כיצד לגנן במהלך וירוס כורון?

גן הנגיף יכול לכלול כל סוג של צמח שתיהנה לטפח ולראות אותו גדל
בעוד ש"גן הניצחון "המסורתי כלל ירקות ועשבי תיבול, גן הנגיף יכול לכלול כל סוג של צמח שתיהנה לטפח ולראות אותו גדל.

התפרצות נגיף הכילה (COVID-19), עם נעילה, סגירה והנחיות להתרחקות חברתית, החיה מחדש רעיון שקודם בארה"ב במהלך מלחמת העולם השנייה - גן הניצחון. אנשים בכל רחבי העולם מחפשים לנצח את המחסור ואת הסיכון לחשיפה על ידי גידול היבול שלהם. טיפול בגינה יכול גם לעזור לשלוט במתח ולספק לך משהו שתוכל לגדל ולשלוט בו בזמנים לא בטוחים אלה. למרות המחסור, עדיין יש הרבה משאבים מוכנים וזמינים שיעזרו לך לשתול, לגדל ולקצור פירות וירקות טריים וטעימים לעצמך ולמשפחתך במהלך המגפה.

שיטה 1 מתוך 4: בחירת צמחים לגידול

 1. 1
  החליטו איזה סוג גינה אתם רוצים לגדל. בעוד ש"גן הניצחון "המסורתי כלל ירקות ועשבי תיבול, גן הנגיף יכול לכלול כל סוג של צמח שתיהנו ממנו לטפח ולראות שצומח. כמה סוגים בסיסיים של גינה שיכולים להיות לך הם:
  • גן מיכל: צמחים רבים, כולל פרחים, ירקות ועשבי תיבול, ניתנים לשתילה במיכלים אם אין לכם חצר או שיש לכם מקום מוגבל.
  • גן עשבי תיבול: בין אם בפנים או בחוץ, גני עשבים קלים למתחילים לגדל ולהוסיף טעמים טריים טעימים לארוחותיכם.
  • גן ירק: גן הניצחון המסורתי מספק למשפחתכם תוצרת טרייה לעונה ולאחריה.
  • גן פרפרים: אם הגן שלכם ממוקם בחוץ, תוכלו לגדל פרחים שימשכו פרפרים מקומיים.
 2. 2
  ערכו רשימה של צמחים שקל לגדל באזורכם. אם אתה מטפל בגינה שלך נכון, אתה יכול לגדל יבולים בכל ימות השנה. חפש גידולים פופולריים במקום בו אתה גר והתמקד באלה שמשפחתך נהנית לאכול. אם אתם מעוניינים יותר בגינת פרחים, בחרו פרחים הפורחים באקלים שלכם.
  • לדוגמה, אם אתה מגדל גן ירק בצפון אירופה, אתה יכול לכלול עגבניות, דלעת קישואים, פלפלים, כרוב, חסה, גזר, סלק וצנונית. עגבניות ופלפלים הם גם צמחי מיכל טובים.
  • אם אתם מגדלים גינה קטנה יותר בפנים, אקלים חיצוני לא יכול להיות חשוב כל כך. עם זאת, לצמחים עדיין תהיה עונת גידול הקשורה לאזור בו אתה גר.
  • אם אתה גר בארה"ב, חפש עזרה בחינם משירות ההרחבות השיתופיות של מדינתך. תוכל למצוא קישור לאתר המתאים בכתובת https://almanac.com/content/cooperative-extension-services.

  טיפ: מרכזי גינון מקומיים מתמקדים בדרך כלל בצמחים וזרעים הגדלים היטב באזורכם. הם יכולים להיות משאב טוב לתכנון הגינה שלך אם אתה לא בטוח לגבי הגידולים שאתה רוצה לכלול בגינה שלך.

 3. 3
  לך עם צמחים המתאימים ביותר לרמת המיומנות שלך כגנן. סביר להניח שלא תרצו לשתול גידולים בעלי תחזוקה גבוהה או קשה לגידול, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שלכם לשתול גינה. חפש צמחים קשוחים הגדלים היטב במגוון רחב של אקלים ודורשים מעט או ללא גיזום או אחזקה קבועה.
  • גני עשבים הם בדרך כלל די קלים למתחילים ואינם תופסים מקום רב, ולכן הם מושלמים אם אתם רוצים לשתול משהו אך לגור בדירה קטנה עם גישה מוגבלת לחיק הטבע.
  • פלפלים ועגבניות קטנות מזן דובדבן הם ירקות קלים יחסית שלא דורשים הרבה אחזקה. ניתן לגדל את הירקות הללו באדמה או במיכלים.
  • פרחים צבעוניים רבים, כמו זיניאס, ניתנים לגידול בקלות במיכלים.
  גן הניצחון המסורתי מספק למשפחתכם תוצרת טרייה לעונה ולאחריה
  גן ירק: גן הניצחון המסורתי מספק למשפחתכם תוצרת טרייה לעונה ולאחריה.
 4. 4
  מפה את מיקום הגן שלך. כמות השטח שיש לך לגינה שלך עשויה גם להכתיב את סוגי הצמחים שאתה יכול לגדל. רוב הירקות דורשים לפחות 6 שעות של אור שמש ישיר. עם זאת, צמחים אחרים גדלים בצורה הטובה ביותר בצל חלקי. בדוק את פרופיל הצמחים שאתה מעוניין בכדי לקבוע את צרכיהם.
  • אם אתם מתכננים גינת מיכלים, צפו בכמות אור השמש הישיר שהאזור מקבל. זה יעזור לך לקבוע אילו צמחים יש להציב היכן. אתה גם רוצה לשים לב לגודל המכולה שתצטרך לכל אחד מהצמחים שבחרת.
  • אם אתם מתכננים לחפור בחצר שלכם, לאלמנאך של החקלאי יש מתכנן גינות עולמי שבו תוכלו להשתמש כדי להקים את גן הניצחון של קורונאווירוס. עבור אל https://gardenplanner.almanac.com/garden-plans/ כדי להתחיל.
 5. 5
  קנו את הזרעים שלכם או צמחים ומתחילים. ערכו רשימה של הצמחים והציוד הספציפי שתצטרכו לארגן את הקניות שלכם. עקב ביקוש מוגבר, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בכמה מיקומים שונים כדי להשיג את כל מה שאתה צריך.
  • בקטלוגים של זרעים יש מגוון רחב של זרעים שתוכלו להזמין באינטרנט דרך האתרים שלהם. עם זאת, אם אתה רוצה צמחי התחלה, בדרך כלל תצטרך לאסוף אותם ממרכז גינון מקומי.
  • התקשר למרכז הגינון המקומי שלך לפני שתלך לשם. ייתכן שיש להם מגבלות או שעות מופחתות. חלק ממרכזי הגינון סגורים לציבור, אך עדיין ימלאו פקודות - אתה אומר להם מה אתה רוצה והם יביאו לך את זה ליד הכניסה.

  אזהרה: כבדו את ההנחיות להתרחקות חברתית בזמן הקניות באופן אישי. הרחק לפחות 1,8 מ 'מכל העובדים והלקוחות.

שיטה 2 מתוך 4: שתילת גינה בחוץ

 1. 1
  בדוק את איכות ואיפור האדמה שלך. גידולים שונים דורשים תנאי אדמה שונים וחומרים מזינים שונים כדי לשגשג. אם אתה יודע את איכות ואיפור האדמה שלך, אתה יכול להגדיל אותה עם תוספים כדי ליצור את הסביבה האידיאלית לכל דבר שתרצה לשתול.
  • אתה יכול לקנות בדיקות קרקע זולות יחסית במרכז הגינה המקומי שלך או באינטרנט. ישנן גם אפשרויות "DIY" שעובדות באותה מידה.
  • השווה את תוצאות בדיקות האדמה שלך לפרופילים של הצמחים שקנית כדי להבין מה אתה צריך להוסיף לקרקע שלך כדי ליצור את האיזון העשיר בחומרים מזינים לצמחים שלך.
 2. 2
  לחפור שורות או לבנות מיטות מוגבהות כדי לשתול את הגידולים שלך. ברגע שיש לך את הכלים והציוד שלך, עקוב אחר תוכנית הגינה שלך כדי ליצור את השורות שאתה צריך עבור הצמחים שלך. תלוי במצב האדמה שלך, גודל הגינה שלך והאם אתה בונה מיטות מוגבהות, צפה שזה ייקח חלק טוב יותר של יום אם לא יומיים.
  • השתמש בהזדמנות זו כדי להתפרק ולהסיר עשבים שוטים או צמחים לא רצויים אחרים הגדלים באזור בו ברצונך לשתול. הסרת עשבים שוטים מונעת מהם לא לצמוח ולחנק את הצמחים שלך.
  • כל החפירות האלה יכולות להיות עבודה קשה, במיוחד אם תכננתם גינה גדולה יותר. קנו או שכרו טילר כדי להקל על העבודה.

  טיפ: אם יש לכם ילדים, חלקו אותם בתהליך הגינון. אתה יכול אפילו לתכנן גינה קטנה יותר לילדים שהם יכולים לשתול ולתחזק בעצמם. תן להם צמחים כיפיים, ידידותיים לילדים, כמו עגבניות שרי, לגדול בגינה שלהם.

 3. 3
  הוסף אדמה עליונה, מאלץ וחומרים אחרים להכנת האדמה שלך. לאחר שחפרת את השורות שלך או בנית את המיטות המוגבהות שלך, השתמש בתוספות האדמה שקנית כדי ליצור מיטה עשירה בחומרים מזינים לצמחים שלך. פעל על פי ההוראות על האריזות כדי להפיץ את החומרים בצורה היעילה ביותר.
  • המתן ליום יבש ושטוף שמש כדי להכין את אדמתך. אם יש גשם כבד מיד לאחר שתעשה זאת, הוא ישטוף את כל העבודה הקשה שלך.
  תוכלו לגדל פרחים שימשכו פרפרים מקומיים
  גן פרפרים: אם הגן שלכם ממוקם בחוץ, תוכלו לגדל פרחים שימשכו פרפרים מקומיים.
 4. 4
  התחל את הזרעים שלך בבית במידת הצורך. רוב הירקות צריכים להתחיל לגדול במרץ, אפריל או מאי. אם אתה גר באזור שנוטה לטמפרטורות קרות יותר בתחילת האביב, ייתכן שתצטרך להתחיל את הזרעים שלך בבית ואז להעביר אותם החוצה ברגע שמזג האוויר יהיה חם באופן עקבי.
  • עיין בפרופילי הצמחים או בהוראות על אריזות הזרעים שקנית. הם יגידו לך את טווחי הטמפרטורה המתאימים ביותר לצמח המסוים. צמחים מסוימים יכולים להתמודד עם טמפרטורות קרירות יותר מאחרים.
 5. 5
  לזרוע את הזרעים שלך או להשתיל שתילים לגינה שלך. עיין בפרופיל הצמח שלך או במידע על חבילות הזרעים שלך כדי לקבוע כמה זה מזה לשתול את הזרעים או השתילים שלך. השתמש בסרגל או מקל מדידה כדי לוודא שלצמחים שלך יש את המרחק המתאים ביניהם.
  • תכנן לזרוע את זרעיך לאורך תקופה של מספר ימים. בדרך זו, אתה יכול לנטוע את השתילה כך שכל הגידולים שלך לא מוכנים לקציר בו זמנית. זה חשוב במיוחד אם יש לך צמחים שמגדלים יבולים ברציפות לאורך כל העונה, בניגוד למסיק אחד.

שיטה 3 מתוך 4: גידול גן מכולות

 1. 1
  קנו מיכלים לכל אחד מהצמחים שלכם. צמחים שונים זקוקים למיכלים בגדלים שונים כדי לגדל ולייצר. בחבילות הזרעים יש מידע על כמות הגודל שכל צמח זקוק לו. אתה יכול גם להיעזר בצוותים במרכז הגינון המקומי שלך.
  • אם אתה קונה מיכלים גדולים יותר, ייתכן שתוכל להקים מספר צמחים באותו מיכל. שים לב להנחיות המרווח על חבילות הזרעים כדי לוודא שהמיכל שלך מספיק גדול.
  • אם אתה משתמש בארגז חלון, ודא שהוא רחב מספיק כדי שהצמחים שלך יגדלו וכן וודא שיש לצמחים הבודדים מקום מספק. צמחים צפופים לא יגדלו עד תום.

  טיפ: היו יצירתיים עם המכולות שלכם. קנו מיכלים המנוגדים או משלימים את צבעי הצמחים שאתם מגדלים. או לחסוך כסף עם מכולות רגילות ואז לקנות מעט צבע כדי לקשט אותם לפרויקט אמנות מהנה. אם יש לך ילדים בבית, אתה יכול לגרום להם להיות מעורבים גם בקישוט המכולות.

 2. 2
  מכסים חורי ניקוז כדי למנוע מהאדמה להישטף. רשת או חצץ עובדים היטב לכיסוי תחתית מיכל. אם המכולה שלך לא עמוקה במיוחד, אתה יכול גם להשתמש במגבת נייר או במסנן קפה. זה מונע ממך לתפוס מקום שאתה צריך עבור אמצעי הגידול שלך.
  • שים מעט אדמה במיכל שלך והשקה אותו כדי לבדוק את מערכת הסינון שלך וודא שאתה לא מאבד שום אדמה לפני שתמלא את המיכל שלך.
  • הימנע משימוש בחלוקי נחל כבדים, חצץ או סלעים, אלא אם כן אתה זקוק למשקל נוסף כדי למנוע מהמיכל להתהפך.
 3. 3
  מלא מיכלים במדיום השתילה שלך עד ל -250 ס"מ (2,5 ס"מ) מהחלק העליון. לאחר שכיסית את חורי הניקוז בתחתית המיכל שלך, מלא את המכלים שלך באופן רופף במדי השתילה שלך. לא לדחוס אותו או לארוז אותו חזק מדי - מים צריכים להיות מסוגלים להיספג לתוכו ולזרום דרכו כדי להאכיל את הצמחים שלך.
  • קרקעות גינה ו מדיומי נטיעת soilless המסחרי הן בדרך כלל טובות לגידול צמחי מיכל. בחבילות הזרעים שקניתם עשויות להיות גם הצעות למוצרי הגידול הטובים ביותר לצמחים שלכם.
  הם יכולים להיות משאב טוב לתכנון הגינה שלך אם אינך בטוח לגבי הגידולים שאתה רוצה לכלול בגינה שלך
  הם יכולים להיות משאב טוב לתכנון הגינה שלך אם אינך בטוח לגבי הגידולים שאתה רוצה לכלול בגינה שלך.
 4. 4
  מערבבים מים למדיום השתילה בעזרת הידיים או כף. אם אתה משתמש בידיים שלך, לבש כפפות. מוזגים מעט מים למדיום השתילה ומערבבים אותם ביסודיות. המשך להוסיף מים עד למדיום להיות בעל עקביות עבה.
  • מדיום שתילה לח כראוי יידבק לידיים או לכפפות. אתה אמור להיות מסוגל לגלגל אותו לכדור וללחוץ. אם מים דולפים החוצה כאשר אתה סוחט אותם, המדיום שלך רטוב מדי.
 5. 5
  שתל את הזרעים שלך במדיום השתילה. בדוק את חבילות הזרעים כדי לקבוע כמה עמוק אתה צריך לשתול את הזרעים שלך. לחץ אותם למדיום השתילה, ואז הוסף מדיום שתילה נוסף מעל.
  • שים לב לעקביות האדמה שלך כאשר הזרעים שלך מתחילים לנבוט. זרעים מסוימים עשויים להיטיב אם אתה מכסה את החלק העליון של המיכל עם ברזנט או חתיכת פלסטיק, במיוחד אם המכלים נמצאים באזור יבש.
 6. 6
  דשן את הצמחים שלך במשורה בהתבסס על צרכי הפרט. עם גן מכולה, חשוב לא להפרות את הצמחים שלכם יתר על המידה. אם אתה משתמש בדשן רב מדי, תשרוף את השורשים והצמחים שלך לא יגדלו. הוסיפו כמות קטנה של דשן בצמחתכם לראשונה, ואז הגדילו לפי הצורך בזמן שהצמחים שלכם עדיין צומחים. צמחים מסוימים עשויים להזדקק לדישון רב יותר מאחרים, לכן הקפד לקרוא מראש את צרכיהם הספציפיים של הצמחים שלך!
  • שלבו דשן בשחרור איטי במצע הגידול כדי להבטיח שהצמחים שלכם יישארו מוזנים במשך מספר חודשים.
  • אם הצמחים שלך נראים לחוצים ויכולים להשתמש באיסוף, ריסס עליהם דשן מסיס במים כדי לתת להם זריקה ישירה של חומרים מזינים.
  • במקרה של ספק, יש לטעות בצד הזהירות ואל להוסיף עוד דשן.

שיטה 4 מתוך 4: טיפוח וקציר הגידולים שלך

 1. 1
  משוך עשבים שוטים כל בוקר כדי לשמור על בריאות הגינה שלך. גם אם קיבלת את כל העשבים שניתן לראות כאשר חפרת את השורות שלך לגינה שלך, הם עדיין יכולים להיכנס לאדמה שלך ולזרוע חומרים מזינים מהצמחים שלך אם אתה לא נזהר. הרגל יומיומי של עשיית עשב בגינה שלך נותן לך אפשרות להתעמל, כמו גם להיות פעילות מדיטטיבית שיכולה להקל על הלחץ.
  • אתה יכול גם להשתמש בסוגים שונים של מאלץ כדי למנוע מעשבים מגידול. פיזור מאלץ או קומפוסט בכל יום מוסיף חומרים מזינים לקרקע כדי לשמור על בריאות הצמחים שלך ולשמור על עשבים שוטים.
 2. 2
  השקו את הצמחים שלכם באופן קבוע על פי פרופילי הצמחים. צמחים שונים דורשים כמויות מים שונות. לצמיחה בריאה, אתה רוצה לוודא שהצמחים שלך מקבלים מספיק מים - לא מעט מדי או יותר מדי. בדוק את לחות האדמה והמים לפי הצורך בכל יום.
  • באופן כללי, אם האדמה נדבקת לידך ואתה יכול לגלגל אותה לכדור, זה אומר שהיא לחה מספיק. עם זאת, כמה צמחים משגשגים בתנאי מייבש.
  • בדרך כלל עדיף להשקות מוקדם בבוקר, כך שלעלים והגבעולים יש סיכוי להתייבש במהלך היום. אם העלים נשארים רטובים יותר הצמחים שלך יהיו פגיעים יותר למחלות.

  טיפ צפה במזג האוויר בעת השקיית הגינה החיצונית שלך. השקיית הצמחים שלך לאחר גשמים קלים וקצרים מבטיחה שהלחות תחדור עמוק יותר לקרקע, וזה טוב יותר לצמחים שלך.

  אתה יכול לגדל יבולים בכל ימות השנה
  אם אתה נוטה את הגינה שלך נכון, אתה יכול לגדל יבולים בכל ימות השנה.
 3. 3
  השתמש בכלובי רשת או ירקות כדי להרחיק את המזיקים מהצמחים שלך. מרכזי גינון מוכרים רשתות, כלובי ירקות וציוד אחר שמרחיק את המזיקים מהגידולים שלכם, כך שלא תצטרכו להשתמש בחומרי הדברה. אתה יכול גם להזמין ציוד זה באופן מקוון.
  • עבור בעלי חיים גדולים יותר אשר עשויים להתעניין בגידולים שלך, כגון ארנבות, כדאי לך לבנות גדר או מחסום אחר כדי פשוט להרחיק אותם.
  • שמור על ערנות מתמדת מעל הגינה שלך וחפש סימנים לכך שציפורים, בעלי חיים או חרקים חוגגים. אתה רוצה לוודא שאתה תוקף את הבעיה במהירות האפשרית לפני שהיא מחמירה.
 4. 4
  הגדר מיכל קומפוסט לשימוש במיץ אם הדבר אפשרי. פח קומפוסט מאפשר לך להשליך גזרי גינה ופסולת אורגנית אחרת ולהשתמש בה כדי לסייע בגידול הגינה שלך. השתמש בתערובת של עלים מתים, זרדים וזבל יחד עם חומר אורגני ירוק, כולל גזרי דשא, קליפות פרי וגזוזים אחרים. קומץ דשן יעזור להאיץ את תהליך הקומפוסטציה.
  • וודא כי הערימה לחה אך לא רטובה מדי. סובבו את ערימת הקומפוסט באופן קבוע (פעם ביום בערך) כדי להגיע לחמצן לכל חלקי הערימה. סיבוב הערימה עוזר גם לשליטה בריח.
  • אם אתה הופך את ערימת הקומפוסט שלך לעתים קרובות, הקומפוסט יהיה מוכן לשימוש בעוד כשלושה חודשים.
 5. 5
  קצור את הפירות והירקות שלך כשהם מבשילים. לגידולים שונים תשואות שונות. עיין בפרופילי הצמחים של הגידולים ששתלתם ורשמו ביומן שלכם מתי הם צריכים להיות מוכנים. בחר את הגידולים הבשלים מיד. חלק מהיבולים, כמו תרד, מספקים תשואות מרובות במהלך עונת הגידול.
  • אם אתה קוצר יותר ממה שאתה ומשפחתך מסוגלים לאכול מיד, ניתן לשמר או לשמור על מרבית הגידולים. אתה יכול גם לתת אותם לחברים ולשכנים כמתנות - רק הקפד לשים לב להנחיות תקינות להתרחקות חברתית בעת מסירתם.

טיפים

 • אם אתה גנן מתחיל, התחל בקטן. התמקד בהתחלה ב -2 או 3 סוגים של צמחים, ואז הרחיב את הגינה בהדרגה ככל שתקבל יותר ניסיון.

אזהרות

 • נטיעת גינה היא פעילות פופולרית במהלך התפרצות וירוס העטרה. כתוצאה מכך, זרעים רבים וצמחי התחלה אינם במלאי או זמינים רק בכמויות קטנות. קחו זאת בחשבון כשאתם מתכננים את הגינה שלכם.

דברים שתזדקק להם

נטיעה בחוץ

 • זרעים או צמחי התחלה
 • עץ או חומרים אחרים למיטות מוגבהות
 • תוספי קרקע (לגינון קרקע)
 • כלי גינה (אתים, עלים, מעדרים, כפות)
 • טילר (לגנים גדולים באדמה)
 • רובד קרקע עליון
 • צינור גינה או ממטרה
 • דשן

גידול במיכלים

 • זרעים או צמחי התחלה
 • מיכלים
 • מדיום גידול למיכלים
 • כלי גינון קטנים (עלים, כפות)
 • דשן
 • צינור גינה או ממטרה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail