כיצד להגיש בקשה לחופשת לידה?

כדי להגיש בקשה לחופשת לידה, התחל בוודא שאתה עומד בכל הדרישות במסגרת ה- FMLA, כמו למשל להיות מועסק בחברה למשך לפחות 12 חודשים. לאחר מכן, פנה למחלקת משאבי אנוש של החברה שלך כדי לאשר את זכאותך ולקבל מידע ספציפי על כל ההטבות שהיא מציעה, כגון אם החופשה שלך תשולם או לא. לאחר מכן, הודיעו למעסיקכם בכתב על כוונתכם לצאת לחופשה לפחות 30 יום לפני הזמן. וודא שהמעסיק שלך מאשר את בקשתך לפני תחילת חופשתך! למידע נוסף על תוכניות חופשות לידה פדרליות וממלכתיות, המשך לקרוא!

מקובל שעובדים משלבים תכניות חופשות בתשלום המוענקות על ידי המעסיק עם תוכנית חופשה ללא תשלום בשלטון הפדרלי
מקובל שעובדים משלבים תכניות חופשות בתשלום המוענקות על ידי המעסיק עם תוכנית חופשה ללא תשלום בשלטון הפדרלי או המדינה כדי לענות על צורכי חופשת הלידה שלהם.

הגשת בקשה לחופשת לידה דרך המעסיק שלך הינה היבט חשוב בהריון מסודר, וכאשר היא נעשית כראוי, מאפשרת מעבר חלק לשבועות סביב תאריך היעד שלך וממנו. יהיה עליך לכתוב בקשה לחופשת לידה אם ברצונך להגיש בקשה לדמי לידה מלאים, לחזור לעבודתך לאחר חופשתך, או לשניהם. מעסיקים רבים מציעים חופשת לידה כחלק מהטבות עובדיהם. בנוסף, בחלק מהמדינות עובדים זכאים לחופשה ללא תשלום בהריון, לידה ותנאים הקשורים להשבתה זמנית.

חלק 1 מתוך 3: הבנת זכאותך לחופשה במסגרת החוק וחוק חופשה רפואית

 1. 1
  קבע את זכאותך במסגרת חוק החופשה המשפחתית והחופשית (FMLA). ה- FMLA היא תוכנית המחויבת על פי החוק הפדרלי המספקת לעובדים הזכאים חופשה ללא תשלום מוגנת עבודה עד 12 שבועות בנסיבות מסוימות. ה- FMLA מאפשר לעובדים לצאת לחופשה עקב הריון, לידה ו / או הוספת ילד חדש למשפחותיהם. על העובדים לעמוד בדרישות מסוימות על מנת להיות זכאים לחופשה במסגרת ה- FMLA, כדלקמן:
  • העובדים ודאי עבדו אצל מעסיקיהם במשך 12 החודשים האחרונים.
  • על העובדים לעבוד לפחות 1250 שעות במהלך השנה עד לתאריך בו הם צריכים להתחיל לצאת לחופשה.
  • על העובדים לעבוד באתר עבודה עם לפחות 50 עובדים. אם למעסיק יש פחות מ -50 עובדים, הוא עדיין צריך להציע חופשת FMLA אם יש לו לפחות 50 עובדים ברדיוס של 75 קילומטר ממקום העבודה.
  • במדינות רבות, מעסיקים יכולים לדרוש מעובדים להשתמש בחופשה הנצברת בתשלום ובחופשת מחלה במהלך חופשת ה- FMLA שלהם.
 2. 2
  תן למעסיק שלך הודעה בכתב על הצורך שלך לצאת לחופשה במסגרת ה- FMLA. בדרך כלל, עליך לתת למעסיק 30 יום מכוונתך לצאת לחופשה במסגרת ה- FMLA. עם זאת, אם מתרחשים מצב חירום או נסיבות אחרות המונעות ממך התראה של 30 יום, עליך להודיע למעסיקך בכתב על הצורך שלך לצאת לחופשה במהירות האפשרית.
  • בהודעתך בכתב יש לציין כי FMLA עשויה לכסות את החופשה המבוקשת שלך. אתה גם צריך לתת למעסיק שלך תיאור של המצב שלדעתך מזכה אותך בכיסוי FMLA.
  • לאחר שהודעת על חופשת FMLA, על המעסיק שלך להחליט האם אתה זכאי לחופשת FMLA תוך חמישה ימים.
  • על המעסיק שלך גם לספק לך מידע על זכויותיך ואחריותך במסגרת ה- FMLA.
  כיצד אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה אם כבר ילדתי
  כיצד אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה אם כבר ילדתי?
 3. 3
  ספק למעסיק שלך כל אישור רפואי מבוקש. עליך לספק למעסיק שלך הסמכה רפואית מטעם הרופא שלך, אם תתבקש, תוך 15 ימים קלנדריים מהבקשה. על ההסמכה לספק תיאור מלא ויסודי של התנאי שעליו מתבססת בקשת החופשה שלך.

חלק 2 מתוך 3: קביעה אם אתה זכאי לחופשה במסגרת תוכנית חופשות מדינה

 1. 1
  גלה אם למדינה שלך יש תוכנית חופשה ללא תשלום. מדינות מסוימות, כמו קליפורניה, מציעות תוכניות חופשה ללא תשלום המוגנות על-ידי משרות, זהות או דומות ל- FMLA. עם זאת, חלק מהתוכניות הללו חורגות מה- FMLA. תוכניות מסוימות, למשל, עשויות להציע חופשה ללא תשלום לעובדים שאחרת לא יהיו זכאים לחופשה בגלל גודל העובדים שלהם.
  • פנה למשרד העבודה הממלכתי שלך למידע על תוכניות חופשות מדינה. מכיוון שתוכניות אלה משתנות ממדינה למדינה ועשויות להיות שונות באופן מהותי מ- FMLA, יהיה עליכם לקבל מידע ספציפי על השאלה האם אתם זכאים לעזוב במסגרת התוכנית של מדינתכם. תוכל למצוא כאן רשימת משרדי עבודה ממלכתיים .
  • בדוק עם המעסיק שלך כדי לראות מה זה דורש ממך לצאת לחופשה במסגרת התוכנית של המדינה שלך. בדומה ל- FMLA, סביר להניח שמעסיקך ידרוש ממך להודיע בכתב על כוונתך לצאת לחופשה, תיאור התנאי המחייב אותך לצאת לחופשה והתאריך בו אתה מצפה שתחילת חופשתך ותסתיים. המעסיק שלך עשוי גם לדרוש ממך לספק אישורים רפואיים.
 2. 2
  קבע אם למדינתך יש תוכנית נכות הקשורה להריון. בכמה מדינות, כולל קליפורניה, הוואי, ניו ג'רזי, רוד איילנד, ו פוארטו ריקו, יחידים זכאים לחופשת נכות לטווח קצר שלא שולמו מבוסס על ההריון שלהם. אמנם דרישות הזכאות לתוכניות אלה עשויות להשתנות, אך דרישה נפוצה אחת היא כי אדם חייב להיות מוגבל בפועל בגלל הריון, לידה או מצבים קשורים אחרים. תוכל למצוא מידע על התוכנית של כל מדינה על ידי לחיצה על שם המדינה הרלוונטית.
  • משך החופשה במסגרת תוכנית נכות לטווח קצר של המדינה משתנה מאוד. למשל, החוק בקליפורניה מספק עד ארבעה חודשי חופשה ואילו הוואי מספקת זמן חופשה "סביר" בלבד.
  • הדרישות להגשת בקשה לחופשה במסגרת תכנית זו עם מוגבלות קצרת טווח ממלכתית משתנות גם כן. בדרך כלל, עליך להודיע למעסיק שלך, רצוי בכתב, על כוונתך לצאת לחופשה במסגרת התוכנית. אתה צריך גם ליידע את המעסיק שלך בנוגע לזמן הצפוי ומשך החופשה שלך. יש לתת הודעה לפחות 30 יום מראש, או, אם זה לא אפשרי, במהירות האפשרית.
  האם אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה בקליפורניה אם אני עובד בקליפורניה אך אין לי תעודת זהות בקליפורניה
  האם אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה בקליפורניה אם אני עובד בקליפורניה אך אין לי תעודת זהות בקליפורניה?
 3. 3
  גלה אם המדינה שלך מציעה תוכנית חופשה בתשלום בתשלום. רק ארבע מדינות מציעות חופשת לידה בתשלום לעובדים. אם אתה גר בקליפורניה, ניו ג'רזי, רוד איילנד או וושינגטון, יתכן שאתה זכאי לחופשה בתשלום לטיפול בילד חדש או נכות הקשורה להריון.
  • דרישות הזכאות לתוכניות מדינה אלה ישתנו. באופן כללי, עליכם לטפל בילד חדש או לא להיות מסוגלים לעבוד בגלל מוגבלות הנובעת מההריון.
  • משך החופשה במסגרת תוכנית כזו נמשך בדרך כלל ארבעה עד שישה שבועות לטיפול בילד חדש, ו- 26 עד 52 שבועות אם יש לך מוגבלות הקשורה להריון.
  • על מנת להגיש בקשה לחופשה מסוג זה, בדרך כלל עליך להגיש תביעה לרשות המדינה המנהלת את התוכנית. תוכל למצוא מידע נוסף על תוכניות אלה על ידי לחיצה על המדינה בה אתה גר: [קליפורניה], [ניו ג'רזי], [רוד איילנד], או [וושינגטון].

חלק 3 מתוך 3: אישור האם המעסיק מציע קצבאות חופשת לידה

 1. 1
  פנה למחלקת משאבי אנוש של המעסיק שלך למידע על כל הטבות בחופשת לידה שהיא מציעה. תוכל גם לחפש במדריך לעובדים שלך מידע על מדיניות המעסיק שלך. אם המעסיק שלך מציע חופשה אישית או רפואית בתשלום לעובדים אחרים, עליו גם להציע חופשה לעובדים בהריון או לעובדים שהפכו להורים טריים.
 2. 2
  קבע כמה זמן חופשה אתה זכאי במסגרת מדיניות החברה שלך. חברות מסוימות מציעות חופשת לידה מקיפה בתשלום לעובדיהן. חברות אחרות מאפשרות לעובדים לנצל את חופשתם ואת ימי המחלה בתשלום לחופשת לידה.
  • מקובל שעובדים משלבים תכניות חופשות בתשלום המוענקות על ידי המעסיק עם תוכנית חופשה ללא תשלום בשלטון הפדרלי או המדינה כדי לענות על צורכי חופשת הלידה שלהם.
  יהיה עליך לכתוב בקשה לחופשת לידה אם ברצונך להגיש בקשה לדמי לידה מלאים
  יהיה עליך לכתוב בקשה לחופשת לידה אם ברצונך להגיש בקשה לדמי לידה מלאים, לחזור לעבודתך לאחר חופשתך, או לשניהם.
 3. 3
  חפש בהסכם הקיבוצי שלך הוראה לחופשת משפחה, אם קיימת. אם אתה עובד במקום עבודה מאוגד, קיים הסכם קיבוצי המסדיר את היחסים בין העובדים למעסיקם. צרו קשר עם נציג האיגוד שלכם למידע נוסף על זכויותיכם במסגרת כל הסכם קיבוצי חל.

טיפים

 • פנה לעורך דין לדיני עבודה אם יש לך שאלות בנוגע לזכאותך להטבות בחופשת לידה על פי החוק הפדרלי או הממלכתי, או בהתאם למדיניות החברה של המעסיק שלך.

שאלות ותשובות

 • האם אני עדיין יכול לקבל חופשת לידה אם עבדתי אי שם רק שלושה שבועות?
  זה היה צריך להיות אחד הדברים שנדונו לפני שנכנס לתפקיד במהלך הראיון. המדיניות של רוב החברות קובעת שאתה זכאי לחופשת לידה, אך מנומס ליידע את הבוס שלך לפני שהוא לוקח זאת בפועל כדי שהוא / היא ימצאו אנשים שימלאו את המשמרות שלך.
 • מתי עלי להגיש את טופס חופשת הלידה שלי בעבודה?
  שאל את נציג משאבי אנוש או המפקח המיידי שלך. עליך להודיע למעסיק שלך לפחות 30 יום לפני היציאה, אך רוב החברות ירצו לדעת מוקדם יותר מזה.
 • האם אתה יכול להגיש בקשה לחופשת לידה מוקדמת בגלל מצבים בריאותיים?
  הייתי חושב כך; דבר עם הבוס שלך על זה.
שאלות ללא מענה
 • האם אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה אם ילדי נולד בטרם עת?
 • מתי אני מחזיר טפסים למחלקת העבודה?
 • כיצד אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה אם כבר ילדתי?
 • האם אוכל להגיש בקשה לחופשת לידה בקליפורניה אם אני עובד בקליפורניה אך אין לי תעודת זהות בקליפורניה?
 • האם נדרשת תעודת לידה של תינוק לחופשת הלידה?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail