איך להתגלגל בג'יו-ג'יטסו?

יש להשתמש בתנועה המגיעה הזו כדי לטאטא את הקרקע המובילה לגליל
לאחר ששלטת ב- zempo ukemi, יש להשתמש בתנועה המגיעה הזו כדי לטאטא את הקרקע המובילה לגליל.

זה מרגש להתחיל את המסע בג'יו-ג'יטסו (כתוב ג'וג'יטסו לפעמים). כדי להתאמן בבטחה, הקפד להתחיל עם היסודות. ללמוד להתגלגל (או ליפול בבטחה) הוא אחד הכישורים החשובים ביותר שיש לשלוט בהם. טכניקת גלגול נכונה יכולה להפחית פציעות ולהפחית מאוד את כוח הפגיעה בקרקע. יש שלוש לחמניות בסיסיות שכל מתחיל מג'יו ג'יטסו צריך לדעת: zempo ukemi, ushiro ukemi ו- sokuho ukemi.

שיטה 1 מתוך 3: zempo ukemi (גליל קדמי)

 1. 1
  תרגול על משטח מרופד בעת לימוד zempo ukemi. משטח מרופד מומלץ כאשר לומדים כל גליל. גלגול לא תקין עלול להפעיל לחץ מסוכן על הגב ולגרום לפציעה קשה. ניתן לקנות רפידות רצפה או שטיחים ברוב חנויות הספורט.
  • אם אין לך רפידות, או אם הן קצת מחוץ לטווח המחירים שלך, התאמן על גלגול קרקע רך, כמו על הדשא של הדשא הקדמי שלך.
 2. 2
  נקט עמדה ניטרלית. כפות הרגליים צריכות להיות ברוחב הכתפיים זה מזה. הגוף שלך צריך להיות רגוע, הכתפיים לאחור ועמוד השדרה ישר. שמור על הידיים שלך בנחת ובצדדים שלך. נראה טוב! עכשיו אתה מוכן להוביל את התפקיד.
  • יתכן שתצטרך להרים את המכנסיים מעט כדי שהרגליים יהיו פנויות ובמגע מלא עם הרצפה.
  • בכל הנוגע לבגדים, בחר משהו שמאפשר טווח תנועה חופשי מבלי לסכן אותך למעידה או להסתבך.
 3. 3
  הובילו ביד הדומיננטית ובכף הרגל של אותו הצד. קח צעד מלא קדימה עם אותה רגל צדדית כמו היד הדומיננטית שלך. שמור על נייר מכתבים אחר שלך כמו שאתה עושה. הישען קדימה אל המדרגה, והתחזק ביד הדומיננטית שלך כדי למנוע מעצמך ליפול.
  • למשל, אם ידך הימנית היא הדומיננטית, אז הוביל איתה וברגל ימין.
  • כשאתה מחזק את עצמך, היד הדומיננטית שלך צריכה להיות בקו אחד עם כף הרגל הקדמית שלך. גופכם יהיה כפוף במותניים.
  • כף הרגל האחורית שלך תהיה כשלושה רבעים מהרצפה, ורק כף הרגל עדיין נוגעת.
  • במיוחד בזמן שאתה מתרגל לתנועה זו, ייתכן שתצטרך להוסיף מעט תמיכה נוספת בידך הלא דומיננטית.
 4. 4
  הושיט יד לרגל הנגדית שלך ביד הדומיננטית שלך. תנועה זו תרגיש כאילו אתה מושיט באלכסון את החלק הקדמי של גופך. כשתגיע, גופך ימשיך להטות קדימה עד שכתף היד הדומיננטית שלך תפגוש את הרצפה.
  • לאחר ששלטת ב- zempo ukemi, יש להשתמש בתנועה המגיעה הזו כדי לטאטא את הקרקע המובילה לגליל. הרגל זה יגרוף פסולת מסוכנת מהדרך.
  התגלגל באלכסון מהכתף ההיא אל הירך הנגדית
  אותו דבר כמו zempo ו- ushiro ukemi, התגלגל באלכסון מהכתף ההיא אל הירך הנגדית.
 5. 5
  גלגל מכתף ידך הדומיננטית אל הירך בצד הנגדי. עקוב אחר התנועה המגיעה. תוך כדי, הרצפה תבוא במגע עם הגב באלכסון מכתף היד הדומיננטית שלך ועד הירך הנגדית. טפח את היד שלך לקרקע כשאתה מגיע לירך.
  • סטירת הקרקע הנכנסת או יוצאת מגליל היא מאפיין מובהק של ג'יו ג'יטסו אוקמי. זה נועד להקטין את כוח הפגיעה המזיק.
  • כאשר תופס את zempo ukemi, זה נפוץ עבור מתחילים לעצור בתחילת הסיבוב. במקרים אלה, תנו דחיפה קטנה ברגל האחורית כדי להתנדנד קדימה.
 6. 6
  עמדו וחזרו לעמדה ניטרלית. על הרגל הנגררת שלך להישמר בעיקר לאורך כל הסיבוב. בהתחלה, סביר להניח שהאיזון שלך יהיה גרוע, אז עצור את הגלגול בעודך על הקרקע. כאשר האיזון שלך משתפר, עקוב אחר תנופת הגלגול וקם על הרגליים.
 7. 7
  התאמן ב- zempo ukemi המוביל עם הצד הלא דומיננטי שלך. אותה תנועה המשמשת להתגלגל על הצד הדומיננטי שלך משמשת עבור הלא דומיננטי, רק הפוך. באופן כללי, הצד הלא דומיננטי שלך יהיה קשה יותר ללמוד, אז היה סבלני עם עצמך תוך כדי תרגול.

שיטה 2 מתוך 3: ushiro ukemi (גליל אחורי)

 1. 1
  שב על הרצפה ותחוב ברך לחזה שלך. שב על הרצפה עם הגב ישר והרגליים מתוחות שטוחות לפניך. צייר ברך אחת לחזה שלך תוך שמירה על רגלך השנייה במצב, ואז חצה את זרועותיך מעל חזהך.
 2. 2
  תרגלו שימוש בידיים שלכם כדי לספוג פגיעה בחצי גליל. תחב את הסנטר כלפי מטה והרם את הרגל המורחבת כלפי מעלה לכיוון הכתף הנגדית. השתמש בזרועותיך כדי לסטור לקרקע ולעצור את הגליל שלך בערך בגב העליון. בסדר גמור, הבא תשלים את הסיבוב האחורי.
  • אתה צריך להרגיש מסלול תנועה דומה באושירו אוקמי כמו zempo ukemi: הוא יעבור באלכסון מהירך לכתף הנגדית.
 3. 3
  בצע גליל אחורי מלא. תחב את הסנטר כלפי מטה והטה את ראשך לכיוון הרגל המורחבת שלך, כך שאין לחץ מזיק על צווארך בזמן שאתה מתגלגל. הרם את הרגל המורחבת שלך מעל הכתף הנגדית. שמור על הרגל הזו ישרה כשמתגלגלים.
  • לפעמים זה יכול להיות קשה להתחיל את הסיבוב לאחור. יתכן שתצטרך להתנדנד מעט קדימה כדי לבנות מומנטום.
  • זכור לסטור לקרקע בידיים כאשר הגלגול מגיע סביב הגב העליון שלך כדי להפחית את כוח הפגיעה.
  סטירת הקרקע הנכנסת או יוצאת מגליל היא מאפיין מובהק של ג'יו ג'יטסו אוקמי
  סטירת הקרקע הנכנסת או יוצאת מגליל היא מאפיין מובהק של ג'יו ג'יטסו אוקמי.
 4. 4
  קם לעמדה ניטרלית. כשמתגלגלים מעל הגב העליון לגימור, השתמש בידיים שלך כדי לדחוף את פלג גופך העליון מהקרקע ולמצב זקוף. הרגל המורחבת שלך, שנשארה ישרה כל הזמן, צריכה לטאטא לפניך. קם חזרה למצב ניטרלי.
  • קח את הזמן שלך לעלות, במיוחד כשאתה הראשון מקבל את הגליל הזה. גלגול לאחור יכול להיות די מסחרר!
 5. 5
  תרגול ממצב עמידה. להרכיב הכל יכול להיות די קשה. התחושה של ushiro ukemi היא כמעט כמו לשבת, אבל איפה שאתה בדרך כלל עוצר בכדי לשבת, עקוב אחר המומנטום והרם את הרגל המורחבת שלך מעל הכתף הנגדית.
  • מכיוון שביצוע גלגול זה אינו תקין עלול לגרום לפציעה בגב, יש לשלוט בו לחלוטין לפני שתנסה אותו ממצב עמידה.

שיטה 3 מתוך 3: sokuho ukemi (גליל צד)

 1. 1
  כורע על הרצפה עם ברך אחת תוך שמירה על השנייה מורמת. שמור על הרגל הכורעת שלך מוכנה ומוארכת לחלוטין למעט המקום בו היא מתכופפת בברך. כוון את הרגל שלך שאינה כורעת ישירות הצידה כדי ליצור זווית של 90 מעלות (צורת L) כאשר החלק של הרגל שלך נמתח מאחוריך.
  • Sokuho ukemi זהה משני הצדדים, רק שיקוף. באופן כללי, כדאי להתחיל עם הצד שאתה מרגיש הכי בנוח איתו.
 2. 2
  מתגלגלים מהירך לכתף. מקם את הזרוע באותו הצד מול הרגל הכורעת שלך. יש לשמור על הזרוע הצדדית הנגדית באזור שממול לרגלך שאינה כורעת על מנת לאזן. הגע ישר לצד ההפוך עם היד מול הרגל הכורעת שלך כדי ליזום את הגלגול.
  • כשאתה מושיט יד עם היד שלך, הכתף שלך תתכנס פנימה לכיוון הרצפה. אותו דבר כמו zempo ו- ushiro ukemi, התגלגל באלכסון מהכתף ההיא אל הירך הנגדית.
 3. 3
  חזור למצב ניטרלי. כשאתה מתגלגל באלכסון, עצור את עצמך על ידי מכה במזרנים ביד. הרגשתי קצת מביך, לא? אל דאגה, מקובל להיאבק עם גליל הצד. לעתים קרובות זו הסדרה האחרונה שנלמדה בגלל המכניקה הקשה שלה.
  • לא רק סטירת המחצלות תפחית את ההשפעה, אם התגלגלת במהירות כדי להתחמק ממכה, רפלקס זה יעזור לך להתגלגל רחוק מדי או להתגלגל משליטה.
 4. 4
  תרגלו את שני הצדדים. תוך כדי תרגול, סביר להניח שתגלה שצד אחד קל יותר מהצד השני. זה נורמלי, אם כי כדאי להשקיע קצת תרגול נוסף בצד החלש שלך, כך שאתה מיומן באותה מידה להתגלגל לשני הצדדים.
  • אתה אף פעם לא יודע מאיזה כיוון תגיע הסכנה. היכולת להתגלגל לשני הצדדים יכולה להיות ההבדל בין לקיחת מכה לבין התחמקות מנזק.
  זה נפוץ עבור מתחילים לעצור בתחילת הסיבוב
  כאשר תופס את zempo ukemi, זה נפוץ עבור מתחילים לעצור בתחילת הסיבוב.
 5. 5
  שב אל הגליל ממצב עמידה. אתה רוצה להיות בטוח ב- sokuho ukemi שלך לפני שתנסה אותו מעמדת העמידה. בדומה ל- ushiro ukemi, תנועה זו תרגיש כמו הרבה כמו לשבת. עקוב אחר המומנטום כך שהוא ימשיך לאורך אמצע הגב אל הירך הנגדית.
  • זה עשוי להקל על התנועה הזו אם אתה חושב שהיא מגלגלת את הרגל הישרה שלך לירך, ואז עוברת מהירך לכתף הנגדית.

טיפים

 • במיוחד כשאתה מסתדר לראשונה עם גליל, נסה להתאמן על מחצלות או על אדמה רכה, כמו כר הדשא של מגרש המשחק. משטחים אלה יהיו סלחניים יותר כאשר אתה שולט בכל גליל חדש.

אזהרות

 • גלגול לאורך עמוד השדרה מפעיל עליו לחץ מסוכן. לחמניות על הגב עוקבות אחר דרך אלכסונית כדי להפחית את הלחץ הזה ולהגן על עמוד השדרה שלך.
 • גלגול לא תקין או פעולה על גבי משטח מסוכן (כמו למשל עם זכוכית שבורה, למשל) עלול לגרום לפציעה או נזק.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail