איך לעשות פירואט ג'אז?

כדי לבצע פירואט ג'אז
כדי לבצע פירואט ג'אז, עליך לדעת כיצד למתוח ולחזק את השרירים שלך כדי למנוע פציעה.

פירואטים הם סוג של תור שמבוצע על רגל אחת שמקורו בבלט, והם משמשים גם בריקוד ג'אז. כדי לבצע פירואט ג'אז, עליך לדעת כיצד למתוח ולחזק את השרירים שלך כדי למנוע פציעה. אתה צריך גם ללמוד את הצעדים הנכונים שיגדירו אותך לבצע את הפירואט.

חלק 1 מתוך 3: מתיחה לחימום

 1. 1
  חיזקו את הקרסוליים והרגליים בעזרת רצועת התעמלות. שב על הרצפה עם הרגליים ישרות לפניך, וכרוך את רצועת הטיפול סביב אחת מכפות הרגליים. החזיקו את קצות הלהקה בכל יד, וכוונו את בהונותיכם תוך שמירה על מתח ברצועה כדי ליצור התנגדות. כופף את כף הרגל כך בהונותיך מכוונות לתקרה והעגל נמתח.
  • אל תמתח את אחת מכפות הרגליים שלך אם הן פצועות, כי אתה עלול להחמיר את הפציעה.
 2. 2
  מתחו את הרגליים ליד המוט. עומדים על רגל אחת, מרימים את הרגל השנייה ומניחים את הקרסול על הבר. תירגע מעל הרגל המתוחה, ושמור על הירכיים מרובע מעל הרגל העומדת שלך. חשוב לשמור על הירכיים מרובעות בכיוון שאתה נמתח, מכיוון שמצבי בלט רבים דורשים ממך לשמור על יציבות הירכיים.
  • זכור לנשום עמוק בזמן שאתה נמתח, כי זה מרגיע את גופך לגמישות טובה יותר.
  • מתחו על סרגל שגובהו טוב לרמת הגמישות שלכם.
 3. 3
  משוך את כפות הרגליים לאחור כדי למתוח את השרירים העליונים. יושב על הרצפה, הושיט רגל אחת כשהשנייה חצה מעל הירך. דחפי יד אחת לעקבך, אך הרפי את גיד אכילס תוך כדי כך. לאחר מכן משוך את בהונותיך כלפי מטה עד שכף הרגל שלך מקושתת ואתה מרגיש את המתיחה בחלק העליון של כף הרגל.
  • אל תמשוך חזק מדי, או שאתה עלול לקבל התכווצות ברגל.
  והם מאפשרים לך לכופף את הרגליים כשאתה עושה פירואט
  אלה דומים לנעלי בלט, והם מאפשרים לך לכופף את הרגליים כשאתה עושה פירואט.
 4. 4
  שב עם הרגליים המורחבות כדי לעשות עיגולי קרסול. שב על הרצפה עם הרגליים ישרות לפניך והבהונות מצביעות על התקרה. הזז את כפות הרגליים במעגלים כדי להעניק לקרסוליים טווח תנועה מלא.
  • חזור על כך 10 פעמים בשני הכיוונים.
 5. 5
  סובב את כתפיך על ידי ביצוע עיגולי זרועות. שכב שטוח על הגב עם הידיים שלך משני הצדדים כמו דחליל. כל חזה הצלעות שלך צריך לגעת במזרן. התחל להזיז את זרועותיך במעגלים כך שאצבעותיך יצביעו על התקרה.
  • כדי להפיק את התועלת המלאה מתנועה זו, חזור על כך 5-8 פעמים והניע את זרועותיך לשני הכיוונים.
 6. 6
  מתחו את הגב עם כיפוף וארכת עמוד השדרה. שב על כיסא בקצה המושב. כופף את ראשך לכיוון הברכיים כדי להגמיש את שרירי הגב. הפוך את התנועה הזו כדי להאריך את עמוד השדרה שלך, כך שראשך צריך לכוון לתקרה.
  • חזור על כך 5 פעמים כדי למתוח את שרירי הגב במלואם.

חלק 2 מתוך 3: כניסה למצב

 1. 1
  קבל כמה נעלי ג'אז, רצוי סוליה מפוצלת לגמישות. סוליה מפוצלת מאפשרת גמישות רבה יותר מנעליים סוליות מלאות. אלה דומים לנעלי בלט, והם מאפשרים לך לכופף את הרגליים כשאתה עושה פירואט. חצי סוליות או נעליים מסתובבות עובדות טוב גם לפירואטים.
  • התאמן עם גרביים או נעלי ריקוד כך שיהיה קל יותר להסתובב. סיבוב יחף עלול להזיק אם לא בניתם יבלות וזה קשה מאוד.
  • דאג להדליק משטח ישר.
 2. 2
  מקם את הרגליים במצב הרביעי כדי להכין את העמדה. כדי להגיע למצב הרביעי, הרגליים צריכות להיות מקבילות לכפות הרגליים. אז שתי הרגליים צריכות להיות מופנות באותה מידה עם בהונות המפנות מהגוף. רגל אחת צריכה להיות ממוקמת לפני השנייה עם כפות רגליים לא יותר מ -1.5 מטר (0,46 מ ') זו מזו. כוון זרוע אחת לפניך, והשנייה לצד, כך שהן בצורת "L".
  • העקב הקדמי צריך להיות למטה בזמן שהעקב האחורי מוקפץ מוכן לשימוש להרמה.
  שב על הרצפה עם הרגליים ישרות לפניך והבהונות מצביעות על התקרה
  שב על הרצפה עם הרגליים ישרות לפניך והבהונות מצביעות על התקרה.
 3. 3
  בצע demi plie במיקום הרביעי. כשרגלייך עדיין במצב רביעי, כופפי את מכסה הברכיים כך שהן פונות כלפי חוץ. שמור על העקבים על הרצפה בו זמנית. כופף את הברכיים עד שהן יגיעו מבלי להוציא את אחוריך מבלי להרים את הברכיים.
  • אל תרימו את העקבים מהרצפה בזמן דמה, כי אתם צריכים לדחוף את העקבים בשביל פירואטים וקפיצות.
 4. 4
  הזז את הרגל האחורית שלך לפאסה. דחוף את כף הרגל האחורית והנח את הרגל כך שהברך תפנה קדימה בזמן שהיא פונה פנימה. בהונותיך צריכות להיות ממש מעל הברך ברגל הנגדית. יש להפנות את הרגל התומכת כלפי חוץ כדי לתמוך בפסה.
  • אתה תדע שהברך שלך גבוהה מדי אם היא תעלה מעל הירך. אתה יכול גם להסתכל בזווית של שריר הארבע כדי לראות אם הוא מקביל לקרקע. בפסה טובה, המרובע צריך להיות מקביל לרצפה.
 5. 5
  הזז את הידיים למצב הראשון. בזמן מעבר, הנח את זרועותיך במיקום הראשון על ידי כיפוף אותן כדי שתראה כאילו אתה מערסל כדור על צלעותיך. טיפים לאצבעות צריכים להיות כמעט נוגעים כאשר הידיים שלך במצב הראשון, והידיים שלך צריכות להיות ברמה עם צלעות הצלע שלך.
  • כפות הידיים צריכות להיות פונות לגופך.

חלק 3 מתוך 3: ביצוע הפירואט

 1. 1
  בוהה במוקד כדי להישאר מאוזן. זה נקרא תצפית. אתה יכול לזהות על ידי התבוננות במשהו על הקיר, מישהו בקהל או ההשתקפות שלך במראה. כשתתחיל את הסיבוב, אתה הולך להסתכל על הנקודה ההיא, ואז להסתכל עליה שוב כשתסיים את הפירואט.
  • איתור חשוב ביותר; אם לא תעשה את זה, סביר להניח שתיפול.
  • הראש והצוואר יישארו מיושרים יותר אם תשמרו על הסנטר במקביל לרצפה.
 2. 2
  כוון את בהונות כף הרגל בפאסה כדי לשמור על מרכז גופך מאוזן. הבהונות צריכות להיות מעל הברך הנגדית, והן צריכות להתגמש כך שכף הרגל שלך תתקמר. הרגל התומכת שלך צריכה להיות ישרה.
  • שימו לב לשמור על הקרסוליים ישרים, ואל תשליכו אותם.
  פירואטים הם סוג של תור שמבוצע על רגל אחת שמקורו בבלט
  פירואטים הם סוג של תור שמבוצע על רגל אחת שמקורו בבלט, והם משמשים גם בריקוד ג'אז.
 3. 3
  הביאו את הצד השמאלי של גופכם בכדי לבצע את התור. זה צריך להיעשות מפסה. הזז את גופך כלפי מעלה, כאילו חוט מושך אותך למעלה ישר. שמור על הבטן שלך צמודה כשאתה מסתובב, כדי שתישאר מאוזן.
  • במהלך הפירואט שלך, אל תסתובב עם הידיים. במקום זאת, התמקדו בכל גופכם שעושה את התור.
  • ניתן לבצע ייזום סיבוב בקלות על ידי דחיפה לכיוון כף הרגל, בתנאי שאתה מאוזן. תרגלו איזון במראה עד שתרגישו בטוחים שתוכלו לאזן במהלך סיבוב.
 4. 4
  האט את מהירותך בעדינות, ונחת בחן במצב ההתחלה. החזיקו את הידיים במצב ראשון, עמדו בפאסה והתאזנו לשבריר שנייה מול החזית לפני שאתם נוחתים לחלוטין. כשאתה מסיים את הפירואט, נחזור למצב הרביעי.

טיפים

 • תחשוב על עצמך כמטבע כשאתה מסתובב. מטבע שטוח משני הצדדים, וכך כדאי גם כשאתם מבצעים פירואט מושלם.
 • שים לב שהצוואר שלך מיושר בזמן שאתה מזהה. אתה לא רוצה להדביק את זה רחוק מדי, ואתה גם לא צריך להדק את זה.

אזהרות

 • הדלקת שטיח מסוכנת. זה אולי נראה רעיון טוב במקרה שאתה נופל, אבל הפעלת שטיח גורמת לחיכוך רב מדי, וכף הרגל שלך תידבק לקרקע. סובב על משטחים שטוחים ופתוחים.
 • מבלי למתוח, אתה עלול למשוך שריר. עשו מתיחות פילאטיס או יוגה לפני תרגול.

שאלות ותשובות

 • האם רקדן היפ הופ יכול להתחיל לעשות עכשווי בגיל 13 ולקבל פירואט מושלם?
  כן, תצטרך לעבוד קשה מאוד על מנת לשכלל את זה. נסה להתאמן לפני כל ארוחה במשך 5 דקות ולקחת שיעורי ריקוד רגילים ותקבל את זה בסופו של דבר.
 • אני לא מסוגל לעשות פירואט כפול, אפילו לא אחרי אימון של 8 חודשים. יש טיפים?
  נסה לזהות וללבוש נעל ריקוד המיועדת לסיבוב, מה שעשוי להקל. וודא שזרועותיך מעוגלות, וכשאתה מסתובב, הזז אותן פנימה. שים את הבוהן מעל הברך.
 • אני פשוט לא יכול לאזן. יש טיפים?
  שמור תמיד על גופך זקוף וראשך זקוף. הדק את שרירי הרגליים והבטן ואל תרים את הכתפיים. שמור על הירכיים שלך ישר זו מול זו וודא שאתה לא מרים.
 • כשאני מגיע לפנייה השלישית אני תמיד מאבד שליטה. כיצד אוכל למנוע זאת?
  כשאתה נכנס לסיבוב השלישי מהשני, ייתכן שתרצה להזיז את הירכיים, להתאזן שוב על הרגל ולמקם מחדש את המשקל שלך במהלך המעבר.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להתנהג עצוב?
 2. איך לזנק איילים?
 3. איך להזעיף פנים?
 4. איך להתגמש?
 5. איך לארגן מחזה דרמטי?
 6. איך לתקן אור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail