איך לבקש התייחסות ממעסיק?

כדי לבקש התייחסות ממעסיק, שלחו אליהם מייל מנומס מבעוד מועד כדי שיהיה להם זמן ליצור את המכתב המושלם. אתה יכול אפילו לכלול דוגמאות עם תבליטים כדי להנחות את המעסיק שלך בכתיבת מכתב מושלם לתפקיד אליו אתה פונה. אך הקפד לציין בדוא"ל שזה בסדר אם הם לא יכולים לכתוב את המכתב. אחרי הכל, אתה רוצה שהמכתב ייכתב על ידי מישהו שמתכוון לזה. המשך לקרוא כדי ללמוד את מי עליך לשאול, וכיצד תוכל לעזור להם לכתוב לך מכתב טוב יותר!

כיצד אוכל לכתוב מכתב בקשה למעסיקי לשעבר לקבלת התייחסות חיובית לאחר שפוטרתי
כיצד אוכל לכתוב מכתב בקשה למעסיקי לשעבר לקבלת התייחסות חיובית לאחר שפוטרתי?

בתור מחפש עבודה, אחד הנכסים החשובים ביותר שלך הוא מכתב המלצה מוצק ממעסיק לשעבר (או בהווה). אבטחת התייחסות נהדרת לא צריכה להיות מלחיצה. התחל בבקשה לשאול את האנשים הנכונים, ותן להם הרבה זמן. עבוד איתם כדי לחשוב מה צריך להופיע במכתב כדי להפוך אותו לחזק. כך תוכלו לשלוט בתהליך הכתיבה ולקבל את ההתייחסות הדרושה לכם כדי למצוא את עבודת חלומותיכם!

חלק 1 מתוך 3: לשאול את האדם הנכון

 1. 1
  שאל מישהו שישיר את שבחיך. מכתבי התייחסות צריכים להיות זוהרים, הפניות פושרים אינן מועילות. חשבו על מעסיק שעבדתם איתו בצמוד שיודע את הסגנון, הכישורים והעוצמות שלכם. הדבר החשוב ביותר הוא לשאול אנשים שיהיו להם דברים טובים לומר עליך.
  • התבונן מה הפניה הפוטנציאלית שתגיד על הרקע והביצועים שלך לפני שאתה שואל.
 2. 2
  בחר מעסיק שמכיר אותך היטב. תיאורטית, מכתב התייחסות יכול להגיע מכל מעסיק, עבר או נוכחי. עם זאת, לעתים קרובות עדיף לשאול מישהו שמכיר אותך זמן רב. סביר יותר שיהיו להם מחמאות ספציפיות על הביצועים שלך. להראות שאתה מפתח מערכות יחסים ארוכות טווח עם המעסיקים שלך יכול גם להיות יתרון.
  טיפ מומחה

  טריק מומחה: אם אתה זקוק לעוד התייחסויות, אתה יכול לשאול את מנהלי המנהל שלך או את הבוסים שנמצאים גבוה יותר בארגון. אם אין מישהו גבוה יותר, או אם אין לך ניסיון רב בעבודה, אתה יכול לבקש מאנשים שמכירים אותך מחוץ לעבודה, כמו פרופסורים ומורים או שותפים לפרויקט, גם הם להיות אזכור.

 3. 3
  אל תגביל את עצמך להתייחסות אחת בלבד. מעסיקים פוטנציאליים קרובים לבקש הפניות מרובות אז זה רעיון טוב יש כמה אנשים לזכור מי יכול לכתוב מכתבים בשבילך. שלוש זה מספר טיפוסי, אך יתכן שתתבקש לקבל עוד.
  • אם יש לך רק כמה מעסיקים, חפש אנשים אחרים שעשויים לכתוב מכתב תמיכה, כגון מורים לשעבר או מנהיגי קהילה שמכירים אותך היטב.
  • אם יש לך מספר אותיות תוכל גם להתאים את אלה שאתה שולח לכל עבודה, לבחור ולבחור את אלה הרלוונטיים ביותר.
מכתב התייחסות יכול להגיע מכל מעסיק
תיאורטית, מכתב התייחסות יכול להגיע מכל מעסיק, עבר או נוכחי.

חלק 2 מתוך 3: לשאול בנימוס

 1. 1
  תן למעסיקים שלך ראש בראש. אתה צריך תמיד לשאול לפני שאתה שם את שם המעסיק כהפניה. אם פונים אליהם מבלי לדעת כי אתם מגישים מועמדות לעבודה, הם עלולים להיתפס מחוץ למשמר ולתת התייחסות פחות טובה. זה לא יעשה רושם טוב. זה אדיב וחכם לשאול מבעוד מועד.
  • אם בכלל אפשרי, יידע את המעסיק שלך כאשר אתה מתחיל לחפש משרות שאתה עשוי לבקש מכתב בקרוב.
 2. 2
  אל תחכה לרגע האחרון לשאול. המעסיק יעריך שיש לו הרבה זמן לכתוב את המכתב. מתן המון התראה אומר גם שיהיה להם יותר זמן ללטש את המכתב ולהפוך אותו לחזק מאוד. זה ישפר את הסיכויים שלך!
  • למשל, אם זה יום שני ואתה מתבקש להגיש מכתבים עד סוף השבוע, אל תתמהמה ושאל רק ביום רביעי. שאל את המעסיק שלך מייד ביום שני.
 3. 3
  הגיש את בקשתך בשיטה עקיפה. לבקש ממישהו מכתב התייחסות באופן אישי יכול לגרום לו להרגיש לחץ. הם עשויים להתקשות לומר לא אם הם יצטרכו. במקום זאת, כתוב דוא"ל המבקש מכתב הפניה או השתמש בשיטה עקיפה אחרת. זה מונע לשים את השופט הפוטנציאלי שלך במקום ומאפשר להם הזדמנות לדחות בנימוס.
 4. 4
  חמאה אותם. גם אם אתה מכיר את המעסיק היטב הם יעריכו כמה הערות מדוע אתה מבקש מהם מכתב. ספר להם עד כמה אתה מעריך את דעתם על ביצועי העבודה שלך. אתה יכול גם לומר שאף אחד אחר אינו כשיר להגיב במיוחד על כישוריך ותכונותיך.
  • נסה לכתוב משהו כמו: "ג'ון, בשנתיים שלנו בעבודה משותפת, הייתה לך ההזדמנות לראות את ההצלחות שהיו לי במספר פרויקטים שיווקיים. הניסיון וההדרכה שלך לאורך השנים היו לא יסולא בפז. אני חושב שאתה ייחודי במיוחד כשיר לדון בהופעות שלי, ואעריך מאוד את הערותיך. "
  התבונן מה הפניה הפוטנציאלית שתגיד על הרקע והביצועים שלך לפני שאתה שואל
  התבונן מה הפניה הפוטנציאלית שתגיד על הרקע והביצועים שלך לפני שאתה שואל.
 5. 5
  תן להם לצאת. הקפד לומר לך כותב מכתבים פוטנציאלי שזה בסדר אם הם אינם מסוגלים לכתוב את המכתב עבורך. זה מקל עליהם לומר לא אם אין להם זמן או שלא מרגישים שהם האדם הטוב ביותר למשימה.
  • למשל, במקום לשאול "ג'ון, תכתוב לי מכתב התייחסות?" נסה משהו כמו "ג'ון, אני מאוד אעריך שאתה כותב מכתב הפניה מטעמי אם אתה מוכן ומסוגל."
  • דאג לכלול גם משהו כמו "אני מבין לחלוטין אם אינך מסוגל לכתוב לי מכתב בשלב זה."
 6. 6
  להגיב כראוי אם הם מסרבים. זכור כי מכתב התייחסות הוא טובה עבורך, וכי בדרך כלל המעסיקים אינם נדרשים לכתוב אותם. אם המעסיק שלך מגיב לבקשתך באומרו שהם אינם מסוגלים לכתוב מכתב עבורך, תודה להם על זמנם ושיקולם בכל מקרה.
  • אתה יכול גם לחשוב על זה ככה: אם מישהו ממהר, או לא מתלהב ממך, אז הוא לא יכתוב לך מכתב טוב.
  • אם הם אומרים לא, הם למעשה עושים לך טובה בכך שהם נותנים לך את האפשרות לשאול מישהו אחר שיתמוך יותר.

חלק 3 מתוך 3: עזרה למעסיק שלך לכתוב מכתב חזק

 1. 1
  מלא את המעסיק שלך על יסודות התפקיד שאתה פונה אליו. לעתים קרובות מועיל לכותבי מכתבים לראות עותק של פרסום המשרות וכן את המכתב המקדים שלך אם יש לך כזה. זה עוזר להם להתאים את המכתב לעבודה וליישום הספציפי. הם כנראה יעריכו גם לראות עותק של קורות החיים, קורות החיים, התיק או עדויות אחרות להיסטוריית העבודה שלך כמרענן.
 2. 2
  תן להם טיפים מה לומר. אתה יכול למעשה להדריך את כותב המכתבים שלך. ספק להם נקודות קליע, או אפילו משפטים שיכולים לתת להם דגשים לכלול במכתב. זה עוזר להם לכתוב אחד חזק.
  • לדוגמא, אם היה לך ראיון עבודה שהזכיר כל הזמן עד כמה העבודה מהירה, תן למעסיק שלך רשימה של עדויות המציגות את הפרודוקטיביות שלך, כמו "הושלמו 19 מכירות בשבועיים. הגישו דוחות באופן קבוע לפני לוח הזמנים."
  כדי לבקש התייחסות ממעסיק
  כדי לבקש התייחסות ממעסיק, שלחו להם דוא"ל מנומס מבעוד מועד כדי שיהיה להם זמן ליצור את המכתב המושלם.
 3. 3
  עברו על מתווה המכתב. לרוב מכתבי ההתייחסות יש מבנה סטנדרטי למדי, אך מעבר לכך יכול להועיל גם לך וגם למעסיק שלך. ספק לכותב המכתבים שלך מתאר גס או נפגש איתם כדי לבוא עם אחד ביחד.
  • על הפסקה הראשונה להציג את המעסיק שלך ולהסביר כיצד הם מכירים אותך. זה צריך גם לתאר כמה זמן הם עבדו איתך, ולאמת את שם התפקיד שלך.
  • הפסקה השנייה יכולה לדון בכישוריכם ובכישוריכם הרלוונטיים לתפקיד הספציפי. אם למעסיק שלך יש הרבה מה לומר, הם יכולים לכלול מספר פסקאות.
  • פסקת הסיום של המכתבים צריכה לסכם בהתלהבות את תמיכתם בכם ולהצביע האם הם מוכנים לבצע מעקב אם לחברה אליה אתם פונים יש שאלות נוספות.
 4. 4
  בדקו שוב כי המעסיק שלכם יודע להגיש את המכתב. לפעמים מיילים נשלחים בדוא"ל, לפעמים הם נשלחים באמצעות טופס אינטרנט, ולפעמים הם נשלחים בדואר. וודא כי המעסיק שלך יודע את השיטה הנכונה, ויש לו את הכתובת הנכונה, כמו גם את המועד האחרון להגשה.
 5. 5
  תודה להם בהרחבה. לאחר סיום כותב המכתבים שלך, אדיב לשלוח דוא"ל או כרטיס תודה, או להודות להם באופן אישי. ספר להם עד כמה אתה מעריך שהקדישו זמן לכתוב מכתב בשמך. אתה יכול גם לומר להם שאתה מעריך את תמיכתם בקריירה שלך.

שאלות ותשובות

 • האדם שמעסיק אותי הוא גם זה שהכיר לי את ההזדמנות הזו, ביודע את העניין והקליבר שלי. האם ניתן לבקש ממנו הפניה?
  לא. זו תהיה התייחסות מעגלית. אדם זה, אם הוא משמש כהפניה, עשוי אפילו להיות חשוד בניגוד עניינים. אבל אתה יכול להעלות זאת במהלך הראיון: "בנוסף להפניות שסיפקתי, [שם האדם] במקרה הוא זה שהזהיר אותי לתפקיד זה, ולכן אעז לנחש שאותו אדם חושב שאולי זכאי. "
 • אני עובד בחברה כבר שנים, אבל אני לא מקבל שום הזדמנויות פיתוח או הכשרה. מה עליי לעשות?
  התבונן בתרבות החברה והסתכל בעובדים אחרים העשויים לקבל הזדמנויות הכשרה ופיתוח. יתכן שתצטרך לשאול או להגיש בקשה לחברות מסוימות, אך באחרות הן בדרך כלל ניתנות באמצעות ניסיון. אם אתה עדיין מרגיש שלא נותנים לך הזדמנויות הכשרה או פיתוח, בדוק את שביעות הרצון שלך בעבודה, אם אתה מאושר, כדאי לשקול להישאר ולנסות לעבוד על משהו, אולם אם אתה לא מרוצה, למצות את כל האפשרויות לפני שאתה שוקל עבודה. שינוי.
 • כיצד אוכל לכתוב מכתב בקשה למעסיקי לשעבר לקבלת התייחסות חיובית לאחר שפוטרתי?
  תלוי באילו תנאים פוטרתם מכיוון שמעסיקכם לשעבר עשוי לחייב באופן חוקי לומר את הסיבה לפיטוריכם. שקול את מערכת היחסים שלך בעבר עם המעסיק לשעבר שלך לפני שאתה מבקש התייחסות חיובית.
 • אני מחפש עבודה במקום אחר, ולא ניתן לקבל הפניה ממפקח או ממנהל. אילו מקורות אחרים יתקבלו כהתייחסות?
  הפניות מקובלות יכולות להגיע ממנהל, מחנך קודם שלימד אותך, או מחבר קהילה מוערך, כגון שוטר או נציג הפרלמנט המקומי. אם ביצעת עבודה בהתנדבות כלשהי, תוכל לבקש מהממונה עליך שתהיה הפניה עבורך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail