כיצד לדלל עצי מנדרינה?

הוקמו את הסולם מעל ענפים במידת הצורך בכדי להגיע לפנים העץ ולחלקו העליון
זרקו את הסולם בתוך העץ, הוקמו את הסולם מעל ענפים במידת הצורך בכדי להגיע לפנים העץ ולחלקו העליון.

עצי מנדרינה יכולים לצמוח כבד מדי בכמה שנים, עם יותר מדי פירות על העץ, מכבידים על ענפים עד לנקודה בה הם מתנתקים, ומקשים על קוטפים, או אפילו גורמים לעץ מת ומפול. דליל יכול לחסוך זמן לקוטפים, להפחית את עלויות הקטיף עבור החקלאים, להגדיל את יבול היבול של פירות באיכות פרימיום, ולהשאיר עצים בחיים וטובים להמשך הקציר. הרעיון הבסיסי הוא להסיר עודפי פירות ולהשאיר את הגדולים והטובים ביותר לגדול עם מספיק מקום.

צעדים

 1. 1
  לקבוע את זן העץ; כל אחד חייב להיות מדולל אחרת. שני הזנים העיקריים הם אימפריאל ומורקוט. לאימפריאלים עלים דונגיים דשניים ופרי ירוק כהה ורך. הפרי תלוי בעיקר בתוך העץ, מוסתר מהשמש, הוטל מעל הענפים בכתמים גדולים. ניתן לזהות מורקוטים על ידי שפע של קוצים, פרי צפוף וקשה בכתמים גדולים וחשיפה גבוהה של פירות לאור השמש.
 2. 2
  דלל את שבעה מטרים התחתונים של העץ על ידי הסתובבות והוא ברגל. סמן את הנקודה בה אתה מתחיל, ועיגול סביב העץ, נע בכיוון השעון אם אתה ימני, ונגד כיוון השעון אם אתה שמאלי. פירות מורקוט נשרפים בקלות וגדלים יחד בכתמים עבים של זוגות, שלישים ורביעות; אל תשאיר שום זוגות או שלשות ותמקם כל פרי אגרוף בנפרד. הסר פירות חיצוניים מבחוץ שישה סנטימטרים בתחתית שישים סנטימטרים, ושנים עשר הסנטימטרים החיצוניים מעל זה. שמור על הפירות הגדולים והלא מסומנים. באימפריאלים יש יותר קטנטנים, אותם יש להסיר, והפרי הפנימי הוא בעל הערך הפחות פחות חשוב, ולכן יש להשאיר את כל הפירות החיצוניים ומונחים כראוי. ניתן להסיר גם כל פרי שרוף בשמש. די להסתובב פעם אחת סביב העץ.
 3. 3
  השתמש בסולם קטיף כדי לדלל את צמרת העצים. זרקו את הסולם בתוך העץ, הוקמו את הסולם מעל ענפים במידת הצורך בכדי להגיע לפנים העץ ולחלקו העליון. הסר את כל הפירות מעשר הסנטימטרים העליונים של מרקוט. כל שעליך לעשות הוא להרווח את הקיסרי ולהסיר את הקטנטנות.
 4. 4
  דק בחלקו הפנימי של העץ. לטפס בתוך העץ, במעלה הענפים, להגיע לכל הפירות שנותרו מסתתרים או אחרת מחוץ להישג ידם.
 5. 5
  בדוק את העץ. עבור סביב העץ פעם נוספת כדי לבדוק את עבודתך. חפש את כל הבעיות שנותרו בריווח, גודל או איכות ותקן אותן. בחן את העץ ממרחקים שונים, תוך הסתכלות על הענפים החיצוניים התחתונים, בתוך הענפים ומתחת להם, ומחוץ לחלק העליון.
 6. 6
  העץ הבא!
הרעיון הבסיסי הוא להסיר עודפי פירות ולהשאיר את הגדולים והטובים ביותר לגדול עם מספיק מקום
הרעיון הבסיסי הוא להסיר עודפי פירות ולהשאיר את הגדולים והטובים ביותר לגדול עם מספיק מקום.

טיפים

 • ללבוש כפפות ושרוולים ארוכים כדי למנוע שלפוחיות וחתכים.
 • הישאר hydrated היטב בזמן אימון בשמש. אכלו באופן קבוע כדי לשמור על רמות האלקטרוליטים.

אזהרות

 • היזהר עם הסולם, זה מסוכן. לעולם אל תעבור מעל השלב השני בגובהו. וודאו שהסולם יציב לפני הטיפוס. אל תגיע רחוק מדי מהסולם בזמן הדלילה, אחרת תיפול. היזהר במיוחד אם אתה מתדלדל גבוה ואין ענפים סביבך כדי לשבור את נפילתך.
 • דילול יתר הוא התרחיש הגרוע ביותר האפשרי. אל תוציאו יותר מדי פירות. עדיף להשאיר את העץ מעט כבד יותר מאשר קל מדי.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לגדל מלון קרני אפריקאי?
 2. איך מגדלים ירקות במערב?
 3. איך מכינים הידראנגאה סגולה?
 4. כיצד לשתול גלגל אלפיני?
 5. כיצד לשתול גן קוקטיילים?
 6. כיצד לבצע גיזום עונתי רדום בסיסי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail