איך מאחסנים בצל חתוך?

לאחסון בצל חתוך התחל מלעטוף חתיכות גדולות מהבצל בניילון. שים חתיכות קטנות יותר בשקית הניתנת לסגירה חוזרת. שים את הבצל במקרר שלך והשתמש בו תוך 7-10 ימים. אם ברצונכם לאחסן בצל חתוך לזמן ארוך יותר, התחילו בקיצוץ לחתיכות קטנות והכניסו לשקית מקפיא. ניתן לאחסן את הבצל במקפיא למשך 6-8 חודשים.

לאחסון בצל חתוך התחל מלעטוף חתיכות גדולות מהבצל בניילון
לאחסון בצל חתוך התחל מלעטוף חתיכות גדולות מהבצל בניילון.

לפעמים אתה צריך לבשל רק עם מנת בצל, וייתכן שלא תהיה בטוח מה לעשות עם השאר. למרבה המזל, אתה יכול לאחסן בצל חתוך, אבל הם צריכים להיות מאוחסנים אחרת מאשר שלמים. בלי שכבותיהם החיצוניות שלמות, בצל חתוך רגישים לחיידקים ולעובש. כדי לעשות שימוש חוזר בבצל חתוך, יהיה עליכם להכין אותו נכון, לבחור מיכל מתאים ולאחסן אותו בטמפרטורה הנכונה. עם מעט הכנה תוכלו ליהנות משאר הבצל שלכם בזמן המתאים.

שיטה 1 מתוך 2: לקרר בצל חתוך

 1. 1
  שמור על בצל נקי כשמכינים אותו לאחסון. למזער את החשיפה לחיידקים מזיקים על ידי מניעת זיהום צולב עם בשר ומוצרי חלב לא מבושלים. השתמש בקרשי חיתוך נפרדים לבשר ולייצר. שטפו תמיד את הידיים לאחר טיפול בבשר לא מבושל וודאו שהסכין נקייה.
  • אם יש לך מקום, שקול להקים אזורים ייעודיים לייצור והכנת בשר, כדי לא להפיץ חיידקים בזמן הבישול.
  • הימנעות מזיהום צולב חשובה במיוחד כשמכינים מזון לאחסון מכיוון שאחסון מזון מאפשר לחיידקים זמן לגדול.
 2. 2
  עוטפים חתיכות גדולות של בצל בניילון פלסטיק. אם נשאר לכם חצי בצל או כמה טריזים גדולים, אז עטפו אותם היטב בניילון. עטיפת פלסטיק תבודד את הבצל מהאוויר החיצוני תוך שהוא עוזר לו לשמור על הלחות.
 3. 3
  מניחים חתיכות בצל קטנות יותר בשקית אטומה. אם נשארו לכם חתיכות בצל קטנות יותר, השתמשו בשקית הניתנת לסגירה לאחסון. לעולם אל תשתמש בשקיות אחסון בד, מכיוון שאלה מיועדות לתוצרת שלמה ולא יגן על בצל חתוך מפני חשיפה לאוויר.
  האם אוכל לאחסן בצל חתוך בשמן
  האם אוכל לאחסן בצל חתוך בשמן?
 4. 4
  שקול מיכלים לשימוש חוזר אם יש לך אותם. אתה יכול למצוא אטום מיכל פלסטיק עבור אחסון מזון בכל חנות קופסה גדולה. מיכלים אלה עובדים מצוין לקירור בצל חתוך.
  • ישנם גם מוצרי סיליקון חדשים שנועדו להימתח ולכסות את הצד החשוף של התוצרת החתוכה. יש לנקוט משנה זהירות כאשר משתמשים אלה עם בצל. מוצרים אלה לא יעליפו לחלוטין בצל, מה שעלול לגרום לריח של המקרר שלך.
 5. 5
  אחסן בצל במקרר בטמפרטורה של 4 מעלות צלזיוס ומטה. בצל חתוך תמיד צריך להיות מאוחסן במקרר שלך ולא בטמפרטורת החדר. שמירה עליהם בטמפרטורה נמוכה מעכבת את צמיחתם של חיידקים ומאפשרת להשתמש בהם בבטחה מאוחר יותר.
  • התעלם מהמלצות האחסון המציעות כי ניתן לאחסן בצל חתוך בטמפרטורת החדר. כמה טיפים נפוצים כוללים אחסון בצל בקערת מים על השיש. גישה זו רק מקדמת את צמיחת החיידקים.
 6. 6
  השתמש או בטל בצל חתוך לאחר 7-10 ימים. נסו לעשות שימוש חוזר בבצל בקירור בהקדם האפשרי. עם זאת, לעולם אל תשתמש בהם אם נשמר למעלה מ -10 ימים.
  • אחסן את כל הבצל החתוך לאותו פרק זמן ללא קשר למגוון. למרות שאתה עשוי למצוא המלצות אחסון שונות עבור זני בצל שונים - כגון צהוב, לבן, אדום, פנינה או וידליה - המלצות אלה רלוונטיות רק לבצל שלם, ולא לחתוך.
 7. 7
  בדקו אם הבצל טרי מספיק לשימוש לאחר האחסון. זרוק בצל שנראה מעונן, רטוב, רטוב או עובש. יש להריח את הבצלים כדי לוודא שאין ריח יוצא דופן, ואם הם מעלים ריח חזק או יוצא דופן, השלכו אותם.
 8. 8
  מתכננים לבשל בצל שאוחסן בעבר. לעולם אל תגישו בצל שאוחסן בעבר גולמי. תצטרך לבשל אותם תחילה מכיוון שהחום יהרוג את כל החיידקים שעלולים לצמוח במהלך האחסון.
איך אוכל לאחסן כמה קילו בצל חתוך
איך אוכל לאחסן כמה קילו בצל חתוך?

שיטה 2 מתוך 2: הקפאת בצל חתוך לאחסון ממושך

 1. 1
  קוצצים את הבצל לחתיכות קטנות. חתיכות גדולות של חצי בצל דמוי בצל או טריזים - לא קופאות טוב. כדי להקפיא ביעילות, תצטרך לקצוץ בצל הנותר שלך לחתיכות קטנות, רצוי 1 / 4 אינץ '(6,4 מ"מ) קוביות.
  • בצל קטן יותר קופא בצורה אחידה יותר, בעוד שלעתים קרובות חלקים גדולים יותר נשרפים במקפיא.
 2. 2
  מכניסים את הבצל הקצוץ למיכל שאינו מקפיא. ניתן להשתמש בשקיות הניתנות לסגירה חוזרת למקפיא. לחלופין, השתמש במיכל העומד במקפיא עשוי זכוכית או פלסטיק. ללא קשר לסוג המיכל שתבחרו, וודאו כי הבצל נמרח דק ככל האפשר. ככל שאתה מורח את הבצל דק יותר, כך הוא יפשיר באופן אחיד יותר כשאתה מוכן להשתמש בו.
 3. 3
  כתוב על התאריך את התאריך בו חתכת את הבצל. או כתוב את התאריך קריא על המכולה עצמה, או כתוב אותו על תווית או פיסת נייר. הדביקו את התאריך למיכל.
  • קל לשכוח כשמכניסים משהו למקפיא. כתיבת התאריך על מיכל הבצל שלך תבטיח שלא תאבד את המעקב מתי אחסנת אותו.
 4. 4
  אחסן את הבצל במקפיא למשך 6-8 חודשים. למרות שהבצל שלך קפוא, הוא לא יחזיק מעמד לנצח. בדוק את התאריך לפני השימוש בו כדי לוודא שהוא לא נשמר יותר מ- 8 חודשים.
 5. 5
  השתמש בבצל שקפא בעבר בתבשילים עם מרקמים רכים. בצל קפוא הופך רך ולעיתים למדי רטוב כשהוא מבושל. השתמשו בבצל שקפא בעבר לתבשילים, מרקים, קדירות וכלים אחרים שהמרקם הרך של הבצל יהיה פחות מורגש.
  כדי לעשות שימוש חוזר בבצל חתוך
  כדי לעשות שימוש חוזר בבצל חתוך, יהיה עליכם להכין אותו נכון, לבחור מיכל מתאים ולאחסן אותו בטמפרטורה הנכונה.
 6. 6
  הוסף בצל קפוא ישירות לסיר או למחבת שלך בעת הבישול. אל תדאגי לנסות להפשיר את הבצל הקפוא שלך לפני הבישול. למעשה, הפשרה של בצל לפני הבישול רק תוביל למרקם מריר יותר. אם אתה רק צריך להשתמש בחלק קטן מהבצל הקפוא שלך והחתיכות קפואות יחד, הפעל את המיכל מתחת למים חמים עד שתוכל להפריד בין הכמות שאתה צריך.

טיפים

 • הקפידו לבחור בצל במצב טוב, כך שהם יחזיקו מעמד זמן רב יותר בעת האחסון. הימנע מבצל עם כתמים או כתמים רכים.
 • התייחס לכל הבצל הקצוץ זהה ללא קשר למגוון.

אזהרות

 • אל תבלבלו בין הוראות בצל חתוך ובלתי חתוך.
 • פעל לפי ההוראות שעל האריזה אם רכשת בצל שנחתך מראש. אלה אולי הוכנו כבר מזמן וייתכן שלא יחזיקו מעמד זמן רב כמו בצל שנחתך לאחרונה.

שאלות ותשובות

 • כמה זמן נשמר בצל חתוך?
  הם נשמרים טוב מאוד במשך כשבוע. ברגע שהם מתחילים להיות רכים, הזמן לקצוץ אחד חדש!
 • איך אוכל לאחסן כמה קילו בצל חתוך?
  אם יש לך את החדר במקפיא שלך, זו שיטה יעילה. אם אתה יכול, הקפיא את הבצל שנפרש על גיליון ואז הניח אותו במיכלים, ככה תוכל לבחור את הכמות המדויקת שאתה צריך בהמשך.
 • האם זה בסדר להכניס בצל חתוך למיכל פלסטיק?
  אתה יכול לאחסן אותם בכלי פלסטיק במקרר, אך זה יכול להיות אתגר להוציא את ריח הבצל מהמיכל לאחר מכן. מצאתי את הדרך הטובה ביותר לשמור על איגודים קצוצים היא בשקית זיפלוק במקרר.
 • האם אוכל לאחסן בצל חתוך בשמן?
  לא, זה נוטה להפוך את הבצל לשמנוני מאוד. נסה לאחסן אותו במיכל אטום כשהצד החתוך כלפי מטה. השתמש במהירות.
 • האם עלי לכסות בצל חתוך לפני האחסון במקרר?
  בהחלט הייתי מכסה את הבצל החתוך לפני שאחסן אותו במקרר. הריח החזק של הבצל יחלחל לכל השאר במקרר, ונדרשת עבודה רבה כדי להיפטר ממנו!
 • כיצד אוכל לאחסן בצל של וידליה ללא חתוך, עם העור?
  פשוט הייתי שם אותם במקום יבש וחשוך. שמור אותם באריזה שאליה נכנסו, או אחסן אותם במיכל פלסטיק.
 • האם אוכל לקצוץ בצל מראש?
  כן! אני תמיד קוצץ בצל אחד או שניים לחתיכות קטנות ושומר אותם בשקית זיפלוק; הם ישמרו טוב מאוד במשך כשבוע. אתה יכול לאחסן אותם במיכלי פלסטיק אם אתה מעדיף, אבל זה יכול להיות אתגר להוציא את ריח הבצל מהמיכל.

תגובות (1)

 • dulce89
  מאוד אינפורמטיבי. היה קל לעקוב אחר התמונות. תודה!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לבשל פולנטה?
 2. איך מכינים אסקרגו?
 3. איך לצלות ברווז?
 4. איך ממליחים חזיר טרי?
 5. כיצד להכין ולבשל אצות ים?
 6. איך לצלות גזר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail