איך למצוא עבודה כשאתה חסר בית?

כדי למצוא עבודה כאשר אתה חסר בית, ראה תחילה אילו מפגשים בכישורי עבודה מוצעים במקלט המקומי שלך. הירשם לכמה שמלמדים מיומנויות ישימות, כמו מיומנות במחשב, כדי להגביר את קורות החיים שלך ואת מערך המיומנויות שלך. לאחר מכן, חפש עבודה באינטרנט או דרך המקלט חסר הבית שלך. שלח אימייל במחשב ציבורי וקנה תוכנית טלפון בתשלום לפי הרגע כדי שמעסיקים יוכלו ליצור איתך קשר. לאחר מכן, קנו בגדים מקצועיים בחנות בגדים משומשים, התנקו ככל האפשר, וצאו לראיון בביטחון וגאווה. לקבלת טיפים כיצד לחפש מקומות עבודה ולקבל את הראיון שלך, המשך לקרוא!

עבודה בבית הספר או חוויות אחרות המראות שיש לך מוסר עבודה טוב
אם אין לך ניסיון רב בעבודה, תוכל לרשום משרות התנדבותיות, עבודה בבית הספר או חוויות אחרות המראות שיש לך מוסר עבודה טוב.

קבלת עבודה כאשר אתה חסר בית יכולה להרגיש לפעמים מתסכלת ואפילו בלתי אפשרית. קשה למצוא דיור כאשר אינך מועסק, אך קשה למצוא עבודה כשאין לך בית. מה שלא יקרה, אל תתנו לאתגרים האלה להרתיע אתכם. שימוש במשאבים העומדים לרשותכם והצגת כישוריכם וניסיונכם באור הטוב ביותר יעזור לכם למצוא עבודה ולשוב על הרגליים.

חלק 1 מתוך 3: קבלת הכשרה בכישורי עבודה

 1. 1
  שוחח עם מקלט מקומי על הזדמנויות להכשרה בעבודה. אתגר גדול עבור חסרי בית המחפשים עבודה הוא לא לקבוע מיומנות נכונה. היכנס למקלט המקומי שלך ושאל אילו סוגי משאבים זמינים שיעזרו לך ללמוד מיומנויות ישימות ולמצוא משרות. יתכן שהם יקיימו קורסים ממש במקלט, או שהם יוכלו להפנות אותך לארגוני סיוע אחרים שיכולים לעזור. אימונים אלה עשויים לדרוש יישום, אך הם בדרך כלל בחינם.
  מה קורסים בכישורי עבודה יכולים ללמד אותי?

  מיומנויות מקצועיות, כמו בקיאות במחשב.

  כישורי ראיון, כמו כיצד להציג את עצמך באופן מקצועי ולמכור את חוויית העבודה או הכישורים שכבר יש לך.

  כישורים בינאישיים, כמו התמודדות עם קונפליקטים במקום העבודה.

  קורסים אלה מנוהלים על ידי מקלטים חסרי בית, ארגוני סיוע, כמו קריסאליס בלוס אנג'לס, או ממשלות מדינה, כמו תוכנית THRIVE של וושינגטון.

 2. 2
  בדוק בכנסיות אם אין תוכניות במקלטים. אם אינך מרגיש בנוח לבקש עזרה ממקלט או מארגון, תוכל לפנות לכנסייה מקומית. הם עשויים להציע קורסים דומים בכישורי עבודה, תוכניות מבוססות אמונה או סוגים אחרים של עזרה בכדי להחזיר את עצמך על הרגליים וכוח העבודה.
  • נסה להשתתף בשירות הכנסייה, ואז הישאר לאחר מכן כדי להציג את עצמך בפני הכומר או הכומר. הסבירו שאתה מנסה למצוא עבודה ורצית לדעת אם הכנסייה הציעה תוכניות כלשהן כדי ללמד אותך מיומנויות שימושיות או לעזור לך ליישם.
 3. 3
  השתתף בכל שיחה או אימון שאתה יכול. נסו להפיק את המרב מכל אימון בו אתם משתתפים. הקשיב מקרוב, רשום הערות ושאל שאלות כשאינך מבין משהו באופן מלא. אם תרצה, תוכל גם לדבר עם הדובר או המורה לאחר מכן לקבלת בירור נוסף או עזרה נוספת.
  • אימונים אלה הם משאב נהדר, אז נצלו אותם בצורה הטובה ביותר! לימוד מיומנויות אלה יכול להיות קריטי כדי לעזור לך לקבל עבודה.
  • אם יש לך מושג לגבי סוגי המשרות שאתה הכי מוכן או מעוניין בהם, נסה ללכת לפגישות שנראות רלוונטיות. לדוגמא, אם אתם מחפשים עבודה מנהלתית או משרדית, כדאי לכם להשתתף בפגישות המתמקדות בבקיאות במחשבים או בארגון מקום העבודה.
  שוחח עם מקלט חסר בית או ארגון סיוע לחסרי בית
  אם אתה זקוק לעזרה בשימוש בסמים, שוחח עם מקלט חסר בית או ארגון סיוע לחסרי בית.
 4. 4
  קבל עזרה לשימוש בסמים מארגוני עובדים סוציאליים, אם אתה זקוק לה. יהיה קשה מאוד להגיש מועמדות למשרות אם אתה משתמש בסמים, ומעסיקים לא ישכרו מישהו שמשתמש בחומרים. אם אתה זקוק לעזרה בשימוש בסמים, שוחח עם מקלט חסר בית או ארגון סיוע לחסרי בית. רבים מאותם ארגונים המציעים הכשרה במיומנויות עבודה מציעים גם עזרה לשימוש בסמים ואלכוהול.
  • מציאת טיפול עשויה להיות קשה, אך זהו הצעד הראשון לעבודה ולשינוי חייך.
 5. 5
  שאל במקלטים אודות אפשרויות דיור כדי להקל על ציד עבודה. במדינות מסוימות יש תוכניות לחסרי בית מחפשי עבודה המציעות להם דיור בסגנון דירה בחינם עד שהם יכולים להתחיל להרוויח הכנסה. בנוסף לתת לך דחיפה של ביטחון, עצמאות מסוימת ומקום מגורים, תוכניות אלה גם נותנות לך כתובת לגיטימית לספר למעסיקים.
  • שאל מקלט מקומי לחסרי בית או ארגון סיוע אם מדינתך מציעה תוכנית דיור להומלסים המחפשים עבודה.

חלק 2 מתוך 3: מציאת הזדמנויות ויישום

 1. 1
  השתמש במקלטים וארגונים באזור שלך כדי למצוא הזדמנויות. אותם מקלטים וארגונים המציעים מפגשי הדרכה בכישורי עבודה יכולים גם לעתים קרובות לעזור לכם למצוא הזדמנויות. שאל את אנשי הצוות במקלט או הארגון על סוגי ההזדמנויות הקיימות וכיצד תוכל להתחיל את תהליך הגשת הבקשה.
 2. 2
  חפש משרות באינטרנט כדי להרחיב את החיפוש שלך. אם אתה רוצה להסתכל מעבר להזדמנויות שמקלט או ארגון מציע, היכנס לאינטרנט. אתה יכול להשתמש במחשב במקלט או בספרייה ציבורית כדי להתחיל לבצע חיפושים אחר המשרות שאתה מעוניין בהן. צמצם את החיפושים באזור שלך כדי לקבל תוצאות עם פוטנציאל רב ביותר.
  • אתה יכול לחפש מקומות עבודה פשוט על ידי googling משהו כמו " עבודות משרד בקומת כניסה בניו יורק " או " עבודות הבנייה ב סן פרנסיסקו."
  • ניתן גם לחפש באתרי דרושים כמו לינקדאין או קרייגסליסט.
  • חפש משרות שמתאימות לניסיון ולרמת המיומנות שלך, או שלא דורשות ניסיון רב. אתה יכול לקחת עבודה זמנית או התמחות כדי לקבל תזרים כסף לעת עתה, ואז לנסות לעבור למשרה מלאה ברגע שאתה מקבל רגל בדלת.
 3. 3
  כתוב קורות חיים כדי להראות למעסיקים את הכישורים והניסיון שלך. קורות החיים שלך הם המקום להראות למעסיקים פוטנציאליים שיש לך כישורים וניסיון שעושים אותך מתאים לעבודה. כלול את שמך, כתובתך, מספר הטלפון והדוא"ל שלך בחלק העליון של קורות החיים, ואז רשום ותיאר את חוויית העבודה שלך בסדר כרונולוגי. אם אין לך ניסיון רב בעבודה, תוכל לרשום משרות התנדבותיות, עבודה בבית הספר או חוויות אחרות המראות שיש לך מוסר עבודה טוב.
  • אם אין לך מחשב משלך, כתוב את קורות החיים שלך באמצעות מעבד תמלילים מקוון, כמו Google Docs, ושמור אותו בדוא"ל שלך כדי שתוכל לגשת אליו מכל מקום.
  • אם אתה יכול, בקש מצוות המקלט לחסרי הבית שלך לעזרה בעיצוב קורות החיים שלך. הם יכולים לעזור לך להחליט מה לרשום וכיצד להפיק את המירב מהחוויה שיש לך.
  כדי למצוא עבודה כאשר אתה חסר בית
  כדי למצוא עבודה כאשר אתה חסר בית, ראה תחילה אילו מפגשים בכישורי עבודה מוצעים במקלט המקומי שלך.
 4. 4
  צור חשבון דוא"ל כדי להגיש מועמדות למשרות. חשבונות דוא"ל הם בחינם, קלים להכנה וחיוניים אם אתם פונים למשרות. השתמש במחשב ציבורי בספרייה או במקלט כדי ליצור חשבון ב- Gmail או Yahoo והשתמש בו ביישומים שלך. ברגע שתתחיל למלא יישומים, בדוק את הדוא"ל שלך כל 1-2 ימים כדי לוודא שלא תפספס שום הודעה חשובה.
  • השתמש בשם המלא שלך בכתובת הדוא"ל שלך וודא שהוא נשמע מקצועי, כגון "johnsmith123@gmail.com."
 5. 5
  השתמש בכתובת האחרונה שלך או בתיבת דואר אלקטרוני בטופסי הבקשה שלך. אם היישומים מבקשים כתובת, עשה כמיטב יכולתך להיות כנה ככל האפשר. אם לאחרונה הפכת לחסר בית ועדיין יש לך העברת דואר, השתמש בכתובת האחרונה שלך. אם לא, שכור תיבת דואר זולה בסניף הדואר או בחנות UPS המאפשרת לך להשתמש בכתובת הרחוב שלה לצורך דואר נכנס.
  • אתה יכול גם לשאול במקלט לחסרי בית לראות אם אתה יכול להשתמש בכתובת שלהם בטפסים שלך.
 6. 6
  קבל טלפון סלולרי זול ותכנן כך שעבודות יוכלו ליצור איתך קשר. קנו טלפון סלולרי זול ובקשו לקבל תוכנית בתשלום לפי הרגע, או רכשו כרטיס טלפון ששולם מראש במזומן. עבור כל אחת מהתכניות, תשלמו רק עבור כל דקה שתדברו בטלפון.
  • טלפון סלולרי הוא סוג חיוני של קשר בעת הגשת מועמדות למשרות.
  • שמור את הטלפון עליך תמיד בכל מקרה שמעסיקים פוטנציאליים מתקשרים. ענה במקצועיות באמירה כמו "שלום, זו מרי", ודבר איתם באזור רגוע ושקט.
 7. 7
  מלא את הבקשות בצורה ברורה ויסודית ככל האפשר. יישומים ידרשו לפחות קורות חיים וכמה מידע אישי, כמו שם, כתובת, מספר טלפון ודואר אלקטרוני. אחרים עשויים לבקש מכתב מקדים או לרצות שתמלא שאלונים מקוונים קצרים. כתוב בצורה ברורה ותמציתית, הראה את עצמך באור הטוב ביותר האפשרי וודא שמעסיקים יודעים שאתה מוכן לעבוד קשה.

חלק 3 מתוך 3: ראיון לעבודה

 1. 1
  קנו בגדים משומשים למראה מקצועי לראיונות ושמרו על ניקיון. גשו לחנות מוניטין או חנות יד שניה וחפשו את הבגדים המודרניים, המקצועיים והמטופחים ביותר שתמצאו. אם יש לכם מכונית, תלו חולצות או מעילים במושב האחורי או קפלו אותם יפה. קפלו מכנסיים שטוחים והניחו אותם במקום כלשהו בו הם לא יתלכלכו או יתקמטו.
  • נסו לקנות לפחות 5 חולצות ו 2-3 זוגות מכנסיים. אם תתקבל לעבודה, אנשים עשויים לשים לב אם אתה לובש אותה חולצה פעמיים בשבוע, אך הם לא ישימו לב אם המכנסיים שלך זהים.
  • כדי למנוע מהבגדים המקצועיים שלך להתלכלך, נסה לשמור אותם בארגזים או בשקיות קניות.
  המעסיק אולי כבר יודע שאתה חסר בית
  המעסיק אולי כבר יודע שאתה חסר בית, במיוחד אם הגשת בקשה למקלט או ארגון לחסרי בית.
 2. 2
  התנקו בשירותים ציבוריים או במגבונים לחים לפני ראיון. להציג את עצמך נקי ומקצועי הוא חיוני בראיון, אך יכול להיות קשה כשאין לך בית יציב, הכנסה או חדר אמבטיה. תעשה את הכי טוב שאתה יכול. נסו לוודא שאתם מריחים בסדר ואין לכם לכלוך גלוי על הבגדים או על הגוף.
  מנקים לפני ראיון

  ללבוש חולצה נקייה ומכנסיים או חצאית.

  תסרק את השיער והחליק אותו כך שהוא יישאר שטוח. אולי תרצה לקצץ את הקצוות כדי שתיראה מסודר. אתה יכול לעשות זאת לבד עם מספריים, או ללכת לסלון זול לחיתוך לא יקר.

  שטפו את גופך ככל שתוכל. נגב את הפנים, הידיים ובית השחי שלך במגבונים לחים טריים לפני ראיון. אם אתה יכול להגיע לשירותים ציבוריים, התז את גופך במים והתייבש עם מגבות נייר.

  טיפ: אתה יכול גם לבקש להשתמש בחדר אמבטיה במקלט, גם אם אינך גר שם. הסבירו שאתם מתכוננים לראיון ורוצים להיראות כמה שיותר נוחים.

 3. 3
  חייכו והיו ידידותיים ומנומסים בראיון. לחץ את ידו של המראיין בחוזקה ודבר בנימה חזקה, בטוחה וידידותית. אתה עלול להיות עצבני, אך זכור כי סביר להניח שהם לא יודעים שאתה חסר בית. היה המועמד החזק שאתה יודע שאתה, והם יאמינו לזה בדיוק כמוך.
 4. 4
  שווק את הכישורים והניסיון שיש לך. שמור על הדגש על הדברים שאתה יודע לעשות, ולא על אלה שאתה לא יודע. השתמש בכל שאלה כסיכוי להראות שאתה מוכן לעבוד קשה, להביא את מה שאתה יודע לתפקיד וללמוד על הדרך.
  • לדוגמא, אם הם שואלים אותך כיצד הניסיון הקודם שלך הכין אותך לתפקיד, היית יכול לומר, "בעבר מילאתי עבודות במסעדות מזון מהיר ולמדתי כיצד לעשות מגוון תפקידים שונים, כולל בישול, הגשה וקבלת הזמנות. יש לי ניסיון גם בשירות לקוחות. אני יכול להביא את הכישורים האלה בתעשיית המזון גם לתפקיד הקופאיות הזה. "
  • הישאר רגוע מול שאלות קשות. נשמו עמוק ואמרו "הממ, זו שאלה טובה", כדי לקנות לעצמך זמן לחשוב.
 5. 5
  הימנע מלציין שאתה חסר בית. המעסיק אולי כבר יודע שאתה חסר בית, במיוחד אם הגשת בקשה למקלט או ארגון לחסרי בית. אם לא, אין צורך שתזכיר זאת. למעשה, סביר להניח שזה לא יעלה בראיון שלך. אזכור זה לפני שיש לך עבודה עלול לגרום למראיין לשפוט אותך באופן לא הוגן, אז שמור על המיקוד בחוויה שלך ובכונן שלך.
  • אם היעדר הבית שלך לא משפיע על היכולת שלך להגיע בזמן לעבודה או על הביצועים שלך בזמן שאתה בעבודה, ייתכן שלא תצטרך להזכיר את זה גם אם אתה מקבל את העבודה. זה העסק האישי שלך, והמעסיק שלך לא צריך לדעת אלא אם כן זה משפיע על העבודה שלך.

טיפים

 • קבלת עבודה כשאתה חסר בית יכולה להרגיש כמו קרב בעלייה. שמור על מצב רוחך ואל תפסיק לנסות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail