איך תוקעים שופר?

כדי לתקוע שופר, התחל על ידי משיכה לאחור והידוק שפתייך כאילו אתה משמיע צליל "T" חזק. לאחר מכן, לחץ על קצה השופר על שפתייך ליד הצד הימני של הפה שלך ונשף אליו כמות קטנה של אוויר יבש. אל תתאמץ יתר על המידה או תנשף חזק מדי. בזמן שאתה נושף אל תוך המכשיר, הרטט את שפתייך כאילו אתה משמיע צליל זמזום, אשר ישפר ויקרין את הצליל שהשופר משמיע. כדי ללמוד כיצד לבצע את הפיצוצים השונים בשופר, גלול מטה!

כדי לתקוע שופר
כדי לתקוע שופר, התחל על ידי משיכה לאחור והידוק שפתייך כאילו אתה משמיע צליל "T" חזק.

תקיעת שופר היא חובה דתית של ראש השנה, ראש השנה היהודי ויום הכיפורים, יום הכפרה. אף על פי שכתות שונות ביהדות מחזיקות בשירותי שופר שונים, הטכניקה המוסיקלית והפיצוצים האישיים הם עקביים ברחבי העולם. בעזרת תרגול קטן, כל אחד יכול ללמוד כיצד לפוצץ שופר לפולחן וחגיגה.

חלק 1 מתוך 2: תרגול הטכניקה

 1. 1
  מצא שופר שיושב בנוחות בין שפתייך. שופרות מגיעות במגוון צורות, לכן חשוב למצוא אחת שמתאימה לכם. חפש שופר שנוח להחזיק בין השפתיים שלך, מכיוון שזו תהיה השיטה היחידה שלך לשלוט איך זה נשמע. למרות שגודל או מראה עשויים להשתתף בבחירתך, הם פחות חשובים מהנוחות של השופר.
 2. 2
  משוך לאחור והדק את שפתיך כאילו אתה משמיע צליל "t" חזק. החזק את המיקום הזה כדי להפוך את השפתיים שלך למתוחות. ככל שהשפתיים שלך הדוקות יותר, התו הגבוה יותר יפיק השופר שלך. שירותים מסוימים דורשים הערות של גובה צלילים משתנה, לכן התאמן בהידוק ושחרור שפתייך תוך כדי נשיפה.
 3. 3
  לחץ את השופר בעדינות על שפתייך. דוקר את שפתייך ולחץ אליהם את השופר. לחץ עליו בעדינות כדי להבטיח לשפתיים שלך מקום לרטוט בזמן הנשיפה. ודא שהחור בין הפה שלך למכשיר קטן כדי לאטום את כל האוויר. במידת הצורך, השתמש בשתי אצבעות כדי להחזיק את השופר במקום.
  • המסורת היהודית קובעת כי השופר מונח בצד ימין של הפה, אף שרוב הרבנים בסדר עם שיטות אחרות.
 4. 4
  נושפים כמות קטנה של אוויר יבש. למרות שזה עשוי להיראות מאיים, השופר אינו דורש הרבה ריאות בכדי לנשוף כראוי. נשב כמות קטנה של אוויר יבש לתוך השופר, היזהר לא להתאמץ יתר על המידה בשום מכה אחת. אל תקפיצי את לחייך, מכיוון שכוח הנשימות שלך אמור לנבוע מהסרעפת.
 5. 5
  רטט את שפתייך. צליל השופר מופק בעיקר על ידי רטט השפתיים. בעוד נושב, להפוך בטוח הנשימות שלך הן מספיק מהר כדי רטט תוצרת, מתן משהו המכשיר כדי לשפר פרויקט. כדי להתאמן, נסה להשמיע צליל זמזום בשפתייך, כאילו אתה נושף פטל או משמיע רעש של פיל.
כל אחד יכול ללמוד כיצד לפוצץ שופר לפולחן וחגיגה
בעזרת תרגול קטן, כל אחד יכול ללמוד כיצד לפוצץ שופר לפולחן וחגיגה.

חלק 2 מתוך 2: לימוד הפיצוצים

 1. 1
  תרגל את הטקיה. טקיה הוא מכה אחת לא שבורה שנמשכת בין שתיים לארבע שניות. זה קול של שמחה ושמחה שיכולים לייצג כל דבר, החל משלווה ויציבות ועד התעלות אלוקים.
  • ברוב שירותי השופר, הטקסטים ממוקמים בתחילת ובסוף כל שורה של פתקים.
 2. 2
  תרגלו את השברים. שברים עשויים משלוש מכות מהירות ומופרדות. זה אמור להישמע כמו טקיה שבור, ולכן כל מכה צריכה להימשך פחות משנייה. שברים מייצג יללות ואנחות, אז כל צליל צריך להיות חדים מלנכוליה.
 3. 3
  תרגלו את הטרואה. תרועה מורכבת מכ- 9 מכות קצרות. כל תו צריך להיות מהיר יותר משברים בודדים ולשחק ברצף מהיר. בהתאם לזרם היהדות שלך, הטרואה עשויה לייצג אזעקה, קריאה לפעולה או יללות צער.
 4. 4
  תרגל את הטקיה גדולה. טקיה גדולה הוא גרסה מורחבת של הטקיה הרגיל. כתות מסורתיות מחזיקות אותו במשך תשע ספירות, ואילו כתות פרוגרסיביות מחזיקות אותו כל עוד נגן השופר מסוגל. עם תרגול, אנשים מסוימים יכולים לקיים פתק זה במשך יותר מדקה.
  • במשך יום הכיפורים, כתות רבות מנגנות גדולה אחת של טקיה לסיום החג.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל להעתיק מדריך זה לאתר שלי?
  עיין בתנאי השימוש שלהם. הם דורשים, לכל הפחות, שתייחסו את התוכן להדרכה.
 • איך אפשר להתאמן ולצבור ניסיון בשופר אם צריך לפוצץ רק פעמיים בשנה?
  אתה רשאי לתקוע בשופר בשאר ימות השנה (למעט בשבתות, בחגים ובימים אחרים שבהם אסור לעשות מוזיקה). רק בימי ראש השנה ויום הכיפורים עצמם קיים איסור ספציפי לתקוע בשופר. למעשה, יש קהילות שתוקעות בשופר בכל יום (למעט שבת) במשך כל חודש אלול.
 • האם אוכל לשחק בשופר בשבת (יום השבת)?
  יש לשחק את השופר אך ורק בראש השנה וביום הכיפורים. אין לשחק בה במהלך שבתות רגילות או חגים אחרים.
 • האם אוכל להאזין למוזיקת שופר בתקליטור ולהשמיע אותה בכל ביתי?
  כן, אתה יכול לעשות את זה, אבל זה לא ממש תקיעת שופר וגם לא מקיים את המצווה כהלכה.

תגובות (5)

 • strackemoshe
  ההוראות היו ברורות בלימד אותי לתקוע בשופר.
 • woodrow76
  טיפ טוב לגבי הצבת השופר בצד ימין של הפה, זה עובד ממש טוב! לא ידעתי זאת קודם.
 • bboehm
  רציתי ללמוד איך לפוצץ את השופר שלי, וההוראות כאן ברורות וקלות להבנה. תודה.
 • maria79
  זה הראה לנו את הדרך הנכונה למקם את הפה לתקיעת שופר. זה עזר לי ושיפר את תקיעת השופר שלי.
 • gavinshanahan
  תודה, השלבים עבדו. וואו, אני מקבל כמה צלילים נהדרים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail