איך מנקים מברשת לניקוי פנים?

אינך יכול לנקות היטב את מברשת ניקוי הפנים שלך מבלי להסיר את הדיסק
אינך יכול לנקות היטב את מברשת ניקוי הפנים שלך מבלי להסיר את הדיסק.

מברשות לניקוי פנים הן מברשות הקרצוף החשמליות שמקלות על עבודת ניקוי בעור ולקילוף. בכל פעם שאתה משתמש במברשת ניקוי הפנים שלך, שטוף את הזיפים מתחת למים למשך כמה שניות כדי להסיר לכלוך או פסולת גדולה יותר שהוא הרים מעורך. כאשר הזיפים מתלכלכים מדי לשטיפה רגילה, הגיע הזמן לניקוי עמוק. אתה תמיד צריך לנתק את הזיפים לפני ניקוי המברשת, אך אתה יכול לנקות את ראש המברשת על ידי שטיפת ידיים או השריית אלכוהול משפשף.

שיטה 1 מתוך 3: ניתוק הזיפים לניקוי

 1. 1
  נקה את המברשת כל 1-2 שבועות על סמך תדירות השימוש בה. עם הזמן, הזיפים על המברשת שלך נעוצים בחיידקים ותאי עור מתים. ניתוק הזיפים וניקוי המברשת העמוק יסיר את כל הזבל המצטבר במברשת. עשו זאת כל 1-2 שבועות בכדי לשמור על המברשת והעור שלכם נקיים ובטוחים.
  • אם הזיפים שבראש המברשת צבעים, המברשת בהחלט זקוקה לניקוי עמוק טוב.

  טיפ: שטפו את המברשת מתחת למים לאחר כל שימוש. זה יקטין את התדירות שבה אתה צריך לנקות את המברשת בפועל. פשוט החזיקו את הזיפים מתחת לזרם מים חמים למשך 15-20 שניות ותנו לו להתייבש באוויר לפני שתחזרו אותו למטען.

 2. 2
  צמיד את גב המברשת בידך הלא-דומיננטית. הסר את המברשת מהמטען ולקח אותה לכיור שלך. הרם אותו וכרך את ידך הלא-דומיננטית בחלק האחורי של ראש המברשת. החזק אותו בחוזקה כדי לתמוך אותו.
  • מברשות לניקוי פנים תמיד עמיד למים, אך המטען לא. לעולם אל תנקה את המברשת כשהיא עדיין על המטען.
 3. 3
  סובב את הדיסק המחובר לזיפים נגד כיוון השעון כדי להסיר אותו. הזיפים מחוברים לדיסק קטן שמתפתל לראש המברשת. לעטוף את היד החופשית שלך סביב הדיסק הזה ולהחזיק אותו בחוזקה. סובב את הדיסק נגד כיוון השעון עד שהזיפים והדיסק נופלים מהמברשת.
  • תהליך זה זהה בכל מותג של מברשת ניקוי.
  • אינך יכול לנקות היטב את מברשת ניקוי הפנים שלך מבלי להסיר את הדיסק.
השתמש בתנועה עדינה לניקוי חלק זה של מברשת ניקוי הפנים
השתמש בתנועה עדינה לניקוי חלק זה של מברשת ניקוי הפנים.

שיטה 2 מתוך 3: שטיפת המברשת ביד

 1. 1
  לשפשף את החלק האחורי של הדיסק עם סבון ידיים ומברשת שיניים. הניחו את גוף המברשת בצד כדי לנקות אותה אחר כך. קח את הזיפים והפוך אותם הפוך. השפריץ בובת קטנה של סבון ידיים בחלק האחורי של הדיסק והעביר אותה מתחת למים למשך 1-2 שניות. לשפשף את החלק האחורי של הדיסק בעזרת מברשת שיניים נקייה. השתמש במשיכות קדימה ואחורה כדי להכניס את הסבון לחריצי הדיסק.
  • אתה יכול להשתמש במקלון צמר גפן כדי להיכנס לפינות ולפנים אם אתה רוצה. מברשת השיניים בדרך כלל עושה עבודה טובה בפני עצמה.
  • גב הדיסק מתלכלך לעיתים קרובות מכיוון שזבל גולש דרך דפנות הדיסק במקום בו הוא מתחבר למברשת.
 2. 2
  מברישים סביב דפנות הדיסק באותה מברשת שיניים. קח את מברשת השיניים שלך והריץ את הזיפים סביב דפנות הדיסק. שפשפו כל חלק מהדיסק 1-2 פעמים כדי להסיר לכלוך או זבל שנדבק לצידי הדיסק.
  • דפנות הדיסק מתלכלכות מאותה סיבה שהחלק התחתון עושה לכלוך ועור מת נלכד בתפר שבו הזיפים מתחברים למברשת.
 3. 3
  לעסות את הזיפים ביד בעזרת סבון ידיים רגיל. הפוך את הדיסק כך שהזיפים פונים כלפי מעלה והשפריץ בובת סבון ידיים ישירות לתוך הזיפים. החזיקו את הזיפים מתחת לזרם יציב של מים חמים והעבירו את האגודלים בעדינות עליהם. העבירו את האצבעות דרך הזיפים שוב ושוב כדי לפזר את הסבון ולנקות את הזיפים. עשה זאת למשך 1-2 דקות כדי להסיר כל זבל, לכלוך או תאי עור מתים. הנח את הדיסק בצד כשתסיים.
  • הזיפים נוטים להיות די חזקים, אבל אתה לא רוצה לעסות אותם כל כך חזק שאתה מכופף אותם. השתמש בתנועה עדינה לניקוי חלק זה של מברשת ניקוי הפנים.

  טיפ: הזיפים לוכדים את כל העור המת והאיפור הכלוא בעור שלך. אם מוגבלת בזמן, זהו החלק החשוב ביותר בתהליך הניקיון. אתה יכול לדחות את הדברים האחרים עד מאוחר יותר אם תצטרך, אבל זיפים מלוכלכים פשוט יסתמו את הנקבוביות שלך.

 4. 4
  נקה את ראש המברשת בעזרת מברשת השיניים והסבון. הרם את גוף המברשת והשפריץ בובת סבון ידיים אל תוך הפתח בו הדיסק מתחבר למברשת. הפעל את המברשת מתחת למים למשך 1-2 שניות כדי להירטב. לאחר מכן, קרצפי את פנים הראש של המברשת בעזרת מברשת השיניים שלך. עבדו את זיפי מברשת השיניים סביב הראש 2-3 פעמים כדי לנקות את פנים המברשת.
  • שוב, אתה יכול להשתמש בצמר גפן כדי באמת להיכנס לפינות אם אתה רוצה. מברשת השיניים בפני עצמה ככל הנראה בסדר.
 5. 5
  הפעל את המברשת מתחת למים חמים והניח אותה בצד לייבוש באוויר. הפעל את המים החמים והנח את ראש המברשת מתחתיו. תנו למים לזרום במשך 15-20 שניות כדי לשטוף את כל הסבון. הניחו את המברשת בצד ותנו לה להתייבש באוויר.
 6. 6
  שוטפים את הזיפים והדיסק מתחת למים חמים ומניחים לו להתייבש. לאחר שהזיפים נקיים, סובב את הדיסק מתחת למים החמים. שוטפים את המברשת למשך 30-45 שניות עד שהמים זורמים ואינך רואה שום סבון על הדיסק. הנח את הדיסק כלפי מטה עם הזיפים כלפי מעלה והמתן 2-4 שעות עד שהדיסק והזיפים יתייבשו באוויר.
  • אתה יכול לנגב את ידית המברשת עם מטלית יבשה או לחה כדי להסיר שמנים מעורך. הידית לא נוטה להתלכלך מאוד, אז אתה לא באמת צריך לעשות את זה בכל פעם שאתה מנקה את המברשת.
המברשת בהחלט זקוקה לניקוי עמוק טוב
אם הזיפים שבראש המברשת צבעים, המברשת בהחלט זקוקה לניקוי עמוק טוב.

שיטה 3 מתוך 3: השריית הזיפים באלכוהול

 1. 1
  שקעו את הזיפים באלכוהול משפשף אם הם ממש מלוכלכים. ברוב המקרים שטיפת ידיים בסדר לניקוי רגיל. עם זאת, אם הזיפים שלך מלוכלכים באמת או שהם עדיין דהויים לאחר ששטפת אותם ביד, השריית הזיפים באלכוהול משפשף היא דרך נהדרת לרענן ולנקות אותם.
  • אם אתה משתמש במברשת כל יום, ייתכן שתרצה לעשות זאת כל 1-2 שבועות רק כדי לטהר את הזיפים.
 2. 2
  מלא מיכל קטן באלכוהול משפשף. תפוס מיכל פלסטיק או זכוכית מספיק גדול כדי להטביע לחלוטין את הדיסק והזיפים. הניחו אותו בכיור שלכם ומלאו אותו בכמויות אלכוהול משפשפות בכדי לכסות את המברשת לחלוטין.
  • אתה יכול להשתמש בחומץ לבן במקום לשפשף אלכוהול אם אתה מעדיף.
 3. 3
  תן לזיפים להיספג במשך 10 דקות עד 24 שעות עד שהזיפים נקיים. קח את הדיסק ושחרר אותו למיכל. לא משנה אם הזיפים פונים כלפי מעלה או מטה. אתה יכול להשרות את הדיסק והזיפים לכל מקום בין 5 דקות ל 24 שעות. זה באמת תלוי עד כמה זיפים צבעוניים וכמה זמן יש לך על הידיים.

  טיפ: אם הזיפים נקיים לחלוטין לאחר 10 דקות של השרייה, אתה ממש לא צריך להשרות אותו בן לילה. הזיפים הם אינדיקציה טובה מאוד לשאלה האם המברשת בטוחה לשימוש או לא שכן הזיפים הם החלק היחיד שבא במגע עם העור שלך.

 4. 4
  הסר את הדיסק ושטוף אותו מתחת למים חמים למשך 2-3 דקות. שים כמה כפפות ניטריל כדי להגן על הידיים מפני אלכוהול משפשף. הרם ביד את הדיסק והזיפים מהאלכוהול. הפעל את הכיור ושטוף את הזיפים והדיסק מתחת למים חמים. סובב אותו מתחת לזרם המים היציב כדי לשטוף את כל האלכוהול.
 5. 5
  תן לזיפים להתייבש במשך 2-4 שעות לפני הרכבת המברשת מחדש. הניחו את הזיפים על מטלית יבשה עם הזיפים כלפי מעלה. תן לדיסק להתייבש כמה שעות לפני שאתה מחבר אותו מחדש למברשת שלך.
ניתוק הזיפים וניקוי המברשת העמוק יסיר את כל הזבל המצטבר במברשת
ניתוק הזיפים וניקוי המברשת העמוק יסיר את כל הזבל המצטבר במברשת.

טיפים

 • אם אתה משתמש במברשת כל יום, החלף את דיסק הזיפים לאחר 3 חודשי שימוש. אם אתה משתמש במברשת רק פעם בשבוע בערך, אתה כנראה יכול לברוח עם החלפת הזיפים כל 6 חודשים בערך.
 • אם עמדת הטעינה מתלכלכת אי פעם, נתק אותה והשתמש במטלית יבשה כדי לנגב אותה. אתה יכול להשתמש במטלית לחה אם היא ממש מלוכלכת, אך הקפד לייבש אותה היטב לפני שתחבר אותה שוב.

דברים שתזדקק להם

ניתוק הזיפים

 • סבון ידיים
 • מים

שוטף את המברשת ביד

 • סבון ידיים
 • מברשת שנים
 • מים
 • צמר גפן (אופציונלי)

השריית הזיפים באלכוהול

 • מיכל פלסטיק או זכוכית
 • אלכוהול לחיטוי
 • כפפות ניטריל
 • מים
 • חומץ לבן (לא חובה)
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail