איך לחיות חיים נקיים מאילוצים?

א.) האדם ידון בנושא ולכן יפתור את הנושא
לאחר העימות התוצאות היחידות שנותרו הן: א.) האדם ידון בנושא ולכן יפתור את הנושא.

האם לעיתים קרובות אתה מוצא את עצמך מתאם כל מחשבה, מעשה וכל בחירה שאתה עושה בתקווה שלא תפגע או פוגע במישהו? אתה יכול לנסות לראות את האפשרויות שלך בזוויות ובפרספקטיבות רבות. כשאתה רוצה להתעמת עם מישהו לגבי משהו שמטריד אותך, בדרך כלל אדם יוצר תרחיש של מה שהוא או היא יעשו או יגידו לפני שהוא יפעל על פי מחשבותיו או לא. לאחר העימות, אדם עשוי לסקור את התרחיש כיצד התברר בפועל, וכיצד יכול היה להיות טוב יותר. להלן מספר טיפים למניעת מחזור מתמשך זה, כדי לאפשר לך למצוא דרך קלה יותר להתמודד עם מישהו שאולי אתה נתקל בבעיות, בין אם אישי או מקצועי.

צעדים

 1. 1
  פתר את הבעיה. מה הבעיה או הבעיה ולמה זה מפריע לך? נסו להבין את בעיית הליבה של המצב. מה מפריע לך? לפעמים זה לא ממש קל להבין את זה. במקרים מסוימים זה עלול לארוך שעות, ימים, שבועות או אפילו חודשים, תלוי בנושא ובקשר עם האדם שיש לך. אבל בגלל זה חשוב לחזור על עקבותיך. מה הייתה הנקודה הראשונית שפגעה או הרגיזה אותך? מה פגע בך? חשוב לדעת את הבעיה והחומר המדויקים שמציתים את רגשות המצוקה, הכעס או העצב או שילוב של שלושת הרגשות. המחלוקת שהייתה לך עם מישהו ולמה היה לך זה חשוב גם לידע שלך ולהבנה שלך.
 2. 2
  ראו את הנושא בצורה לא רגשית. ראה את העניין מנקודת מבטו של האדם האחר. נסו לראות את נקודת מבטם, היו פתוחים בדעותיהם או בביקורתם. האם באמת צדקת או טעית? קל לאגו של האדם להרגיש פצוע לאחר שנאמר לו שהוא טועה במשהו. קל לאדם להיות מודאג רק לגבי מה שהאדם האחר עשה או אמר להם. עליכם להבהיר מה אמרתם ועשיתם גם לאדם. עליכם לחתוך את הנושא בצורה הגיונית ואסטרטגית כדי לראות באופן מלא מדוע אתה עדיין חושב על הנושא. אם אתה עדיין מרגיש כמוך בעבר, אתה יודע בוודאות שעליך לפתור את העניין, במיוחד אם אינך יודע מדוע יש לך בעיה עם האדם, או מדוע לאדם יש בעיה איתך.
  ב. האדם ידון בעניין ולא יפתור את הנושא
  ב. האדם ידון בעניין ולא יפתור את הנושא.
 3. 3
  אסוף את המחשבות שלך. כל הדברים שאתה רוצה להגיד לטוב ולרע, כל דבר שאתה חש או לא להרגיש, מיד לכתוב את זה. לפרוק אם אתה צריך. תן הכל לצאת, לרגשות, לחרדה ולתסכול. תן לעצמך להרגיש. אל תתאפק או אל תחוש את עצמך. מרגיש את השנאה לאדם אם אתה צריך. אסוף את כל הזיכרונות שהיו לך עם האדם, טוב וגם רע. חשוב על הדברים הטובים שהם עשו למענך, מכיוון שאתה לא רוצה להחמיר כשאתה מתעמת איתם. אתה רוצה להתעמת עם האדם בצורה אזרחית. אתה רוצה להיות מסוגל לדבר על זה בלי לנקוט בצעקות, בלחימה או בקללות. אבל תרגיל זה הוא לעזור לך לשחרר את אילוצי ההשפעה של האדם עליך. אל תתנו לדעתו של אותו אדם לשלוט במחשבותיכם או להשפיע על שגרת חייכם. במקום זאת פשוט השתמש ברגע או ביום באיסוף מחשבותיך. סוף כל סוף, ליצור החלטה שקולה ופשוטה בהתעמת עם האדם.
 4. 4
  להתעמת עם האדם. אל תחכה ואל תכה סביב. פשוט דנו בעניין או במצב המדויק. חשוב על עצמך כשופט וכיצד על שופט להיות חסר משוא פנים ולעבור עניינים משפטיים ובלתי חוקיים רבים בתור עבודה. שופט ינסה לשקול מי צודק או לא נכון ומהי צורת הצדק המתאימה לכל אדם. היו פשוטים. "אמרת את זה או עשית את זה. אני מרגיש את זה או חושב את זה." היו כנים עם עצמכם ואמרו לאדם להיות כנה אתכם. היו אזרחיים ואל תתנו לרגשות שלכם להפריע לעימות. ברגע שתתעמת עם האדם אתה תרגיש הקלה מיידית בחזה שלך, במוחך ובנשמתך. סוף סוף אתה יכול לנשום ולהפסיק להחזיק הנשימה שלך. לאחר העימות התוצאות היחידות שנותרו הן:
  • א.) האדם ידון בעניין ולכן יפתור את הנושא. לדוגמא: הם ידברו על זה ומוכנים להתפייס. אין רגשות קשים, תגידו סליחה אחד לשני והכל בסדר בעולם.
  • ב.) האדם ידון בעניין ולא יפתור את הנושא. לדוגמא: הם ידברו איתך. אבל הם לא ירצו להתרועע איתך יותר. הם היו רוצים להישאר מרוחקים ואין להם שום עניין לשמור על קשר ולא יגידו לך סליחה.
  • ג.) האדם יסרב לדון בנושא אך מוכן לפתור את הנושא. לדוגמא: הם לא ירצו לדבר על זה או לדון באף אחת מהנושאים שהיו לשניכם. אבל הם מוכנים לשחרר את זה ולעבור ממנה. הם יקבלו את הנושא מכיוון שהוא לא ניסה לשנות שום דבר בנושא.
  • ד.) האדם יסרב לדון בנושא וגם יסרב לפתור את הנושא. לדוגמא: הם לא ירצו לדבר איתך, או לדון בזה, והם לא רוצים ליצור איתך קשר או לפתור את העניין. בעיקרון חזרת למקום בו הפסקת. זה כמו לבקר בעבר בעבר. אין פירושו לא, והם נוקשים או שומרים טינה בעניין. הם לא רוצים שום קשר איתך.
  • ה.) האדם עדיין עומד על אמונותיו אך מוכן לפתור את הנושא על ידי כיבוד דעותיך והבדליך. לדוגמא: יהיה להם יותר מידע ודעות בנושא ויוסיפו מחשבות נוספות בנושא, ויבארו בצורה יסודית יותר את אמונותיהם. הם גם יתנו לך את ההזדמנות לומר את דעותיך ואת אמונותיך בעניין. הם יבינו את נקודת המבט השונה ויעריכו את נקודת המבט שלך. הם מוכנים לעבור את הנושא ורוצים לעבור מהעניין. לא תהיה התנצלות אבל הם ירצו להתרועע איתך.
  • ו.) האדם יוסיף לנושא ולא יפתור ויצר יותר בעיות ממה שהתחלת איתו. לדוגמא: הם ייצרו סוגיה חדשה והם ינסו להתווכח או להילחם. הם יתלוננו ויהיו עקשנים או ישמרו עליכם טינה. האדם עשוי להתנצל או שלא. בשלב זה, עליך להמשיך לשלב 5.
  ג.) האדם יסרב לדון בעניין אך מוכן לפתור את הבעיה
  ג.) האדם יסרב לדון בעניין אך מוכן לפתור את הבעיה.
 5. 5
  להתנצל. סליחה בכל מקרה לא משנה מה הנסיבות. לעשות תיקון מצידך. אל תחשוב על האגו שלך או הגאווה שלך. אל תרגישו שאתה חלש. במקרים שאולי אתה אפילו לא זוכר את הנושא או הסכסוך או שאתה מרגיש מתוסכל ממשהו מהעבר מטופש בעיניך, אתה רק רוצה להמשיך ולקיים לוח נקי עם האדם האחר. התנצל בפני האדם גם אם לא טעית. כמו בשיר הידוע לשמצה מן הסרט קפוא הולך: "עזוב את זה, תן לו ללכת!!"
  • עשה את מה שאתה צריך לעשות מצדך בהתאמת הנושא עם האדם. אם גם לאחר שהתנצל, האדם מסרב לזוז או להתפשר או לפתור את העניין, עשית כל שביכולתך. אל תבזבז יותר זמן או מאמץ ואל תאבד את הכבוד שלך או את הכבוד העצמי שלך.
 6. 6
  תיהנו מחייכם ותדעו כי ניסיתם לעשות את הדבר הנכון, ניסיתם לקחת אחריות על מעשיכם והתמודדתם עם הדבר כאדם מתחשב ואמיתי. אדם זה כנראה לא שווה להיות בחיים שלך אם הם לא יכולים לתת לעבר להיות העבר ולהמשיך הלאה. לאנשים כאלה לא בריא להיות בסביבה ורק ימשכו אותך איתם.
  • אינך יכול לרצות את כולם, ואם היית צריך לחשוב על כל מקרה אחד שעשוי לגרום לאדם האחר להיות לא נוח, ייתכן שלעולם לא תוכל לעבור מהעניין.
  • תבין שהדאגה היא בדרך כלל בסכנת מערכת יחסים, זה יכול להיות עבודה, חבר, שוב בן משפחה. אבל להיות כנים עם עצמך זה הרבה יותר חשוב מאשר לקיים קשר מזויף עם חבר או בן משפחה. כדי שהייה שקטה רק תיצור מרירות או טינה כלפי האדם שאיתו הסכסוך עם. ההשלכות של מה שקורה איתך ועם אותו אדם היא התוצאה האמיתית של המקום בו נמצא אותו אדם בחייך. אם לאותו אדם באמת אכפת ממך, הם יהיו מוכנים לפתור את העניין.
  ד) האדם יסרב לדון בעניין וגם יסרב לפתור את הנושא
  ד) האדם יסרב לדון בעניין וגם יסרב לפתור את הנושא.
 7. 7
  למד מאיך האדם השני מגיב. תגובתם תגיד לך אם האדם שווה את הטרחה לשמור במעגל החברים שלך, או שמא להמשיך ולנסות להתקרב לאח, או להורה, או לנסות להוכיח לעמית לעבודה או לבוס שאתה שאפתן. אתה יכול להפסיק את המאמצים והמחשבות שאתה משקיע במערכת היחסים ברגע שאתה מתעמת עם האדם. תוכל להחליט אם אתה רוצה את אותו אדם בחיים שלך או לא. העובדה החשובה ביותר היא שתוכלו להפסיק את האילוצים בחייכם.

אזהרות

 • כל סיטואציה וסוגיה שונה. טיפים אלה אינם מבטיחים כי הבעיות שלך יפתרו או שהעימותים ילכו במאמר בדיוק או בהתאם.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail