כיצד להימנע מבעיות חשמל בתקופת החגים?

תוכל להפחית את הסיכון לבעיות חשמל על ידי מזעור כמותם
במקרים בהם ברצונך להשתמש בקישוטים חשמליים (כגון מיתרי אורות), תוכל להפחית את הסיכון לבעיות חשמל על ידי מזעור כמותם.

קישוטים הדורשים חשמל נפוצים למדי בתקופת החגים. מיתרי אורות בפנים ובחוץ מוצגים לרוב לרגל חג המולד, חנוכה, חג ההודיה וחופשות סתיו וחורף אחרות. למרבה הצער, קישוטים צמאי אנרגיה אלה עלולים להוות סיכון לבעיות חשמל כולל עומס יתר, נתיכים מפוצצים ואפילו שריפה. שמירה על ההנחיות שלהלן תסייע לכם להימנע מבעיות חשמל בתקופת החגים ולשמור על ביתכם בטוח וחגיגי.

צעדים

 1. 1
  בחרו בעיצוב חג שאינו חשמלי במידת האפשר. הדרך היעילה ביותר להימנע מבעיות חשמל היא להפחית את צריכת האנרגיה על ידי בחירה בעיצוב שאינו חשמלי. לדוגמא, פירוש הדבר יכול להחליף פסלון סנטה תוסף שמאיר ושר לסידור נרות חגיגי.
 2. 2
  תלו פחות אורות חג. במקרים בהם ברצונך להשתמש בקישוטים חשמליים (כגון מיתרי אורות), תוכל להפחית את הסיכון לבעיות חשמל על ידי מזעור כמותם. לדוגמה, אתה יכול לתלות מחרוזת אורות פשוטה ואלגנטית לאורך הגג של הבית שלך, במקום להתחקות אחר קווי המתאר של חלונות ודלתות גם כן.
 3. 3
  השתמש באורות חג נמוכים. דרך שלישית להפחית את צריכת האנרגיה היא להחליף מיתרי נורות ליבון ישנים בתאורת LED יעילה בהרבה. נורות LED שואבות הרבה פחות אנרגיה וגם מייצרות פחות חום, מה שמפחית את הסיכון לעומס יתר ולשריפה. נורות LED נמשכות גם הרבה יותר זמן מנורות ליבון.
 4. 4
  הפץ קישוטים חשמליים על פני מספר מעגלים. לעתים קרובות זה יכול להיות מפתה לחבר אורות חג יחד מקצה לקצה מאותו שקע. עם זאת, זה מפעיל לחץ עצום על מעגל יחיד בביתכם. במקום זאת, נסה לחבר קישוטים חשמליים ברחבי הבית שלך, ולהפיץ את העומס על פני כמה מעגלים.
 5. 5
  הימנע משימוש באורות חג מרופטים או פגומים. אורות חג המשמשים שוב ושוב בכל שנה, במיוחד כאלה שנתלים בחוץ, נתונים לבלאי רב. יש להחליף מיידית מיתרי אורות עם בידוד מרוטש או קרוע, מכיוון שמוליכים חשופים מגדילים באופן דרסטי את הסיכון לקצרים ושריפה.
  הדרך היעילה ביותר להימנע מבעיות חשמל היא להפחית את צריכת האנרגיה על ידי בחירה בעיצוב שאינו חשמלי
  הדרך היעילה ביותר להימנע מבעיות חשמל היא להפחית את צריכת האנרגיה על ידי בחירה בעיצוב שאינו חשמלי.
 6. 6
  הרחק קישוטים לחג חשמלי ממקורות חום. מקורות חום, במיוחד להבות פתוחות, מהווים את הסיכון להמיסת בידוד חוטים ולהוביל לשריפות חשמל או לבעיות אחרות. הימנע, למשל, ממתח אורות חג על פני מעטפת האח שלך. כמו כן, שמרו על קישוטים חשמליים במרחק בטוח מנרות, כיריים ומחממים.
 7. 7
  וודאו שעץ חג המולד שלכם מושקה היטב. החום שנוצר מאורות שנתלו על עץ חג המולד עלול להוות סיכון לשריפה. סיכון זה גדל במידה ניכרת אם העץ מיובש, לכן וודא כי העץ שלך ממוקם בבסיס יציב ומלא במים. בדוק באופן קבוע את מפלס המים בבסיס.

טיפים

 • כאשר מחרוזת מספר קווצות של אורות חג המולד, הקפד תמיד על הגבלת היצרן במספר המחרוזות המרבי שניתן לחבר בבטחה.
 • בדוק את אורות החג שלך כדי לוודא שהם מאושרים UL. אורות שאין בהם חותם UL עשויים להיות מיוצרים בזול ולא בטיחותי.

אזהרות

 • הימנע משימוש ברצועות חשמל בכדי לחבר קישוטים מרובים לשקע יחיד. שקעי חשמל מצוידים בשני שקעים בלבד בדיוק כדי להניא אותך מעומס יתר עליהם.

דברים שתזדקק להם

 • קישוטי חג
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מכינים אלבום של יום האם?
 2. איך ליהנות מהחופשה שלך לבד?
 3. איך נותנים טיפ בחגים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail