כיצד לנהל ראיון באמצעות המייל?

עקוב אחר ראיון טלפוני או שאלות נוספות באמצעות דואר אלקטרוני אם אתה צריך להבהיר את התשובות שמספק נושא הראיון
עקוב אחר ראיון טלפוני או שאלות נוספות באמצעות דואר אלקטרוני אם אתה צריך להבהיר את התשובות שמספק נושא הראיון.

עם העידן המודרני של קישוריות ניידת, הנגישות של אנשים גדלה ויש להם יותר אפשרויות לתקשר. עם זאת, אנשים עסוקים כתמיד וקשים יותר ויותר לתפוס אותם. עיתונאים מתמודדים עם אתגרים כשמנסים לכתוב סיפורים על סמך ראיונות, במיוחד כאשר מועד אחרון מתקרב במהירות. אחד הפתרונות לכך הוא ראיון הדוא"ל. זה מאפשר לנבדקי הראיון זמן להגיב בהזדמנות הראשונה שלהם, והשיטה אינה מחייבת את העיתונאי להקדיש את כל זמנו הפנוי בניסיון ליצור קשר עם הנושא.

צעדים

 1. 1
  קבל את אישור הנושא לפני עריכת שאלות לשליחת דוא"ל הראיון. התקשר אליה או שלח אימייל בהסבר מי אתה, על מה הסיפור שאתה כותב ועל סוגי המידע שאתה מקווה לצבור מהתגובות. ציין מדוע אתה חושב שהיא מקור טוב לסיפור שלך. בתוך האימייל, כלול את פרטי הקשר שלך. אל תמשיך עד שיהיה לך אישור מנשא הראיון.
 2. 2
  כתוב שאלות ברורות, תמציתיות ולעניין. אף נושא ראיון לא רוצה להניח את מה שאתה שואל. השאלות צריכות להיות פתוחות ולא להיות שאלות כן או לא. אם אתה בוחר להשתמש בשאלה עם תשובה פשוטה או לא, עקוב אחר שאלה אחרת מדוע הנושא ענה כפי שהוא ענה.
 3. 3
  הימנע מלשאול יותר מדי שאלות במהלך הראיון בדוא"ל. בדרך כלל, שלוש עד חמש שאלות הן סטנדרטיות לראיונות בסיסיים בדוא"ל. על ידי הגבלת מספר השאלות אתה מתחשב בזמן הנבדק. שאלות נוספות מזה עשויות להיות מעט אינטנסיביות לעבודה עבור המקור שלך. עם זאת, אם המקור הוא הנושא העיקרי של תכונה או מאמר ארוך יותר, יתכן שיהיה צורך בשאלות נוספות. השתמש בשיקול דעתך הטוב ביותר כעיתונאי.
  הימנע מלשאול יותר מדי שאלות במהלך הראיון בדוא"ל
  הימנע מלשאול יותר מדי שאלות במהלך הראיון בדוא"ל.
 4. 4
  עקוב אחר ראיון טלפוני או שאלות נוספות באמצעות דואר אלקטרוני אם אתה צריך להבהיר את התשובות שמספק נושא הראיון. יש פעמים שתשובות לשאלות גורמות לעיתונאי לחשוב על שאלות נוספות. אם זה המקרה, אל תהסס לעקוב אחר מידע נוסף.
 5. 5
  שלח הערה או דוא"ל ותודה לנושא הראיון על שהקדיש את הזמן לענות על שאלותיך. אם הסיפור שלך יופיע בפרסום פומבי, תן לנושא הראיון לדעת מתי לצפות לראות את המאמר בדוכני העיתונים.
 6. 6
  ערוך את תשובות הראיון לדקדוק או איות, במידת הצורך בעת כתיבת הסיפור או המאמר שלך. אולם אין זה אומר כי ראוי לשנות את הקשר או משמעות הציטוט כך שיתאים לסיפור שלך או לטון שלו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail