איך להפסיק למחוץ?

להיות מעוך זה נורמלי לחלוטין, ואינך צריך להרגיש אשם על רגשותיך. עם זאת, אם ברצונך לעבור ממחיקה, אתה יכול לנסות להתמקד בעצמך כדי להסיר את דעתך מהם. לדוגמא, חפש אושר ממוצא אחר מלבד המחץ שלך, כמו חברים, משפחה או תחומי עניין. חשוב גם לדאוג לעצמך, מכיוון שהתגברות על מחץ יכולה להיות קשה. נסה לצייר או לכתוב על הרגשות שלך, או לעשות לעצמך משהו נחמד. אתה יכול גם לנסות לתעל את האנרגיה שלך במקום אחר כשאתה עובר מהמחץ שלך. נסה להישאר ממוקד בדברים שאתה נהנה כמו לטייל, לראות סרטים או לחקור מקום חדש. בילוי עם המשפחה והחברים שלך יכול גם לעזור להוריד את דעתך. לקבלת עצות נוספות מאת מחברנו במערכת היחסים, כמו כיצד לשמור על דעה מאוזנת על המחיצות שלך, המשך לקרוא!

שמירה על עסוק יכולה לעזור לכם לאפשר לרגשותיכם לצאת משליטה
עם זאת, אם מחיצות הופכות לבעיה, שמירה על עסוק יכולה לעזור לכם לאפשר לרגשותיכם לצאת משליטה.

קיץ מוחץ יכול להיות תחושה נפלאה ומלהיבה. עם זאת, ריסוקים יכולים להיות חוויות כואבות, מרוקנות וקשות כאשר רגשותיך אינם מוחזרים. אם אתה נוטה למחוץ לעיתים קרובות, זה יכול להיות בעיה. להיות אובססיבי לאדם אחד אחרי השני יכול להסיח את דעתך מפעילות יומיומית. נסו לשבור את דפוסי הריסוקים המתמידים על ידי זיהוי והפסקה של התנהגות שלילית. עבוד על היותך מודע לרגשותיך ולשמור עליהם כדי למנוע ריסוקים עזים מדי. אם אתה צריך להתאהב במישהו שירגיש שהוא מוגש, בדוק אם יש לך בעיות בסיסיות שזקוקות לטיפול.

חלק 1 מתוך 3: שבירת תבנית הריסוק הרציף

 1. 1
  צעד אחורה והתבונן בהתנהגותך. אם אתה חווה ריסוקים לעיתים קרובות, נסה לקחת צעד אחורה. חשוב כיצד היית רואה את התנהגותך אם היית גורם חיצוני במצב. תן לרגשות שלך הערכה אובייקטיבית כדי לראות אם הם בריאים.
  • התבונן בממחיצות ובמערכות היחסים שלך בעבר ובהווה. האם אתה נמשך לסוג מסוים של אדם? האם אתה נוטה להקפיץ ממחיצה אחת לאחרת? אם היה לך אי פעם קשר עם המחץ שלך, האם זה היה בריא? האם אתה נוטה למחוץ גם אם אתה בקשר מחויב?
  • להחזיק את עצמך אם יש לך ריסוקים או לא מזיקים לך. הימנע מרגשות האשמה, המופנים כלפי עצמך או לאחרים, לטובת התייחסות פשוט לדפוסי ההתנהגות שלך לאורך זמן.
 2. 2
  התרחקו מהרגשות האובססיביים. להתאהב במישהו זה חלק נורמלי מהחיים. עם זאת, מכיוון שהמחיצות יכולות להיות כה עוצמתיות ברמה הרגשית, הן יכולות להיות אובססיביות. אם שמתם לב שיש לכם נטייה לאובססיביות, נסו להבין כיצד להימנע מלתת לנטייה הזו להשתלט. נסו לצמצם את משך הזמן המושקע בדריכות בעתיד.
  • לחשוב על המחץ שלך בזמן שאתה מנסה לעבוד או לעשות משהו אחר יכול להיות סימן לכך שאתה מתמקד יותר מדי בהם. האם אתה בדרך כלל מאפשר לתחושות שלך בקשר להסיח את דעתך מהעבודה, מבית הספר או ממערכות יחסים אחרות?
  • אם כן, נסה לשנות את המיקוד שלך במודע אם אתה מבחין במוחך הדורש יותר מדי. תחזיר את תשומת ליבך לכל מה שעשית לפני שהתחלת לחשוב על המחץ שלך.
  • נסה לקחת 90 שניות כדי לקחת סדרה של נשימות עמוקות, תוך התמקדות רק בנשימה שלך. זה יכול לעזור לך להוציא מחשבות על המחץ שלך מהראש ולהחזיר את המוח שלך להווה.
 3. 3
  תעל את האנרגיה שלך במקום אחר. ריסוקים מתמשכים יכולים להעלות רגשות חזקים, ולגרום לך להתעכב כל הזמן על בן זוג רומנטי פוטנציאלי כזה או אחר. כדי להימנע מכך, זה יכול להיות שימושי להישאר ממוקד בדברים אחרים שאתה נהנה במקום לתקן על מחרוזת מחיצות. להעסיק את דעתך בדברים אחרים יכולה להיות דרך טובה להתגבר על מחץ.
  • נסה לחשוב על התוכניות שלך לעתיד, על העבודה שאתה צריך לעשות, על סרטים שאתה רוצה לראות או על דברים אחרים שאתה מרתק.
  • נסה לעשות פעילויות שתופסות את תשומת ליבך. הימנע מלעשות משהו שעשוי לתת למוחך לחזור ולחשוב על המחץ שלך.
  • זכור, זה נורמלי שיש לך מחיצות. זה בסדר להתפנק מדי פעם למחוץ קליל. עם זאת, אם מחיצות הופכות לבעיה, שמירה על עסוק יכולה לעזור לכם לאפשר לרגשותיכם לצאת משליטה.
  למרות שקשוקה יכולה לגרום לתחושות עזות וסוחפות
  למרות שקשוקה יכולה לגרום לתחושות עזות וסוחפות, הריסות לא מחזיקות מעמד.
 4. 4
  בילו זמן עם אחרים. בילוי עם אנשים אחרים יכול להיות דרך נהדרת להוריד את דעתך. אם אתה מנהל שיחה נהדרת עם מישהו או עושה משהו מהנה ביחד, קל לשכוח מהמחץ שלך. נסה לעשות משהו מהנה עם החברים או המשפחה שלך כדי לעזור להתגבר במהירות.
  • החברים והמשפחה שלך יכולים להיות מערכת תמיכה מצוינת אם אתה מתקשה להתמודד עם מחץ. נסה לדבר איתם אם זה מרגיש מכריע.
  • אם המחץ שלך הוא חלק מקבוצת החברים שלך, נסה לבלות עם החברים שלך בנפרד לזמן מה.
  • לפעמים, הצורך במעוך יכול להיות בגלל חוסר אינטימיות רגשית באזורים אחרים בחיים שלך. עבודה על בניית קשרים חזקים עם חברים ובני משפחה עשויה להפחית את הצורך שלך לפתח ריסוקים.

חלק 2 מתוך 3: שמירה על הרגשות שלך תחת שליטה

 1. 1
  הכינו תוכנית משחק. אם אתה מעוניין ברעיון של הפחתת ריסוקים עזים, הכן תכנית משחק. תחשוב מה לעשות אם אתה מתחיל להתפתח בעתיד חזק מדי או חזק מדי. יש דרך לשבור את הדפוס בראש.
  • האם לאחר מחיצות גורם לך להרגיש פחות בודד או עצוב? אם כן, מצא דרכים אחרות להתמודד באותם רגעים. נסה, למשל, לחזק קשר אפלטוני שיש לך או לעבוד על תחביב או מיומנות משלך. הרגשה בטוחה יותר לגבי עצמך ומערכות היחסים שלך עשויה להפחית את הצורך שלך במעכים חזקים.
  • ייתכן שיהיה קשה לעמוד בתוכנית בהתחלה, במיוחד אם אתה רגיל שיש לך הרבה ריסוקים שיוצאים משליטה. דע להיכנס לתוכנית שלך אתה עלול להרגיש עצוב ומתוסכל לפעמים. עם זאת, נסו להכיר בכך שגם תחושות אלו יהיו שוות לטווח הארוך, מכיוון שלא תאפשרו למעוכים לצאת משליטה.
 2. 2
  קבל את הרגשות שלך. למרות שאולי אינך רוצה שהתחושות החזקות על מישהו יכול להביא, חשוב לקבל אותם על מה שהם. זה בסדר גמור להיות מעוך ולשים לב אליו מבלי לעסוק בזה. לאנשים יש מחיצות קטנות לאורך חייהם. לאנשים יש אפילו מחץ כשהם כבר במערכות יחסים רומנטיות יציבות. רק בגלל שיש לך מוחץ, זה לא אומר שאתה צריך לפעול על פיו או לתת לזה לעשות את הבחירות שלך עבורך.
  • אל תרגיש אשמה בגלל שיש לך מחץ, גם אם זה על מישהו שאינו זמין. אינך יכול לשלוט בהרגשתך. אם יש לך רגשות רומנטיים כלפי עמית לעבודה נשוי, למשל, אתה עלול להרגיש אשם. עם זאת, אינך בוחר לקבל רגשות אלה.
  • הדבר היחיד שאתה יכול לשלוט בו הוא התגובות שלך. האופן שבו אנשים מגיבים לתחושות מגדיר את מוסריותם, ולא את הרגשות עצמם. נסה להגיד לעצמך משהו כמו, "יש לי מוחץ על ברנדון אבל הוא נשוי. זה לא בסדר להרגיש ככה. אני לא יכול שלא. אני לא מתכוון לפעול לפי זה, אז אני לא צריך להיות מוצף באשמה. "
 3. 3
  שמור על דעה מאוזנת על המחיצות שלך. כשיש לך מוחץ על מישהו, קל מדי להתמקד רק בדברים הטובים שיש בהם. אם אתה נוטה למחיצות עזות, ייתכן שיש לך נטייה לשים את המחיצות שלך מיד על כן. תצוגות לא מאוזנות יכולות ליצור תמונות לא מציאותיות של אחרים. נסה לשנות את המיקוד שלך ולמצוא דברים שאולי לא ימצא חן בעיניך במעוך שלך כשהם עולים. זה יכול לעזור לך להתגבר על מחיצות מהר יותר, ועשוי להפחית את מספר המחיצות שיש לך.
  • זה יכול להיות מאתגר. עם זאת, שמירה על דעה מאוזנת לגבי המחץ שלך יכולה לעזור לך להתמודד.
  • אתה לא צריך להיות מרושע, אבל למצוא דברים שאתה לא אוהב אצל מישהו יכול לעזור לך להישאר ניטרלי לדעתך עליהם. הזכר לעצמך שבמחץ שלך יש פגמים, ויחסי הפנטזיה שאתה מסתובב סביר שלא יסתדרו גם במציאות.
  טיפ מומחה

  הסיח את דעתך על ידי מילוי היום שלך בפעילויות שאתה נהנה לעשות. משחק ספורט, קריאת ספר טוב או בילוי עם חברים הם כל האפשרויות הטובות להוריד את דעתך מהמחץ שלך. זו גם הזדמנות טובה לנסות פעילויות חדשות שתמיד רציתם לעשות.

  ייתכן שיש לך נטייה לשים את המחיצות שלך מיד על כן
  אם אתה נוטה למחיצות עזות, ייתכן שיש לך נטייה לשים את המחיצות שלך מיד על כן.
 4. 4
  זכרו שהמחיצות לא מחזיקות מעמד. למרות שקשוקה יכולה לגרום לתחושות עזות וסוחפות, הריסות לא מחזיקות מעמד. זה יכול לעזור בידיעה שהמעוך לא יהיה תחושה קבועה ושהדברים יחזרו בסופו של דבר למצב נורמלי. זה יכול למנוע ממך לאפשר לרגשות שלך להיות אובססיבי. אתה תראה בזה יותר תחושה חולפת מאשר מערכת יחסים ארוכה ומשנה חיים. זה יכול להיות חשוב במיוחד למחיצות שנצברו כשאתה כבר בקשר מחויב.
  • זכור, רוב הקריסות נמשכות כארבעה חודשים. אם אתה נוטה להתאבק בזה אחר זה, הם כנראה יהיו בטווח של ארבעה חודשים. הזכר לעצמך לתחושות שלך עשוי להיות תאריך תפוגה שיעזור לך לשמור עליהם.
  • מחיצות יימוגו בזמן ובדרך כלל ישאירו אתכם במחשבות כמו "אני לא יודע מה ראיתי בהן מלכתחילה". הזכר לעצמך את זה כשאתה מתחיל לאובססיב לאדם.
 5. 5
  להיות אחראי לאושר שלך. לעתים קרובות, אנשים נהנים מעוצמת מוחץ. אין שום דבר רע בלתת לעצמך ליהנות מהתחושות המשמחות שמביאה למחוץ, גם אם הם חולפים. עם זאת, תחושות אלו יכולות לצאת משליטה. הזכיר לעצמך כל הזמן שאתה שולט באושר שלך.
  • אתה עלול לגלות כי לאחר זמן מה אתה מסתמך על מחוות קטנות של תשומת לב או טיפול מהמחץ שלך כדי להרגיש מאושר. זה יכול להחזיר לך אש בקלות, ולהשאיר אותך מסתחרר.
  • הזכר לעצמך שאמנם זה נחמד שיש לך ריסוק, אבל אתה רק יכול לעשות את עצמך מאושר. יהיה עליך ללמוד להסתמך על התחביבים, תחומי העניין והתשוקות שלך למען האושר ולא על אדם אחר.
 6. 6
  תשמור על עצמך. להיות מעוך יכול להיות קשה. מחיצות יכולות לגרום לך להרגיש פגוע, מבולבל, מתוסכל או כל מספר דברים כואב. מכיוון שזה יכול להיות כל כך קשה לרסק, חשוב שתשמור על עצמך. נסה לעשות משהו מהנה, להוציא את הרגשות שלך על ידי כתיבה או ציור, או לתת לעצמך פינוק קטן מדי פעם. טיפול בעצמך עד לדעוך דהוי יכול לעזור לך להקל על העניינים.

חלק 3 מתוך 3: טיפול בסוגיות הבסיסיות

 1. 1
  השג את ההרגלים הלא בריאים שלך. אם אתה מאמין שהמחיצות המתמשכות שלך הופכות לבעיה, הודה בזה. להיות כנה עם עצמך לגבי התנהגות שלילית הוא צעד חשוב להתגברות על התנהגויות אלה.
  • תחשוב על מה שהמחיצות שלך עושות לך רגשית. האם אתה מזניח את עבודת בית הספר לאובססיביות בגלל מחיצות שונות? האם יש לך מחץ חדש בכל שבוע שאתה לא יכול לחיות בלי לחשוב עליו כל הזמן?
  • תודע כי ריסוקים גורמים לך יותר אומללות וחרדות מכל דבר אחר. זה יכול לעזור לך לזהות שאתה צריך להכיר בבעיות בסיסיות שמניעות את הצורך שלך במעוכים תכופים.
  אולי פיתוח מוחץ של אנשים בלתי ניתנים להשגה יעזור לך להרגיש רגשות רומנטיים מבלי להסתכן באינטימיות ממשית
  אולי פיתוח מוחץ של אנשים בלתי ניתנים להשגה יעזור לך להרגיש רגשות רומנטיים מבלי להסתכן באינטימיות ממשית.
 2. 2
  זכור את ההשלכות של פעולה על מחץ. היו מציאותיים לגבי כל מחץ חדש שיש לכם. זה יכול לעזור לך להבין אם זה באמת ריסוק משמעותי וחשוב או שאתה פשוט מרגיש משהו כדי להרגיש את זה.
  • האם באמת היית פועל לפי המחץ הזה, ואם כן, מה יקרה? לעיתים קרובות ישנן סיבות רבות לא לפעול לפי מחץ. יתכן ויהיה לך מוחץ על מישהו מהעבודה. יכול להיות שאתה כבר בקשר.
  • לחשוב מה יקרה אם תפעל בהתאם למחיקות שלך יכול לעזור לך להתחקות אחר דפוסים. אולי אתה תמיד מפתח מחץ על אנשים שאינם זמינים. זה יכול לומר משהו על דפוסים רומנטיים גדולים יותר בחיים שלך. אולי אתה מוחץ על אנשים שלא תוכל להימנע מאינטימיות אמיתית.
 3. 3
  חקור את מה שהמחיצות שלך מייצגות. ריסוקים יכולים לייצג רגשות אמיתיים שיש לפעול לפיהם. עם זאת, אם יש לך כל הזמן מחיצות, ייתכן שמשהו אחר משחק. ריסוקים עשויים לייצג צורך שאינו מתמלא במקומות אחרים בחיים.
  • חשוב על המחץ האחרון שלך ומה הם ייצגו עבורך. שקול את נסיבות חייך באותה עת. חשוב על מחיצות עבר. האם הם ייצגו דברים דומים?
  • לדוגמא, אולי הקראש האחרון שלך היה על עמית לעבודה נשוי. המחץ לפני כן היה על הבוס שלך, שמדיניות המשרד אוסרת עליך לצאת. מה ייצגו האנשים האלה?
  • במקרה זה, מוחץ שלך הוא על אנשים שאתה לא באמת יכול להיות איתם. האם חווית פרידה גרועה בעבר? אולי פיתוח מוחץ של אנשים שאינם ניתנים להשגה עוזר לך להרגיש רגשות רומנטיים מבלי להסתכן באינטימיות ממשית.
 4. 4
  חפש הכוונה מקצועית. אם נראה שיש לך ריסוקים אובססיביים לעתים קרובות, אתה עלול לסבול ממצב כמו התמכרות לאהבה. אם המחיצות שלך מפריעות לחיי היומיום שלך, עד כדי כך שאתה לא מסוגל לבצע משימות בסיסיות, קבע פגישה עם מטפל. מטפל מוסמך יכול לעזור לך ללמוד לזהות את הטריגרים למחיצות עזות וכיצד לווסת טוב יותר את הרגשות שלך.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם יהיה לי מוחץ על מורה?
  זה יכול להיות קשה להתאהב במישהו שאתה צריך לראות כל יום. במצב כזה, עדיף לקבל את הרגשות שלך, להימנע מלהתגורר בהם לעתים קרובות מדי, אל תהיה קשה מדי עם עצמך וחכה שהמחץ יתפוגג.
 • איך אני מפסיק לחבב בחור שקרוב אליי?
  במידת האפשר, כדאי לנסות ולהתרחק בינך לבין האדם שאתה מתאהב בו. נסה להשקיע את זמנך בדברים אחרים שאתה נהנה או לבלות עם חברים ובני משפחה כדי להרחיק את דעתך.

תגובות (5)

 • huntjeremy
  לדעת שהמעוך שלי כנראה יסתיים בעוד ארבעה חודשים.
 • schneidervernon
  נקודה מס '0,5 דיברה אלי כל כך הרבה. ברגע שקראתי את החלק על השליטה באושר שלי הרגשתי את הרוגע העצום הזה שעובר עלי.
 • hellercordia
  לאחר שקראתי מאמר זה, אני סוף סוף חושב שאולי אוכל להתגבר על המחץ שלי.
 • leobailey
  המאמר שכתבת עזר לי מאוד. לפני זמן מה בזמן שקראתי את זה למדתי לקחים שחוויתי ועכשיו אני יודע למנוע את זה.
 • ihunter
  זה גרם לי להבין שאני צריך להפסיק את זה!!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail