כיצד לתכנן ארוחות שבועיות?

כדי לתכנן ארוחות שבועיות, התחל ברישום המתכונים של השבוע בלוח השנה או באפליקציית לוח השנה. לאחר מכן, הכינו את רשימת הקניות על ידי רשימת החומרים הדרושים לכם, וחצו את החפצים שכבר יש לכם במקרר או במזווה. אם אפשר, קנה מוקדם בבוקר כדי למנוע קהל רב, והקדש שעה לאחר מכן להכנת המרכיבים שלך. למשל, שטפו וקצצו את הירקות, וטחנו את עשבי התיבול. לאחר מכן, בישלו מראש בשרים כמו עוף אם תשתמשו בהם בשלושת הימים הבאים. לקבלת עצות נוספות מבודק התזונה, כולל כיצד למצוא ולעקוב אחר מתכונים ברשת, המשך לקרוא!

כדי לתכנן ארוחות שבועיות
כדי לתכנן ארוחות שבועיות, התחל ברישום המתכונים של השבוע בלוח השנה או באפליקציית לוח השנה.

תכנון הארוחות לשבוע יכול לחסוך לכם זמן במכולת ולגרום לכם ולמשפחתכם לאכול יותר ארוחות ביתיות בכל שבוע. תכנון הארוחות לוקח קצת ארגון, אבל זה לא קשה ברגע שאתה נכנס לקצב שבועי. התחל בבחירת מתכונים לשבוע הקרוב והכנת רשימת מכולת על בסיס המנות הללו. לאחר מכן, אסטרטגיה במכולת כדי להפיק את המרב מהטיול שלך. לסיום, הכינו קצת בתחילת השבוע בכדי להקל על הבישול בכל לילה, ואל תשכחו מהפלא של שאריות!

חלק 1 מתוך 3: ארגון המתכון ורשימות הקניות שלכם

 1. 1
  שאל את עצמך מהן יעדי תכנון הארוחות שלך. החליטו מדוע אתם רוצים לתכנן ארוחות. האם אתה מנסה לאכול בריא יותר? תחסוך כסף? אולי אתה בורח למכולת 10 פעמים בשבוע וזה מתחיל להרגיש מגוחך. הכרת המניעים והיעדים העיקריים שלך יכולה להדריך אילו מתכונים תבחר.
  • לדוגמא, אם אתה מנסה לשלב ארוחות בריאות יותר, סביר להניח שתרצה לחפש בבלוגים של מזון בריאות או ספרי בישול מאוזנים לאוכלים. ייתכן שתרצה גם לבחור בתוצרת אורגנית מוסמכת, בשר ומוצרי חלב.
  • אם אתה מנסה לחסוך כסף, התכנן לבצע גזירת קופונים במהלך פגישות תכנון הארוחות שלך.
  • אם אתה זקוק פחות לכאוס בחיים שלך, שקול להוסיף 1-2 מתכוני crockpot לתיק השבועי שלך. אלה בדרך כלל מייצרים שאריות, והם יכולים לבשל כל היום מבלי שתצטרך להרים אצבע כדי לבדוק אותם.
 2. 2
  בדוק את מזג האוויר לשבוע. אם צפוי מזג אוויר קר ופריך לאזורך, שקול להכין תבשיל לבבי. כאשר הטמפרטורה עומדת לטפס, ייתכן שתעדיף סלט שרימפס ומרק צונן.
  • העונה יכולה לקבוע גם מתכונים על סמך הירקות שתרצו לרכוש. אמנם כל מה שאתה צריך יהיה זמין בחנות המכולת כל השנה, אך אפשרויות העונה עשויות להיות מקומיות וזולות יותר מתוצרת מחוץ לעונה. אתה יכול למצוא פירות וירקות בעונה גם בשוק האיכרים.
 3. 3
  ערוך רשימה מקוונת כדי לעקוב אחר מתכונים מקוונים. האינטרנט הוא משאב נהדר למתכונים. זה מאפשר לך לחפש מתכונים המתאימים לצרכים שלך, בין אם אלה אפשרויות בריא או ללא גלוטן או רעיונות לארוחות בנושא נפילה. מעקב אחר כל האפשרויות הללו, לעומת זאת, יכול להיות קשה. האפשרות הקלה ביותר היא להירשם לחשבון פינטרסט, להוריד את התוסף האינטרנטי וליצור לוח ייעודי למתכונים.
  • התוסף האינטרנטי של פינטרסט מאפשר לך "להצמיד" בקלות מתכונים שאתה אוהב ללוח שלך בזמן שאתה גולש באינטרנט.
  • אתה יכול גם ליצור גוגל דוק למתכונים שלך. גזור והדבק כל קישור למתכונים שאתה אוהב ישירות למסמך!
 4. 4
  השתמש בקלסר ובכרטיסיות צבעוניות למתכונים לנייר וספרי בישול. אתה יודע שאתה עדיין רוצה לפרוץ את ספר הבישול היקר של אמא שלך עבור אותם מתכונים ניסויים. ייתכן גם שתעדיף להדפיס מתכונים מהאינטרנט ולאחסן אותם כעותקים קשיחים. סמן אילו מתכונים אתה אוהב בספרי הבישול שלך באמצעות Post-Its, וכתב הערה קטנה ב- Post-It כדי לרוץ על זיכרונך. השתמש בכרטיסיות קלסר כדי לארגן מתכונים מודפסים. ישנן מספר דרכים בהן ניתן להפריד בין מתכונים בקלסר שלך, כולל:
  • הקדשת חלקים שונים למתכונים של מתאבנים, מנות ראשונות, צד וקינוחים.
  • ארגון מתכונים לפי רמת הקושי שלהם, או אם הם "קלים" או "קשים" להכנה.
  • מילוי כמה קטעים במתכונים עונתיים או לחג.
 5. 5
  התייעץ עם המשפחה שלך כדי לוודא שהמתכונים עובדים. אתה יכול אפילו לארגן ישיבה שבועית שבה כל בני הבית שלך בוחרים מתכונים ביחד. התייחסו לזה כאל דרך מהנה לגלות מאכלים וכלים חדשים, ולא מטלה. זכור, אם כי, להוסיף לפחות כמה ימים של מתכונים שבישלת לפני כל שבוע. אל תתכננו לשבוע שלם של מתכונים חדשים.
  • אם אתה מעדיף לבחור לבד את המתכונים השבועיים, זה גם עובד! רק בדוק שוב שמה שיש לך על השקע נשמע טוב לכל מי שעומד להיות ליד השולחן.
  • חפש מתכונים לאורך השבוע וסיים את הבחירות שלך ביום שישי.
 6. 6
  תכנן לילות שאריות והוצאות. חפשו באופן מושלם מתכונים שיכינו יותר אוכל ממה שאתם ומשפחתכם יכולים לאכול בישיבה אחת. זה יאפשר לך לארוז קצת במקרר לארוחות צהריים או לארוחת ערב אחרת בהמשך השבוע, ולצמצם את עבודת ההכנה והבישול שלך. זה גם רעיון טוב לתכנן לאכול בחוץ פעם בשבוע או כל שבוע אחר.
  • ארוחה בחוץ נותנת לכם הפסקה נחוצה, והיא גם חושפת אתכם למתכונים חדשים! עם זאת, זה יעלה את עלויות המזון השבועיות שלך. אם אתה מקווה לעמוד בתקציב קפדני, נסה לצאת רק לאירועים מיוחדים.
  • אתה יכול גם לשקול לקיים כמה לילות נושאים בכל שבוע. לדוגמא, אולי כל יום שלישי הוא ערב טאקו, יום רביעי הוא לארוחות crockpot ויום שישי הוא ערב פיצה. גם זה יפשט את התכנון שלך.
 7. 7
  השתמש ביומן כדי לעקוב אחר המתכונים השבועיים שלך. זה יכול להיות פשוט כמו לכתוב את ימי השבוע יחד עם המתכונים שבחרתם על פיסת נייר גרוטאות ולהכניסו למקרר. אתה יכול גם להשתמש בלוח השנה או במתכנן שולחן אם אתה מעוניין בתיעוד קבוע יותר של מה שאתה אוכל משבוע לשבוע.
  • אם אתה ובני משפחתך מתמצאים בטכנולוגיה, שקול להשתמש ביומן Google. תוכל לשתף את היומן הזה עם בני המשפחה שלך ולהוסיף לו תזכורות או רשימות אם תרצה בכך. אז כל אחד יכול לגשת אליו מהמכשירים שלהם מתי שהוא רוצה!
 8. 8
  ערכו רשימה של כל המרכיבים הדרושים לכם. לאחר שבחרתם את המתכונים, רשמו על דף נייר את כל המרכיבים הדרושים לכם. חצו את הפריטים שכבר קיבלתם במקרר או במזווה. וודא שיש לך מספיק מכל מרכיב שכבר יש לך במטבח שלך כדי לכסות את כל הצרכים שלך במשך השבוע.
 9. 9
  צור את רשימת המכולת שלך באמצעות רשימת המרכיבים שלך. השתמש בגיליון נייר נפרד (או אפילו בכרטיס אינדקס) כדי לרשום את מה שאתה צריך בחנות. התאם פריטים לפי מיקומם או סוגם כדי להקל על מעקב אחר מה שיש בעגלה שלך. לדוגמא, רשמו את כל התוצרת שאתם צריכים לפני שעוברים לתבלינים.
  • אל תשכח להוסיף גם מצרכים שבועיים שמשפחתך זקוקה לו. אתה לא רוצה שייגמר לך נייר הטואלט ביום רביעי בבוקר ואתה צריך לרוץ בחזרה!
  • מומלץ לסיים להכין את רשימת המכולת בערב לפני מסע הקניות. זה יהיה מוכן לצאת לקניות למחרת.
הוציאו ארוחות קפואות מהמקפיא יומיים לפני שאתם מתכננים לאכול אותן
הוציאו ארוחות קפואות מהמקפיא יומיים לפני שאתם מתכננים לאכול אותן.

חלק 2 מתוך 3: ללכת למכולת

 1. 1
  בחרו בוקר מוקדם כדי לערוך קניות. למרבה הצער, שבת וראשון הם ימי הקניות העמוסים ביותר. כדי שתכנון הארוחות יעבוד, עדיף להתגבר על המוני סוף השבוע. עם זאת, שקול ללכת למכולת בדיוק עם פתיחתה. התוצרת, הבשר והדגים יהיו טריים יותר, והם לא יהיו ארוזים כמו הצהריים.
  • אתה יכול גם לעשות קניות ממש לפני סגירת החנות. במיוחד בסופי שבוע זה לא יהיה צפוף כל כך. תלוי בחנות שלך, צריך היה להחליף פריטים טריים בשעה זו של היום.
 2. 2
  וודאו כי הצטיידתם במזווה שלכם ביסודות. יש כמה דברים שתמיד כדאי שיהיו לך אם אתה הולך לבשל הרבה. עקוב אחר הפריטים האלה כדי שתדע מתי נגמר לך. אם אתה בחנות ולא יכול לזכור אם נגמרת לך, בצע את הרכישה. יסודות מסוימים עשויים להיות:
  • שמן זית, כמו גם חומץ יין לבן ואדום.
  • מלח ופלפל.
  • ציר עוף ו / או ירקות.
  • אורז, פסטה ואטריות, כמו גם שעועית ועדשים.
  • עגבניות משומרות.
  • ממתיק טבעי כמו דבש, סירופ מייפל או סירופ אגבה.
  • שימורי חלב קוקוס.
 3. 3
  בדוק מכירות בחוזר המכולת. כשאתה נכנס לחנות, הרם את רשימת המכירות. השווה את הרשימה שלך לחוזר כדי לראות אם יש חפיפה כלשהי. תוכל גם לשקול אם תוכל לבצע החלפות קלות במתכונים שלך עבור פריטים שנמכרים.
 4. 4
  בקר קודם באיטליז אם אתה רוצה שהבשר שלך מוכן מראש. הקצב יכול לחתוך את הבשר כדי שיתאים למה שהמתכון שלכם דורש, וכך יחסוך לכם זמן מכריע בבית. בהתאם לפריט, תוכלו גם לבקש מהאנשים בשוק הדגים להכין את פירות הים עבורכם. בדרך כלל ייקח להם בערך 10-15 דקות לסיום, כך שתוכלו לאסוף את חבילות הבשר והדגים שלכם ממש לפני ביצוע הצ'ק-אאוט.
 5. 5
  השאירו את המעברים הקפואים לסוף. זה חשוב במיוחד אם זה קיץ או אם אתה גר באזור חם כל השנה. אל תתנו לכסף שהרווחתם קשה להתבזבז כי הגלידה שלכם נמסה והעוף הקפוא הופשר!
תכנן ארוחות צמחוניות להמשך השבוע
תכנן ארוחות צמחוניות להמשך השבוע, או הקפיאו מעט בשר לשימוש בהמשך השבוע.

חלק 3 מתוך 3: הכנת ואחסון הארוחות

 1. 1
  הקדישו שעה ביום ראשון להכנת ארוחות. עכשיו, כשתכננתם את הארוחות שלכם ויצאתם לקניות, כל מה שאתם בטח רוצים לעשות זה לקחת הפסקה לפני שהעבודה האמיתית מתחילה. לפני שתעשה זאת, הכין לעצמך הכנת כל המרכיבים שאתה יכול בדיוק כשאתה חוזר מהחנות או למחרת. לדוגמה, תוכל:
  • Wash ו ירקות לקצוץ ועשבי תיבול בשר טחון. שים לב שחלק מהירקות עשויים להישבש מעט לאחר שהם נחתכו. תוכלו לרענן אותם על ידי השרייתם בקערת מים קרים למשך 5-10 דקות לפני הבישול איתם.
  • הכינו מרינדות ורטבים.
  • מבשלים מרכיבים (כמו עוף) שישמשו במנות בתוך 3 הימים הקרובים.
 2. 2
  חלק את המשפחה שלך בבישול בכל לילה אם אתה יכול. כשעוברים לשלב הבישול, תהנו! שהמשפחה שלך מבשלת יחד היא דרך נהדרת לבלות אחד את השני ולתחקיר לגבי ימיך. זה גם יגרום לבישול להרגיש פחות כמו עבודה ויותר כמו טקס לילי מהנה.
 3. 3
  הכינו מנות כפולות של מרכיבים וארוחות להקפאה. בכל פעם שתוכלו להכפיל מתכון בקלות, עשו זאת. ארוחות ביתיות קפואות יכולות להיות שימושיות כמו תוכנית ב ', או אפילו כארוחה מתוכננת כשאתה יודע שיהיה לך זמן קצר. רק היה בטוח שהמקפיא שלך לא יתמלא יתר על המידה, מכיוון שקל לשכוח מה יש לך שם!
  • לכל המזון תאריכי תפוגה שונים של מקפיא, אותם תוכלו לחפש בקלות באינטרנט. עם זאת, רוב הפריטים יכולים להימשך בין 6 חודשים לשנה במקפיא.
  • הוציאו ארוחות קפואות מהמקפיא יומיים לפני שאתם מתכננים לאכול אותן. זה אמור לתת להם הרבה זמן להפשיר.
תכנון הארוחות לשבוע יכול לחסוך לכם זמן במכולת ולגרום לכם ולמשפחתכם לאכול יותר ארוחות ביתיות בכל שבוע
תכנון הארוחות לשבוע יכול לחסוך לכם זמן במכולת ולגרום לכם ולמשפחתכם לאכול יותר ארוחות ביתיות בכל שבוע.

טיפים

 • כאשר קונים במשך כל השבוע, קחו בחשבון את חיי המדף של המזונות. תכנן שהבשר שלך יהיה מוקדם יותר בשבוע כדי לאכול אותו תוך 3 ימים מרגע הרכישה. תכנן ארוחות צמחוניות להמשך השבוע, או הקפיאו מעט בשר לשימוש בהמשך השבוע.
 • לפני שתבחרו את המתכונים שלכם לשבוע, חפשו במקרר ובדקו האם יש משהו שצריך לאכול. זה יעזור לך להימנע מבזבוז אוכל, וזה ייתן לך נקודת התחלה בקבלת ההחלטות שלך!
 • נסו לקבל תמיד תוכנית ב ', כמו פסטה מחיטה מלאה עם צנצנת רוטב מוכנה מראש וכמה ירקות קפואים או ביצים מקושקשות עם פרוסת טוסט. אתה לא יכול לתכנן כל תרחיש, ואתה לא צריך לנסות!
 • כשאתה מכניס פריטים למקרר שלך, שמור על הפריטים מסודרים והימנע מלדחוף את החומרים או השאריות המוכנות שלך לגב המקרר.
 • חשבו על חטיפים בתכנית הארוחות השבועית שלכם. בחרו אילו חטיפים תרצו מראש כדי שלא תתפתו לרכוש יתר ברגע שתגיעו לחנות.
 • השתמש ב- www.choosemyplate.gov לתכנון ארוחות מאוזנות.

אזהרות

 • שים לב שלוקח לך מעט זמן להתרגל לתכנון הארוחות. תן לעצמך לפחות חודש או חודשיים כדי לתפוס את העניין ולהבין מה מתאים לך ומה לא.
 • צפו כי יתכנו כמה מאכלים שתצטרכו לקבל במהלך השבוע אם המשפחה שלכם אוכלת או שותה כמויות גבוהות, כמו גלון חלב או כיכר לחם
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מייבשים גרגרי יער?
 2. איך לצלות אגוזים?
 3. איך לצלות חזיר?
 4. איך מכינים רבא דוסה?
 5. כיצד להחליף תמצית לקליפת הדרים מגוררת?
 6. איך מפשירים בשר בקר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail