איך לגדל תרנגולות חופשיות?

אם תרצה לדעת כיצד לגדל תרנגולות חופשיות
אם תרצה לדעת כיצד לגדל תרנגולות חופשיות, המשך לקרוא בהמשך.

מטווח חופשי הוא מונח המשמש לעופות שאינם מוגבלים בלול או בריצה, ומותרים להם גישה ביום לחצר או לגן עם מעט מגבלות. לאפשר לצאן שלך לטווח חופשי הוא יתרון מוכח המסייע ביצירת ביציות בריאות יותר, שיפור מערכת העיכול ושמירה על כפות הרגליים / מקור. אם תרצה לדעת כיצד לגדל תרנגולות חופשיות, המשך לקרוא בהמשך.

חלק 1 מתוך 3: הקמת לול

 1. 1
  בדוק את החוקים והתקנות שלך. ערים כפריות בדרך כלל מקלות על הבעלות על תרנגולות. בעיר, לעומת זאת, קיימים ככל הנראה חוקים שמונעים מאנשים להחזיק תרנגולות. כדי לברר אם שמירת תרנגולות היא חוקית לחלוטין, פנה אל מועצת העיר שלך או בצע חיפוש מהיר בגוגל.
  • חוקים אינם חלים באופן בלעדי על המדינה בה אתה נמצא, הם בדרך כלל חלים על אזורך או עירך.
  • קשה לשמור על תרנגולים באזורים רבים מכיוון שהם נופלים תחת מגבלות רעש.
  • גם אם תרנגולות חוקיות לשמור עליהן, עשויים להיות כללים המצהירים כיצד מגדלים את התרנגולות, למשל, הלול לא יכול להיות במרחק מסוים מהגדר הסמוכה, או שהתרנגולות שלך חייבות להיות מוגבלות לריצה.
  • תקשר עם שכניך כדי להימנע מבעיות בבעלות על תרנגולות. זכור, גם אם אתה מבטיח לא להחזיק שום תרנגול; תרנגולות עדיין משמיעות די הרבה, ותרנגולות חופשיות מסתכנות בקפיצה מעל הגדר או בריחה מהרכוש שלך. אל תסתכל בגידול תרנגולות אם שכניך עשויים להגיש תלונה על בעלי החיים שלך בפני היועץ או הסייר, אחרת אתה עלול להסתכן בהורדתך.
 2. 2
  היזהר מטורפים כמו שועלים, דביבונים, נחשים וחתולי בר. אם בעלי חיים אלה מהווים בעיה ידועה לשמצה ברכושך או באזורך, כדאי לך לשקול מחדש לאפשר לתרנגולות שלך לטווח חופשי. כמובן, הבטיחות קודמת לכל. אם אינך יכול לאבטח את התרנגולות שלך בחוץ, עדיף שהם ישמרו בלול. תרנגולות עדיין יכולות לקבל גישה לדשא על ידי הצמדת ריצה ללול.
 3. 3
  מחקר גזעים קשים. איסה בראונס, אוסטרלורפ וג'רזי ג'איינטס הם כולם גזעים חזקים המסוגלים לסבול תנאים קשים. הם גם מסתגלים היטב לשינויי מזג האוויר והדיור. אם פתאום יורד גשם או סוער בחוץ, אתה יכול לסמוך על גזעים אלה שיתאימו לשינויי האקלים.
  • גזעים אלה הם גם גדולים בהרבה ומסוגלים לשרוד מתקפת טורפים.
  • כל הגזעים יכולים לטווח חופשי, כולל הקטנים ביותר של הבנטמים. מומלץ לבדוק כמה גזעים חזקים יותר לטווח חופשי לפני שתרחיב את הצאן עם תרנגולות מיניאטוריות.
 4. 4
  בדוק את עידן הציפור שתרצה לקנות. אפרוחים צעירים הם בדרך כלל זולים יותר, במיוחד כאשר קונים אותם בכמויות גדולות. עם זאת, לא ניתן לקיים יחסי מין בקלות, ולכן ייתכן שיש לך סיכוי של 50/50 לקנות תרנגולת או תרנגול. אם אתה רוכש פרגיות, לעומת זאת, אתה יודע שאתה קונה 100% תרנגולות צעירות.
  • פרגיות הן תרנגולות צעירות שרק עומדות להתחיל להטיל. בדרך כלל הם בני 6 חודשים.
  • מרבית הגוזרות המקוונות של מדגרות מקוונות, והן זולות יותר ברכישה גדולה. אחרת תוכלו לחפש חנויות חווה סמוכות או אפילו חנויות לחיות מחמד.
 5. 5
  רכשו לול עם המידות הנכונות. מינימום של 3 מ ' 2 נדרש לכל תרנגולת בלול. עבור גזעי בנטם זה יהיה אפילו פחות. קיצוץ בעלויות על ידי הימנעות מלולים עם ריצות צמודות בהתחשב בתרנגולות שלך יהיה חופשי. רק המידות המינימליות נדרשות עבור הלול, מכיוון שסביר להניח שהתרנגולות שלך יבלו את רוב זמנן בחוץ.
  • זכור את השינוי העונתי ואת האקלים באזורך. תרנגולות נוטות ללחץ חום ולכוויות קור. אם החורפים שלך קר למדי במקום בו אתה צפוי לקבל כפור, שקול לרכוש ריצה ניתנת להסרה. זאת בכדי להחזיק את התרנגולות בבית במהלך אירועי מזג אוויר קיצוניים. עם זאת, תרנגולות עדיין יכולות לטווח חופשי בחום ובשלג, רק שימו לב. רכישת לול עם בידוד גבוה ו אוורור.
  • וודא שהלול צמוד לתאים. לרוב הלולים מגיעים עם מוט עמידה, אך תלוי בגודל הצאן שלכם יתכן שתזדקקו ליותר מאחד. תרנגולים הם רק מוט ארוך שמתחבר לצידי הלול כמקום לישון התרנגולות שלך בלילה.
  • צרף תיבת קינון. אלה בדרך כלל ניתן לקנות באינטרנט. תזדקק לתיבת קינון אחת לשלוש עד ארבע תרנגולות. ישנם מספר עיצובים של תיבות קינון, אך הטובים ביותר יהיו כאלה עם שפה מחוברת בבסיסה כדי למנוע נפילת הביצים.
  • הלול יצטרך להיות מחוברת דלת קלה לשימוש כדי לאפשר לכם להוציא את התרנגולות בכל בוקר ולסגור אותן בכל לילה. נסו להשקיע בלולים שיש להם דלת הזזה עם מוט צמוד כדי להקל עליכם בפתיחה.
 6. 6
  הוסף תחנת האכלה. מומלץ מאוד להימנע ממאכלי האכלה כללית וקערות מים המיועדות לכלבים או ארנבות, ובמקום זאת לבחור במזין ו / או שותה. עיצובים אלה יוצרו במיוחד עבור עופות, ומאפשרים לשוקת למלא אוטומטית ולאחסן יותר מזון ומים, כלומר לא תצטרך לחדש אותה בתדירות גבוהה. השפה הקטנה בצד החיצוני של המזין / שותה גורמת לכך שהאוכל והמים נוטים פחות להתלכלך.
 7. 7
  אוכף מחדש את החצר. תרנגולות הן ציפורים אינטליגנטיות שנשארות בעיקר קרוב לבית, אבל זה לא מכפיש את העובדה שהן יכולות בקלות לברוח לכביש או ללכת מחוץ לרכוש שלך. כדי למנוע מקרים כאלה להתרחש, התקן גדר יציבה סביב הגינה שלך או השקיע בחוט עוף כלשהו.
 8. 8
  נקו את לול התרנגולות לפחות פעם בשבוע. אמוניה יכולה להצטבר בקלות בתוך לול, במיוחד כזה שאינו מאוורר היטב. חשוב לסלק חיידקים מסוכנים ולכלוך בתוך הלול באופן תדיר. יש לנקות את הלול במהירות לפחות פעם בשבוע, או לתת לו ניקוי מלא לפחות כל שבועיים-שלושה.
  • בעזרת חומר חיטוי ידידותי לחיות מחמד, שפשפו את בסיס הרצפה, המוטות, תיבות הקינון וקיר הלול. הקפד להסיר תחילה את כל המצעים ואת חומר הקינון. תוכלו להכין תמיסת חומץ ומים ביתית בכדי להיפטר מחומרים או ריחות קשים. וודאו לזרום היטב את הלול לאחר מריחת תמיסת החיטוי / חומץ והחליפו במצעים נקיים ורעננים.
כל רעש שמכיר את התרנגולות שלך עם אוכל צריך לעבוד היטב כדי לשכנע אותם לחזור ללול שלהם
כל רעש שמכיר את התרנגולות שלך עם אוכל צריך לעבוד היטב כדי לשכנע אותם לחזור ללול שלהם.

חלק 2 מתוך 3: גידול אפרוחים צעירים

 1. 1
  מצא מגדל מכובד. אפרוחים בני שבוע זמינים לעיתים קרובות במהלך האביב, אך ייתכן שתוכלו למצוא אותם כל השנה, תלוי היכן אתם מוצבים. מומלץ למצוא מגדל ידוע באזורך עם ביקורות חיוביות. הימנע ממקור הגוזלים שלך ממגדלי החצר האחורית או מקונים דחפים, כאשר לגוזלים יש יותר בעיות בריאותיות. מגדל בעל היסטוריית עבודה הוגנת עם גידול תרנגולות ויודע מה הם עושים יוכל לספק אפרוחים בריאים יותר עם קו דם נקי. סביר להניח שתקבל את הגזע שאתה רוכש, במקום לקנות גוזל שגדל לגזע מעורב.
  • אתה יכול גם להשיג את הגוזלים שלך ממדגרות באופן מקוון באמצעות הזמנת דואר, אולם לגוזלים יש סיכוי להיחלש ולהיעלם בזמן שהם נשלחים למיקומך. תתבקש לקנות מינימום ארבעה אפרוחים, וככל שאתה קונה פחות אתה משלם. יש מדגרות שמבטיחות מין של האפרוחים בתשלום נוסף.
  • יש תחנות חקלאיות וחנויות לחיות מחמד גם מתחילות למכור אפרוחים במהלך האביב, אולם הן מוכרות בעיקר גזעים פופולריים כמו איסה בראונס.
 2. 2
  הגדר מקודד. מבשלת היא סביבה מחוממת שתוכננה במיוחד לאכלוס אפרוחים לתינוקות עד גיל 6 עד 8 שבועות. אפרוחים לתינוקות הם די קדימה, ודורשים רק את היסודות; חלל, חום, אוכל ומים. הם לא צריכים הרבה מקום שכן אפרוחים צעירים מבלים את מרבית זמנם באכילה ובשינה. קופסת קרטון גדולה או שפשוף אחסון מפלסטיק יספיקו. זכור כי ככלל אצבע על המרווח הוא חצי בבוקר 2 לכל אפרוחים עד 2 שבועות, 1 מ 2 לכל חומוס עד 4 שבועות, ו 2 מ 2 לכל אפרוחים עד 8 שבועות.
  • מרפדים את בסיס המתבשל בשכבה סופגת כמו רפידות עיתון או גור, ואז מעליו את מקור המצע העיקרי שלך כמו שבבי עץ או מצעי נייר. הימנע משבבי ארז ואורן המסכנים URI. אספן הוא עץ בטוח ומומלץ לשימוש מכיוון שהוא אינו מכיל פחמימנים מזיקים.
  • מקם את המתקן בחדר מתאים בביתך. הימנע מהצבת הגוזלים שלך בתוך סככה או מוסך, מכיוון שמקומות אלה בבית אינם מאווררים היטב ויכולים להתחמם בקלות או להתקרר מכדי שהגוזלים שלך יוכלו לשמור על עצמם.
 3. 3
  רכשו מזין אפרוחים ומנת מים. חלק מחנויות הציוד לחקלאות עשויות למכור מזונות עופות המותאמים במיוחד לגוזלים צעירים. מזינים אלו נועדו למלא אוטומטית את הזנת הגוזלים שלהם ולמנוע מגוזלים לדרוך או לישון בתוך מזונם. הימנע ממאכילים מבוגרים ושותים מכיוון שהגוזל שלך עשוי להיות קטן מכדי להגיע למזון ולמים.
  • מגש מים פשוט יספיק לגוזלים צעירים. הוסף חלוקי נחל או גולות מבריקים כדי לעודד את הגוזלים שלך לשתות, או טבל את מקורו של כל גוזל בתוך המים כדי להרגיל אותם לנוזל.
 4. 4
  ספק מקור חום לגוזלים צעירים. תרנגולות לתינוקות מתחת לגיל חודשיים לא יוכלו לווסת את חום גופן. אם הם ניתנים ללא חום הם נמצאים בסיכון מסוכן להיחלש, לחלות או אפילו להיעלם בן לילה. חשוב שהגוזלים שלך יקבלו חום מלאכותי, כגון מנורת חום או נורה תרמית.
  • ניתן לרכוש מנורת חום מחנות לאספקת משק, מחנות חיות מחמד או מחנות מחסן. מנורות חום הן האופציה הבטוחה ביותר מכיוון שהן מאפשרות לך לשנות את הטמפרטורה ולהתאים את מיקום המנורה. אחרת תוכלו לרכוש נורה עם הספק מתאים כדי לשמור על חום הגוזלים. אם לגוזלים שלכם יש נטייה להילחם ולנקר אחד את השני, עברו לנורה אדומה.
  • יש לכוון את החום על 95 מעלות במשך השבוע הראשון, ולהוריד אותם בהדרגה ב -5 מעלות בכל שבוע עד שהטמפרטורה מגיעה לטמפרטורת החדר, או שהגוזלים מבוגרים מספיק כדי לייצר את חום גופם בעצמם. תלוי בתנאי מזג האוויר, אפרוחים כבר אינם תלויים בחום מלאכותי עד גיל חודשיים.
 5. 5
  מצא הזנת סטרטרים איכותית. הזנת מנות ראשונה, או קרמבל אפרוחים, היא מזון מנוסח במיוחד לגוזלי תינוקות. הזנת המתנע מכילה אחוז גבוה של חלבון (לרוב זה של 20% -24%) וניתן להאכילה לגוזלים עד לגיל חודשיים. עד גיל 8 שבועות עליהם להתקדם להאכלת מגדלים, מה שמפחית את כמות החלבון שלוקחים הגוזלים שלך כדי למנוע נזק לכבד.
  • הזנת סטרטרים צריכה להיות זמינה כל היום והלילה, מכיוון שאפרוחים אוכלים באופן עקבי כדי לעמוד בקצב הצמיחה המהיר שלהם.
 6. 6
  ספק בהדרגה יותר מקום לגוזלים שלך ככל שהם גדלים. ככלל אצבע, צריכים אפרוחים וחצי בבוקר 2 כל אחד עד 2 שבועות, 1 מ 2 כל עד 4 שבועות, ו 2 מ 2 עד 8 שבועות. אם לא ניתן לגוזלים צעירים מספיק מקום כשהם גדלים, הם יתאימו לתקוף זה את זה ולשאוב דם.
  • עד גיל חודשיים (8 שבועות), ניתן לאסוף את הגוזלים שלך ללול שלהם. אם קר מדי בחוץ, אתה יכול לחכות עד שהם מגיעים לגיל 12 שבועות, אחרת אם זה די חם או חם, את הגוזלים שלך ניתן להעביר ללול עד גיל 6 שבועות.
 7. 7
  תקשרו לגוזלים שלכם בכל יום. השתמש בגוזלים שלך בקול ובתנועה שלך. זה חיוני כאשר אתה צריך לאמן את התרנגולות שלך לחזור ללול שלהם, או אם אתה צריך לתפוס אותם. תרבויות מאולפות בקלות כשהן צעירות יותר, מכיוון שהן יראו בך תפקיד ההורות. שלבו אוכל במפגשי האילוף והחיברות שלכם כדי לאפשר לגוזלים שלכם לשייך אתכם לגורמים חיוביים.
  • הושיט את ידך עם אוכל בגובה העיניים של הגוזלים שלך. הימנע מלתפוס אותם מלמעלה, מכיוון שזה עשוי להידמות לנץ נודפת.
מומלץ לבדוק כמה גזעים חזקים יותר לטווח חופשי לפני שתרחיב את הצאן עם תרנגולות מיניאטוריות
מומלץ לבדוק כמה גזעים חזקים יותר לטווח חופשי לפני שתרחיב את הצאן עם תרנגולות מיניאטוריות.

חלק 3 מתוך 3: גידול תרנגולות חופשיות

 1. 1
  מהדקים את נוצות הטיסה של התרנגולות. נכון שתרנגולות אינן יכולות לצאת לטיסה מלאה, אך הן עדיין יכולות להצליח לטוס גבוה כמו גג סככה בינונית או בית חד קומתי. בדרך כלל הם לא עפים לגבהים כאלה אלא אם כן הם מפוחדים או במצוקה. אם התרנגולות שלך מתוחות גבוהות, צמד את נוצות הטיסה הראשוניות שלהן (הנוצות הארוכות ביותר בקצה הכנפיים) בעזרת זוג מספריים חדים.
  • מומלץ גם לקשור את נוצותיהן כדי למנוע מהן לעלות על הגדר החיצונית של הנכס שלך. אחרת הם עלולים להצליח לברוח.
 2. 2
  תן את התרנגולות שלך בכל בוקר. תרנגולות לישון עבודות שגרתיות בעת ובעונה אחת כמו השמש; הם מתעוררים כשהשמש זורחת וישנים כשהשמש שוקעת. למרות שאינך צריך להוציא אותם ברגע שהשמש עולה, אתה לא צריך להשאיר אותם מחכים זמן רב מדי לפני שהם מורשים בחוץ. כל מה שעבר אחר 10:00 בבוקר יפריע לשעון גופם ועלול לגרום ללהיות נסערות במרחב סגור. הגדר אזעקה בכל בוקר וערב כדי להזכיר לך מתי אתה צריך להכניס ולצאת.
 3. 3
  אימן את התרנגולות שלך לחזור ללול. תרנגולות שהקימו את הלול כביתן יחזרו אליו באופן אינסטינקטיבי בכל ערב. עם זאת, זה עשוי לקחת קצת משדל עבור תרנגולות שאינן נוטות לטווח חופשי במהלך היום. זה בדרך כלל בגלל שהם עשויים להיות מבולבלים לאן ללכת ברגע שהשמש מתחילה לשקוע, ועלולים להתחיל להתיישב למשך הלילה מתחת לשיח או יושבים בעץ. אתה יכול לעודד את התרנגולות שלך לחזור הביתה בכל ערב על ידי התחלת לוח זמנים לאימונים כדלקמן;
  • תרנגולות מתחילות להתיישב בלול ברגע שהשמש מתחילה לשקוע. זה הזמן של הערב שבו אתה צריך להתחיל לאמן את התרנגולות שלך לחזור ללול שלהם למשך הלילה.
  • השתמש בפינוקים כמו קוביות לחם קטנות או תירס סדוק כדי לעודד את התרנגולות שלך ללול. זרוק קומץ פינוקים אלה ללול או ליד הכניסה.
  • נצל רעשים מסוימים כדי לשכנע את התרנגולות שלך לבוא כשהם נקראים. ננער פחית הזנת גלולה או הקש על צד צלחת בעזרת מזלג. כל רעש שמכיר את התרנגולות שלך עם אוכל אמור לעבוד היטב כדי לשכנע אותם לחזור ללול שלהם.
  • אם חושך והתרנגולות שלך התיישבו לישון בגינה, אל דאגה מכיוון שזה בעצם הזמן הכי קל לתפוס אותן. מכיוון שתרנגולות לא רואות טוב בחושך, הרבה יותר קל לתפוס אותן. הרימו כל תרנגולות משוטטות הנמצאות בגן והעבירו אותן ללול שלהן. בכך שהם הופכים את זה לדפוס רציף הם יתרגלו בסופו של דבר לישון בלול.
 4. 4
  עודד את התרנגולות שלך לחיות. מזון אחר הוא התרנגולות הטבעיות שלך בחיפוש אחר חומרים מזינים ובאופן טבעי לשמור על ציפורניים. עבור תרנגולות שמעולם לא עברו חופש חופשי או שהיו מרותקות לסככה או לרפת, יתכן שהן לא מבינות את המושג של מזון. אם אתה רואה חוסר פעילות בגינה שלך בין הצאן שלך, אתה יכול לעודד אותם לזלול באמצעות טלטול גרגירים או תירס סדוק על האדמה.
 5. 5
  עקוב אחר בריאות הצאן שלך. ככל שההטבה החופשית בטוחה, טבעית ומועילה לציפורים שלך, הן יכולות להיות רגישות לנושאים בעייתיים כמו רגליים, קרדית, כינים, חתכים ומצבי עור. עד כמה שזה לא נפוץ כמו שחשבו, עדיף לפקוח עין על בריאות התרנגולות על ידי בחינה של כל ציפור מדי שבוע.
  • בדוק סביב רגלי התרנגולות שלך בחיפוש אחר רגל רגליים, שהיא זיהום חיידקי הגורם לאדמומיות, דלקת, גלד שחור או חום ו / או מורסה מוגלה. רגל רגליים נגרמת על ידי חיידקים שנכנסים לעור עקב גירוד, חתך, פציעה או אפילו חשיפת יתר למצעים לחים או מלוכלכים.
  • חפש קרדית. קרדית עופות היא בעיה נפוצה המופצת לעיתים קרובות על ידי תרנגולות חדשות שלא הוסגרו ביעילות, או על ידי ציפורי בר ומכרסמים. עם זאת, קל להרוג אותם אם מקבלים טיפול יעיל. תרנגולות יכולות לפתח קרדית בקשקשי רגליהן, או על עורן. כדי לחפש קרדית, בחן את רגליהם. אם יש קרדית רגליים קשקשתות, קשקשת הרגליים תעלה. אם קרדית קיימת על עור הציפורים שלך, ביצים לבנות עשויות להימצא על פיר נוצות התרנגולות שלך.
  • בחן את עור התרנגולות שלך ונוצות. הסימפטומים הראשונים של מחלה יופיעו על עור התרנגולות שלך ונוצות. בדוק במיוחד את צבע הוואטלים והמסרק של התרנגולות שלך, ואת צורת נוצותיהם.
  • חפש חתכים, שריטות או פציעות. פצע או פתח ימשוך בקלות חיידקים ויגרום לזיהום. יש לנקות ולרפא כל חתכים שנמצאים בהקדם האפשרי.
 6. 6
  האכילו את התרנגולות שלכם בתערובת מזון איכותית או גלולה. חפש הזנה שעשויה מכדורים קומפקטיים במקום תירס או שריטה. השריטה עשירה בחלבון מדי עבור תרנגולות, והיא מיועדת ביסודה לתת לתרנגולות בחודשי החורף. כמות המזון שאתה מאכיל את העוף שלך ביום תלויה בהיבטים סביבתיים ובזן הציפור שלך. באופן כללי, מומלץ לספק גישה מתמדת לכדורים מכיוון שתרנגולות לא אוכלות יתר על המידה אלא אוכלות עד שאספו מספיק חומרים מזינים כדי להגשים אותן להמשך היום.
  • אם יש לך אפרוחים לתינוקות מתחת לגיל שישה עד שמונה שבועות, חשוב לספק להם קרמבל של אפרוחים שנוסח במיוחד עם תכולת חלבון גבוהה של 20-24%.
  • החלף למזון מגדל לאחר שהתרנגולות שלך מלאו 12 שבועות.
  • לחלופין, תוכלו לבחור להאכיל את הפרגיות שלכם בהאכלת שכבות המכילה אחוז סידן גבוה יותר מכל כל עוף רגיל. הזנת שכבות מנוסחת בכדי לעזור בייצור ביצים בריאות, אך אסור לתת לתרנגולות שלך לפני שהתחילו להטיל או בנות 20 שבועות לפחות.
 7. 7
  האכילו את שאריות השולחן של התרנגולות. תרנגולות יכולות להתחיל לאכול מגוון של שאריות מטבח ברגע שהן מגיעות לגיל 10 שבועות. שאריות ארוחות ערב או פסולת ניתן לגרד לקערה גדולה ולתת לתרנגולות שלך למחרת בבוקר או אחר הצהריים. תרנגולות יכולות לעכל סוגים שונים של מזון החל מלחם, טוסט, דגני בוקר, פסטה, אטריות, בשר, חלב, ירקות, פירות, חיטה, דגנים, ביצים מבושלות ויוגורט.
  • הימנע ממאכלים כמו קונדיטוריה, אבוקדו, גבעולי עגבניות, תפוח אדמה גולמי, ביצים גולמיות, מאכלים מלוחים כגון פריכיות ו / או שעועית גולמית.
 8. 8
  אוספים את הביצים שלהם כל יום. תרנגולות מטילות בדרך כלל ביצה כל יומיים, או חמש ביציות בשבוע. חשוב שתאסוף את הביצים האלה בכל בוקר או אחר הצהריים כדי למנוע את קלקולן. בחודשים חמים יותר אסוף אותם פעמיים ביום.
  • הימנע משטיפת הביצים, מכיוון שיש להן בטנה טבעית המגנה המונעת מדלקת חיידקים בהן.
מכיוון שסביר להניח שהתרנגולות שלך יבלו את רוב זמנן בחוץ
רק המידות המינימליות נדרשות עבור הלול, מכיוון שסביר להניח שהתרנגולות שלך יבלו את רוב זמנן בחוץ.

טיפים

 • היתרונות בכך שמאפשרים לתרנגולות לטווח חופשי כוללים קיצוץ בעלויות כמו מזון, אמבטיות אבק, שטח לול, ריצות הניתנות לצרף, צמחייה וגיזום ציפורניים.
 • אל תשכח לסגור את הדלת ללול בכל ערב.
 • טרקטורי עוף יוצרים לולים נהדרים אם תרצו להעביר את דיורם הרבה.
 • אם אתה אי פעם בוחן את הרחבת הצאן שלך, ודא שתסגור תחילה את העופות החדשים כדי להימנע מזיהום צולב כגון קרדית, כינים, שפעת עופות או מחלה קשה.
 • יתכן שתוכלו לשכנע את שכניכם כי תרנגולות באזור הן הצעה חיובית בכך שתציעו להם ביצים טריות בכל בוקר.
 • אם יש חוקים כלשהם נגד הבעלות על תרנגולים, הימנע מהטרחה ברכישת אפרוחים לא מיניים. תרנגולים אינם מיושבים בקלות, במיוחד באזורים פרבריים. במקום זאת, קנו פרגיות כדי שתדעו שאתם מקבלים תרנגולות של 100%.
 • בקניית פרגיות, בדקו עם המגדל לגבי החזרים כספיים אם הפרגית סווגה שלא כהלכה ומתגלה כתרנגול. בדרך זו לא תצטרך לדאוג להצליח למצוא בית לכל תרנגולת שבסופו של דבר תהיה זכרית.
 • ודא שיש לך מספיק מקום לשמור על תרנגולות ולהכשיר אותם לחיות באורח חיים מטווח חופשי.
 • לפני שתתחיל לגדל תרנגולות, ודא שיש לך מספיק כספים וזמן בידיים שלך. היו מוכנים לבלות 1-2 שעות מזמנכם עם התרנגולות שלכם מדי יום כדי לתת דין וחשבון להאכילם, למלא את צלחת המים שלהם, לאסוף ביצים, להכניס אותם פנימה והחוצה ולהתרועע עם התרנגולות שלכם.
אם אינך יכול לאבטח את התרנגולות שלך בחוץ
אם אינך יכול לאבטח את התרנגולות שלך בחוץ, עדיף שהם ישמרו בלול.

אזהרות

 • היזהר מטורפים כמו שועלים, דביבונים, נחשים וחתולי בר. אם בעלי חיים אלה מהווים בעיה ידועה לשמצה ברכושך או באזורך, כדאי לך לשקול מחדש לאפשר לתרנגולות שלך לטווח חופשי.
 • אפרוחים עם מעט מקום נוטים יותר להילחם זה בזה ולשאוב דם. התנאים עשויים גם להיות פחות היגייניים בגלל אמוניה בנויה.
 • אין להשתמש בארז או שבבי אורן. הם מסתכנים בהענקת גוזלי זיהומים בדרכי הנשימה העליונות בגלל הפחמימנים הארומטיים המזיקים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail