איך מכינים אוכל תרמילאי?

כשאתה מכין אוכל תרמילאי
כשאתה מכין אוכל תרמילאי, אתה רוצה למזער את המשקל ולמקסם את התזונה, תוך כל הזמן לקחת בחשבון כמה זמן תרמילאי.

לצד מחסה ונעליים, אוכל הוא אחד הפריטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמתכוננים לטיול תרמילאים. כשאתה מכין אוכל תרמילאי, אתה רוצה למזער את המשקל ולמקסם את התזונה, תוך כל הזמן לקחת בחשבון כמה זמן תרמילאי.

חלק 1 מתוך 3: אריזה בצורה מושכלת

 1. 1
  וודא שיש לך את היסודות. אם אתם יוצאים להרפתקה תרמילאית רצינית, תצטרכו להצטייד בחומרים חיוניים לתרמילאים כמו תנור תרמילאים, דלק וכלי בישול. הקפד לעשות מחנה ליד מים כל לילה, אחרת תצטרך לסחוב גם מים לבישול.
  • תנורי התרמילאים הזולים ביותר עשויים אלומיניום, אך אוכל יכול להיצמד אליהם.
  • חפשו מחבת טפלון, והוסיפו מים נוספים בכדי למנוע הידבקות אוכל.
  טיפ מומחה

  מתכננים להשתמש במים ממקורות טבעיים לבישול? מכון היי מאונטיין, בית ספר לחינוך בחיק הטבע בלידוויל, קולורדו, ממליץ לכם " להביא מוביל מים מתקפל ", כמו למשל תיק דרומדרי. הם מציעים גם לקמפינג ליד מים, אך לא ממש לידם, כדי להימנע מזיהום אספקת המים. על פי HMI, כלל אצבע טוב הוא לחנות 100 מטר מהמים.

 2. 2
  קנו אוכל קל להכנה. באופן מסורתי, תרמילאים אוכלים את ארוחת הבוקר, ארוחת הצהריים והחטיפים בדרכים, ורק עוצרים כדי לעשות מחנה, לאכול ארוחת ערב ולהגיע ללילה. רוב הארוחות שלך צריכות לקחת הכנה מועטה או להיות נצרכת בקור. אוכלים לארוחת ערב צריכים להתבשל במהירות ללא צורך ביותר מדי מים או דלק, ובעצם ללא תיבול.
  • ארוחות הבוקר, הצהריים והחטיפים שלך לא צריכות להשאיר את היד דביקה או מלוכלכת.
  • לקבלת טעמים מוספים, נשא מלח ופלפל, אך זכור שהכל מוסיף משקל לתיק שלך!
  • נסו ארוחות מיובשות בהקפאה לארוחת בוקר או ערב קלת משקל והכנה.
 3. 3
  חנות לארוז מחדש קנתה מרכיבים למנות ארוחות יומיות. לפני היציאה לטיול, הוציאו את כל האוכל שרכשתם מהאריזה המקורית שלו וארזו לעצמכם ארוחות בוקר, צהריים, חטיפים וארוחת ערב מדי יום בשקיות רוכסן חוזרות. לא רק זה עוזר למזער את האשפה על השביל, אלא גם הופך את הכנת הארוחות למהירה ויעילה יותר.
  • אל תשכח לתייג את כל הארוחות והתאריכים שלך.
  • זכור לעולם אל תשאיר את האשפה שלך על השביל! עקוב תמיד אחר הכלל השארת עקבות.
  אך אוכל יכול להיצמד אליהם
  תנורי התרמילאים הזולים ביותר עשויים אלומיניום, אך אוכל יכול להיצמד אליהם.
 4. 4
  ארזו את התיק עם הארוחות שלכם ממוינות כרונולוגית. הציבו את ארוחותיכם כרונולוגית זו על גבי זו, עם ארוחת הבוקר של היום הראשון למעלה, ארוחת הצהריים של היום הראשון תחתיה וכו '. ארגנו את התיק כך שתוכלו לגשת לארוחות שלכם, ולשלוף אחת אחת.
  • הקפד לא לשים את תנור הקמפינג מתחת לארוחות, מכיוון שתצטרך להסיר אותו ביום הראשון לארוחת הערב.
 5. 5
  הימנע מתכלים או מפירות טריים. אתה רוצה לארוז בתיק אוכל שיחזיק מעמד ולא יינזק. ככלל אצבע, לעולם אל תארוז דבר מתכלה, גם אם אתה יוצא לטיול קצר.
  • אם אתם מתכוונים להתאמץ בתרמיל ללא מתכלים, אכלו הרבה מתכלים ממש לפני ואחרי הטיול שלכם!
  טיפ מומחה

  רוב הגבינות הקשות יחזיקו מעמד 4-7 ימים ללא קירור, תלוי בטמפרטורה.

חלק 2 מתוך 3: קבלת מספיק קלוריות

 1. 1
  ארזו קרקרים ואגוזים לארוחות הבוקר והצהריים. בכל ארוחה צריך להיות בסיס פחמימות או אגוזים. מאכלים אלה קלים לנשיאה, ללא הכנה, וניתן לאכול אותם על השביל, ובכל זאת להבטיח שאתה מקבל מספיק קלוריות כדי לתמוך בטיול קדימה. מזונות צפופים וקלילים מזינים כמו שיבולת שועל וקרם חיטה הם גם אפשרויות נהדרות.
  • לארוחת הבוקר, ארזו שפע של אגוזים וכסו אתכם בזמן שאתם הולכים.
  • לארוחת הצהריים, ארזו קרקרים צפופים שפחות ישברו על שבילם, כמו פצפוצי דגנים מלאים. אם אתם מודאגים מכך שהם יתנפצו, תלו אותם בצד החיצוני של התרמיל.
 2. 2
  ארזו יותר חטיפים ממה שאתם חושבים שתצטרכו. תמיד עדיף לסיים את הטיול בכמה חטיפים נוספים מאשר להרעיב בזמן שאתה מטייל. לקבלת חטיפים, ארוז ג'לים, חטיפי גרנולה או חמאת בוטנים לתוספת דחיפה. אם אתם אוהבים ממתקים, נסו להוסיף דבש לפצפוצים ולגרנולה.
  אוכל הוא אחד הפריטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמתכוננים לטיול תרמילאים
  לצד מחסה ונעליים, אוכל הוא אחד הפריטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כשמתכוננים לטיול תרמילאים.
 3. 3
  הפוך את ארוחת הערב לארוחת הקלוריות הגדולה ביותר שלך. לארוחת הערב, בחר בסיס פחמימות שנארז בקלילות, קל לבישול והוא מעל 100 קלוריות לאונקיה אחת גרם (0,028 ק"ג). קוסקוס, אורז אינסטנט ומקרונים הם אפשרויות טובות.
  • כדי לחסוך בדלק, הרתיח את הבסיס שלך למשך דקה ואז כבה את הכיריים שלך תוך שמירה על הסיר מכוסה. האוכל שלך ימשיך לבשל בלי לבזבז יותר דלק.

חלק 3 מתוך 3: הבטחת תזונה

 1. 1
  כלול שפע מגוון באוכל שלך. ככל שאתה תרמילאים יותר זמן, כך אתה צריך מגוון רב יותר. ארזו מזון עם מרקמים, טעמים וצבעים שונים. לא רק זה גורם לך להיות מאושרת בדרך, אלא שהבדלים במראה הגופני ובטעם יכולים לעתים קרובות לגרום למזונות גם ערך תזונתי שונה!
 2. 2
  טען ירקות מיובשים שהוקפאו. ירקות חשובים ביותר לתזונה, מכיוון שהם מספקים ויטמינים שקשה למצוא ברוב המזונות הקלים לנשיאה אחרים. לטיולים קצרים, אולי לא תזדקק להם, אך ככל שטיול התרמילאים ארוך יותר, כך הירקות הופכים לחשובים יותר.
 3. 3
  וודאו שיש לכם מספיק חלבון. חפש אפשרויות חלבון קלות כמו נקניקיות מרושעות, טופו, טמפה, שעועית, חמאת בוטנים ובשר מיובש בהקפאה. הוסף נקניק או חמאת בוטנים לארוחות הצהריים שלך וחלבון מבושל (כמו טמפה, טופו או עוף) לבסיס ארוחת הערב שלך כדי להבטיח שיש לך מספיק אנרגיה לתרמילאות בריאה.
  תצטרכו להצטייד בחומרים חיוניים לתרמילאות כמו תנור תרמילאים
  אם אתם יוצאים להרפתקאות תרמילאים רציניות, תצטרכו להצטייד בחומרים חיוניים לתרמילאות כמו תנור תרמילאים, דלק וכלי בישול.
 4. 4
  ארזו כמה פירות יבשים. פירות יבשים כמו מנגו מיובש או אפילו תאנים מיובשות, שיכולים לשמש כחומר משלשל, הם תוספת נהדרת לכל טיול תרמילאים. אמנם לא שווה לשאת מספיק פירות לצריכה יומיומית, אך זו יכולה להיות ארוחת בוקר או חטיף נהדר מדי פעם.
 5. 5
  הוסף תזונה עם מולטי ויטמין. ייבוש הקפאת המזון שלך מסיר חלק מחומרי המזון שלו, ולכן תרמילאים לטווח ארוך עשויים לשקול להביא יחד מולטי ויטמין או שניים. אפשרויות קלות הן מולטי ויטמינים כלליים לגברים או לנשים, אם כי ניתן גם לתפוס ספציפית ויטמין C או סידן - שני הוויטמינים שקשה ביותר לעלות על השביל.
 6. 6
  שפרו את הארוחות בכמויות קטנות של שמן זית. אם אתם מודאגים מכמות הקלוריות שלכם או מצריכת השומן שלכם בדרך, הצטיידו בבקבוק שמן זית קטן של 5 גרם (0,14 ק"ג) וכדררו מעט לארוחות הצהריים והערב.
  • ארזו את הבקבוק בשקית מבודדת למקרה שהוא יתפוצץ!

טיפים

 • לקבלת אפשרות יקרה יותר אך קלה יותר, שקול לרכוש ארוחות מיובשות שהוקפאו מראש מספקי תרמילאים גדולים כמו REI.

אזהרות

 • זכרו תמיד לשטוף את הכלים לפני השימוש בהם למניעת מחלות.
 • אם אתה נמצא בארץ דובים, שים את כל האוכל שלך במיכל דובים כשאתה לא מטייל.

שאלות ותשובות

 • אילו ויטמינים דרושים לטיול בהרי ההימלאיה?
  ויטמינים הם מטבעם משהו שהגוף צורך בכמויות מוגבלות. לכן, אלא אם כן אתה מטפס על הר האוורסט, גופך לא יזדקק ליותר מהרגיל. אם אתה עושה משהו מאומץ, זה תמיד טוב לשקול לשתות משקאות התאוששות צפופים ומזונות מיד לאחר האימון. תוספי ארוחות קלים אם אורזים אותם בתיק המסומן, אך וודאו כי כל מה שתביאו יעבור במכס.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail