איך להעריך את הסיכויים שלך במהלך ראיון עבודה?

זה מראה למראיין שאתה עוסק בראיון ומתעניין בשקיקה בתפקיד
זה מראה למראיין שאתה עוסק בראיון ומתעניין בשקיקה בתפקיד.

לעבור ראיון עבודה לא תמיד אומר שעברת את הגרוע מכל. לעתים קרובות, החלק הגרוע ביותר בציד העבודה מתרחש לאחר ראיון, כשאתה מחכה בטלפון או מרענן את הדוא"ל שלך כל שתי דקות. במקום להכות את השעות, נסה להעריך את הסיכויים שלך במהלך הראיון עצמו. למד לקרוא רמזים והתנהגות מרומזים של המראיין שלך כדי לקבוע את הצלחתך.

חלק 1 מתוך 3: התבוננות במראיין שלך

 1. 1
  עקוב אחר קשר העין שלך עם המראיין. אם המראיין שומר איתך על קשר עין חזק לאורך כל הראיון, אתה יכול לקחת את זה כסימן לכך שהמראיין מכבד ומעוניין בך.
  • אם המראיין שלך ימנע מקשר עין, אתה כנראה לא המועמד הבכיר. זה נכון גם אם המראיין מסתכל על קורות החיים שלך. התייחסות לקורות החיים שלך במהלך ראיון במקום לפנות אליך ישירות כנראה פירושה שהמראיין שלך פשוט עובר את התנועות ולא מצפה ממך לנפץ אדמה.
 2. 2
  חפש סימני הסחת דעת או שעמום. אם המראיין שלך מתעסק במגירת שולחן, מסר בטלפון שלו או מדבר עם אנשים אחרים במשרד, זה כנראה אומר שהמראיין שלך לא מקדיש את מלוא תשומת הלב לדבריך.
  • הסחת הדעת של המראיין שלך אינה בהכרח אישית. עובדי משאבי אנוש ידועים לשמצה, ולכן יכול להיות קשה לגרום להם להעניק לך את תשומת ליבם הבלתי מחולקת. התגבר על גירעון הקשב הזה על ידי הכנסת נקודות דיבור שכבר זיהית לתשובותיך.
 3. 3
  שימו לב אם המראיין שלכם רוכן קדימה ומחייך. אלה שתיים מהמחוות החיוביות ביותר שאפשר לעשות, ולכן, למרות שהן לא בהכרח מעידות על קבלת העבודה, הן אינדיקציות טובות לכך שהמראיין אוהב אותך ולכל הפחות, שלא הפצצת את ראיון.
  • הקפד לשקף את חיוכיו של המראיין ושפת גוף חיובית. זה מראה למראיין שאתה עוסק בראיון ומתעניין בשקיקה בתפקיד.
  לעבור ראיון עבודה לא תמיד אומר שעברת את הגרוע מכל
  לעבור ראיון עבודה לא תמיד אומר שעברת את הגרוע מכל.
 4. 4
  בדוק אם יש סימנים שגרמת לעבירה. אם מראיין השתפשף בדרך הלא נכונה על ידי משהו שאמרת, אותו אדם יציג ככל הנראה שפת גוף סגורה, כגון זרועות שלובות או נטייה לאחור.
  • התעללות לא מבשרת טובות לראיון שלך. אל תזרוק את עצמך מצוק עדיין. המפתח לטיפול בתרחיש כזה הוא ישירות. שאל את המראיין שלך כיצד תוכל לענות על השאלה בצורה יעילה יותר, או אם היה משהו שאמרת שהרגיז אותו.
 5. 5
  לפקוח על לחיצת יד יציבה. זו מחווה חיובית המציינת כבוד ועניין, ולכן זה סימן טוב אם המראיין שלך סוגר את הראיון שלך באחיזת יד מוצקה.

חלק 2 מתוך 3: האזנה לרמזים

 1. 1
  שימו לב בזהירות למחמאות. מחמאה של המראיין שלך היא בדרך כלל סימן טוב, במיוחד אם היא נוגעת למשהו ספציפי בקשר לחוויית הקריירה שלך או המכתב המקדים שלך.
  • היזהר מחמאות מעורפלות מדי כמו, "ובכן אתה כשיר מאוד לתפקיד זה." למרות שזה לא צפוי להיות מזויף או כפוף, שבח מסוג זה הוא כל כך כל כך שהוא לא משקף הרבה לגבי יחס המראיין אליך.
 2. 2
  הקפידו על שאלות מאתגרות כסימן טוב. אם מראיין מוצא את תשובותיך לשאלות ההתחממות מטופלות ומסקרנות בצורה חלקה, הוא או היא עשויים לעבור לשאלות מסובכות וספציפיות יותר כדי לראות כיצד אתה מזכה את עצמך.
  • כשאתה מגיש שאלה קשה, אל תמהר לומר את הדבר הראשון שאתה יכול לחשוב עליו. במקום זאת, הקדש מספר רגעים לשקול את תשובתך לפני שתגיב. המראיין שלך ייקח זאת כסימן של כנות והתחשבות, והתשובה שלך תרוויח מהשיקול הנוסף.
 3. 3
  אל תקפוץ למסקנות. למרות שזה יכול להיות מפתה, נסה לא לקרוא יותר מדי בכל דבר אחד שהמראיין אומר. שימו לב יותר לזרימה ולתחושה הכללית של הראיון, ולא רק לביטוי אחד או שניים שליליים או לא ברורים לכאורה.
  • למשל, רק בגלל שהמראיין אומר, "אני להוט לדבר איתך יותר", או, "תן לי להראות לך את המשרד בו תעבוד", אין פירושו שאתה shoo-in. פעמים רבות ביטויים אלה הם רק מנומסים אשר המראיין שלך חוזר עליהם בפני כל המועמדים.
  • אם המראיין אומר משהו כמו, "אל תיקח את זה באופן אישי אם אתה לא מקבל את התפקיד הזה", או, "אנחנו מראיינים מועמדים רבים נוספים", אתה כנראה צריך לנהל את הציפיות שלך לגבי התפקיד הספציפי הזה. אל תאבד לחלוטין את התקווה, אלא המשך לדפדף בדרך העבודה ולחפש הזדמנויות נוספות.
  נסה להעריך את הסיכויים שלך במהלך הראיון עצמו
  במקום להכות את השעות, נסה להעריך את הסיכויים שלך במהלך הראיון עצמו.
 4. 4
  שימו לב להפרעות. הקשיבו לזרם השיחה וצפו כיצד המראיין שלכם מגיב לתשובותיכם. אם המראיין קוטע את תשובותיך, זה כנראה מציין שעמום או חוסר עניין.
  • נסה להפוך את התגובות שלך לתמציתיות יותר ולראות אם המראיין שלך מפסיק להפריע. אם זה לא עובד, התמקדו בזכירת השאלות שנשאלו כדי שתוכלו לשפר אותן בהמשך.
 5. 5
  התחבר אם הדיבורים הופכים לצ'ט. פעמים רבות, בחירה של מראיין להנחות את הראיון למישור האישי מעידה על עניין עז. הסיבה לכך היא כי סביר להניח שמראיין לא יבזבז זמן יקר על שיחות עם מישהו שאינו נחשב למועמד רציני.
 6. 6
  שימו לב כמה זמן לוקח לראיון שלכם. מצד אחד, אם הראיון שלך נגמר, כנראה שאתה עובר. מצד שני, אם הראיון שלכם ארוך, זה סימן מצוין שעשיתם רושם טוב ואתם מועמדים רציניים לתפקיד היקר הזה.

חלק 3 מתוך 3: הערכת החוויה שלך

 1. 1
  שאל על הביצועים שלך. אם אינך יכול לקרוא את המראיין בסוף הראיון, הוסף אומץ, חייך, הביט בו או בעיניו ושאל ישירות: "אני מעריך שהקדשת מזמנך לראיין אותי. איך עשיתי? ".
  • ככל הנראה המראיין ישמח לדון בהופעה שלך בגילוי לב ולתת לך כמה עצות. אבל אם לא, אל תלחץ על המזל שלך. להיפרד באדיבות, ולחשוב מה אתה יכול לעשות טוב יותר בפעם הבאה.
  • קח את הזמן לשאול כמה שאלות כלליות יותר לגבי התפקיד ומה הופך מועמד טוב. שאל את המראיין לגבי איכויות שהם מחפשים אצל מועמד, או אילו כישורים וערכים הם מעריכים ביותר אצל האדם שמילא לאחרונה את התפקיד. חשיבה על המראיין שלך כמשאב להצלחה עתידית תשפר את סיכויי העבודה שלך ותעשה אותך פחות עצבנית במהלך הראיונות שלך.
 2. 2
  זכור כי כל ראיון נחשב לחוויה טובה. גם אם אתה די בטוח שאתה לא מקבל את העבודה, זכור שכל הראיונות מייצגים הזדמנויות לתרגל את כישורי הראיון, התגובות והעומד שלך.
  • תגלה שלחשוב על כל ראיון כעל תרגול יקר יביא אותך לפתיחות ראש יותר לגבי רשימות עבודה והזדמנויות זמינות. תגיש מועמדות למגוון רחב יותר של משרות וסיכויי ההצלחה שלך יגדלו.
  תגלה שלחשוב על כל ראיון כעל תרגול יקר יביא אותך לפתיחות ראש יותר לגבי רשימות עבודה והזדמנויות זמינות
  תגלה שלחשוב על כל ראיון כעל תרגול יקר יביא אותך לפתיחות ראש יותר לגבי רשימות עבודה והזדמנויות זמינות.
 3. 3
  ערוך יומן ראיונות כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך. בכל פעם שאתה חוזר מראיון, כתוב את השאלות שנשאלת ואיך ענית עליהן. זה יעזור לכם לאתר את חולשותיכם ולהתכונן בצורה יעילה יותר לראיון הבא.
  • קח את הזמן לרשום את מה שאתה חושב שעשית היטב במהלך הראיון בנוסף לאבני הנגף שנתקלת בהם. זה יבטיח שתזהה את ההצלחות שלך ותמשיך לחשוב בצורה חיובית על ציד העבודה שלך, ולא להתפלש בכישלונות שלך.

טיפים

 • הדרך הטובה ביותר להביא מראיין לצידך לפני שהתחלת בכלל היא להגיע בזמן. דייקנות מוכיחה שאתה מבוגר אחראי תוך גילוי כבוד למראיין שלך.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail