדאי לבחון. תרופות אלו מפחיתות את מתח השרירים והתכווצויות, אם כי אינן מפחיתות דלקת או משפיעות מאוד על הכאב.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: בכל פעם שתמתח את הגב, עליך להתמקד תחילה בשליטה על הסימפטומים שלך ובניהול הכאב שלך בעזרת דברים כמו קרח ונוגדי דלקת ללא מרשם. באופן זה, תהיה לך פחות סיכוי לשנות את דפוסי התנועה הרגילים שלך עקב הפציעה, מה שעלול להוביל לבעיות ארוכות טווח.

 5. 5
  נסה כמה מתיחות קלות. לאחר מנוחה והתמודדות עם דלקת / כאב במשך כמה ימים, ביצוע מתיחות קלות עשוי להועיל למתח הגב שלך כל עוד הכאב שלך אינו חמור. מתיחת שרירים מועילה להחלמה ממתחים מכיוון שהיא מאריכה את סיבי השריר (מונעת עוויתות) ומקדמת זרימת דם טובה יותר. מתיחות לגב התחתון כוללות בדרך כלל ניסיון לגעת בהונות, בעמידה או בישיבה. נסה את "עמדת המכשול" כשהוא יושב ורגל אחת בצד. לא לגעת בהונות לא חשוב; להרגיש משיכה נעימה או מתיחה בשרירי הגב התחתון תוך כדי להגיע לאצבעות הרגליים זה הדבר החשוב.
  • התחל עם 3 מתיחות גב בכל יום והחזק אותן למשך 20-30 שניות בכל פעם תוך נשימה עמוקה. המתיחות אמורות להיות קלות יותר מיום ליום. אל "מקפיצים" את המתיחות.
  • הפסיקו למתוח מיד אם כאבי השרירים שלכם מתגברים באופן משמעותי או סוג הכאב משתנה לפתע (מכאבים לכאבים חשמליים, או קהות המשתרעת לגפיים התחתונות, למשל).
  • דאג לשרירי הגב שלך מחוממים לפני המתיחה. שרירים קרים מתכווצים ונוטים יותר לפציעות.

חלק 2 מתוך 2: קבלת עזרה מקצועית למתיחות בגב

 1. 1
  קבע פגישה עם רופא המשפחה שלך. אם מנוחה ויישום של התרופות הביתיות הנ"ל אינן מפחיתות את מתח הגב תוך מספר שבועות, אז התקשר לרופא וקבע פגישה. הרופא שלך יכול לבחון את הגב שלך ולעשות צילומי רנטגן אם הוא חושב שהפגיעה שלך היא לא בעיקר מתח. גורמים שכיחים יחסית אחרים לכאבי גב כוללים דלקת פרקים, נקעים במפרקים, שברים בדחיסה, גירוי עצבי ופריצות דיסק. אם הכאב חמור, הרופא שלך יכול לתת לך מרשם לתרופות חזקות יותר.
  • צילומי רנטגן מראים בעיקר את מצב העצמות, כגון חוליות עמוד השדרה והאגן. בדיקת MRI, CT ואולטרסאונד אבחוני יכולים להראות את מצב הרקמות הרכות כמו שרירים, גידים, רצועות ועצבים.
  • הרופא שלך עשוי להזמין בדיקת דם אם הוא חושב שכאבי הגב שלך עלולים להיגרם על ידי דלקת מפרקים שגרונית או זיהום בעמוד השדרה (אוסטאומיאליטיס או דלקת קרום המוח).
  • רופא המשפחה שלך אינו מומחה לגב, אך הם איש מקצוע רפואי טוב לראות קודם על מנת לשלול את הגורמים החמורים לכאבי גב.
 2. 2
  ראה כירופרקטור. כירופרקטורים הם מומחים לגב (עמוד השדרה) ומשתמשים בטכניקות ידניות (פיזיות) להחזרת התפקוד הרגיל למפרקים ולשרירי הגב. כירופרקטור יכול לבדוק היטב את עמוד השדרה שלך, לקחת בחזרה צילומי רנטגן ולנתח את היציבה שלך בעמידה, ישיבה והליכה. כירופרקטורים משתמשים במגוון טיפולים המותאמים לריפוי זני שרירים, כגון גירוי שרירים אלקטרוני, אולטרסאונד טיפולי וטיפול אינפרא אדום (חום). אם מפרקי עמוד השדרה קשורים גם לפציעה שלך, הכירופרקט שלך יכול להשתמש בהתאמות עמוד השדרה כדי לקבוע את המיקום, התנועה והתפקוד הרגילים של המפרקים.
  • מתיחה של שרירי עמוד השדרה וגב עם טבלת היפוך עשויה גם לסייע לגב שלך. לכירופרקטורים רבים יש טבלאות היפוך, הממקמות אתכם הפוך (בבטחה) ומאפשרות לכוח המשיכה לדחוס את עמוד השדרה ולמתוח את שרירי הגב.
  • למרות שלפעמים פגישה אחת עם כירופרקטור יכולה להקל לחלוטין על מתח הגב שלך, בדרך כלל יש צורך בשלושה עד חמישה טיפולים בכדי להבחין בתוצאות משמעותיות. זכור כי ספק ביטוח הבריאות שלך עשוי לא לכסות טיפול כירופרקטי.
  קח את זה לאט וקל מאוד כדי למנוע פציעה נוספת
  אם אתה רק מחלים מזן, קח את זה לאט וקל מאוד כדי למנוע פציעה נוספת.
 3. 3
  נסו עיסוי גב. מרבית זני הגב מגיבים היטב לעיסוי רקמות עמוק מכיוון שהוא מפחית עוויתות שרירים, מפיג דלקות, מקל על כאבים ומעודד הרפיה. קבע פגישה עם מטפל בעיסוי רשום והתחל בפגישה של 30 דקות תוך התמקדות בשרירי הגב הכואבים שלך. אפשר למטפל להעמיק ככל שתוכל לקחת את זה בלי להתכווץ. יתכן שיהיה צורך בפגישות נוספות ואולי בפגישות ארוכות יותר בכדי להבחין בתוצאות משמעותיות, לכן היה סבלני ועקוב אחר המלצות המטפל.
  • לחלופין, בקש מחבר, בן זוג או בן זוג לעסות את שרירי הגב. יש הרבה הדרכות וידאו באינטרנט שמלמדות את יסודות הטיפול בעיסוי, אם כי הם אינם תחליף להכשרה מקצועית.
  • אם אינך יכול לשכנע מישהו לעסות את גבך הכואב, שקול להשתמש בכדור טניס או גלגלת קצף במקום. תלוי איפה מתח הגב שלך, השתמש במשקל הגוף שלך כדי לגלגל את כדור הטניס ו / או גלגל הקצף עד שאתה מרגיש שהכאב נמס.
  • הקפד תמיד שלא להתגלגל על גלגל הקצף ישירות על הגב התחתון. זווית גופית קלה בזמן הגלגול כדי למנוע מתיחת יתר של הגב התחתון.
  • שתו הרבה מים לאחר עיסוי על מנת לשטוף תוצרי לוואי דלקתיים וחומצה לקטית מגופכם.
 4. 4
  קבל הפניה לפיזיותרפיסט. אם מתח הגב שלך נמשך יותר מכמה חודשים, אז בקש מהרופא שלך פנייה לפיזיותרפיסט לצורך שיקום גב. פיזיותרפיסט יכול להראות לך מתיחות ספציפיות ותרגילי חיזוק כדי לעזור למתח הגב הכרוני שלך להתאושש. המטפל שלך עשוי להשתמש בשילוב של משקולות חופשיות, מכונות עם גלגלות, רצועות גומי וכדורי התעמלות כדי לחזק את שרירי הגב שלך. הארכות גב (ההפך ממצב כפיפות בטן או כפיפות בטן) הן התרגיל הנפוץ ביותר לחיזוק הגב.
  • בדרך כלל יש צורך בפיזיותרפיה 2-3 פעמים בשבוע למשך 4-8 שבועות כדי להשפיע לטובה על זני גב כרוניים.
  • תרגילים כלליים נוספים לחיזוק הגב כוללים חתירה, שחייה וביצוע סקוואטים עם משקולות.

טיפים

 • לרדת במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל. משקל נוסף יכול להחליש את שרירי הגב ולהשאיר אותך רגישים יותר למתיחות בגב.
  יש לחמם שקית דגנים במיקרו ולהניח אותה על האזור כדי לעודד זרימת דם ולקדם ריפוי
  אם הזן נמשך, יש לחמם שקית דגנים במיקרו ולהניח אותה על האזור כדי לעודד זרימת דם ולקדם ריפוי.
 • כדי למנוע מתיחות בגב, קבעו שגרת חימום לפני שאתם עוסקים בכל פעילות גופנית מאומצת.
 • כדי למנוע מתיחות בגב, הרם חפצים כבדים על ידי כיפוף בברכיים, שמור על הגב ישר ושימוש ברגליים.
 • אם אתה יושב ליד שולחן כל היום וחושב שזה קשור למתח הגב שלך, אז בקש מהבוס שלך כיסא ארגונומי חדש לשולחן העבודה שלך.
 • כדי להפחית את הסיכון למתיחות בגב, הפסק לעשן. עישון פוגע בזרימת הדם וגורם למחסור בחמצן וחומרים מזינים לשרירים.

שאלות ותשובות

 • כמה זמן נמשך כאב בסיאטיקה?
  מנסיוני זה בא והולך. לפעמים זה יכאב במשך שבועות, ואז פעמים אחרות למספר ימים בלבד. ס
 • לפני כמה ימים התעוררתי עם כאבים בשריר העליון בגב, מעט מתחת לכתפי. הכאב יורד לזרועי השמאלית. מה אני יכול לעשות?
  מטפל בעיסוי מורשה בדרך כלל יכול לסייע בעבודה באזור זה בגבך. סבלתי מאותו כאב, והשגתי הקלה ניכרת בעיסוי והקלה מוחלטת בעקבות התאמת כירופרקטיקה.
 • אם אתה יכול להשתמש רק בחום "יבש" לגב, מהי הגישה הטובה ביותר?
  הכינו לעצמכם כרית חימום מגרב ישנה מלאה באורז מיובש. ניתן לחמם במיקרוגל שוב ושוב ולמרוח אותו על הגב.
 • התאמצתי את הגב 4-5x בשנה אחת. נתתי לזה להחלים כמה שבועות והולך מדי חודש לכירופרקטור ולמטפל בעיסוי. נראה שאני מאמץ את זה כשמתאמנים, אבל אני לא מתחיל.
  נסו לא להתאמץ יתר על המידה בגבכם. אם אתה רק מחלים מזן, קח את זה לאט וקל מאוד כדי למנוע פציעה נוספת. שקול לשאול את הרופא אילו תרגילים בטוחים כשאתה מתגבר על מתח, או לבקש הפנייה לפיזיותרפיסט.
 • מתחתי את הגב לפני למעלה משנה, וזה התחיל עכשיו לגרום לכאבים בירך וברגל שמאל. אני מקבל טיפול כבר ארבעה חודשים, אבל זה אפילו לא טוב יותר ב -1%. מה עוד אני יכול לעשות?
  כמטפל בעיסוי מורשה, זה נשמע הרבה כמו סיאטיקה. Sciatica יכול להיות מטריד את אזור הירך והרגליים. רוב האנשים חשים קהות או עקצוץ בצד הרגל, או בחלק האחורי של הרגל, אולי אפילו ברגל. הייתי מחפש מטפל עם עיסוי מורשה בקרבתך שיעבוד על הגלוטס (הישבן) שלך וסביב הירכיים שלך. זה דבר נפוץ מאוד, במיוחד אם יש פריצת דיסק באזור המותניים (הגב התחתון).
שאלות ללא מענה
 • כאבי הגב שלי נמצאים בצד שמאל תחתון. ביצעתי הרבה חפירה וגירוד קרח בשבועיים האחרונים, ולפעמים אני מקבל התכווצויות שרירים. לבשתי סד אחורי והשתמשתי בחום. מה עוד אני יכול לעשות?
 • כמה זמן לוקח מתיחת גב להחלים?

תגובות (7)

 • yvetteroberts
  פשוט נקעתי את גבי במהלך שיעור טניס, מצאתי שהמידע מועיל.
 • iwilliams
  התמונות עוזרות וזה מאוד ספציפי.
 • lrichardson
  מאמר מדהים! תודה.
 • rossroberts
  אני סובל מכאבי גב במשך עשרות שנים, בעיקר בגלל עבודות שולחן. אני יודע הרבה על התמודדות עם כאבי גב, אך מאמר זה סיכם יפה כיצד לטפל בו כדי לא לגרום לנזק רב יותר על ידי מתיחה מוקדמת מדי, ציפוי יתר וכו 'תודה!
 • elenamohr
  אני מרגיע בקריאה זו שיש לי רק פציעה קלה בגב.
 • okeefevincent
  התרופות הביתיות שהוזכרו למתיחות בגב היו די מועילות עבורי.
 • rvon
  זהו מאמר טוב, במיוחד אם אתה נוסע הרבה בגלל התחייבויות עבודה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail