איך ללמוד הרגלים טובים?

פרסום תזכורות להרגל שאתה רוצה ללמוד זו דרך טובה לשמור על דעתך ברוח הנכונה
פרסום תזכורות להרגל שאתה רוצה ללמוד זו דרך טובה לשמור על דעתך ברוח הנכונה.

בסופו של יום אתה מוגדר על ידי ההרגלים שלך. מרבית חווית האדם בחייו נקבעת על ידי שגרה מוכרת. עם זאת, זה מאכזב שכל כך הרבה אנשים נותנים לעצמם להכביד על ידי הרגלים רעים מבלי לחשוב על זה. זה אמנם נשמע כמו דבר רע, אך הרגלים יכולים לעבוד באותה מידה לטובתך וחייך. למרות שלרוב הרבה יותר קשה להרים הרגלים טובים מאשר המקבילה השלילית שלהם, המשך הפעילות נוטה להיות הרבה יותר קל ברגע שזה נהיה שגרתי. החוכמה היא פשוט להתחיל את ההרגלים הטובים האלה מלכתחילה.

חלק 1 מתוך 3: הרגלי גיבוש

 1. 1
  להבין כיצד נוצרים הרגלים. להרגלים יש הרבה קשר לכימיה של המוח וכל מה שקשור לפסיכולוגיה. אם נעשה משהו מספיק פעמים, המוח יסתגל כך שיתאים לו. נשאיר לנפשינו, נעקוב אחר דברים שגורמים לנו להרגיש טוב, ונמנע מהדברים שגורמים לנו להרגיש לא נעימים. גם כשאנחנו יודעים משהו כמו פעילות גופנית (הוספת אי נוחות) או דיאטה (הסרת נוחות) יעזור לנו יותר בטווח הארוך, הכימיה המוחית הנוכחית שלך תעשה הכל כדי לגרום לך לעמוד בשגרה שלך. כאן נכנס לפעולה כוח הרצון.
  • בנימה בהירה יותר, באופן טבעי ההרגלים נעשים הרבה יותר קלים לביצוע עם הזמן שאתה עומד בהם. מישהו שיוצא לרוץ כל יום במשך שנה אפילו לא ירגיש צורך להיות מונע להמשיך לצאת.
 2. 2
  תתחיל בקטן. לכל ההרגלים לוקח זמן לגדול. בהתחלה למשהו חדש, טבעי להרגיש נרגש. הטעות הנפוצה ביותר שאנשים עושים בהתחלה היא על ידי לקיחת יותר מדי, מוקדם מדי. גם אם אתה מרגיש ממש מוטיבציה או חרד לשינוי, להרגל הדרגתי יותר יהיה הרבה יותר קל להישאר נאמן אליו.
  • לדוגמה, אם אתה רוצה לצאת לרוץ כל יום ורוצה בסופו של דבר לרוץ 45 דקות בכל בוקר, לנסות להתחיל עם 10 דקות. בהתחלה זה אולי נראה כאילו אתה מוכר את עצמך קצר, אבל זה ייראה הרבה יותר לניהול מהסכום המלא בזמנים שבהם אתה צריך להיות מונע. כמובן, אתה יכול לעשות את הסכום המלא בימים שאתה מרגיש.
 3. 3
  בנה בהדרגה על הרגלך. ברגע שתתחיל בקטן מאוד, תוכל לבנות את ההרגל ככל שהמוטיבציה שלך לפעילות תגדל. זה צריך להיעשות במרווחים קטנים ולא מאיימים. לדוגמה, אם התחלתם לצאת לריצה של 10 דקות בכל בוקר, עליכם לנסות לדחוף אותה עד 15 דקות לאחר שבוע, ולהוסיף 5 דקות נוספות לסך הכל עד שתגיעו למטרה הסופית. על ידי שמירה על עליות קטנות והדרגתיות, תוכלו לתת לעצמכם את הזמן להסתגל.
  החוכמה היא פשוט להתחיל את ההרגלים הטובים האלה מלכתחילה
  החוכמה היא פשוט להתחיל את ההרגלים הטובים האלה מלכתחילה.
 4. 4
  מצא דרכים ליהנות מהפעילות. אם אתם חשים קושי להתחיל בהרגל, יש סיכוי טוב מאוד שאתם לא רואים באופן טבעי מספיק הנאה בחוויה. למרבה המזל, עבור הרוב המכריע של פעילויות מועילות, יש הרבה דרכים בהן אתה יכול לראות משהו חיובי. מציאת השמחה במשהו תגרום לך ליהנות מהחוויה יותר, וזה יגרום לך להרגיש יותר מוטיבציה לעמוד בקצב שלה.
  • לדוגמא, רצים רבים מדווחים על קבלת "רץ גבוה" לאחר ריצה לזמן מה. פעילות גופנית יכולה להיות דבר מהנה באופן טבעי ברגע שתקבל את העניין. דרכים אחרות שבהן אתה יכול לשפר מצב ריצה היא להביא איתך מוסיקה או שותף לריצה.
  • אם אתה לומד נושא לבית הספר או לעבודה, עליך לנסות להכיר באילו דברים מעניינים בנושא הנתון שאתה עובד עליו.
 5. 5
  כתוב לעצמך תזכורות. לא משנה כמה אתה חדור מוטיבציה כרגע, יהיו זמנים בהם המטרה מחליקה לך בראש. פרסום תזכורות להרגל שאתה רוצה ללמוד זו דרך טובה לשמור על דעתך ברוח הנכונה. כתוב עליו הערה בלוח השנה שלך, או כלול הערת פוסט-איט ליד המחשב שלך. מכיוון שהרגלים נלמדים בצורה הטובה ביותר כשהם מדי יום, נסה לכלול את ההערות במקומות שכנראה תחלוף עליהם כל יום.
  • אם יש לך טלפון סלולרי עם שעון מעורר מובנה, דבר אחד שאתה יכול לעשות כדי להזכיר לעצמך את הרגלך הוא להקליט פתק קולי שבו אתה אומר לעצמך לבצע. הגדר את הטלפון שלך להשמיע תזכורת קולית זו כשאתה מתעורר. בדרך זו, הדבר הראשון שתשמעו בבוקר הוא תזכורת ישירה ומותאמת אישית לעבודה על ההרגל שבחרתם.
  • זכרו את האמרה: "מחוץ לטווח הראייה, מחוץ לתודעה." אתה רוצה לקבל את ההפך מזה.
 6. 6
  להתאים להחלקות. אף אחד לא מושלם. עם זאת, כאשר אנו מנסים לדבוק בהרגל חדש, זה יכול להרגיש הרסני לחזור או לאבד את רצף הזכיות שלך. אנשים רבים שמוותרים על יצירת הרגלים טובים עושים זאת מכיוון שהם מאבדים את המוטיבציה לשמור על המאמץ לאחר שהחליקו למעלה. יש דיאטנים שיאפשרו לעצמם לאכול אחרי שהם מחליקים פעם אחת כי הם מרגישים שכבר נכשלו. אמץ החלקה מדי פעם כחלק מהתהליך, ואל תתן לזה להפיל אותך. התמונה הגדולה יותר היא הדבר החשוב ביותר.

חלק 2 מתוך 3: שמירה על ההרגלים שלך

 1. 1
  תנו לעצמכם הפסקה מדי פעם. למרות שבסופו של דבר הרגלים יהיו קלים יותר לעמוד בקצב, אתה עלול להסתכן בשריפה בשלבים הראשונים. אם אתה עובד בהתנהגות בריאה חדשה כמו פעילות גופנית או לימודים, זה יכול להיות רעיון טוב לתת לעצמך הפסקה מדי פעם. הקדישו יום בכדי להקל עליו ולעשות מה שאתם רוצים. אחרי שיש לך זמן להירגע, אתה צריך להרגיש מוטיבציה להמשיך להמשיך.
  • אם אתה נותן לעצמך הפסקה, ודא לחלוטין שאתה לא הופך את זה להזמנה להשתחרר לתקופה ארוכה יותר. אם הפסקה לא גורמת לך להרגיש רעננה ומוטיבציה, זה לא שווה את הסיכון.
 2. 2
  הפעל דברים. לאחר זמן מה, הרגלך יתחיל להתיישב. אמנם בדרך כלל לא תצטרך להילחם בחוסר מוטיבציה אם תישאר עם משהו יותר משלושה שבועות, אבל יש סיכוי שהשגרה שלך עשויה להיות מעופשת. גם אם השגרה שלך מתבצעת ביעילות בשלב זה, מומלץ לשחק איתה. קבלת ההרגל במקום זה החלק הקשה; ברגע שההרגל יציב, מומלץ לשנות את הפעילות שלך. בדרך כלל ישנן דרכים בהן אתה יכול להפוך את זה ליעיל יותר או מועיל לך יותר, וגישה דינמית תשמור את זה מעניין עבורך.
  • לא מומלץ לשחק עם השגרה שלך עד שההרגל ייסדר יחסית. לעשות הרגל זה דבר קשה מספיק בפני עצמו. הוספת זנים חדשים אליו מסתכנת בהגבלת התפתחות ההרגל.
  • לדוגמה, אם אתה רץ, אתה יכול לנסות נתיב אחר. נתיבים חדשים טובים במיוחד אם אתה יכול לעבור מנתיב שווה לנתיב נוטה.
  • אם אתה מקפיד על תזונה חדשה, עבודה עם מתכונים חדשים תשמור על הדברים מעניינים.
  אנשים רבים שמוותרים על יצירת הרגלים טובים עושים זאת מכיוון שהם מאבדים את המוטיבציה לשמור על המאמץ לאחר
  אנשים רבים שמוותרים על יצירת הרגלים טובים עושים זאת מכיוון שהם מאבדים את המוטיבציה לשמור על המאמץ לאחר שהחליקו למעלה.
 3. 3
  תערב חבר מעורב. חברים יכולים להוות מקור נהדר לתמיכה רגשית. בכל הנוגע לגיבוש הרגלים חדשים, הם יכולים להיות חיוניים בכדי לשמור על מוטיבציה ואחריות. לעתים קרובות, פשוט לספר למישהו אחר על המטרה שלך יכול להוביל ללחץ חברתי לבצע אותה. לחץ חיובי זה יכול להיות יעיל במיוחד אם אתה רואה את האדם על בסיס יומי.
  • זה אפילו טוב יותר אם אתה מנסה ליצור הרגל חדש עם מישהו ביחד. בדרך זו, שניכם יבינו מה עובר על האדם האחר ותוכלו להציע עצות ספציפיות יותר ככאלו.
 4. 4
  תיהנו מהתוצאות החיוביות. כמעט כל ההרגלים הבריאים מגיעים לתוצאות חיוביות. זו הסיבה שהם מלכתחילה נחשבים לבריאים. לחלק מההרגלים הללו, כמו פעילות גופנית, תהיה השפעה ניכרת וניכרת על דרך המראה והתחושה. התוצאות של הרגלים אחרים עשויות להיות עדינות יותר. בכל זאת, לקחת זמן ללטף את עצמך על השכם לעבודה שנעשתה היטב הוא חלק חשוב בשמירה על הרגל לטווח הארוך.

חלק 3 מתוך 3: שיפור המוטיבציה

 1. 1
  הגדירו לעצמכם יעדים מציאותיים. בשלבי ההתחלה, אנשים לעיתים קרובות מאוד מונעים או מתרגשים מהיעדים שלהם. זה גורם להם להתלהב יתר על המידה מהיעדים שלהם. יעדים לא מציאותיים יעבדו נגדך. למרות שאתה עשוי לחשוב שהם פשוט ידחפו אותך להיות מצוין, מטרה בלתי מושגת אינה מציעה סיבה מעטה להמשיך אותה. שמור על מטרותיך קטנות בהתחלה, ופתח אותן משם לאט.
  • למטרות לא מציאותיות יש בדרך כלל לפחות היבט לא סביר אחד. על מנת שהמטרה תהיה מציאותית, אתה כבר צריך להיות בעל רוב (אם לא כל) הכישורים והמשאבים כדי להשיג אותה. אם המטרה שלך היא להשיג את הכישורים האלה מלכתחילה, אתה צריך להגדיר את המראות שלך בהתחלה. לאחר הזמן, תוכל לקבל תובנה מעשית לגבי מה שאיננו מציאותי בתחום זה עבורך.
  • יעדים ספציפיים הם מניע יעיל הרבה יותר מאשר מטרות רחבות.
 2. 2
  התבונן בסיבות שאתה רוצה לשנות. תמיד תהיה סיבה מדוע אתה רוצה להפוך משהו להרגל. ההשפעות החיוביות של עשיית משהו מהוות תמריץ גדול. אם אתה מרגיש פחות מוטיבציה לדבוק במשהו, חשוב על כל הדברים שתקבל אם תעבור איתו. לדמיון חיובי של העתיד יש השפעה משמעותית על הפסיכולוגיה של מישהו, וזה יכול לעבוד לטובתך אם אתה זקוק למוטיבציה נוספת.
  • הזכר לעצמך את המטרה הסופית. גם אם אתה רוצה שההרגל שלך יהפוך לדבר קבוע, יהיו שינויים קבועים שעלולים להשפיע באופן משמעותי על אופן החיים שלך.
 3. 3
  תגמל את עצמך מעת לעת. תגמולים הם כוח חיובי למוטיבציה. למרות שלעתים הם יכולים להיות קשים לניהול לעצמך, הבטחה לפנק את עצמך במשהו עם הגעה לאבן דרך מסוימת יכולה להעניק לך משהו חדש לעבוד אליו. בין אם זה ספר חדש או בילוי לילי עם חברים, כל דבר מהנה יכול לעבוד לטובתך במקרה זה.
  • חשוב שהתגמול שלך לא סותר את הדבר שאתה עובד עליו. לדוגמה, דיאטה לא צריך לתגמל את עצמו בסוף שבוע על ידי גריג את עצמו במאכלים שומניים.
  • אל תגמול את עצמך לפני שאתה באמת עושה את הדבר שהכוונת לעשות. תגמולים דורשים מערכת יחסים בין סיבה לתוצאה ברורה על מנת להרגיש מוטיבציה.
  למרות שלרוב הרבה יותר קשה להרים הרגלים טובים מאשר המקבילה השלילית שלהם
  למרות שלרוב הרבה יותר קשה להרים הרגלים טובים מאשר המקבילה השלילית שלהם, המשך פעילות נוטה להיות הרבה יותר קל ברגע שזה הופך להיות שגרתי.
 4. 4
  זכרו שזה נהיה קל יותר. ככל שתמשיך בהרגל זמן רב יותר, כך המוח שלך ישתמש בו יותר, ויקח פחות מוטיבציה להמשיך לעשות את זה. זה הבסיס לכל יצירת הרגלים. הידיעה שזה ימשיך ויהיה קל יותר וקל ככל שתבצע זמן רב יותר יכולה להוות מקור למוטיבציה עצמה.

טיפים

 • ההרגלים בדרך כלל לוקחים כחודש כדי לשקוע באמת. עם זאת, אין אומדן זמן אחד להרגל בועט. כולם שונים.

אזהרות

 • אל תיתן לעצמך לאבד את המטרות שלך אם אתה טועה. ההצלחה נמדדת על ידי המהירות שאתה מצליח להרים את עצמך בחזרה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail