איך לשים לב בכיתה?

כדי לשים לב בכיתה, הרחק הסחות דעת כמו המחשב, הטלפון וכל פריט קטן שאתה יכול להתעסק איתו. נסה להישאר ממוקד בשיעור הנוכחי ולמקד מחדש את תשומת לבך בכל פעם שמוחך מתחיל לנדוד. השתתף בדיונים בכיתה ורשום הערות טובות שיעזרו לך להישאר מעורב בשיעור, ושקול לדבר עם המורה שלך לאחר השיעור אם אתה עדיין מתקשה להתמקד בחומר. לקבלת טיפים לשמירה על גופך ונפש חדים לשיעור בכל יום, המשך לקרוא!

כדי לשים לב בכיתה
כדי לשים לב בכיתה, הרחק הסחות דעת כמו המחשב, הטלפון וכל פריט קטן שאתה יכול להתעסק איתו.

אתה רוצה ללמוד, אתה רוצה להקשיב למורה שלך, ואתה רוצה לקלוט את כל המידע הזה בכיתה; אבל זה פשוט כל כך... משעמם! קשה להתמקד בהרצאה הבאה כשנפשכם נודד למשימות או מחשבות שונות, אך בעזרת כמה טריקים נפשיים ופיזיים תוכלו לשים לב בכיתה. כמו ברוב הדברים בבית הספר, נדרשת עבודה ונחישות, אך ברגע שתבנה את המיומנות תשמח שתשקיע מאמץ.

חלק 1 מתוך 3: שליטה במחשבות שלך

 1. 1
  הסר את הסחות הדעת שלך. הדבר הבסיסי ביותר שאתה יכול לעשות כדי לעזור לך להתרכז בכיתה הוא להתרחק מהסיחות הדעת שמונעות ממך להתמקד. יש המון דברים שעשויים להסיר את תשומת לבך מהשיעור. נסה להיות מודע יותר למה שאתה עושה כשאתה מפסיק לשים לב. ברגע שאתה יודע מה זה, אתה יכול למצוא דרך להיפטר מזה.
  • הסחות דעת כוללות פריטים כמו מחשב, טלפון ופריטים קטנים שאפשר לשחק איתם. הסחות דעת כוללות גם דברים שנמצאים סביבך, כמו חבר, בן כיתה מעצבן או חלון.
  • הסרה פיזית היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הסחת דעת. כך, למשל, אם אתה יודע שחבר לכיתה מסיח את דעתך. נסה לשבת במקום אחר. המורה שלך יבין וכנראה שישמח יותר לעזור לך להזיז מושבים.
 2. 2
  התמקדו בהווה. אתה צריך לנסות למנוע ממוחך לנדוד מחוץ לכיתה. ללא חלומות בהקיץ! שמור על דעתך כאן, בהווה ושמור מחשבות על דברים אחרים להמשך. זה קשה לעשות אבל אם תצליחו לבצע את השינוי, זה באמת יעזור לכם מאוד.
  • דברים שאתה עלול לתפוס בעצמך לחשוב עליהם כוללים: משחקים, מה שאתה עושה אחרי הלימודים, החבר או החברה שלך (או היעדרם!), החברים שלך, המשפחה שלך... אפילו דברים פנטזיים כמו ספרים שתרצה לקרוא או מקומות הלוואי שתוכל ללכת.
  • יהיה עליכם ללמוד למקד מחדש את תשומת לבכם באופן ידני. לתפוס את עצמך ואז לגרום לעצמך לחשוב שוב על השיעור. בסופו של דבר זה הופך להרגל ולומדים לחלום בהקיץ פחות.
  • המשמעות היא שגם אם אתה חושב על היבט אחר של הכיתה, כמו המבחן שעומד לפניך, תרצה לעצור ולהתמקד מחדש במה שקורה כרגע. חשוב לעשות דברים כמו לחשוב על מבחנים, אבל אם המוח שלך משוטט אז אתה לא סופג את המידע שאתה צריך ללמוד כרגע.
 3. 3
  מיקד את תשומת לבך מחדש במידת הצורך. שים לב למה שמוחך עושה. אם אתה תופס את עצמך חושב על משהו אחר ממה שקורה כרגע בשיעור, תצטרך למקד מחדש את תשומת לבך באופן ידני. נסה להחזיר לראש את כל מה שמורים שלך אומרים ולהדגיש באמת את החלקים החשובים.
  • דבר אחד שתרצה לתרגל הוא בניית יכולת ההתמקדות שלך. בדוק את עצמך על ידי ניסיון לבצע משימה מאתגרת תוך האזנה למוזיקה רועשת ומסיחה את הדעת. מיקוד הוא מיומנות שיש לממש ולפתח, בדיוק כמו כל דבר אחר.
 4. 4
  שוחח עם המורה שלך על שיעורים. כל אחד לומד בדרכים שונות. האופן שבו המלמד שלך מלמד לא יכול להיות הדרך הטובה ביותר עבורך או שיהיו דרכים להפוך את השיעור אפילו טוב יותר עבורך. הקדישו זמן לשיחה עם המורה שלכם על דרכים שלדעתם עשויות לעזור לכם להפיק יותר מהשיעור שלכם.
  • נסה לבצע שיעורים או מטלות בהתאמה אישית שמעניין יותר ללמוד. אתה יכול גם לבקש מהמורה שלך אשראי נוסף או פרויקטים צדדיים שיעזרו לך ללמוד את אותם שיעורים, אך באופן שעובד טוב יותר עבורך. אם אתה רציני בלמידה ואתה מוכן להשקיע עבודה קשה, המורה שלך כנראה יהיה מוכן לעזור לך להמציא משהו.
 5. 5
  צרו מוטיבציה משלכם. כשיש לך יותר מוטיבציה, תגלה שיש לך יותר קל להישאר ממוקד. כמובן שאם המורה שלך והכיתה שלך לא יכולים או לא יהפכו אותך למוטיבציה יותר, תצטרך לעבוד כדי ליצור לעצמך את המוטיבציה הזו. זה יכול להיות מתסכל, אבל זה יהיה שווה את זה: תקבל את היתרונות של חינוך, בין אם אנשים רוצים לעזור לך ובין אם לא. ישנן המון דרכים לגרום לעצמך להיות מוטיבציה ומעוניינת ללמוד ומה שאתה עושה יהיה תלוי במי שאתה.
  • אתה יכול לנסות למצוא היבט כלשהו של הנושא שמעניין אותך. זה יכול להפוך את שאר השיעורים למעניינים יותר מכיוון שתרגיש יותר שאתה בונה בסיס לדברים שאתה רוצה ללמוד. לדוגמא, אולי אתה לא ממש אוהב את שיעור ההיסטוריה שלך אבל אתה אוהב אבירים מימי הביניים. אתה יכול לנסות לדמיין איך כל ההיסטוריה שאתה לומד קשורה לאבירים מימי הביניים, ותגלה שזה מקל על ההתמקדות במה שאתה לומד.
אם השיעור מעניין לא יהיה קשה לשים לב
אם השיעור מעניין לא יהיה קשה לשים לב.

חלק 2 מתוך 3: שינוי פעולותיכם

 1. 1
  התכונן לפני השיעור. לפעמים אתה רק צריך להיות בחשיבה הנכונה לפני שתוכל לשים לב. לפני תחילת השיעור, נסה לעיין בשיעורי הבית שלך, לקרוא מתוך ספר הלימוד שלך או להסתכל בהערות של היום הקודם. זה יכול להכניס את המוח שלך ל"מצב כיתה ", כך שיהיה לך קל יותר להתמקד.
  • הכנת עצמך על ידי השגת כל מה שתצטרך וסידור שולחן העבודה שלך יכולה גם לעזור לך להתמקד. זה יקטין את הסחות הדעת, כמו הצורך לשאול עיפרון מכיוון שלך לא עופרת.
 2. 2
  מצא סביבה טובה יותר. על ידי שינוי הסביבה שלך, או הדברים סביבך, אתה באמת יכול לעזור לעצמך להתרכז. זה לא אומר רק להיפטר מהסחות דעת, אם כי זה בהחלט יכול לעזור גם. עצם הישיבה במקום אחר עשויה לעזור לך להתמקד על ידי שינוי מה שאתה יכול לעשות מהמקום בו אתה יושב. ישיבה מקדימה, למשל, יכולה לעזור לכם להתמקד מכיוון שתדעו שהמורה צופה בכם. גם ישיבה מהחברים שלך יכולה לעזור, כי לא תוכל לדבר פיזית איתם כל כך הרבה.
 3. 3
  השתתף בשיעור. השתתפות בשיעור יכולה גם לעזור לך להתמקד. השתתפות שומרת על דעתך וממוקדת בשיעור מכיוון שאתה לא יכול פשוט להיסחף או לחשוב על משהו אחר. כל מה שתוכלו לעשות בכדי להשתתף, משאלת שאלות ועד להיכנס לפרויקטים קבוצתיים או לדיונים, יכול באמת לעזור לכם.
  • לשאול שאלות. דרך טובה להשתתף בשיעור היא לשאול שאלות. כשיש לך שאלה לגבי משהו שאתה לא מבין או שהמורה אמר משהו ואתה רוצה לדעת עליו יותר, הרם את היד ושאל. אפילו רק התמקדות מספיק כדי להקשיב לדברים שאולי תרצה לשאול שאלות עליהם יכולה לעזור לך להקדיש תשומת לב רבה יותר.
 4. 4
  לרשום. רישום הערות יכול לעזור לך להתמקד בדברי המורה שלך, גם אם אינך חושב שתזדקק להערות כדי ללמוד מאוחר יותר. אם אתה יכול להשתמש בתווים אז אפילו יותר טוב! בזמן שהמורה שלך מדבר, ערוך מתאר עם כמה הערות צדדיות על הנושאים המורכבים באמת. אתה תמצא את עצמך מתמקד טוב יותר לפני שאתה יודע זאת.
  • אם אינך יודע לרשום הערות, סיקרנו אותך!
 5. 5
  עשה מחקר נוסף. לפעמים אתה מאבד פוקוס בכיתה מכיוון שאתה לא יכול להבין מה המורה שלך אומר. זה נורמלי ומובן. אם תערוך מחקר נוסף כדי שתוכל להבין טוב יותר את השיעורים שלך, יתכן שיהיה לך קל יותר לשים לב. לכל הפחות, לימוד מחוץ לשיעור יכול לפצות על העובדה שאתה מתקשה לשים לב. תוכל למצוא מידע נוסף כמעט על כל נושא במקומות שונים באינטרנט. אתה יכול אפילו לקבל קצת עזרה בנושא מהמדריך.
  • לדוגמא, אם אתם נאבקים במתמטיקה, נסו ללכת למתמטיקה זה כיף או וולפרם אלפא כדי לקבל יותר עזרה במתמטיקה.
 6. 6
  לפתח שגרה. לא לשים לב זה באמת הרגל רע. בדיוק כמו כל הרגל אחר, אתה יכול לשבור אותו על ידי החלפתו להרגלים אחרים. נסה ליצור מערכת שבה אתה מתמקד בכיתה, ופנה את הזמן הזה רק לבית הספר וללמידה, אך תן לעצמך זמני הקלה שבהם תוכל ליהנות מאוד. על ידי לימוד המוח שלך מה השעה ביום עבור מה על ידי הקפדה על שגרה, אתה יכול לאמן את המוח שלך לשים לב.
הרבה יותר קשה לשים לב בשיעור משעמם
הרבה יותר קשה לשים לב בשיעור משעמם, אז היו מוכנים להתאמץ.

חלק 3 מתוך 3: תחול גופך

 1. 1
  לישון מספיק. שינה חשובה מאוד להישאר מרוכז בזמן שאתה בבית הספר. אם אתה נשאר ער מדי או אם אתה ישן בצורה שלא מנוחה במוח שלך במלואה, בעצם אין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי להישאר מרוכז במהלך היום. התבונן היטב בלוח הזמנים של השינה שלך ובדוק אם ישנם שינויים שתוכל לבצע.
  • לכל מי שמתחת לגיל 12, הרופאים ממליצים על 10 שעות שינה. לכל מבוגר מומלץ שמונה או תשע שעות שינה. עם זאת, יש אנשים שזקוקים ליותר שינה ויש אנשים שצריכים פחות. תצטרך להתנסות.
  • זכור כי שינה יתר יכולה גם לגרום לך לעייפות. יתכן שאתה ישן יותר מדי אם אתה מגביר את שנתך ועדיין מרגיש עייף באמצע היום.
 2. 2
  לאכול נכון כדי לשמור על המוח שלך. אם אתה לא אוכל מספיק מזון, או אם אתה מפסיד חומרים מזינים חיוניים יותר מדי זמן, המוח שלך יתחיל לסבול. בדומה לא לישון מספיק, אם אתה לא אוכל נכון או מספיק אז אין הרבה מה שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעצמך להתרכז. תסתכל על הדיאטה שלך והחליט אם אתה צריך להתאים את אופן האוכל שלך.
  • אתה צריך להשיג הרבה ירקות, מעט פירות, דגנים מלאים בריאים, ושפע של חלבונים רזים. אפשרויות טובות כוללות: קייל, ברוקולי, תרד, תפוחים, פירות הדר, בננות, אורז חום, קינואה, שיבולת שועל, דגים, עוף ללא עור והודו.
  • הימנע מקפאין או לפחות השתמש בו בזהירות. קפאין יכול לעזור לאנשים מסוימים להתמקד, אך עבור אחרים זה גורם להם להתעצבן מכדי לשים לב למשהו זמן רב מאוד. אתה גם מסתכן בקריסת קפאין.
 3. 3
  שתו הרבה מים. הגוף שלך זקוק להרבה מים כדי לתפקד כראוי. כשאתה לא שותה מספיק, בסופו של דבר תסבול מכאבי ראש ובעיות התמקדות. כמה זה מספיק יהיה תלוי בגופך הספציפי; כולם שונים. עם זאת, דרך טובה לאמוד אם אתה שותה מספיק מים היא להסתכל על הפיפי שלך. אם הוא חיוור, אתה שותה מספיק. אם חשוך, הביאו את הלחות.
  • שתיית מים בפועל היא רעיון טוב כאן. סודה, מיץ מסחרי וחלב אינם כל כך טובים עבורך והסוכר בסודה ובמיץ יכול להחמיר את בעיות ההתמקדות שלך.
 4. 4
  תרגיל כדי להקל על המתח. יש אנשים שהם מאוד פיזיים. גופם זקוק להרבה יותר פעילות כדי להיות מאושר. זה רק לוקח הרבה ריכוז כדי לשים לב בכיתה וזה יכול לגרום למוח ולגוף שלך להתפתח. אם אתה מוצא את עצמך מרגיש חרדה בשיעור, נסה לבצע פעילות גופנית בין השיעורים או במהלך ההפסקות שלך. זה יכול לעזור להרגיע את גופכם ואת מוחכם כך שתוכלו להתמקד. זה יכול גם לעזור לך להתעורר אם אתה מרגיש עייף.
  • נסה לקפוץ מעלה ומטה או לרוץ במקום. אתה יכול גם לרוץ ברחבי הבניין או לשחק משחק עם חבריך אם יש לך זמן.
 5. 5
  תרגול לשים לב. תשומת לב נדרשת תרגול. ככה זה בדיוק. המוח שלך הוא כמו שריר וצריך לתרגל אותו כדי שיהיה חזק באזורים שבהם אתה רוצה שהוא יעבוד טוב. יהיה עליכם לתרגל תשומת לב אם תרצו להגדיל את יכולתכם לשים לב.
  • דרך טובה אחת לתרגל היא למעשה מדיטציה. שב ונסה לרוקן את דעתך תוך התמקדות רק בדבר פשוט אחד, כמו לנשום פנימה והחוצה מהאף שלך.

טיפים

 • הישאר hydrated! שתייה יותר מים יהיה למנוע התייבשות, לנקות את הגוף, למנוע אכילת יתר והשמנה ו עזרנו לך להישאר קשוב! נסה לשאת איתך בקבוק מים.
 • נסה להתעניין בנושא שמורה לך המורה שלך. אם השיעור מעניין לא יהיה קשה לשים לב.
 • ישיבה קרוב לקדמת הכיתה תביא לכם את הנוף הטוב ביותר ותעזור לכם להישאר קשובים.
 • רישום הערות יהיה מועיל במיוחד בבואכם לשנות, ויגרום לזמן לחלוף מהר יותר בשיעור משעמם.
 • פעילות גופנית קטנה בבקרים תעזור לכם להרגיש ערים ונמרצים כשאתם נכנסים לבית הספר.
 • ניקוי מרחב העבודה שלך מכל מה שאינך צריך יכול גם לעזור לך לשמור על ריכוז.
 • אם מותר לך ללעוס מסטיק בשיעור, תוכל לנסות ללעוס מסטיק חזק בטעם מנטה. זה עשוי לעזור להעיר אותך אם אתה מרגיש ישנוני.
 • חבר שלך יכול להפריע לך אבל לא אכפת להם.
 • אלא אם כן אתה באמת זקוק לטלפון שלך, שקול להשאיר אותו בבית. זה ימנע ממך להשתמש בו, לא משנה כמה אתה רוצה. אם זה לא אפשרי, נסה להגדיר בקרת הורים ולחסום את האפליקציות או האתרים שבהם אתה משתמש בדרך כלל.
 • אם קצת קר בחוץ, שאל את המורה אם תוכל לפתוח את החלון - האוויר הקר יעזור לך להישאר ער.
 • תחשוב תמיד שתישאל בהמשך. בדרך זו, תפחדו שלא לדעת את התשובה ולהתרכז טוב יותר כתוצאה מכך.
יהיה עליכם לתרגל תשומת לב אם תרצו להגדיל את יכולתכם לשים לב
יהיה עליכם לתרגל תשומת לב אם תרצו להגדיל את יכולתכם לשים לב.

אזהרות

 • השתדל כמיטב יכולתך לשים לב אם השיעור משעמם. הרבה יותר קשה לשים לב בשיעור משעמם, אז היו מוכנים להתאמץ.
 • להירדם בכיתה יהיה נורא ללימודך ויכול לגרום לך בקלות למעצר או אפילו למשהו גרוע יותר!
 • צריכת קפאין תעזור לכם להיות ערים ומלאי אנרגיה לפרק זמן קצר, כן, אך יביא אתכם למטה שוב לאחר מכן וכך לא תמיד רעיון טוב. וודא שאתה יודע כיצד גופך מושפע מקפאין לפני שתנסה אותו בכיתה.

תגובות (30)

 • rbaker
  זה מאוד עזר לי. אני בהחלט אנסה את הדרכים האלה להיות פעיל בכיתה שלי. דאגתי הרבה ויש לי כמה בעיות. אז עכשיו אני יכול לנהל את עצמי.
 • tkihn
  נראה מועיל. לא ניסיתי עד עכשיו, אבל בוודאי אנסה.
 • lynchgust
  הדבר שעזר לי הוא איך לברוח מהסחת הדעת ומדברים אחרים.
 • kyle06
  הודות למדריך, עכשיו אני יודע לעשות הערות!
 • neilmayer
  לפעמים אני מתקשה לשים לב בכיתה. אחרי מאמר זה, הציונים שלי הגדילו את עצמם.
 • martinemitchell
  זו הייתה כתבה נחמדה מאוד שהופכת אותי לילדה טובה!
 • andersondennis
  זה עזר לי כי זה היה מאמר ממש טוב.
 • jacob85
  העצות במאמר זה מדויקות, ולמרות שזה לא קל לשמיעה, אין פיתרון קסם ליכולת לשים לב יותר. אתה צריך לעשות את התרגיל בעצמך, אף אחד לא יכול לעשות את זה בשבילך, למרבה הצער.
 • whiteholly
  הייתי בכיתה, אז אני מניח שאפשר לומר שזה היה מאוד מועיל.:)
 • idaniel
  אני צריך להשיג ציון גדול בכיתה והחברים שלי מסיחים את דעתי. עקבתי אחר מאמר זה וגם אני עושה מדיטציה. תודה על כל העצות.
 • lokuneva
  מועיל מדי. תודה לכל האנשים שעובדים על זה.
 • iemard
  המאמר הזה ממש עזר לי. בעזרתו הצלחתי להיות טופרית בכיתה וכל המורים היו גאים בי. חוץ מזה שקיבלתי ציונים טובים, למדתי הרבה מאוד מידע.
 • anissa37
  מה שעזר לי במאמר היה הרעיונות המרהיבים שהיו למאמר כמו לתרגל תשומת לב לפני השיעור או לאכול ולשתות טוב.
 • theresabell
  העלמה ב 'אמרה לי לשים לב בכיתה וחיפשתי את זה. אני מקווה שזה יעזור לי.
 • magali38
  הרגשתי טוב יותר לאחר יישום חלק מהאמור לעיל. הרגשתי שמח.
 • zach01
  זה עזר לי לחשוב מחדש ולשנות את הרגלי. מעולם לא שמתי לב בכיתה, אבל עכשיו אני כן!
 • blazejacobson
  צעדים נהדרים עבור התלמידים לעקוב וגם לעבוד.
 • bettye44
  אתמול בבית הספר לא שמתי לב כי נסעתי בלה לה לה, אבל עכשיו אני יודע מה לעשות.
 • evanscameron
  משהו שבאמת עזר לי כאן היה מדיטציה. אני די מופתע מעצמי מכיוון שאני בדרך כלל לא עושה מדיטציה. מעולם לא חשבתי שזה יועיל לי.
 • ziemejeremie
  זה היה נחמד, תודה. יש לי זמן טוב יותר בכיתה וגם אני יכול לשים לב יותר בכיתה. תודה.
 • mhunt
  כן! כל השיטות היו נהדרות, אני אנסה אותן כיוון שאני מתקשה להתרכז במה שאומרים.
 • maggieschamberg
  אני חושב שאוכל לעשות זאת!! תודה!! במקרה של מים.
 • teaganthompson
  הועלו כאן מחשבות מאוד מניעות. אהבתי את הרעיונות שמסר האתר. אני מקווה שאצליח להתגבר על הבעיות שלי.
 • smatthews
  אני באמת אממש את חיי בחיים שלי. פשוט קיבלתי השראה מזה, תודה. עכשיו אני צריך לעבוד קשה מאוד!
 • kuphalguiseppe
  הדבר העיקרי שעזר לי היה לרשום הערות, שכן רישום המידע שווה לשמיעת המידע 7 פעמים!
 • natashahunt
  מידע נהדר! אני מלמד תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בתיכון וזקוקים לכמה פעילויות / אסטרטגיות מהנות / משחקים מהירים שיעזרו להם להתמקד מחדש בכיתה שלי ובשיעורים המרכזיים שלהם.
 • fconsidine
  זו היד המסייעת הטובה ביותר בכל סוגי המצבים. זה עזר לי מאוד בהרבה מצבים מטורפים. תודה לך, מדריך, תמשיך.
 • elsie23
  זה ממש עזר לי. אני מקווה שזה יעבוד לעתיד.
 • staceyrussell
  זה עזר לי מאוד. אני תמיד מתייעץ עם מדריך כשאני בבעיה. אהבתי את זה.
 • hillelsie
  חברי לכיתה שישבו מאחוריי תמיד אמרו לי רכילות זבל. בגלל זה לא הצלחתי ללמוד שום דבר. המורה שינתה את המושב שלי, שמחתי מאוד. המאמר הזה עזר לי מאוד, אהבתי! זה באמת מאמר מדהים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail