כיצד לכתוב מאמר מחקרי ויכוח?

כדי לכתוב מאמר מחקרי טיעון, בחר נושא שניתן להתווכח עליו מנקודת מבט אחת או יותר, ואז בחר צד. התחל את עבודתך בהצהרת תזה המסכמת את עמדתך, ואז תמך בהצהרתך בעובדות וטיעונים שנאספו ממקורות מכובדים. השתמש במידע או בהקשר רקע בכדי לעזור להנחות את הקוראים במסה שלך ולספר להם מה הם צריכים לדעת כדי להבין את המשך הטיעון שלך. לקבלת גישות שונות בהן אתה יכול להשתמש בעת תיקון המאמר שלך, המשך לקרוא!

כדי לכתוב מאמר מחקרי טיעון
כדי לכתוב מאמר מחקרי טיעון, בחר נושא שניתן להתווכח עליו מנקודת מבט אחת או יותר, ואז בחר צד.

חיבור ויכוח דורש ממך לטעון ויכוח על משהו ולתמוך בנקודת מבטך באמצעות ראיות בצורת מקורות ראשוניים ומשניים. החיבור המתווכח הוא מטלה נפוצה, אך מורים עשויים להציג אותה במגוון דרכים שונות. אתה יכול ללמוד כיצד לכתוב חיבור טיעוני על ידי ביצוע כמה צעדים סטנדרטיים לכתיבת חיבור וכן על ידי ביצוע כמה דברים הנדרשים לצורך חיבורי טיעון, כגון ציטוט מקורותיך.

חלק 1 מתוך 4: תחילת העבודה

 1. 1
  למד את התכונות הבסיסיות של חיבור טיעוני. לחיבורי ויכוח יש כמה תכונות בסיסיות שעליך לכלול בחיבור שלך. באופן כללי, מאמרים טיעוניים מחייבים אותך לתמוך בטיעון שאתה מעלה באמצעות לוגיקה ותמיכה מהמחקר שלך. עליכם להיות בטוחים לכלול בחיבור הטיעוני שלכם:
  • הצהרת תזה שמביעה טיעון ברור (ניתן בפסקה הראשונה)
  • טענות המסייעות להוכיח את הטיעון הכללי שלך
  • מעברים לוגיים המחברים בין פסקאות ומשפטים
  • תמיכה לטענותיך ממקורותיך
  • מסקנה המתחשבת בראיות שהצגת
  • ציטוטים בטקסט לאורך המאמר שלך כדי לציין היכן השתמשת במקורות (שאל את המורה שלך באיזה סגנון ציטוט להשתמש)
  • דף מצוטט לעבודה עם ערך לכל אחד מהמקורות שלך (שאל את המורה שלך באיזה סגנון ציטוט להשתמש)
 2. 2
  בקש הבהרה. בעוד שמרבית המאמרים המתווכחים חולקים את התכונות הבסיסיות הללו, ייתכן שהמטלה שלך מכילה דרישות או הנחיות מיוחדות. לכן, חשוב לוודא שאתה מבין את המטלה שלך לפני שתתחיל. ברגע שהמורה שלך מקצה את המאמר, קרא בעיון את ההנחיות והדגיש את כל מה שאתה לא מבין. בקש מהמורה שלך להבהיר את ההוראות אם משהו נראה לא ברור או אם אתה פשוט לא מבין את המטלה.
  • וודא שאתה מבין כיצד לצטט את המקורות שלך לעבודה וכיצד להשתמש בסגנון התיעוד שהמורה מעדיף. אם אינך בטוח, פשוט שאל.
  • אל תרגיש רע אם יש לך שאלות. עדיף לשאול ולוודא שאתה מבין מאשר לעשות את המטלה שגויה ולקבל ציון גרוע.
 3. 3
  צור רעיונות לחיבור הטיעוני שלך. חשוב להקדיש זמן לבדיקת הרעיונות שלך לפני שתבחר נושא ותתחיל את המאמר שלך. קח קצת זמן לבחון את הרעיונות שלך ולהוריד כמה דברים על הנייר באמצעות פעילות המצאה. פעילויות המצאה כמו רישום, כתיבה חופשית, אשכולות ותשאול יכולות לעזור לך לפתח רעיונות לחיבור הטיעוני שלך.
  • רישום רשום את כל הרעיונות שיש לך לחיבור שלך (טוב או רע) ואז עיין ברשימה שהכנת וקבץ יחד רעיונות דומים. הרחב את הרשימות הללו על ידי הוספת רעיונות נוספים או על ידי שימוש בכתיבת כתיבה אחרת.
  • כתיבה מחדש כתיבה ללא הפסקה למשך כ -10 דקות. כתוב כל מה שעולה בדעתך ואל תערוך את עצמך. בסיום, בדוק את מה שכתבת והדגיש או הדגיש את המידע השימושי ביותר. חזור על תרגיל הכתיבה החופשית באמצעות הקטעים שהדגשת כנקודת התחלה. אתה יכול לחזור על תרגיל זה מספר פעמים כדי להמשיך ולחדד ולפתח את הרעיונות שלך.
  • אשכולות כתוב הסבר קצר (ביטוי או משפט קצר) על נושא המאמר הוויכוחי שלך במרכז דף הנייר והקף אותו. ואז צייר שלושה קווים או יותר המשתרעים מהמעגל. כתוב רעיון מקביל בסוף כל אחת מהשורות הללו. המשך בפיתוח האשכול שלך עד שתחקור כמה שיותר קשרים.
  • שאלה על דף נייר, כתוב "מי? מה? מתי? איפה? למה? איך?" רווח את השאלות לגבי שניים או שלוש שורות בנייר על מנת שתוכל לכתוב את תשובותיך על שורות אלה. הגיב לכל שאלה בפירוט רב ככל שתוכל.
 4. 4
  חשבו כיצד תשלבו אתוס, פאתוס ולוגו. חיבור טיעוני מחייב אותך להפגין את הבנתך בשלושה מושגי רטוריקה בסיסיים: אתוס, פאתוס ולוגו. יהיה עליך להיות מודע למושגים אלה בעת כתיבת המאמר שלך ולהפגין את הידע שלך עליהם באמצעות הכתיבה שלך. הנה מה שאתה צריך לדעת על אתוס, פאתוס וסמלי לוגו:
  • אתוס מתייחס לאמינותו של סופר או לאמינותו. כדי לשכנע את הקוראים שלך שהוויכוח שלך תקף, עליך לשכנע אותם שאתה אמין. אתה יכול להשיג מטרה זו על ידי הצגת עצמך כבטוחה, הוגנת ונגישה. אתה יכול להשיג מטרות אלה על ידי הימנעות מהצהרות משאלות פנים, הצגת מידע באופן חסר משוא פנים, וזיהוי בסיס משותף בינך לבין הקוראים שלך (כולל אלה שעשויים לא להסכים איתך). אתה יכול גם להראות את סמכותך, היבט אחר של אתוס, על ידי הוכחת עשית מחקר מעמיק בנושא.
  • פאתוס מתייחס לשימוש שלך בערעורים רגשיים. לפניות רגשיות יש מקום בכתיבה וויכוחית, אך שימוש יתר בהן עשוי לגרום לקורא לדחות את טיעונך. ודא שהשימוש שלך בערעורים רגשיים הוא מינימלי ומתאים. כמה דרכים בהן ניתן לשלב פאתוס בעיתון שלך מבלי לכבות את הקוראים כוללים שימוש בשפה תיאורית המעוררת את התגובה הרצויה (חיובית או שלילית) לנושא שלך, במיוחד כאשר אתה משתמש בשפה של אחרים - כמו ציטוטים - לשם כך (מה שנמנע מפגיעה באתוס שלך בשפה רגשית מדי). אתה יכול גם להפעיל פאתוס על ידי מתן דוגמאות רלוונטיות המעוררות תגובה רגשית אצל קוראיך ובאמצעות שפה פיגורטיבית (כגון מטפורות) כדי לעזור לקוראיך להבין ולהזדהות עם נקודת המבט שלך.
  • סמלי לוגו מתייחסים לשימוש שלך בלוגיקה, בנימוק וברצף. פירוש הדבר להגדיר את הטיעון שלך באופן המשתמש בהיגיון להשגת נקודת הסיום או התגובה הרצויים שלך, לרוב באמצעות הנמקה אינדוקטיבית ודדוקטיבית. לדוגמה, אתה יכול לפנות לרצון הקוראים שלך להיגיון על ידי ארגון הדוגמאות שלך באופן שמראה את הטיעון שלך באור הטוב ביותר וקל לביצוע, כגון כרונולוגית, לפי סיבה ותוצאה, או לפי בעיה ופתרון.
  עליכם להיות מוכנים לכתוב הצהרת עבודת גמר
  לאחר שפיתחתם את רעיונותיכם לחיבור הטיעוני שלכם, עליכם להיות מוכנים לכתוב הצהרת עבודת גמר.
 5. 5
  פיתחו את עבודת הגמר שלכם. לאחר שפיתחתם את רעיונותיכם לחיבור הטיעוני שלכם, עליכם להיות מוכנים לכתוב הצהרת עבודת גמר. הצהרת תזה זמנית יכולה לעזור לך להתקדם עם רעיונותיך תוך הזכרת לעצמך שאתה פתוח לשינויים בהצהרת התזה. במילים אחרות, הצהרת התזה המשנית אינה מוגדרת באבן. הצהרות יעילות של תזה מאפשרות לקוראים לדעת מה המוקד העיקרי של מאמר עומד להיות. לצורך חיבור טיעוני, על התזה לציין טענה הניתנת לדיון. תזה לא צריכה להיות באורך של יותר ממשפט אחד.
  • הצב את הצהרת התזה שלך בסוף הפסקה הראשונה שלך אלא אם כן המדריך שלך אומר לך למקם אותה במקום אחר. סוף הפסקה הראשונה הוא המקום המסורתי לספק עבודת גמר בחיבור אקדמי.
 6. 6
  וודא שניתן להתווכח על התזה שלך. התזה שלך צריכה להביע עמדה ברורה בנושא שלך שניתן לתמוך בה באמצעות ראיות מהמקורות שלך. אל תציין עובדות או ענייני טעם. לדוגמא, משהו כמו " ג'ורג 'וושינגטון היה הנשיא הראשון של אירופה", לא יהיה תזה טובה משום שהיא קובעת עובדה. כמו כן, "Die Hard הוא סרט נהדר", לא יעבוד מכיוון שהוא מבטא עניין של טעם. שקול אם ניתן להתווכח על הצהרת התזה שלך לפני שאתה מתקדם.
  • לדוגמא, הצהרת תזה שניתן להתווכח עליה עשויה להיות משהו כמו: "צריך להפחית את גיל השתייה ל -18 באירופה." ניתן להתווכח על הצהרה זו משום שהיא מציגה עמדה שאחרים עשויים להתווכח עליהם באומרו "אין להפחית את גיל השתייה ל 18 בארה"ב. לחלופין, אחרים עשויים לטעון שיש לבטל את גיל השתייה לחלוטין או אפילו להעלות אותו. ישנן אפשרויות רבות לוויכוח נגד, מה שהופך את הנושא הזה לוויכוחי.
 7. 7
  ודא שהתזה שלך מספקת מספיק פרטים. בנוסף לבעלות תזה שניתן להתווכח עליה, עליך לכלול גם כמה פרטים מדוע אתה ממלא את התפקיד. במילים אחרות, כדאי להימנע פשוט מלומר שמשהו רע ויש לשנות אותו ולספק מעט פירוט לגבי הסיבה שהוא רע ויש לשנותו. מה רע בגיל השתייה הנוכחי? מי ירוויח אם ישתנה?
  • לדוגמא, הצהרת תזה מפורטת עשויה להיות משהו כמו: "מכיוון שבני נוער נמשכים יותר לשתייה כדרך למרוד, הורדת גיל השתייה ל -18 באירופה תסייע להפחתת שתייה מוגזמת בקרב בני נוער וסטודנטים במכללה." תזה זו עדיין מספקת עמדה שניתן להתווכח עליה, אך היא גם מסבירה את הנימוק מאחורי העמדה. מתן פרט זה מעניק לקוראים תחושה טובה של מה שאר העיתון ידון בו.
  • התזה שלך צריכה לספר לקורא שלך מדוע הטענה שלך חשובה ולמי.
 8. 8
  פתח מתווה גס על סמך הערות המחקר שלך. כתיבת מתאר לפני שתתחיל לנסח את חיבור הטיעון שלך תעזור לך לארגן את המידע שלך בצורה יעילה יותר. אתה יכול להפוך את המתאר שלך לפרטי או דל ככל שאתה רוצה. רק זכור שככל שתכלול יותר פרטים במתאר שלך, כך יהיה לך יותר חומר מוכן להכניס לעיתון שלך.
  • ארגן את המתאר שלך לפי חלק מאמרים ואז חלק את החלקים האלה לחלקי משנה. לדוגמה, חלק 1 יכול להיות ההקדמה שלך, ואז ניתן לחלק לשלושה חלקי משנה: א) משפט פתיחה, ב) מידע על הקשר / רקע ג) הצהרת תזה.

חלק 2 מתוך 4: חקר את הנושא שלך

 1. 1
  צור מונחי ביטוי מרכזיים שיעזרו לך במחקר שלך. לפני שתעבור לספרייה או תיכנס לדף האינטרנט של הספרייה, חשוב להקדיש רגע לפיתוח מונחי מפתח ומשפטים מרכזיים שיקלו על תהליך מציאת המקורות הרלוונטיים. תוכל להשתמש במונחי וביטויי מפתח אלה כדי לחפש במאגרי המידע של הספרייה שלך אחר ספרים, מאמרים ומקורות אחרים רלוונטיים. כשאתה מפתח מונחי מפתח, זכור את הנושא שלך ואת עמדתך.
  • לדוגמה, כמה מונחי מפתח ומשפטים רלוונטיים עבור מאמר על הורדת גיל השתייה ל- 18 עשויים להיות: "שתייה", "קטינים", "קטינים", "זלילה", "מרד", "גיל שתייה", " שתייה מוגזמת תרבות "," מדינות עם גיל שתייה נמוך "," שתייה ומרד "וכו '.
 2. 2
  מצא מקורות משניים מתאימים לחיבור הטיעוני שלך. על מנת למצוא תמיכה בטיעון שלך, תצטרך לאסוף מגוון מקורות. עיין בהנחיות המטלות שלך או שאל את המדריך אם יש לך שאלות לגבי סוגי המקורות המתאימים למשימה שלך. ספרים, מאמרים מכתבי עת מדעיים, מאמרים במגזינים, מאמרים בעיתונים ואתרים אמינים הם מקורות שעשויים לשקול להשתמש בהם.
  • השתמש במאגרי המידע של הספרייה שלך ולא בחיפוש כללי באינטרנט. ספריות אוניברסיטאיות מנויים על מאגרי מידע רבים, כגון EBSCO ו- JSTOR. מאגרי מידע אלה מספקים לך גישה חופשית למאמרים ומשאבים אחרים שלרוב אינך יכול לקבל גישה באמצעות מנוע חיפוש. קבע פגישה עם ספרן בספריית בית הספר שלך אם אינך בטוח כיצד להשתמש במאגרי הספרייה.
  • אם האוניברסיטה שלך אינה מנוייה למסדי נתונים כלשהם, השתמש ב- Google Scholar.
  מאמרים טיעוניים מחייבים אותך לתמוך בטיעון שאתה מעלה באמצעות לוגיקה ותמיכה מהמחקר שלך
  באופן כללי, מאמרים טיעוניים מחייבים אותך לתמוך בטיעון שאתה מעלה באמצעות לוגיקה ותמיכה מהמחקר שלך.
 3. 3
  הערך את המקורות שלך כדי לקבוע את אמינותם. השתמש במקורות אמינים רק בחיבור הטיעוני שלך, אחרת תפגע באמינותך ככותב. השימוש במאגרי המידע של הספרייה יעזור גם להבטיח שתקבל הרבה מקורות אמינים לעיתון שלך. ישנם מספר דברים שתצטרך לשקול כדי לקבוע אם מקור אמין או לא.
  • אישורי המחבר בחר מקורות הכוללים את שם המחבר ומספקים אישורים עבור אותו מחבר. האישורים צריכים להצביע על משהו מדוע אדם זה כשיר לדבר כרשות בנושא. לדוגמא, מאמר על מצב רפואי יהיה מהימן יותר אם הכותב הוא רופא. אם אתה מוצא מקור שבו לא מופיע מחבר או שאין למחבר אישורים, ייתכן שמקור זה אינו מהימן.
  • ציטוטים חשוב האם מחבר זה חקר את הנושא בצורה מספקת או לא. עיין בביבליוגרפיה של המחבר או בעמוד המצוטט. אם המחבר סיפק מקורות מעטים או לא, ייתכן שמקור זה אינו מהימן.
  • הטיה חשבו אם מחבר זה הציג או לא תיאור אובייקטיבי ומנומק של הנושא. באיזו תדירות הטון מעיד על העדפה חזקה לצד אחד של הוויכוח? באיזו תדירות הטיעון מבטל או מתעלם מדאגות האופוזיציה או מטענותיה התקפות? אם אלה התרחשויות קבועות במקור, יתכן שזו לא בחירה טובה.
  • תאריך פרסום חשוב האם מקור זה מציג את המידע העדכני ביותר בנושא או לא. ציון תאריך הפרסום חשוב במיוחד לנושאים מדעיים, מכיוון שטכנולוגיות וטכניקות חדשות הפכו כמה ממצאים קודמים לבלתי רלוונטיים.
  • מידע המסופק במקור אם אתה עדיין מטיל ספק באמינותו של מקור זה, בדוק את חלק מהמידע שנמסר מול מקור אמין. אם המידע שמציג מחבר זה סותר את אחד המקורות האמינים שלך, יתכן שזה לא יהיה מקור טוב לשימוש בעיתון שלך.
 4. 4
  קרא את המחקר שלך. לאחר שאספת את כל המקורות שלך, יהיה עליך לקרוא אותם. וודא שאתה קורא את המקורות שלך בזהירות רבה ושאתה ממוקד בנושא שלך בזמן שאתה קורא. קרא את המקורות מספר פעמים במידת הצורך וודא שאתה מבין היטב על מה כל מקור. אתה אמור להיות מסוגל לסכם את המקור במילים שלך וליצור תגובה למקור.
  • כדי להיות בטוח שאתה מבין את המקורות שלך ושאתה מסוגל להגיב לכל אחד מהם, נסה לכתוב סיכום פסקאות ותגובה לאחר שתסיים כל אחד מהם. אנשים מסוימים מוצאים כי שמירת רשומות במקורות שלהם היא דרך מועילה לארגן את הרעיונות שלהם לגבי כל אחד מהם.
  • אי הבנה וייצוג מוטעה של המקורות שלך עלולים לפגוע באמינותך ככותב וגם להשפיע לרעה על הציון שלך. תן לעצמך הרבה זמן לקרוא את המקורות שלך ולהבין מה הם אומרים.
 5. 5
  רשום הערות בזמן שאתה קורא את המקורות שלך. הדגש והדגיש קטעים משמעותיים כך שתוכל לחזור אליהם בקלות. כשאתה קורא, עליך גם לשלוף כל מידע משמעותי מהמקורות שלך על ידי רישום המידע במחברת. מתי יש לך ציטט מילה במילה מקור בפתקים ידי הכנסתו לתוך מרכאות וכולל מידע בנוגע למקור כגון שם, מאמר או המחבר שם הספר, ואת מספר העמוד.
  • היזהר לצטט נכון את מקורותיך בעת רישום הערות. אפילו פלגיאט מקרי עלול לגרום לציון כושל בעיתון.

חלק 3 מתוך 4: ניסוח החיבור שלך

 1. 1
  התחל את החיבור שלך במשפט מרתק שנכנס בדיוק לנושא שלך. ההקדמה שלך צריכה להתחיל מיד לדון בנושא שלך. חשוב על מה אתה דן במסה שלך כדי לעזור לך לקבוע מה עליך לכלול בהקדמה שלך. זכור שההקדמה שלך צריכה לזהות את הרעיון המרכזי של החיבור הוויכוחי שלך ולהוות תצוגה מקדימה לחיבור שלך.
  • לדוגמא, מאמר טיעוני אודות הורדת גיל השתייה עשוי להתחיל במשהו כמו: "תרבות שתייה מוגזמת הורגת בני נוער באירופה, אבל זה לא תמיד היה כך". משפט זה מציע הצהרה משכנעת והוא משמש גם ככניסה לשיגור רקע בנושא שלך.
 2. 2
  ספק מידע רקע שיעזור לך להנחות את הקוראים שלך. אספקת מידע או רקע נאותים יסייעו להנחות את קוראיכם במסה שלכם. חשוב מה הקוראים שלך יצטרכו לדעת על מנת להבין את המשך חיבורך ולספק מידע זה בפסקה הראשונה שלך. מידע זה ישתנה בהתאם לנושא הטיעון שלך.
  • לדוגמא, אם אתה טוען כי הורדת גיל השתייה תעזור להתמודד עם שתייה מוגזמת בקרב בני נוער ומבוגרים צעירים, ההקדמה שלך צריכה לדבר על הנזק שנגרם על ידי שתייה מוגזמת. ספר לקוראים שלך על בעיה זו ביתר פירוט כדי שהם יתחילו לראות מדוע משהו צריך להשתנות.
  • זכור שפרטי הרקע שלך בפסקה הראשונה צריכים להוביל להצהרת התזה שלך. הסבירו את כל מה שהקורא צריך לדעת כדי להבין על מה הנושא שלכם, ואז צמצמו אותו עד שתגיעו לנושא עצמו.
 3. 3
  ספק את הצהרת התזה שלך בסוף הפסקה הראשונה שלך. לאחר שנתת לקוראיך מידע על הנושא ותפס את התעניינותם, עליך לספק את עבודת הגמר שלך. מתן עבודת הגמר שלך בסוף הפסקה הראשונה שלך יעזור להנחות את הקוראים שלך בהמשך חיבורך. וודא שאתה מצהיר כי התזה שלך היא דרך ישירה מאוד, ולכן אין לטעות שזו עמדתך.
  • לדוגמא, הצהרת עבודת גמר לעבודה בנושא הורדת גיל השתייה עשויה להיראות בערך, "מכיוון שגיל השתייה הנוכחי של 21 באירופה גורם יותר נזק מתועלת על ידי התפשטות תרבות השתייה בקרב בני נוער, יש להוריד את גיל השתייה ל 18. " תזה זו מספקת עמדה פשוטה וסיבה לאותה עמדה שקוראים יכולים לזהות כטיעון העיקרי של המחבר.
  • בעבודת התזה שלך, עליך להתייחס גם לאופן בו תתמוך בטיעון שלך ולמה חשוב לוויכוח שלך.
  הצהרת תזה שמביעה טיעון ברור (ניתן בפסקה הראשונה)
  עליכם להיות בטוחים לכלול במסה הוויכוחית שלכם: הצהרת תזה שמביעה טיעון ברור (ניתן בפסקה הראשונה).
 4. 4
  השתמש בפסקאות הגוף שלך כדי לדון בחלקים ספציפיים בטיעון שלך. במקום לנסות לדבר על היבטים מרובים של הטיעון שלך בפסקה אחת, ודא שכל פיסקת גוף מתמקדת בהיבט יחיד של הטקסט שלך. הדיון שלך בכל אחד מההיבטים הללו אמור לתרום להוכחת התזה שלך. על כל פסקת גוף עליכם להגיש תביעה בתחילת הפסקה ולתמוך בתביעתכם בדוגמא אחת לפחות מאחד מהמקורות שלכם.
  • לדוגמא, אחת מפסקאות גופך עשויה להתחיל במשהו כמו: "בני נוער נוטים יותר לעסוק בשתייה מוגזמת באירופה מאשר במדינות בהן גיל השתייה נמוך או שאינו קיים."
  • לאחר מכן תוכל לעקוב אחר טענה זו תוך ראיות ממקורותיך. לדוגמה, תוכל לספק נתונים סטטיסטיים על שתיית בני נוער במדינות אחרות בהן גיל השתייה נמוך יותר, או שתוכל לסכם ראיון בסמכות הנושא, או לצטט מאמר המסביר את הבסיס הפסיכולוגי של תופעה זו. לא משנה מה המקור / ים שתבחרו, וודאו שהם רלוונטיים שהם מציעים תמיכה משכנעת בתביעתכם.
 5. 5
  פתח מסקנה לחיבור שלך. סיום חיבור הוא החלק הקשה ביותר בכתיבה עבור אנשים רבים, אך זה עשוי להיות הגיוני יותר אם אתה מבין את מטרת המסקנה. המסקנה שלך צריכה להדגיש את מה שניסית לשכנע את הקוראים שלך בנושא שלך, או למסגר או לנסח מחדש את תחומי הטיעון שלך. במילים אחרות, הוא אמור להציע הצהרה סופית הנוגעת לנקודות העיקריות שהעלאת בחיבור שלך. לפני שאתה כותב את המסקנה שלך, הקדש זמן לרפלקציה על מה שכתבת עד כה ונסה לקבוע את הדרך הטובה ביותר לסיים את החיבור שלך. ישנן מספר אפשרויות טובות לסיום חיבור טיעוני שעשוי לעזור לך להחליט כיצד לעצב את מסקנתך. לדוגמה, תוכל:
  • ניסחו מחדש את התזה. לעתים קרובות מועיל להזכיר לקוראיך את הטיעון הראשוני, אך אל תעשה פשוט את התיזה מחדש אם תעשה זאת. ניסחו אותו מחדש כך שיישמע שונה אך בעל אותה משמעות. סכם כמה מהראיות החשובות ביותר שהצעת בחיבור שלך ואמר להזכיר לקוראים כיצד עדויות אלה תרמו לתמיכה בעבודה שלך.
  • סינתז את מה שדנת בו. חבר הכל לקוראים שלך והסבר אילו לקחים אחרים אפשר להרוויח מהוויכוח שלך. כיצד יכול הדיון הזה לשנות את הדרך בה אחרים רואים את הנושא שלך?
  • הסבר מדוע הנושא שלך חשוב. עזור לקוראים שלך להבין מדוע נושא זה ראוי לתשומת ליבם. כיצד נושא זה משפיע על קוראיכם? מה ההשלכות הרחבות יותר של נושא זה? מדוע הנושא שלך חשוב?
  • חזור לדיון הפתיחה שלך. אם הצעת אנקדוטה או הצעת מחיר בשלב מוקדם בעיתונך, זה עשוי להיות מועיל לבחון שוב את הדיון הפותח ולבדוק כיצד המידע שאספת מביא לדיון זה.
 6. 6
  וודא שציטטת את כל המקורות שלך. לפני שתסיים לעבוד על החיבור שלך, יהיה עליך לוודא שציטטת את כל המקורות שלך בפורמט המתאים. אי ציטוט המקורות שלך באמצעות ציטוטים בטקסט או בעמוד שצוטט על ידי יצירות עשוי להיחשב כפלגיאט על ידי הפרופסור שלך ולהוביל לכישלון המטלה או אפילו לקורס.
  • שאל את המורה באיזה סגנון תיעוד הוא מעדיף שתשתמש אם הוא לא מוזכר בהנחיות המטלה.
  • בקר במרכז הכתיבה של בית הספר שלך לקבלת עזרה נוספת בדף המצוטט בעבודות שלך ובציטוטים בטקסט.

חלק 4 מתוך 4: עדכון החיבור שלך

 1. 1
  שים בצד את הנייר למספר ימים לפני שתתוקן. על ידי הפסקה לאחר שתסיים לשרטט את המאמר שלך, תתן למוח שלך מנוחה. כשתבקר שוב בטיוטה, תהיה לך נקודת מבט חדשה. חשוב להתחיל לכתוב מאמר מספיק רחוק מבעוד מועד כדי לאפשר לעצמך לשנות כמה ימים או אפילו שבוע לפני שתגיע. אם אתה לא מרשה לעצמך זמן נוסף זה, תהיה נוטה יותר לעשות טעויות פשוטות והציון שלך עלול לסבול כתוצאה מכך.
 2. 2
  תן לעצמך הרבה זמן לשנות. תיקון חשוב לא פחות, אם לא חשוב יותר, משלב ניסוח כתיבת המאמר. לכן תצטרך לתת לעצמך זמן לבצע תיקון יסודי של המאמר שלך. תכנן לסיים את כתיבת הטיוטה לפחות כמה ימים לפני הגירסה הסופית. מתן זמן רב לעצמך יכול לעזור לך להימנע מטעויות פשוטות כמו שגיאות הקלדה ושגיאות פיסוק, כמו גם בעיות עיקריות כגון היגיון לקוי או ויכוחים פגומים.
 3. 3
  שקול את המאמר שלך מזוויות מרובות כשינוי שלך. כאשר אתה מתאר את המאמר שלך, עליך לשקול היבטים רבים בכתיבה שלך כדי לוודא שהקוראים שלך יוכלו להבין את מה שכתבת. שקול את השאלות הבאות תוך כדי תיקון:
  • מה הנקודה העיקרית שלך? איך אתה יכול להבהיר את הנקודה העיקרית שלך?
  • מי הקהל שלך? שקלת את הצרכים והציפיות שלהם?
  • מה המטרה שלך? האם הגשמת את מטרתך עם מאמר זה?
  • עד כמה הראיות שלך יעילות? איך אתה יכול לחזק את הראיות שלך?
  • האם כל חלק בעבודה שלך קשור לתזה שלך? כיצד תוכלו לשפר את הקשרים הללו?
  • האם משהו מבלבל בשפה או בארגון שלך? איך אתה יכול להבהיר את השפה או הארגון שלך?
  • האם עשית שגיאות בדקדוק, פיסוק או איות? כיצד ניתן לתקן שגיאות אלה?
  • מה יכול מישהו שלא מסכים איתך לומר על העיתון שלך? כיצד תוכלו להתייחס לטיעונים המנוגדים הללו במאמרכם?
  וודא שאתה מבין היטב מהו פלגיאט ולא נחשב לפלגיאט לפני שאתה כותב את המאמר
  וודא שאתה מבין היטב מהו פלגיאט ולא נחשב לפלגיאט לפני שאתה כותב את המאמר.
 4. 4
  קרא הגהה מודפסת של הטיוטה הסופית שלך. קרא את העיתון שלך בקול רם כדי לוודא שהוא מלוטש ומוכן למורה שלך לקרוא אותו. השתמש בקריאה הסופית שלך כסיכוי למגר כל שגיאות הקלדה, שגיאות דקדוקיות, משפטים מילוליים או שלמים ושגיאות קלות אחרות שעשויות להשפיע לרעה על הציון שלך. הדגש או הקף שגיאות אלה ושנה לפי הצורך לפני הדפסת העותק הסופי שלך.

טיפים

 • אם אתה עדיין חסום, בקש עזרה מהמורה שלך. קרוב לוודאי שהוא או היא ישמחו יותר לעזור לכם ותוכלו לקבל את הצד הטוב שלו על "נטילת היוזמה".

אזהרות

 • פלגיאט הוא עבירה חמורה בעולם האקדמי. אם אתה מגניב את המאמר שלך אתה עלול להיכשל במשימה ואפילו בקורס לגמרי. וודא שאתה מבין היטב מהו פלגיאט ולא נחשב לפלגיאט לפני שאתה כותב את המאמר. שאל את המורה שלך אם יש לך חששות או שאלות בנוגע למדיניות הפלגיאט של בית הספר שלך.

שאלות ותשובות

 • איך לכתוב בציטוט טקסט?
  זה תלוי בדרישות המאמר הספציפי, אך לרוב ציטוט בטקסט כולל את שם המשפחה של המחבר ומספר העמוד בסוגריים אחרי המשפט ולפני התקופה. דוגמא: "לא כל הציפורים יכולות לעוף" (סמית ', 23).

תגובות (7)

 • isidro51
  המאמר עזר לי ליצור נושא טוב, מבוא והצהרת תזה.
 • kingstacey
  מדריך מצוין לסטודנטים!
 • geoosinski
  זה מבהיר הכל בפרטים.
 • aprosacco
  המאמר עזר לי מאוד מכיוון שהוא סיפק לי מידע שמעולם לא חשבתי לחפש. כשמדובר במקורות, מעולם לא חשבתי על כך שאם למקור שלך אין מחבר, יתכן שהוא לא אמין.
 • chelseypredovic
  מאוד מפורט ועוזר.
 • yhaag
  זה עזר לי להשיג את הרעיונות שלי נכונים והפך את עבודתי לאותנטית יותר.
 • mattiecummerata
  זה עזר לי לדמיין מושגים שהיו בעבר מופשטים, וגם להוות דוגמא להקל על הבנת וביצוע משימת כתיבת חיבור טיעוני.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail