איך לשאול אם קיבלת את העבודה?

לשאול אם קיבלת את התפקיד באמת יכול לגרום לך להתבלט מול חברת הגיוסים, אך תרצה לוודא שאתה שואל בדרך הנכונה בזמן הנכון. בסוף הראיון שלך, שאל את המנהל לגבי מה קורה בהמשך כדי להראות שאתה מושקע בתפקיד. לדוגמא, אתה יכול לומר, "כמה זמן ייקח תהליך שלאחר הראיון?" רק אל תשאל ישר אם קיבלת את העבודה. גם אם הראיון עבר טוב, זה יכול לגרום לך להיראות מיואשת. אם ברצונך לשלוח מייל המשך לאחר ראיון, המתן כשבוע כדי שמנהל הגיוס יספיק לסיים את כל הראיונות שלהם. בהודעת הדוא"ל שלך, כלול את שמך, התפקיד שהגשת אליו ותאריך הראיון שלך. לאחר מכן, בקש עדכון על המיקום הפתוח. אתה יכול להגיד משהו כמו, "רציתי לבדוק את מעמד תפקיד הרכז שהגשתי אליו ב -10 בינואר. " כדי ללמוד כיצד לבצע צ'ק-אין אם אינך שומע חברה, המשך לקרוא!

אתה עלול להתפתות לשאול את מנהל הגיוס במקום אם קיבלת את העבודה
אם הראיון שלך ילך כשורה, אתה עלול להתפתות לשאול את מנהל הגיוס במקום אם קיבלת את העבודה.

השאלה אם קיבלת עבודה או לא יכולה להיות מלחיצה, אך יש לזכור כמה דברים כאשר אתה עושה זאת כדי להקל על כך ולהראות שאתה מועמד מוסמך. החלקים החשובים ביותר בבקשה כראוי לעדכונים לאחר הגשת בקשה או מעבר לראיון הם לעשות זאת בזמן ובחירת מילותיך בקפידה רבה. על ידי תשומת לב לשני היבטים אלה, אתה שומר על קשר מכבד עם החברה ומספק למנהל הגיוס דוגמה חיובית נוספת ליחסך ולמה שתביא לתפקיד.

חלק 1 מתוך 2: הכנה למעקב

 1. 1
  שאל על השלבים הבאים בראיון שלך. בסוף הראיון שלך, סביר להניח שמנהל הגיוס ישאל אותך אם יש לך שאלות. זה זמן נהדר לשאול יותר על החברה או על עבודה ספציפית, אך כדאי לשאול גם מה יקרה בהמשך.
  • לדוגמה, שאל את מנהל הגיוס כמה זמן עשוי להימשך תהליך הריאיון, אם אתה יכול לצפות לשמוע מהחברה אם קיבלת את העבודה או לא, ומתי אתה עשוי לשמוע משהו. אתה יכול גם לשאול מה הדרך הטובה ביותר ליצור קשר עם מנהל הגיוס אם יש לך שאלות.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: לפני שאתה עוזב את הראיון, שאל מתי הם מצפים לקבל החלטה. לאחר מכן תוכל לבצע מעקב כאשר הוא מתקרב לתאריך זה.

 2. 2
  אל תשאל אם קיבלת את העבודה מיד. אם הראיון שלך ילך כשורה, אתה עלול להתפתות לשאול את מנהל הגיוס במקום אם קיבלת את העבודה. אל תעשו את זה. זה יכול לגרום לך להיראות מיואש, וזה יכול להיות כיבוי עבור מנהל הגיוס.
  • סביר להניח שמנהל הגיוס לא יוכל לתת לך תשובה מיד. יתכן שיש להם יותר מועמדים לראיון, או שהם יצטרכו לדון בכל המועמדים עם קבוצה גדולה יותר של אנשים.
  זה זמן נהדר לשאול יותר על החברה או על עבודה ספציפית
  זה זמן נהדר לשאול יותר על החברה או על עבודה ספציפית, אך כדאי לשאול גם מה יקרה בהמשך.
 3. 3
  שלח מכתב תודה לאחר הראיון שלך. זה לא קשור ישירות לשאלה אם קיבלת את התפקיד, אבל זה ישמור אותך בראש מנהל הגיוס. בהערתכם, הזכרו למנהל הגיוס מי אתם, למה ראיינתם ומשהו שמרגש אתכם בחברה או בתפקיד.
  • לדוגמא, אתה יכול לומר משהו כמו "ג'ים היקר, רציתי להודות לך על ההזדמנות לראיין לתפקיד עוזר המנהל במאפיית ג'ים. נהנתי מאוד מהראיון, ואני כל כך מתרגש מהמוצרים החדשים שמאפיית ג'ים מחדש! "
  • אל תבקש עדכון לגבי המשרה בהערה זו, פשוט השתמש בה כדי להודות למנהל שראיין אותך.

חלק 2 מתוך 2: יצירת דוא"ל המעקב שלך

 1. 1
  הזמן לדוא"ל המעקב שלך. תנו למנהל הגיוס או למגייס זמן לעבור על כל הראיונות שעשו. ייתכן שיהיה עליהם גם לדבר עם אנשים אחרים במחלקת משאבי אנוש ולעתים קרובות הם מנועים מלדון בפתיחה עד שקיבלו אור ירוק להעסיק מישהו. תן להם כשבוע להתמודד עם בעיות אלה לפני שאתה כותב דוא"ל מעקב.
  • אם מנהל הגיוס נתן לך תאריך בפועל בו הם מקווים לקבל החלטה, המתן מספר ימים לאחר מכן למעקב. התאריכים שהם נותנים הם בדרך כלל אופטימיים, וייתכן שדברים אחרים עלו.
 2. 2
  הזכר למנהל הגיוס מי אתה. הדוא"ל שלך צריך לכלול את שמך, את התפקיד שהגשת אליו ותאריך הראיון שלך. ככל שתזכיר טוב יותר למנהל הגיוס מי אתה, כך גדל הסיכוי שתקבל תגובה.
  • אתה יכול לומר משהו כמו "ג'ים היקר, אני מקווה שהדברים יסתדרו. תהיתי אם תוכל לספק לי עדכון לגבי תפקיד עוזר המנהל שראיינתי אליו ב -5 במאי 2017] אנא יידע אותי אם אוכל לספק אתה עם כל מידע אחר; אני מצפה לשמוע ממך. "
  שאל את המנהל לגבי מה קורה בהמשך כדי להראות שאתה מושקע בתפקיד
  בסוף הראיון שלך, שאל את המנהל לגבי מה קורה בהמשך כדי להראות שאתה מושקע בתפקיד.
 3. 3
  יידע את מנהל הגיוס אם היו לך הצעות אחרות. אם אתה מתראיין לתפקיד חדש, רוב הסיכויים שאתה נמצא באמצע חיפוש עבודה. אם קיבלת הצעה נוספת בזמן שאתה ממתין לשמוע מהבחירה הראשונה שלך, יידע את מנהל הגיוס. זה נותן לך סיבה מוצקה צורך לדעת ומגביר את הסבירות שתשמע בחזרה.
  • אתה יכול לומר משהו כמו "אמילי היקרה, אני מקווה שאתה עושה טוב. רציתי לבדוק את סטטוס התפקיד של הרכז שראיינתי אליו ב -10 בינואר. מאז קיבלתי הצעה מחברה אחרת, אבל אני עדיין להוט לשמוע ממך על הצטרפות ל- ABC ייעוץ. האם תוכל להציע לי עדכון כלשהו בתפקיד? תודה על זמנך. "
 4. 4
  הגבל את הצ'ק-אין שלך. אם אתה מחכה לשמוע על עבודה שאתה באמת מעוניין בה, זה יכול להיות מפתה לבדוק עד שתקבל תשובה, במיוחד אם מנהל הגיוס מעודד אותך להמשיך לעשות זאת. אתה צריך, עם זאת, לתת לעצמך מגבלה עבור צ'ק-אין, בדרך כלל לא יותר משלוש. אם עד אז לא תקבל תשובה, עבור לתפקידים האחרים.
  • אם אתה לא שומע אחרי שלוש צ'ק-אין, זה לא בהכרח אומר שלא תקבל את העבודה. אך פירוש הדבר הוא שציר הזמן הוא בהחלט ארוך ממה שחשבתם בתחילה, ואתם לא רוצים לבזבז עליו אנרגיה כשאתם יכולים לעבוד על מעקב אחר לידים אחרים!

אזהרות

 • אל תתן למנהל הגיוס מועדים שרירותיים. אם אתה צריך לדעת אם קיבלת את התפקיד עד תאריך מסוים כדי שתוכל לעשות סידורים נעים, למשל, זה בסדר להזכיר במהלך הראיון. אך אל תתן למנהל הגיוס מועד אחרון אלא אם כן הדבר נחוץ.
  אם אתה יכול לצפות לשמוע מהחברה אם קיבלת את העבודה או לא
  לדוגמה, שאל את מנהל הגיוס כמה זמן עשוי להימשך תהליך הריאיון, אם אתה יכול לצפות לשמוע מהחברה אם קיבלת את העבודה או לא, ומתי אתה עשוי לשמוע משהו.
 • אתה לא צריך להתקשר למנהל הגיוס ללא הרף. תן להם כמה ימים לאחר כל מועד אחרון שהם נותנים לך, והתנגד לדחף להתקשר לבצע צ'ק-אין כל יום.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail