איך להתכונן ליום הראשון בתיכון?

ביום הראשון של התיכון (או יום ההתמצאות) תעמוד בפני תלמידים אחרים שאולי לא תכיר
ביום הראשון של התיכון (או יום ההתמצאות) תעמוד בפני תלמידים אחרים שאולי לא תכיר, כמו גם מורים חדשים.

המעבר בין חטיבת הביניים לתיכון הוא מספיק קשה, ולכן מאמר זה יעזור לך להתכונן לצעדים ראשונים עצבניים אלה כשאתה פונה לעבר פרק חדש בחייך. מאמר זה מתאר כיצד להתכונן חברתית, נפשית ופיזית לחוויה בתיכון.

חלק 1 מתוך 5: הכנה חברתית

 1. 1
  הישאר מעודכן עם החברים שלך והאנשים שאתה עשוי לפגוש. גלה אם הם ילמדו בתיכון שלך ו / או מכירים מישהו שלומד לבית הספר שלך. בדיוק כמו חטיבת הביניים, חלק מחבריך ילכו לבתי ספר תיכוניים שונים, וחלקם אולי עברו ממדינתך או ממדינתך. אם יש לך אחות או אח שלמדו, כדאי לשאול כיצד אנשים בבית הספר החדש שלך.
 2. 2
  הזכר להכיר חברים חדשים כשנכנסים לתיכון. זהו נושא דיון חשוב. אמור לחבריך שכמה שאתה אוהב אותם, אתה תהיה פתוח לחברות חדשה בתיכון, תפגוש אנשים חדשים, אך זה לא בהכרח ישפיע על החברות שלך. ספר לחברים שלך שהם מוזמנים להכיר גם חברים חדשים, וכולם יכולים לבלות יחד. זה עשוי להיות קשה לקבוצת חברים קרובה מכיוון שהם כל כך רגילים להישאר יחד, אז זכרו לקיים צ'אט זה.
 3. 3
  לפגוש אנשים חדשים. זה יכול להיות דרך אתרי מדיה חברתית ו / או דרך חברים אחרים, קל למצוא כמה מחברי הכיתה שיהיו לכם בשנה הקרובה. אם חבר שלך מכיר אותם, או מדבר איתם, נסה לארגן תאריך שבו כולכם תוכלו לבלות יחד כדי שתכירו אותם. פיתוח חברות חדשות לפני תחילת התיכון יכול להרגיע את עצבי היום הראשון, בידיעה שאתה לא לבד. ברור שלא תכיר את כולם, אבל זה חלק מהכיף!
 4. 4
  להבין שיהיו זרים. ביום הראשון של התיכון (או יום ההתמצאות) תעמוד בפני תלמידים אחרים שאולי לא תכיר, כמו גם מורים חדשים. זה כאשר נוצרים הרושמים הראשונים. זכור לשמור על ראש פתוח ולהיצמד לחבר בזמן שאתה פוגש אחרים.
גלה אם הם ילמדו בתיכון שלך ו / או מכירים מישהו שלומד לבית הספר שלך
גלה אם הם ילמדו בתיכון שלך ו / או מכירים מישהו שלומד לבית הספר שלך.

חלק 2 מתוך 5: הכנה נפשית

 1. 1
  התמודד עם לחץ. כניסה לתיכון יכולה לגבות מחיר לא קטן מהעצבים. חשוב להרגיע את עצמך. התמקדו בחיובי. התיכון הוא חוויה חדשה ומלהיבה. זו הזדמנות לפגוש קבוצה מגוונת של אנשים ולקחת שיעורי בחירה שמעניינים אותך. תוכל להצטרף למועדונים, קבוצות ספורט ולהכיר אנשים חדשים.
 2. 2
  להיות בטוח. בחדר צפוף של סטודנטים, משהו שבולט באדם הוא הביטחון שלו. אם אינכם בטוחים כבר, זה הזמן להתאמן. אנשים שבטוחים בעצמם יוצרים מצב רוח נהדר ונראים מזמינים יותר. אם זה לא אתה ואתה מעדיף להיות עצמאי, ודא שאתה לא מפקפק יותר מדי בעצמך, ותן לאישיות שלך לזרוח. אנשים נאמנים לעצמם נוטים למשוך אחרים. תרגל את הביטחון שלך על ידי מימוש נקודות החוזק שלך (חשוב על תקופה מאושרת, או על פרס שזכית בו, צוות שהיית חלק ממנו, והחזק את המחשבה הזו) וזכור שכולם מרגישים בדיוק כמוך. אל תפחד גם מאנשים אחרים. לפנות לאנשים ולהתייחס אליהם באדיבות מההתחלה, עושה רושם טוב, מהווה דוגמא טובה ומסייע בקשירת חברים בעתיד.תרגלו חיוך חזק ויציבה טובה.
יש לתרגל התעוררות מוקדמת לבית הספר כשבוע לפני תחילת הלימודים
להלן הצעות טובות: כמו כן, יש לתרגל התעוררות מוקדמת לבית הספר כשבוע לפני תחילת הלימודים.

חלק 3 מתוך 5: הכנה פיזית

 1. 1
  לישון מספיק. למרות שהקיץ הוא הזמן לבילוי עם חברים ומשפחה, זכרו לישון טוב. שינה ממלאת תפקיד חשוב מאוד בצמיחה והתפתחות שלך. מחסור בשינה עלול לגרום לעייפות ולעיגולים כהים מתחת לעיניים, מה שלא יעזור למראה או לבריאות שלך. להלן כמה הצעות.
  • להתאמן. עשו מוקדם יותר היום ולא לפני השינה, מכיוון שהדבר עלול לגרום לנדודי שינה.
  • להרגע. קרא עוד על איך להירגע במיטה.
 2. 2
  הכן את תרמיל הגב שלך. כמה הצעות טובות הן:
  • ציוד לבית ספר (עפרונות, עפרונות עפרונות, מחקים, קלסרים, נייר, מחיצות קלסר וכו ')
  • טלפון סלולרי (ודא שזה לא מסיח את דעתך!)
  • הגנת חירום (בנות): רפידות / טמפונים
  • ללא ריח (בבתי ספר מסוימים אין מדיניות ריח) דאודורנט.
 3. 3
  שמור על היגיינה טובה. להלן הצעות טובות:
  • לרחוץ
  • לגלח
  • צחצח שיניים
  • צחצחי שיער
  • כמו כן, יש לתרגל השכמה מוקדמת לבית הספר כשבוע לפני תחילת הלימודים. לכן, בשבוע שלפני הלימודים, הגדירו את האזעקה שלכם בהדרגה מוקדם יותר ויותר בכל יום. בלילה, קבעו לוח זמנים לשינה המבטיח לכם שמונה שעות שינה לפחות.
 4. 4
  הקפידו על תזונה בריאה. הקיץ צריך להיות הזמן לעלות על הדיאטה הבריאה הזו, וזה לא בהכרח אומר לרדת במשקל, זה אומר לאכול בריא. עיין במדריך הבריאות וודא שאתה מקבל את כל המנות שלך, עם הכמות הנכונה של כל קבוצת מזון. לתזונה תפקיד חשוב בשמירה על כושרכם ובשמירה על ניקיון הפנים. זכרו, אכילה נכונה עושה את ההבדל! התמתן במזונות מלאים בקלוריות ריקות ונסו להגביל את צריכת המשקאות התוססים. צאו לקניות במכולת עם ההורים / האפוטרופוס / אח שלכם ובחרו כמה פירות וירקות שאתם אוהבים. הפכו את זה לשגרה לאכול בריא! זכור לשתות הרבה מים כדי לשמור על לחות ולשמור על גופך בריא ואנרגטי!
 5. 5
  תרגול היגיינה טובה. משהו שכדאי להתאמן עליו כל השנה הוא היגיינה נהדרת. אדם נקי וייצוגי מושך יותר מאדם מלוכלך ואינו דואג לעצמו. דאגו להתקלח באופן קבוע והשקיעו בקרצוף גוף על מנת לוודא שגופכם נקי. הכן שמפו טוב בשיער ובדוק לעיתים קרובות אם יש שיער קשקשי ושומני. אם יש לך בעיות עור פנים, וודא שיש לך טיפול מסוים לכך (חומר ניקוי יומי, קרם לחות, קרם, פרואקטיבי) והקפד להשתמש בו! בנוסף, שים מעט קרם גוף / קרם על המרפקים והברכיים, שמתייבשים לעיתים קרובות. ואל תשכח את הדאודורנט שלך!
  • ודא שהציפורניים והציפורניים שלך נחתכות כראוי, ומנוקות. אתה יכול לעשות להם מניקור אם תרצה! רק וודא שהם ניתנים לייצוג, אנשים מבחינים בציפורניים שלך לעתים קרובות יותר ממה שאתה חושב.
 6. 6
  שמור על השיער שלך. בנים עשויים לרצות לעצב את שיערם בג'ל או מייבש שיער. בנות עשויות לרצות להחליק את השיער, לסלסל אותו, או סתם לשים בו קצת מוס. זכרו להימנע ממוצרי שיער עם ריח כבד מאוד. באופן כללי, למזער את כמות הריחות השונים. כאשר משתמשים בכלי חום, השתמשו תמיד במגן חום.
 7. 7
  השתמש בבושם. זכור לבחור ריח בושם קליל ולרסס אותו לפני שאתה יוצא מהדלת בכל בוקר או בכל צורך. אם יש לך בקבוק קטן או בקבוק לדוגמא אתה יכול לקחת איתך ולשמור בקלמר או בארונית שלך זה יהיה טוב. בנים אולי ירצו להשתמש בקלן. דע את מדיניות בית הספר שלך! לחלקם יש מדיניות ללא ריח.
  • מומלץ להחזיק בקבוק בושם בבית וערפל גוף קטן או בקבוק ריסוס בבית הספר. לערפילי גוף ולתרסיסי גוף יש ניחוח מרענן יותר כאשר אתה מתחיל להזיע או אחרי ארוחת הצהריים, אך הם אינם מחזיקים מעמד זמן רב. ניתן למרוח לעיתים קרובות במהלך היום והם זולים בהרבה מבשמים. אתה יכול למצוא אותם בחנויות כמו עבודות אמבט ובודי שם לעתים קרובות יש להם מכירות. שמור ערפל גוף / ריסוס בתיק שלך. מומלץ גם לשמור איתך דאודורנט בבית הספר.
 8. 8
  שמור על השיניים שלך. שיניים חשובות מאוד מכיוון שאתה צריך אותן כדי להפגין חיוך טוב! תרגלו טיפול שיניים טוב במהלך הקיץ על ידי פנייה לרופא השיניים, צחצוח שתי דקות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי ואז שימוש בשטיפה (כמו ליסטרין) כדי לרענן את נשימתכם.
  • אם אתה זקוק לשיניים לבנות יותר, שקול רצועות הלבנה, משחת שיניים להלבנה, תרופות טבעיות או פנה לרופא השיניים שלך. שמור תמיד חפיסת מסטיק בתיק שלך. נסו להיצמד לטעמי מנטה שיעניקו לכם נשימה רעננה, במקום טעמי ממתקים שהופכים את השיניים לצבעים מוזרים ולא מחזיקים מעמד זמן רב. נסה לא להשוויץ שיש לך מסטיק כי החבילה שלך תסתיים לפני שאתה יודע את זה. שמור אחד בתיק ואחד בארונית, רק כדי לוודא.
 9. 9
  התאפרו אם את רוצה, ושמרי על הפנים שלך. זכור למרוח קרם / קרם לחות / ניקוי ביום הלימודים הראשון אם אתה זקוק לו, בבוקר. כמו כן, לפני שתאפר, שים את כל הקרם הדרוש כדי להגן על הפנים שלך. אל תגזימו עם האיפור כי זה לא הכרחי ואתם עלולים לבלוט בצורה שלילית. הקפידו על בסיס כלשהו קליל אם אתם זקוקים לו, שכבת מסקרה אחת ושפתון בהיר או שפתון. אם אתה רוצה מעט ברק, איזה צ'אפ סטיק או וזלין יעשו את העבודה.
  • אביזר עם עגילים קטנים, שרשרת או צמיד. אל תגזימו גם בתכשיטים. בחר תיק תיק נחמד לשמירת כל החומרים שלך (תיקיה, קבצים, קלמר, מחברת, ארנק). זכור לעשות את הציפורניים שלך או לנקות אותן ולהשאיר אותן כמו שהן. אתה יכול אפילו לצייר עליהם מעיל שקוף אם תרצה. אם מזג האוויר מאפשר זאת, אביזר עם צעיף.
  • שמור איתך שקית איפור קטנה, לכל מקרה. מראה קטנה תהיה דבר טוב שיהיה. בצע בדיקה מהירה מול המראה לפני היציאה לבית הספר.
  • להתקלח ולגלח. זכור שבזמן שאתה במקלחת, או בכל מקום שנוח לך, אל תשכח לגלח / שעווה את הרגליים / בית השחי אם אתה עושה זאת בדרך כלל.
 10. 10
  דאג למראה שלך. זכור להתקלח טוב לפני תחילת הלימודים ולהסתפר כשבוע (או מוקדם יותר) לפני אם תזדקק לכך. זה משנה מאוד אם עשית משהו עם השיער שלך, כי זה מראה שאכפת לך. חפש כמה סגנונות ב- YouTube או בגוגל כדי לקבל רעיונות למה שאתה רוצה לעשות.
  • אצל בנים, אם יש לך שיער פנים חזק, התגלח לטעמך, אך אתה יכול לבחור לשמור עליו. תן לעצמך ריסוס של קלן לפני שאתה עוזב והשליך גם את הדאודורנט. זכור לשטוף או לרענן את הנעליים אם אתה צריך וללבוש בגדים נקיים (אם אין לך מדים). כמו כן, וודא כי בתיק הגב יש את כל מה שאתה צריך (טפסים, עפרונות ועטים).

חלק 4 מתוך 5: הכרת בית הספר שלך

 1. 1
  קבל מפה של בית הספר במידת האפשר. אם אינך יכול, עיין בשלב 2. במהלך הבית הפתוח, כשבוע לפני תחילת הלימודים, ייתכן שתקבל מפה סביב בית הספר. אם כן, דאגו לצפות בו בסוף השבוע לפני תחילת הלימודים.
 2. 2
  תרגלו את לוח הזמנים שלכם אם לא נעים לכם בבית פתוח. בבתים פתוחים, סביר להניח שתקבל את לוח הזמנים שלך. אם אתה מרגיש שאתה עלול ללכת לאיבוד, הסתכל סביב בבית הספר ותרגל את המסלול שתעבור.
  • בחר לפי סדר השיעורים אליהם תלך בדרך כלל, וודא שאתה יודע איפה הדברים החשובים כמו הארון שלך (אם יש לך כזה), הקפיטריה, המשרד, מכונות האוטומטיות וחדרי הרחצה.
 3. 3
  ודא שאתה זוכר את לוח הזמנים שלך. כמה לילות לפני הלימודים, עברו על לוח הזמנים ושננו לאיזה כיתה תלכו, זכרו את שמות המורים שלכם, ואם אתם חושבים שתזדקקו להם, אז גם מספרי החדרים.
  • תרגלו זאת לפי הסדר תוך כדי דמיינו את המסלול שתעשו לכל אחד.
  • אתה רוצה להיות מוכן כדי שלא תלך לאיבוד או תתקשה למצוא היכן כל כיתה נמצאת.
 4. 4
  בקש מאח או אחות מבוגרים שנכחו לקבל טיפים ומידע. למד לעומק את ענפי הספורט שם, המועדונים שאליהם אתה יכול להצטרף, כל מסורת שבית הספר מכיר, ושאל אותם על המורים שלך אם היו להם.
  • אתה יכול גם לשאול אותם על היום הראשון שם, אם זה גורם לך להרגיש טוב יותר.
  • ודא שאתה לומד דברים חשובים שיעזרו לך לעבור טוב יותר לבית הספר החדש שלך.
פיתוח חברות חדשות לפני תחילת התיכון יכול להרגיע את עצבי היום הראשון
פיתוח חברות חדשות לפני תחילת התיכון יכול להרגיע את עצבי היום הראשון, בידיעה שאתה לא לבד.

חלק 5 מתוך 5: תקשורת על לוח הזמנים שלך

 1. 1
  לאחר שתקבל את לוח הזמנים שלך, ייתכן שתרצה לשאול את החברים שלך לגבי שלהם.
 2. 2
  שאל את החברים שלך מה הם לוקחים ומתי. בדוק אם תלמד שיעורים ביחד.
  • אתה יכול גם לשאול אותם אם הם יודעים משהו חשוב או מעניין על הכיתה או המורה.
 3. 3
  שאל את החברים שלך על שיעורי הבחירה שהם עוברים שאתה לא. גלה מדוע הם לוקחים אותם ותקשר אליהם בחזרה באותו אופן.
  • יתכן שתצטרך לדעת יותר על כך בעתיד, במיוחד אם זה קורס נדרש ללימודים. עדכן את עצמך במה שחבריך אומרים על כך.
 4. 4
  אם אין לך שיעורים עם חבריך, שאל אם הם מכירים מישהו שיעשה זאת. נסו להכיר את האדם הזה, או לפחות שאלו עליהם.
  • עליך גם לתקשר כיצד אתה וחבריך יכולים לשמור על קשר בזמנים אחרים בבית הספר, למשל בארוחת צהריים או פעילויות לימוד נוספות.
 5. 5
  בררו לאילו מועדונים או ענפי ספורט אתם מעוניינים להצטרף. הביעו אילו אינטרסים יש לכם ובדקו אם אתם רוצים להצטרף למועדון. גלה אם אתה מכיר מישהו אחר שיצטרף.
  • תכנן להצטרף למועדון או לספורט אם אתה רוצה להיות פעיל יותר ולהכיר אנשים חדשים. אם אין לך שיעורים איתם, זו הזדמנות נהדרת לחלוק זמן יחד בלי לתכנן להיפגש.
 6. 6
  דע שאולי אין לך שיעורים עם החברים שלך ועם כמה אנשים בבית הספר שלך. בשנת התיכון בכיתות והתקופות הם שבורים עד כדי כך שאתה לא יכול להיות בכיתה עם מישהו בכיתה שלך.
  • אם אינך רוצה שזה יגביל אותך, שקול להצטרף למועדון או ספורט ולהכיר אותם מחוץ לבית הספר אם תרצה.

טיפים

 • אם אתה אבוד, מבולבל או המום, אל תהסס לבקש עזרה מגבר, מורה או איש צוות.
 • כשמדובר בהיגיינה, אל תשתמשו יותר מדי במשהו, במיוחד בושם או בושם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail