איך כותבים היסטוריה אישית?

כיצד עלי לכתוב פרופיל היסטוריה אישי כמתמחה
כיצד עלי לכתוב פרופיל היסטוריה אישי כמתמחה?

כתיבת ההיסטוריה האישית שלך היא דבר שתוכל לעשות במסגרת יישום או כמאמץ ספרותי. בהצהרה אישית ליישום תצטרך לספק מידע על ההיסטוריה שמוכיח שיש לך את הידע והניסיון הדרושים לביצוע משימות מסוימות. היסטוריה אישית, שנכתבה להנאתכם או לפרסום, תתייחס לסיפור חייכם, ויהיה צורך במחקר ובמחויבות רבה יותר לזמן. עם קצת הכנה ומעט ניהול זמן, תוכלו לכתוב היסטוריה אישית חזקה שתרשים ועדת יישומים או שתשעשע את הקוראים.

שיטה 1 מתוך 3: כתיבת הצהרה אישית ליישום

 1. 1
  קבעו את הקהל. בהתאם למה שאתה מבקש, המידע שתכלול בהצהרה האישית שלך יהיה שונה, לרוב באופן משמעותי. על מנת להבטיח כי אתה פונה לנושאים רלוונטיים, תרצה לדעת למי אתה כותב. עליכם לשקול אם בקשתכם תקרא על ידי מועצה לבדיקת רפואה או בית משפט למשפטים, או על ידי ועדת בוגרים. האם מדובר בבקשה למלגה או התמחות? הרהור על הקהל שלך יעזור לך לקבוע אילו סיפורי חיים להדגיש.
  • לדוגמה, אם אתה פונה להיכנס ללימודי רפואה ותוכנית בוגרים באנגלית במקום אחר, תרצה להימנע מבזבוז זמן רב בהדגשת הידע הרפואי הנרחב שלך באפליקציה באנגלית או בכישורי הכתיבה המדהימים שלך ביישום בית הספר לרפואה.. למרות שוועדת ביקורת עשויה להתרשם מכך שיש לכם תחומי עניין מגוונים כל כך, הם גם רוצים לוודא שיש לכם את הידע הנדרש להיות בתוכנית.
 2. 2
  פעל לפי ההנחיות. באופן כללי, יישום ייתן לך הנחיות לעקוב בעת כתיבת ההיסטוריה האישית שלך. אלה נוטים לכלול דברים כמו אורך העמוד וגודל הגופן. עם זאת, הם יכולים לכלול גם שאלות ספציפיות שוועדת הביקורת מבקשת לענות עליהן. אם נשאלת שאלה ספציפית, הקפד לענות עליה במלואה. חשוב שהוועדה תראה שאתה מסוגל לעקוב אחר הוראות.
  • עם זאת, זה לא אומר שההצהרה שלך צריכה להיות נוסחאית או תפל. פעל לפי ההנחיות, אך תן לקוראים שלך משהו מרגש או בלתי נשכח לקחת ממכתבך.
  • באופן כללי בתי ספר לרפואה ומשפטים מבקשים הצהרה אישית פתוחה יותר. מצד שני, בתי ספר לעסקים ולבוגרים נוטים לשאול שאלות ספציפיות. עם זאת, כל יישום שונה ויש לו הנחיות, לכן הקפד לפעול לפי ההוראות.
 3. 3
  לפתח נושא. חשוב על הסיפור הכללי שאתה מנסה לספר לאנשים שיקראו את הבקשה שלך. איזה רושם ממך אתה רוצה שייקחו ממנו? אם אתה רוצה שהם יחשבו שאתה אינטליגנטי ובעל יכולת, דן ברגעים בחייך שמדגימים את האינטליגנציה והיכולת שלך. קבע מה אתה מנסה להעביר ודבק בזה לאורך כל החיבור.
  • הימנע מלעלות על משיקים. שקול אם נושא מסוים מתאים לנושא הכללי שלך. אם זה לא, אל תכלול אותו.
 4. 4
  כתוב הקדמה חזקה. תלוי מה אתם מגישים בקשה, ועדת ביקורת עשויה לקבל מאות פניות בשנה. אתה רוצה שהיישום שלך יבלוט, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי כתיבת מבוא משכנע. הפסקה הראשונית צריכה לתפוס את תשומת ליבו של הקורא ולהחזיק אותה. שיטה אחת עשויה למשוך את הקורא בעניין מעניין לגבי עצמך המתייחס למה שאתה מבקש. מצא מה מתאים לך ומרגיש מתאים ליישום.
  • הציגו את עצמכם בקצרה ואז ספקו את המסגרת להמשך שאר המאמר. כלול בדברים עליהם תדון בהמשך, אך אל תתן את הכל.
  • הימנע מקלישאות כמו "קוראים לי סטיב ואני מגיש בקשה להצטרף לתוכנית שלך" או "הרשה לי להציג את עצמי..."
  כיצד אוכל לכתוב היסטוריה אישית לאודישן שירה
  כיצד אוכל לכתוב היסטוריה אישית לאודישן שירה?
 5. 5
  הדגיש מידע רלוונטי. החלק האמצעי של החיבור הוא המקום בו אתה מפרט את תחומי העניין והניסיון שלך בתחום. דן ברקע החינוכי שלך ובכל השיעורים הרלוונטיים שלמדת. רשום כל ניסיון מעשי שיש לך, כגון התמחות, השתתפות בכנס או עבודה קודמת. דברים אלה אומרים למבקרים שיש לך את הידע והניסיון הדרושים כדי להצליח בתחום.
  • לדוגמא, אם אתם פונים ללימודים לרפואה, ציינו כל ניסיון שהתנדבתם במרפאה או בקורסי רפואה ספציפיים שנראו לכם מעניינים במיוחד.
  • אם אתה מגיש בקשה ללימודי תואר שני, הקפד לדון בכל חוקרים רלוונטיים שאתה אוהב או בספרים שאתה מעניין במיוחד.
 6. 6
  תן לזה מסקנה חזקה. לאחר שהדגשת את כל ההשכלה והניסיון החשובים שלך, עטוף את החיבור במסקנה חזקה אך תמציתית. ספר לקורא כיצד כל האירועים המופיעים בחיבור שלך השפיעו עליך באופן קולקטיבי ועיצבו אותך למועמד חזק למה שאתה מבקש.
  • הימנע מקלישאות כמו "תודה שהקדשת מזמנך לשקול את בקשתי" או "זו תקוותי הכנה שתתן לי את האפשרות ללמוד בבית הספר שלך."
 7. 7
  להגיה. לפני שתשלח את החומרים שלך, הקפד לקרוא אותם סופית. בדוק אם יש שגיאות כתיב או שגיאות הקלדה. וודא שאתה עונה באופן מלא על השאלות שנשאלו ועומד בכל ההנחיות. הצהרה אישית מלאה של שגיאות תעשה את זה נראה כאילו לא אכפת לך והם לא מקצועיים.
  • אתה יכול גם לבקש ממישהו אחר להגהה עבורך את חיבורך. לרוב קשה לרצות הגהה מספקת של כתיבתם, ולכן מציאת מישהו שיקרא את הצהרתך עשויה לשפר אותה.

שיטה 2 מתוך 3: יצירת היסטוריה אישית משלך

 1. 1
  מצא מסמכים חשובים. לפני שתתחיל לכתוב את ההיסטוריה האישית שלך, תרצה לחקור ולמצוא את כל המסמכים הדרושים בהם תרצה להשתמש. למרות שזיכרונך יספק הרבה מהחומר, מסמכים מהעבר שלך עשויים לספק מידע נוסף או תובנות. שוחח עם חבריך או בני המשפחה על כל חומר שעשוי להיות שימושי, כגון תמונות, מסמכים ממשלתיים או ניירות משפחתיים.
  • כמה דוגמאות למסמכים חשובים עשויים להיות תעודת הלידה שלך, צילומים או קטעי וידאו שלך, התכתבות (מכתבים ודואר אלקטרוני) עם אנשים אחרים ופוסטים ישנים ברשתות החברתיות.
 2. 2
  לראיין אנשים. שיחה עם האנשים השונים בחייכם היא דרך מצוינת נוספת למצוא מידע שיכלול בהיסטוריה שלכם. בני המשפחה שלך יהיו מקורות יקרי ערך במיוחד מכיוון שהם הכירו אותך הכי הרבה זמן. הקפידו להקליט את הראיונות לשימוש מאוחר יותר.
  • לטלפונים סלולריים רבים יש פונקציית הקלטה שתעזור לכם לשמור את הראיונות שלכם.
 3. 3
  עיין במסמכים שלך. לאחר שביצעת את הראיונות שלך ואספת את החומרים שלך, תרצה להתחיל לבדוק אותם. קרא את המסמכים שאספת כדי למצוא פיסות מידע חשובות שתרצה לכלול בהיסטוריה שלך. האזן להקלטות או קרא את תמלילי הראיונות שערכת. השתמש במחשב נייד או במעבד תמלילים כדי לעקוב אחר מידע זה לשימוש מאוחר יותר.
  • נסה ליצור גיליון אלקטרוני המפרט את כל המקורות שבהם תרצה להשתמש. זה יעזור לך למצוא אותם במהירות ולא לאבד אותם.
  חשוב על הדברים שאתה רוצה לדון בהיסטוריה האישית שלך
  לפני שתתחיל לכתוב את ההיסטוריה שלך, חשוב על הדברים שאתה רוצה לדון בהיסטוריה האישית שלך.
 4. 4
  החלט כיצד לארגן את ההיסטוריה. לאחר שיהיה ברשותך כל התיעוד שלך, תרצה להתחיל לחשוב כיצד תרצה לארגן את ההיסטוריה שלך. שאל את עצמך אילו אירועים תרצה להדגיש ואילו פחות חשובים. קבע אם ברצונך לכתוב על כל חייך או על תקופה מסוימת. מענה לשאלות אלו יעזור לך לקבל מושג טוב יותר כיצד לארגן את הסיפור שלך.
  • אתה יכול לארגן את הסיפור שלך באופן נושא כדי להדגיש תחומי עניין או שיעורי חיים חשובים. לדוגמא, אם ברצונך להדגיש את כישוריך כספורטאי, תוכל להזכיר רק את אירועי החיים הרלוונטיים לאותו נושא.
  • אתה יכול גם לעצב כרונולוגית את ההיסטוריה שלך כדי לספר סיפור רציף. התחל עם האירוע הרלוונטי המוקדם ביותר והתקדם משם בזמן.
  • בסופו של דבר, זה תלוי בך כיצד אתה מארגן את הסיפור שלך, מוצא סגנון הגיוני ומספר את ההיסטוריה שלך.
 5. 5
  התחל לכתוב. ברגע שיש לך מבנה להיסטוריה שלך, תרצה להתחיל לכתוב אותה. בתחילה, זה יכול להיות סיכוי מאיים. על מנת להפוך את תהליך כתיבת ההיסטוריה האישית שלך לניהול יותר, נסה לכתוב מעט כל יום. אם אתה מתמקד בהשגת יעדים קטנים, לאורך זמן תסיים את ההיסטוריה שלך.
  • נסה להגדיר טיימר ל 45 דקות וכתב עד שהוא נכבה. לאחר מכן, קח הפסקה של 15 דקות והתחל לכתוב שוב ברגע שחלפו 15 הדקות האלה. חזור על תהליך זה כל עוד אתה מרגיש רענן ועסוק בכתיבתך.
  • מצא לוח זמנים לכתיבה המתאים ביותר עבורך.
 6. 6
  ערוך את ההיסטוריה שלך. לאחר שתסיים לכתוב את ההיסטוריה שלך, תרצה לערוך אותה. בתחילה קרא את זה בעצמך כדי לנקות שגיאות הקלדה או שגיאות בכתיבה. לאחר שנתת בו מבט, מצא מישהו שיעשה זאת עוד יותר. זה יכול להיות כל אחד שעליו אתה סומך שיעשה עבודה יסודית בעריכה. אם לסיפור יש פרטים עסיסיים כלשהם, זה צריך להיות גם מישהו שמתחשק לכם לקרוא אותו. למרות שאינך צריך לקבל את עריכותיהם, חשוב לתת להם תמורה טובה.
  • אם אתה מפרסם את ההיסטוריה האישית שלך, תצטרך לעבוד עם עורך כדי להכין את כתב היד שלך לפרסום. בנסיבות אלה, לעתים קרובות יש להתייחס להערות העורך בכתב היד.

שיטה 3 מתוך 3: פיתוח הרגלי כתיבה טובים

 1. 1
  סיעור מוחות וכתיבה חופשית. לפני שתתחיל לכתוב את ההיסטוריה שלך, חשוב על הדברים שאתה רוצה לדון בהיסטוריה האישית שלך. נסה לדון ברעיונות אלה עם חבר או בן משפחה. אתה יכול גם לכתוב אותם מחדש בכדי לשפר את הרעיונות על הנייר בצורה טובה יותר. פשוט שב ותתחיל לכתוב על עצמך. אין גבולות כשמדובר בסיעור מוחות וכתיבה חופשית. פשוט היו יצירתיים ובחנו אפשרויות ארגוניות ותמטיות שונות.
  • יומן עשוי להיות שימושי לכתיבה חופשית. זה יאפשר לך לרשום רעיונות אם אתה בדרכים.
 2. 2
  ארגן את החומרים שלך. לאחר שתסיים את סיעור המוחות, אסוף את כל החומרים שאתה זקוק להם. אלה יכולים לכלול מכתבי התייחסות או ציונים שלך להצהרה האישית שלך, או מסמכים היסטוריים להיסטוריה אישית גדולה יותר. מכיוון שסביר להניח שתצטרך להתייעץ איתם באופן קבוע, וודא כי חומרים אלה נגישים בקלות במהלך תהליך הכתיבה שלך.
  • שמור את המסמכים שלך בגיליון אלקטרוני לעיון מהיר. אתה יכול גם לארגן אותם בתיקיות אם זה יותר נוח.
  על מנת להפוך את תהליך כתיבת ההיסטוריה האישית שלך לניהול יותר
  על מנת להפוך את תהליך כתיבת ההיסטוריה האישית שלך לניהול יותר, נסה לכתוב מעט כל יום.
 3. 3
  צור מתווה או ציר זמן. לפני שתתחיל בתהליך הכתיבה, רשום מתאר או ציר זמן של ההיסטוריה שלך. מתווה עשוי להיות שימושי יותר לנרטיב אישי ולציר זמן להיסטוריה האישית שלך. הקפד להדגיש אירועים חשובים או מידע רלוונטי. חשוב על הפעילות כמו תרגיל סיעור מוחות שבו אתה מנסה לקדם יצירתיות, אלא שהניסיון שלך להטיל יותר מבנה על הפרויקט.
  • שקול לשתף את המתאר או את ציר הזמן שלך עם מישהו שלדעתך ייתן לך משוב טוב.
 4. 4
  פיתוח לוח זמנים. אם יש לך מועד אחרון לסיום כתיבתך, חשוב שתתכנן לעמוד במועד זה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ליצור לוח זמנים ולעמוד בו. הקדיש זמן מסוים לכל יום לכתיבה. זה יעזור לך לעמוד במועד האחרון שלך ולהישאר עם מוטיבציה.
 5. 5
  מצא מקום שבו אתה מרגיש יצירתי ומוטיבציה לכתוב. שטחך משפיע באופן משמעותי על יכולת הכתיבה שלך. הקפידו למצוא מקום בו תוכלו להתמקד ולהתרכז בעבודה שלכם. נסו למצוא איפשהו שקט, מבודד ומעניק השראה למיצי היצירה שלכם.
  • הימנע ממרחבים רועשים ועמוסים. אלה יכולים להסיח את הדעת בצורה נראית ונראית לעין. למרות שזה יכול להיות מגניב לעבוד בבית קפה, זה לא מקום אידיאלי לכתוב.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לשקול בכתיבת היסטוריה אישית
  חשוב על אירועי החיים החשובים החלים על כל מה שאתה מבקש.
 • האם עלינו לציין את פרק הזמן של אירוע או לא?
  חשוב תמיד להודיע לקורא שלך מתי קרה משהו.
 • כיצד אוכל לכתוב היסטוריה אישית לאודישן שירה?
  הציגו את עצמכם, ספקו רקע ילדותי המתייחס לשירה, תארו את החוויה הנוכחית שלכם בשירה ולמה אתם אוהבים לשיר.
 • איפה אני מתחיל מבחינת פרק זמן?
  זה משתנה, תלוי במטרת ההיסטוריה האישית שלך. לדוגמה, אם היא מכוונת ליישום קריירה, כדאי לך להתחיל עם החוויה הרלוונטית המוקדמת ביותר שלך. אם מדובר בהיסטוריית חיים כללית יותר, יתכן שאתה נוטה יותר להתחיל עם הזיכרון הבולט ביותר שלך.
 • היכן אוכל לראות דוגמאות לביוגרפיה?
  בספרייה המקומית שלך אמור להיות חלק שלם של ביוגרפיות. שוחח עם ספרן אם אתה זקוק לעזרה.
 • כיצד עלי לכתוב פרופיל היסטוריה אישי כמתמחה?
  כתוב את זה כמו שאתה כותב כל היסטוריה אישית אחרת. כלול את הדברים שאתה חושב שהם החשובים ביותר.

תגובות (4)

 • treid
  טיפים: מצא מקום שקט וכתיבה חופשית. לקח לי שלושה ימים לסיים את הדראפט, שלוקח לי בדרך כלל יותר משבוע.
 • srunte
  זה עוזר לי ללמוד איך להשיג חיים.
 • kennedymoen
  זה עזר לי לדעת בדיוק איפה להתחיל ולזכור גם כמה מהדברים המרכזיים שקרו בחיי שכבר שכחתי מהם. תודה.
 • neil43
  תודה, באמת יש לך אתר טוב. למדתי מזה המון.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך כותבים מדע בדיוני?
 2. איך לכתוב תקציר מדעי?
 3. כיצד להכין תקציר גרפי לפרסום מדעי?
 4. כיצד להכין דוח מעבדה?
 5. כיצד להשיג מוצרים בחינם לבדיקה?
 6. איך לפרוש חיבור?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail