כיצד להשתמש במשאבי רשת להוראה?

האינטרנט שופע משאבים שימושיים שיכולים לשפר את חוויית ההוראה של המחנך
האינטרנט שופע משאבים שימושיים שיכולים לשפר את חוויית ההוראה של המחנך.

האינטרנט שופע משאבים שימושיים שיכולים לשפר את חוויית ההוראה של המחנך. אם אתה מוצא אתרי האינטרנט, הפורומים והכלים המתאימים, זה יכול להפוך את התכנון שלך לפשוט ומהנה יותר, תוך שהשיעורים שלך יהיו יותר מרתקים ורלוונטיים לתלמידים של ימינו. אתה יכול גם להשתמש בקהילה של מורים דומים לאלה, המשתוקקים לשתף את מה שעובד בכיתות שלהם. התחל לנצל את כלי ההוראה והתמיכה הטובים ביותר הקיימים באינטרנט, ותשמח את חלקך בחינוך חדשני.

שיטה 1 מתוך 3: הקשה על משאבים מקוונים לתכנון שיעורים

 1. 1
  זהה אתרים המיועדים למורים. התוודע לסוגים השונים של אתרי אינטרנט שתוכננו במיוחד לתמיכה במורים בכיתה ובהדרכה. בצע חיפוש מקוון אחר דברים כגון מערכי שיעור, תרגילים, חידונים, חוברות או פוסטרים כדי לבדוק את מגוון האתרים וחומרי התמיכה הזמינים. הוסף סימניות והשתמש באלה שנראים שימושיים ביותר.
  • ישנם כמה אתרי הוראה המוקדשים לנושאים ספציפיים, כמו אתר התאחדות מורי המדע הלאומי למדע או פרויקט הכתיבה הלאומי לכתיבה.
  • אתרים אחרים, כמו מורים ראשונים או עולם החינוך, מציעים רכזות להוראה בכל הנושאים ובכל רמה שהיא. השתמש בפונקציות חיפוש האתר כדי למצוא משאבים מתאימים לתחום שלך.
  • לא כל משאבי האינטרנט למורים נוצרים שווים. הקפד להעריך את מידת ההתאמה והתאמה של התוכן, כמו גם את אישורי הכותב או הארגון שמאחורי האתר לפני שתשתמש בו בהוראתך.
 2. 2
  מצא משאבי אינטרנט לשיעור או תוכנית לימודים מסוימים. האינטרנט עשיר יתר על המידה הן במשאבים והן בהסחות דעת, ולכן לרוב כדאי להתאים את החיפושים המקוונים שלך לתכנית שיעורים ספציפית. אם אתה עומד להתחיל להרוג ציפורה עם הכיתה שלך, התחל בחיפוש אחר "להרוג תוכניות שיעורים למוקינגבירד". אם אתה מתכונן ליחידה בנושא טריגונומטריה, נסה חיפוש "הוראת טריגונומטריה".
 3. 3
  עקוב אחר חומרי תמיכה נוספים באופן מקוון. ברגע שיש לך מושג מה ברצונך לכסות, נסה לחפש באתרים שאינם קשורים להוראה חומרים נוספים שיכולים לתרום לשיעור שלך. ארגונים מוכווני ציבור וחינוך כמו מוזיאונים, ספריות, אוניברסיטאות, עמותות וסוכנויות ממשלתיות יהיו לרוב ארכיונים מקוונים מרשימים עם תמונות, וידאו, קבצי קול, עותקים של מסמכים מקוריים, מפות וכדומה כדי לתמוך בהוראתך.
  • לדוגמה, אם אתה מכסה את הרנסנס בהארלם, נצל את התערוכה המקוונת של האמנות האירופית האפריקאית של סמית'סוניאן. לחלופין, אם אתה מלמד על אסטרונומיה, השתמש בארכיון התמונות של נאס"א מטלסקופ החלל האבל.
מצא משאבי אינטרנט לשיעור או תוכנית לימודים מסוימים
מצא משאבי אינטרנט לשיעור או תוכנית לימודים מסוימים.

שיטה 2 מתוך 3: הכנסת משאבים מקוונים לכיתה

 1. 1
  צור דף בית של הכיתה. זה עוזר לתת לסטודנטים נקודת מגע מקוונת לקורס שלך בו הם יכולים לבדוק ולמצוא את כל מה שהם צריכים בשביל זה. הוא מציע מקום מרכזי שבו אתה יכול להעלות קריאות, מטלות, הערות, לוחות שנה, הכרזות וחומרים אחרים לשיעור שלך.
  • בתי ספר רבים מציעים תוכנה פנימית מאובטחת כמו CourseWeb שמאפשרת להרכיב דף בית כיתתי.
  • אם אין לך גישה ל- CourseWeb ואין לך שום ידע בתכנות, קל ליצור אתר משלך בחינם עם פלטפורמות ידידותיות למשתמש כמו Wix או WordPress. זה גם רעיון טוב אם תרצה שחומרי הקורס שלך יהיו זמינים לציבור.
  • מארחי דפי אינטרנט רבים בחינם מציעים גם פונקציית בלוג המאפשרת תורמים מרובים, כך שתלמידיכם יוכלו גם להשתמש בדף הבית של הקורס כמרכז תקשורת בו הם יכולים לתקשר זה עם זה ולהעלות השתקפויות, שאלות ותגובות. אם אתה הופך את התרומה לבלוג לחלק מדרישות הקורס, זה יכול לטפח דיון ושיתוף פעולה מחוץ לכיתה.
 2. 2
  הכניסו אתרים סמכותיים לכיתה. אם אתה מאשר אתר מסוים או מוצא שיש בו חומרים תומכים שימושיים לשיעור שלך, בקש מהתלמידים שלך לתקשר איתו. מלבד מתן גישה לתלמידים שלך למשאבים מצוינים, מידע וחומרי מקור ראשוניים, הדבר יעזור להם לזהות מה הופך משאבים מקוונים למקורות בעלי ערך ולגיטימי למחקר.
  • אתה יכול לגרום לתלמידים לבקר באתרים הרשמיים של מוזיאונים, ספריות, אוניברסיטאות, סוכנויות ממשלתיות, ארגונים לא ממשלתיים, וכלי תקשורת מודפסים מכובדים בכדי לבצע קריאות לשיעור או לאתר מקורות למשימות.
  • לדוגמא, אם אתה עושה שיעור על פריצות דרך מדעיות, תוכל להשתמש בביוגרפיות, נאומים וסרטונים הקשורים באתר ארגון נובל.
 3. 3
  שפר הרצאות בעזרת משאבי רשת מולטימדיה. הוסף עניין להרצאות מסורתיות על ידי שיתוף חזותיים, קטעי וידאו או קבצי שמע. פעולה זו יכולה לספק תמיכה נהדרת ואיורים לנקודות שלך תוך שמירה על תלמידים מעורבים בוויכוח שלך באמצעות גירויים חזותיים ושמעיים.
  • אם אתה דן בשיר מסוים, שתף קליפ שמע של המשורר שקורא אותו בקול. אם אתה מדבר על מלחמת וייטנאם, מצא קליפ וידיאו המספק הצצה לסיקור התקשורתי הקשור לסכסוך.
  • נסה את Vimeo, YouTube ואתרי מדיה החדשים לסרטוני וידיאו. חיפוש תמונות של גוגל הוא נהדר עבור תמונות וגרפיקה. אם אתה מחפש חומר שאתה יכול להוריד או שנמצא ברשות הציבור, נסה אוספים שניתן לחפש בהם כמו ספריית הקונגרס או Archive.org.
 4. 4
  השתמש בפלטפורמה שיתופית כחלק מהשיעור שלך. זה יכול להיות כל דבר החל בלוג על ויקי על דף אינטרנט משותף. הדרישה היחידה היא שהתלמידים שלך יזכו להשתתף בו באופן פעיל ככותבים. עבודה משותפת ברשת עוזרת להרחיב את השיעורים ולטפח קהילה מעבר לכיתה תוך מתן תחושה של בעלות על הלמידה שלהם.
  • למשל, צור בלוג עבור הכיתה שלך, שבו התלמידים יכולים לחלוק את המטלות שלהם, להגיב לעבודת התלמידים האחרים, לשאול שאלות ו / או לפרסם נושאים הקשורים לכיתה.
  • לפעמים התלמידים מרגישים מסוגלים יותר לבטא את עצמם ברשת מאשר באופן אישי. זה נותן לאותם אנשים אפשרות להשתתף ולתרום גם אם הם ביישנים מדברים במסגרת הכיתה.
  • אם אתה הופך את הבלוג, הוויקי או דף האינטרנט שלך למשאב הזמין לציבור, זה יכול לעזור להניע את התלמידים לעבוד במיטבם ולהרגיש שהם השיגו משהו משמעותי באמצעות ביצוע מטלה.
 5. 5
  שלבו כלים מקוונים בשיעורים או במשימות שלכם. הציגו בפני התלמידים אפליקציות המקדמות את הלימודים תוך בניית מיומנויות של המאה ה -21 כמו אוריינות דיגיטלית. בדרך זו, הם יכולים לקבל ידע מעשי בנושא ספציפי והכנה כללית לעתידם בעת ובעונה אחת.
  • למשל, אם אתה מלמד גיאוגרפיה, מדוע לא להשתמש ב- Google Earth? לחלופין, חפש אחר האפליקציות החינוכיות העדכניות ביותר, כגון גלוגסטר, כלי מולטימדיה המסייע לתלמידים ללמוד על תקשורת ועיצוב תוך כדי סיום עבודותיהם.
  • שימוש בכלים מקוונים ומולטימדיה יכול גם לסייע בהתאמה למגוון רחב של סגנונות למידה, מה שמעניק לתלמידים שעשויים להיות יותר מכוונים ללמידה חזותית או שמיעתית לשגשג.
שיטה 3 מתוך 3: תרומה למשאבי רשת להוראה
שיטה 3 מתוך 3: תרומה למשאבי רשת להוראה.

שיטה 3 מתוך 3: תרומה למשאבי רשת להוראה

 1. 1
  תעד את עצמך נותן שיעור. השתמש ביכולות הקלטת שמע או וידאו במחשב או במכשיר האלקטרוני שלך כדי לתעד את ההוראה שלך. שמור את הקובץ עם כותרת השיעור והעלה אותו למארח אתרים. זה יהפוך את השיעור שלך לזמין למורים עמיתים ולדפדפני אינטרנט סקרנים. הוא מציע גם משאב נוח לסטודנטים המעוניינים לעיין בחומרי הקורס או להתעדכן בחומר שהחמיצו עקב היעדרות.
  • תוכנת הקלטת שמע בחינם זמינה בכתובת http://audacity.sourceforge.net/
  • אם תרצה שהחומר הזה יהיה זמין רק לקהל מוגבל (כגון התלמידים הרשומים שלך), הצפן את ההקלטה שלך באמצעות סיסמה.
 2. 2
  פרסם את תוכניות השיעור המקוריות שלך ו / או חומרי הקורס באופן מקוון. הרווחת ממשאבי רשת, עכשיו הגיע הזמן לשלם את זה קדימה. אם יש לך מערך שיעורים או מתן מידע שעובד היטב, הפוך אותו לזמין לציבור באתר אישי או בפורום הוראה.
  • אם נוח לך עם אנשים שמסתגלים ו / או מוסיפים לשיעור שלך, פרסם אותו באתר כמו קריאת ויקי בינלאומית. זה יהפוך את החומרים שלך לפרויקט כתיבה שיתופי ויעמיד אותם ברשות הרבים.
 3. 3
  הצטרף למשרת רשימות הוראה או לפורום. בחר אחד שקשור לתחום שלך והצטרף לשיחה. זוהי דרך נהדרת לשמוע כיצד מורים אחרים השתמשו במשאבים מקוונים בכיתותיהם האמיתיות. שתף את הממצאים שלך והקפיץ רעיונות לעמיתים. זה אפילו יכול להוביל לשיתוף פעולה מרגש!
  • לרוב האתרים והארגונים המוקדשים להוראה יש פורומים ו / או שירותי רשימות משויכים משלהם. אם יש לך אתר הוראה או קבוצה שאתה כבר מזוהה איתה, זה המקום הראשון טוב לחפש.
כשאתה מכניס משאבי רשת חדשים לכיתה
כשאתה מכניס משאבי רשת חדשים לכיתה, הקפד תמיד להקדיש לעצמך זמן רב להתקנה ובאופן אידיאלי לבצע ניסוי לפני כן.

טיפים

 • ביצוע חיפוש באינטרנט יכול להגדיל כמות עצומה של משאבים לשוטט בהם. אם אתה מחפש כלי הוראה הקשורים לנושא ספציפי, השתמש בפונקציית החיפוש המתקדמת של מנוע החיפוש שלך כדי לסנן את התוצאות.
 • כדי להשתמש במשאבים מקוונים בבית או בכיתה, תזדקק למחשב עם חיבור אינטרנט מהיר ואמין.

אזהרות

 • כשאתה מכניס משאבי רשת חדשים לכיתה, הקפד תמיד להקדיש לעצמך זמן רב להתקנה ובאופן אידיאלי לבצע ניסוי לפני כן. קשיים טכניים יכולים להיות מביכים ואוכלים זמן לימוד רציני.
 • גלה אילו משאבים טכנולוגיים ואלקטרוניים יש לבית הספר שלך לפני שאתה מנסה להכניס כלים מקוונים לכיתה. זה יעזור לך להבין מראש אם תכניות השיעורים שלך מעשיות וייתן לך רעיונות לגבי משאבים שתוכל לנצל בהוראה שלך.
 • אל תניח שלכל התלמידים יש גישה למחשב ולאינטרנט בבית. ודא שאתה מספק אפשרויות עבור אותם תלמידים לבצע את עבודתם בבית הספר.
 • כשמשתמשים במשאבי אינטרנט בכיתה, כדאי לקבוע כללי יסוד (כמו לא לבדוק את הדוא"ל או את פייסבוק) כדי לוודא שהתלמידים שלך נשארים במשימה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail