כיצד להשתמש במידע על שוק העבודה בחיפוש עבודה?

ייתכן שמחקרך בשוק העבודה גילה כישורים מסוימים שמבוקשים מאוד על ידי מעסיקים בענף המסוים
ייתכן שמחקרך בשוק העבודה גילה כישורים מסוימים שמבוקשים מאוד על ידי מעסיקים בענף המסוים.

בין אם אתה רק מתחיל את הקריירה שלך או מחפש אחר, אתה יכול להשתמש במידע על שוק העבודה כדי לפתח אסטרטגיה יעילה לחיפוש עבודה. משרות רבות מתמלאות לפני שפורסמו אי פעם, אך הבנת מידע על שוק העבודה יכולה לעזור לך להקיש על שוק העבודה הנסתר הזה כדי למצוא את משרת חלומותיך. התמקד בחיפוש העבודה שלך על ידי לימוד אילו ענפים צומחים ואילו כישורים יש לך המבוקשים כיום.

שיטה 1 מתוך 3: ניתוח השוק

 1. 1
  גישה למשאבים ממשלתיים. אתרים ממשלתיים הם לא רק המקור האמין ביותר למידע בשוק העבודה, אלא הם חופשיים לשימוש. כדי למצוא נתונים סטטיסטיים על שוק העבודה, עיין באתר מחלקת העבודה או התעסוקה הממשלתית שלך.
  • ככל שהמחלקה או הסוכנות מקומיים יותר כך התוצאות יהיו מקומיות יותר. אם העיר, המחוז והמדינה שלך אוספות מידע על עבודה ותעסוקה, הנתונים הסטטיסטיים שלהם יכולים לתת לך תמונה מקומית מדויקת יותר.
  • יתכן שיהיו משאבים וסיוע נוספים במשרד התעסוקה הממשלתי הקרוב ביותר.
 2. 2
  רשום את כישוריך הניתנים לשימוש. כל מעסיק הולך להתעניין ביותר במה שאתה יכול לעשות עבורם. התחל ברשימה גדולה של כל דבר אפשרי שתוכל לעשות שעלול להוביל לעבודה. ואז השתמש במידע על שוק העבודה כדי לזהות אילו כישורים מבוקשים ביותר.
  • כאשר אתה מוצא מיומנויות מסוימות שיש לך ביקוש גבוה, חפור עמוק יותר כדי לברר אם תעודות או תארים נדרשים בדרך כלל. אם היית אוטודידקט, ייתכן שתצטרך למצוא עבודה תחילה באמצעות תוכנית התמחות או מנטור, כך שיהיה לך את ההפניות הדרושות להוכחת יכולתך.
  • אתה יכול גם לזהות מיומנויות שאין לך, אבל אתה מעוניין ללמוד ויכול להיות מיומן די בקלות. לדוגמא, אם אתה נהנה מקידוד כתחביב ובנית אתר משלך, ייתכן שיהיה קל יחסית לקבל הסמכה מקוונת לשפות בהן אתה משתמש לעתים קרובות.
 3. 3
  זהה תעשיות מרכזיות באזורך. כאשר אתה חושב היכן אתה רוצה לעבוד, אתה יכול להשתמש במידע על שוק העבודה כדי לברר אילו חברות הן המעסיקות הגדולות ביותר באזור, ואילו ענפים צומחים.
  • רוב המעסיקים נוטים להיות מעסיקים קטנים יותר עם פחות מ -100 עובדים, אך זיהוי הענפים הגדולים יכול לעזור לך למצוא עסקים קטנים יותר שככל הנראה עובדים.
  • כשאתה מסתכל על מעסיקים גדולים, חשוב על המגזרים האחרים שהם משתמשים בהם או משפיעים עליהם. לדוגמה, אם בית חולים מרכזי הוא אחד המעסיקים הגדולים בעיר שלך, שירותי בריאות אחרים התומכים בעבודת בית החולים עשויים להיות משגשגים.
  מכיוון שאתה מעדכן את מידע שוק העבודה שלך
  מכיוון שאתה מעדכן את מידע שוק העבודה שלך, כנראה שמת לב למגמות שונות המשפיעות על הענף המסוים של המראיין שלך.
 4. 4
  השווה שכר ממוצע לתקציב שלך. אתה אמור כבר לטפל בכמות הכסף שאתה צריך כדי לשלם חשבונות משלך ולחסוך לעתיד. מידע על שוק העבודה יכול לעזור לך לזהות מסלולי קריירה שיבטיחו בריאות כלכלית ויציבות בעתידך.
  • מידע השכר שלך צריך להיות מקומי ככל האפשר. השכר למשרה מסוימת יכול להשתנות מאוד בין אזורים בהתאם לצמיחה בענף, ביקוש מקומי, יוקר מחיה וגורמים אחרים.
  • שמור על הפרדה בין מידע מאזורים שונים. אם אתם מתכננים לחפש מקומות עבודה בכמה אזורים שונים, קבלו מידע על השירותים ועלות המחיה בכולם כדי שתוכלו להשוות באופן מדויק יותר את השכר.
 5. 5
  הערך את דרישות ההכשרה והחינוך. מידע על שוק העבודה יכול לספר לך אילו הכשרה והשכלה צפויים לעיסוקים מסוימים, והאם יידרש השכלה נוספת בכדי שתוכל להתקדם.
  • אם אתה עדיין בבית ספר או חושב לחזור, תוכל להשתמש במידע זה כדי למצוא את הדרך החינוכית לכתוב כדי לקדם בצורה הטובה ביותר את הקריירה שבחרת.
  • מידע על עיסוקים ספציפיים מתריע בפניך גם על אישורים או רישיונות אשר עשויים להידרש או שיכולים לשפר את הערך שלך כעובד פוטנציאלי. רבים מרישיונות אלה הם פשוטים יחסית וזולים להשגה ויכולים לחולל שינוי משמעותי בתלוש המשכורת שלך.
 6. 6
  חשוף הזדמנויות לצמיחה. מידע כללי על שוק העבודה עשוי לחשוף דברים שתוכלו לעשות בכדי למצב את עצמכם בצורה חזקה יותר כמועמדים לעבודה. קפיצה לפני מגמות מתעוררות יכולה לעזור לך להתקדם מהר יותר.
  • השתמש במידע בשוק העבודה כדי לזהות מיומנויות נוספות שאולי לא חשבת שהן רלוונטיות לחיפוש העבודה שלך שיכולות להוסיף ערך ליישום שלך.
  • לדוגמה, אולי תלמדו במחקרכם כי המעסיק השני בגודלו באזורכם פתח מפעל חדש בגרמניה. אם אתה יודע לדבר גרמנית, אתה יכול להיות בעל ערך רב יותר לחברה.

שיטה 2 מתוך 3: פיתוח אסטרטגיית חיפוש העבודה שלך

 1. 1
  עדכן את קורות החיים שלך כדי להדגיש מיומנויות ומילות מפתח מבוקשות. כאשר תחקרו את שוק העבודה תבחינו במגמות וביטויים מסוימים שממשיכים לעלות. הכללת כמה שיותר דברים אלו בקורות החיים שלך מראה למעסיקים שאתה נשאר בראש הענף.
  • לפני שתכלול מילות מפתח תעשייתיות בקורות החיים שלך, ודא שאתה מבין בדיוק למה הם מתכוונים ואיך משתמשים בהם. אם יש לך ספק אם אתה משתמש במונח תעשייתי נכון, השאר אותו בחוץ.
  • היזהר מהכללת קורות החיים שלך יותר מדי מילות מפתח וז'רגון בתעשייה. השתמש בשפה ישירה ופשוטה במידת האפשר, במיוחד אם היא תעביר את המידע בצורה קלה ופשוטה יותר.
 2. 2
  הגדר את הזדמנות העבודה האידיאלית שלך. אתה יכול ליישם מידע על שוק העבודה על הצרכים והאינטרסים שלך כדי לצייר תמונה כיצד תיראה העבודה האידיאלית עבורך. השוואת משרות זמינות לאידיאל זה מאפשרת לך לקבל החלטות מהירות יותר באילו הזדמנויות להמשיך.
  • אתה כן רוצה להיזהר שלא ליצור אידיאל שלא קיים. התבונן במשרות אמיתיות המוצעות, גם אם הן כבר מלאות. הם יכולים לתת לך תחושה של מה המעסיקים מחפשים.
  • בדוק את הקריטריונים שהצבת לתפקיד האידיאלי שלך וזיהי אילו דברים הם דרישות מוחלטות ואילו סחירים יותר. זה מציב אותך צעד לפני המשחק אם תגיע לנקודה בה אתה מנהל משא ומתן על משכורתך לעבודה פוטנציאלית.
  השתמש במידע בשוק העבודה כדי לזהות מיומנויות נוספות שאולי לא חשבת שהן רלוונטיות לחיפוש העבודה שלך שיכולות
  השתמש במידע בשוק העבודה כדי לזהות מיומנויות נוספות שאולי לא חשבת שהן רלוונטיות לחיפוש העבודה שלך שיכולות להוסיף ערך ליישום שלך.
 3. 3
  ערוך חיפושים אחר מיומנויות, ולא כותרות. תארים תפקידים עשויים להיות ספציפיים לתעשייה, אך מעסיקים בענפים רבים ושונים מעסיקים אנשים באותם תפקידים. על ידי מיקוד מילות המפתח שלך בכישורים, אתה מקבל מגוון רב יותר בתוצאות שלך.
  • אם החיפוש שלך מוביל אותך לענף שאתה לא מכיר איתו, חזור וקבל מידע על שוק העבודה עבור אותו ענף כדי שתדע מה אתה נכנס לפני שאתה מגיש מועמד לעבודה.
 4. 4
  קרא תיאורי תפקידים מרובים. כאשר אתה נתקל במשרות העומדות בקריטריונים שלך, קרא את תיאור התפקיד כולו כדי שתדע בדיוק מה המעביד מצפה מהאדם שממלא את התפקיד הזה. השווה כל תיאור תפקיד לאחרים באותו ענף.
  • למעסיקים יכולות להיות גם תפישות "עוגה בשמיים". ישנם כמה מעסיקים שפשוט רוצים יותר מדי עבור הכסף שהם מציעים - אך אם אינך יודע מה כרוך בדרך כלל בעבודה זו, או מה רוב המעסיקים משלמים עבור אותה משרה, אתה עלול בסופו של דבר לעבוד יתר על המידה ולתשלום נמוך.
  • אתה עלול להיתקל במשרה שבה המעסיק דורש מיומנויות שיש לך, ומפרט מיומנויות נוספות הרצויות אך אין לך. אם אתה מעוניין לרכוש את הכישורים האלה, יש לך על מה לדבר בעת משא ומתן עם אותו מעסיק. גלה אם הכישורים שהם רוצים נפוצים בכל הענף, או משהו ייחודי להם.
 5. 5
  ליצור קשרים בענפים מעניינים. עריכת חיפוש עבודה לא נוגעת רק לסירוק דרושים במשרות דרושים. הרוב המכריע של המשרות ממלאות מבלי שפורסמו בפומבי.
  • לדוגמא, אם ידוע לך על איגוד סחר באזור מגוריך, הצטרף אליו והשתתף בפגישות. הם יאפשרו לך ליצור קשר עם אנשים אחרים בענף ולקבל מידע נוסף על שוק העבודה שעשוי שלא להיות מפורסם או "רשמי" עדיין. מוסכמות יכולות להיות מקומות טובים לרשת.
  • אתה יכול גם לשלוח מכתבים לאנשים שאתה מעריץ בענף ולבקש ראיון הסברה. אל תצפה לקבל הצעה לעבודה לאחר ראיון מידע, אך אתה יכול להשיג מידע עשיר כדי לעזור לך למקד את חיפוש העבודה שלך.
 6. 6
  עדכן את הידע שלך בשוק העבודה. המידע על שוק העבודה משתנה כל הזמן, והבנתך צריכה להשתנות איתו. שום דבר לא יטביע את סיכויי התעסוקה שלך מהר יותר מאשר לפעול על פי מידע מיושן או לא מדויק.
  • הוסף אתרים לסימניות שמתעדכנים לעתים קרובות שם מצאת את המידע המועיל ביותר, והשקיע זמן כל שבוע בקריאתם כדי לעדכן את הבנתך.
  • כאשר אתה יוצר קשרים בענף היעד שלך, צור עמם בסיס קבוע כדי להתעדכן בעובדות בשטח ומעסיקים המחפשים עובדים חדשים.

שיטה 3 מתוך 3: מסמר את הראיון שלך

 1. 1
  חקרו את המעסיק הספציפי. לאחר שהשתמשת במידע על שוק העבודה כדי לקבל ראיון, הפנה את כישורי המחקר שלך למעסיק שעניינתך משכה. בצע חיפוש מקוון בכדי לברר מידע על החברה.
  • לרוב העסקים הבינוניים והגדולים יהיה אתר חברה, אך אינך רוצה להסתמך על מידע זה בלבד. למרות שזה עשוי להיות מדויק ואמין, הוא גם יוטה כדי להציג תדמית חיובית של החברה.
  • חפש מאמרים חדשותיים על החברה כדי לראות אם התרחשו אירועים גדולים כלשהם או שהחברה עברה לאחרונה איזושהי תזוזה או מחזור דרמטי. כל המידע הזה יכול לעזור לך להתכונן לראיון שלך.
  אך הבנת מידע על שוק העבודה יכולה לעזור לך להקיש על שוק העבודה הנסתר הזה כדי למצוא את משרת חלומותיך
  משרות רבות מתמלאות לפני שפורסמו אי פעם, אך הבנת מידע על שוק העבודה יכולה לעזור לך להקיש על שוק העבודה הנסתר הזה כדי למצוא את משרת חלומותיך.
 2. 2
  השווה את העבודה המוצעת לאחרים בענף. אם בדקת תיאורי משרות אחרים, כבר יהיה לך מושג כללי במה אמור להיות סוג זה של משרה מסוימת, כמו גם כמה זה משלם.
  • אם יש הבדלים משמעותיים בין המשרה שלשמה אתה מראיין לבין הסטנדרט בתעשייה, אלה עשויים להיות דברים שאתה רוצה להעלות בראיון.
  • אם השכר נמוך מזה שמציעות רוב החברות בסדר גודל דומה בענף, אתה יכול להשתמש בזה כקלף מיקוח אם אתה מגיע לנקודת המשא ומתן על שכר והטבות.
 3. 3
  הדגש את כישורי הביקוש. ייתכן שמחקרך בשוק העבודה גילה כישורים מסוימים שמבוקשים מאוד על ידי מעסיקים בענף המסוים. אם אתה יודע שיש לך כישורים וניסיון שאינם נפוצים, הם יכולים לתת לך רגל בתהליך הראיון.
  • היו מוכנים להזכיר למראיין מה אתם מביאים לשולחן וכיצד מיומנויות כמו שלכם אינן נדירות. לעתים קרובות אנשים רואים בכך סגולה להיות צנועים, אך בראיון עבודה עליכם למכור את עצמכם כאדם הנכון לתפקיד. אם אתה טוב במיוחד במשהו, ודא שהמראיין יודע על כך.
 4. 4
  שאל שאלות על מגמות בשוק העבודה. מכיוון שאתה מעדכן את מידע שוק העבודה שלך, כנראה שמת לב למגמות שונות המשפיעות על הענף המסוים של המראיין שלך. השאלה כיצד החברה מסתגלת למגמות אלו היא שאלה יעילה לראיון עבודה.
  • לדוגמא, נניח שאתה מתראיין לעבודה כספר בנק. אתה יודע ממחקרך כי הביקוש למספרי בנקים הולך ופוחת עם הפופולריות הגוברת של בנקאות מקוונת. אתה יכול לשאול את המראיין שלך שאלות לגבי המגמה ההיא וכיצד אותו בנק מארגן את חלוקת העבודה שלהם בכדי להסביר את הביקוש לירידות בנקים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail