איך פחות מתעצבנים על אנשים?

כדי להיות פחות מוטרדים מאנשים, קחו נשימה עמוקה כדי להפריד את עצמכם מהמצב וחשבו על משהו שמח למשך כ -10 שניות. הזכר לעצמך שאחרים לא יעשו הכל כמוך, ותנמיך את הציפיות שלך מהם. אתה לא צריך לא לחשוב עליהם, אבל אתה צריך להיות בסדר שהם עושים דברים קצת אחרת. עליכם גם לנהוג להניח את המיטב של אלה שמעצבנים אתכם, מכיוון שהם כנראה לא עושים זאת בכוונה. בסופו של דבר, מטרדי החיים הקטנים פשוט לא שווים לדאוג. אם אתה רוצה ללמוד דרכים לשנות את הגישה שלך כשאתה מרגיש מוטרד, המשך לקרוא את המאמר!

או שאתה מתוסכל מהעובדה שאתה מתעצבן
אם אתה מתעצבן ממישהו ואינך יודע מדוע, או שאתה מתוסכל מהעובדה שאתה מתעצבן, נסה את הטריק הזה.

מטרד עם אחרים יכול לבוא משני מקומות בסיסיים. או שהאדם עושה משהו די מעצבן עבור הרוב הרחב של האנשים (ברוב המקרים) - או שהאדם עושה משהו נורמלי לחלוטין, כמו לנשום, ומסיבה כלשהי זה מפשל מכם את החיפושית החיה (כולם היו כאן בעבר). מציאת דרך להתמודד עם כל אחד מהמצבים טובה לטווח התחזיות שלך, וכנראה טוב לבריאותך.

חלק 1 מתוך 2: התמודדות עם אנשים מעצבנים

 1. 1
  נשמו עמוק. נשימה עמוקה מהסרעפת יכולה למעשה להפחית את כמות הלחץ שגופך מרגיש. ספרו בשלווה עד עשר, לאט לאט. דמיין את עצמך על החוף. תן לרעש הפנימי של גלים ושחפים לשטוף אותך. הרגישו את ערפל מי הים על פניכם ותנו לו להרגיע אתכם. תעל את זיכרון החוויה המרגיע ביותר שלך; התחושה של אדם אהוב, זיכרון ההצלחה, האושר של שום אחריות.
 2. 2
  עזוב כיצד אנשים צריכים לפעול ומה אנשים צריכים לעשות. שלב זה הוא על ניהול ציפיות. לעתים קרובות מדי, יש לנו רעיונות מאוד ספציפיים כיצד אנשים צריכים לפעול ומה אנשים צריכים לעשות, ואז אנו מתעצבנים כאשר הם לא מצליחים לעמוד בציפיות שלנו. "סטנדרטים נפוצים של הגינות," אנו אומרים. בעוד שמצפים מאחרים להיות הגונים ביסודם זה רעיון ראוי, זה יכול לגרום למטרד אמיתי ואפילו לאומללות. יש דרך אחרת לעשות את זה:
  • קבעו ציפיות נמוכות. אל תאבד את האמון באנושות, אך אל תצפה מאנשים להלהיב אותך בנימוסים שלהם, התחשבותם, הדיבור שלהם. כשאתה לא מצפה להרבה מאחרים מלכתחילה, אתה מעריך את זה יותר כשהם מרוצים אותך. הגדרת ציפיות סבירות היא המפתח העיקרי להיות פחות מוטרד.
 3. 3
  שאל את עצמך - מה יש בזה בשבילי? "מה יוצא לי מלהיות מוטרד?" אם אתה חושב על זה, זה כנראה לא כל כך הרבה. אולי אתה מרגיש עדיף על האדם האחר. אבל האם אתה באמת רוצה שהשיפוט שלך לגבי מי אתה יפיק ממה שאנשים אחרים עושים, או ממה שאתה עושה? הזהות שלך תהיה הרבה יותר חזקה אם אתה מבסס אותה ממה שאתה עושה, ולא מה שאחרים עושים.
 4. 4
  אל תפחד לא להגיב. הרבה זמן, כשמישהו מעצבן אותנו, אנו מרגישים רגש כה חזק שקשה שלא להגיב. זה כשאנחנו אומרים משהו שאנחנו לא צריכים, או עושים משהו מצער. צועק "עצור!" או "שתוק!" הוא דוגמה. לרוב ההתפרצות שלנו מחמירה את המצב במקום להיטיב. אחרי שנשמת עמוק, התמקד בעצמך והקדש רגע אם שווה הזמן שלך להגיב. יכול להיות שזה לא יהיה.
  • כמובן שאם עמית לעבודה זה עתה סיים תיאטרון סקסיסטי, זה כנראה דבר טוב לומר משהו כמו "סטיב, אני לא חושב שזה מתאים להשוות בין נשים לפרות כאלה." אבל אם עמית לעבודה זה עתה סיים לנגן עליך את אותה בדיחה מעשית בפעם העשרים, אי מתן לו את סיפוק התגובה כנראה ישמש אותך בצורה הטובה ביותר בטווח הארוך.
 5. 5
  שימו לב לשפת הגוף שלכם. זועפים, בוהקים ושפת גוף לא נעימה אחרים משדרים כעס ובוז. והם גם מדבקים, כך שאם הם מכוונים לאדם שמעצבן אותך, אותו אדם עשוי לחוש כעס חזרה. לפני שאתה יודע את זה, הדברים יכולים להסלים. עד כמה שאפשר, שמרו על התנהגות רגועה ואסופה, ובגדו בדבר שמעיד על כך שאתם מוטרדים.
 6. 6
  נניח הכי טוב. במקום להניח שהאדם המעצבן מנסה לעצבן אותך, הנח שהוא לא יודע איך הוא יוצא. רוב האנשים לא מנסים לעצבן אותך בכוונה; הם כנראה לא מבינים שמה שהם עושים זה מעצבן. במילים אחרות, הם כנראה בעולם שלהם ואולי אפילו לא מודעים לך. זכרו, אתם חושבים עליכם יותר מכל אחד אחר - אותה עובדה נכונה לגבי כולם.
 7. 7
  אל תזיע את הדברים הקטנים. ילד קטן מטריד אותך במטוס; אדם מדבר בקול רם לטלפון הנייד שלו; גברת שואלת אותך את אותה שאלה פעמיים ב- DMV. כל אלה מטגנים קטנים. בתכנית הגדולה של הדברים הם לא חשובים. אתה יכול לשפר מאוד את איכות החיים שלך על ידי למידה להרפות, להפסיק להזיע את הדברים הקטנים ולמקד את המאמצים והמשאבים המוגבלים שלך בדברים החשובים באמת עבור רוב האנשים: חברים, משפחה, בריאות ובטיחות, חידוש, הרפתקאות ו זיכרונות מתמשכים.
  • קבל את הדברים שאתה לא יכול לשנות. אתה יכול לשנות את עצמך, את צבע הקירות שלך ואת עיצוב ביתך, אך אינך יכול לשנות מישהו אחר. התמקד באנרגיות שלך בדברים שתוכל לשנות והאנשים סביבך יעריכו זאת.
 8. 8
  תפסיק לנסות לרצות את כולם. לא משנה מי אתה ומה אתה עושה, תמיד יהיה מישהו שלא יביא אותך או שיחשוב עליך בצורה לא מחמיאה. אל תנסה לנצח את האדישים או העוינים שלך כי זה שליחויות של טיפש. זה מכעיס אותך שאתה לא יכול לגרום לכולם לחבב אותך כמו שאתה מרגיש שמגיע לך. הרצון הזה מגיע ממקום אנוכי, והוא רעיל.
  • לא משנה מי אתה, מישהו לא אוהב אותך. בין אם זה בגלל גזע, דת, מוצא אתני, מין, העדפה מינית או מעמד חברתי, הם מתקשים מאוד לראות בך בן אדם בפני עצמך. ייתכן שמישהו יתגבר על דעות קדומות אלו, אך לעיתים רחוקות זה קורה, וזה אף פעם לא קורה מהר.
  • הוכיח כי השונאים טועים בכך שאתה עושה את הדבר שלך. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להילחם בבורות או בדעות קדומות הוא לשכוח מזה, להמשיך לחיות את חייך ולהוכיח שהם טועים לדוגמא. הראה להם איזה בן אדם מדהים אתה. אל תדחוף את זה בפניהם - פשוט תחיה את חייך. האנשים שלא ישימו לב הם כנראה האנשים שהם מעבר לחיסכון.
איך אני יכול לעצבן פחות את התחרותיות של חבר שלי
איך אני יכול לעצבן פחות את התחרותיות של חבר שלי?

חלק 2 מתוך 2: התמודדות עם מטרד משלך

 1. 1
  זהה מה מפריע לך. מה זה שמפריע לך? האם זה משהו מעצבן באמת, כמו אח שחוזר על אותו רעש שביקשת ממנו פעמיים לדפוק, או שהוא לא מזיק, כמו מישהו שנושם בקול רם? אם זה משהו לא מזיק שמעצבן אותך, כנראה שיש בעיה בסיסית שלא פתרת, לא לגבי האדם, או לגבי עצמך.
 2. 2
  שנה את הגישה שלך כשנרגז. הישאר ידידותי ומנומס במקום להראות את מטרדך. הימנע מפעולה שלילית או לא ידידותית ונסה לנהל שיחה עם האדם שמרגיז אותך (אם הוא / היא עושים משהו לא מזיק).
 3. 3
  הפוך כל עצה צפויה שתרצה להחזיר לעצמך. אם אתה מתעצבן ממישהו ואינך יודע מדוע, או שאתה מתוסכל מהעובדה שאתה מתעצבן, נסה את הטריק הזה. גבש עצות שתרצה לתת לאותו אדם. תגיד שהאדם השמיע בדיחה על חבר שלך על חשבונו, ואתה רוצה לומר למתיחה "התחשב באנשים אחרים." עכשיו, במקום לתת את העצה לאדם האחר, הפוך אותה ובדוק אם העצה חלה עליך. כן אתה! האם יש דרך בה אתה יכול להתחשב באנשים אחרים? אתה יכול לתת לניסיון ההומני טוב להחליק? אתה יכול לשקול איך חבר שלך חשב שהבדיחה מצחיקה? לפעמים, העצה שאנחנו הכי להוטים לתת לאנשים אחרים היא רק העצה שאנחנו עצמנו צריכים לבלוע.
 4. 4
  שים לב שהטרדות שלך יכולות להיות בעיה איתך במקום בעיה איתן. בהחלט יתכן שהסיבה שאנחנו מוצאים משהו או מישהו מעצבן היא שהיא מזכירה לנו את עצמנו; אנחנו לא רוצים להאמין שזה מי שאנחנו באמת, ולכן אנו מתרחקים מהאדם או מהדבר על ידי זימון עצבנות וכעסים. שאל את עצמך: האם הסיבה שאתה מתעצבן מכיוון שהאדם השני משקף משהו שפוגע קרוב מדי לבית?
 5. 5
  שקול לטלטל את חייך קצת. להיות מוטרד יכול להיות סימן לכך שאתה מושרש מדי באזור הנוחות שלך. נסה לרעוד דברים. סדר מחדש את רהיטי חדר השינה שלך, קרא ספרים מאת מחברים המאתגרים את אמונותיך הבסיסיות, צא לטיול מעבר לים. שינוי משהו בחיים שלך שמעביר אותך מחוץ לאזור הנוחות שלך לטריטוריה חדשה יכול להוריד את הטרדנות שלך ולגרום לחמלה שלך.
  • כל מה שעוזר לך לצמוח ולהתבגר יטה להרגיע מטרדנות אצל אנשים אחרים. ככל שלומדים יותר על העולם, וככל שאתה מבין יותר במוטיבציות של אנשים, כך אתה מצפה פחות מאנשים אחרים. המפתח לאושר הוא ציפיות נמוכות.
איך אוכל פחות לעצבן את עמיתי לעבודה הרועשים והמסיחים את דעתי
איך אוכל פחות לעצבן את עמיתי לעבודה הרועשים והמסיחים את דעתי?

טיפים

 • חשיבה חיובית יכולה להקל על גירוי אצל אחרים.
 • תמיד תהיה רגוע. ערכו קצת מוזיקה, צאו לטייל או שחקו עם המועדף שלכם.
 • שים לב שהסביבה המקוונת יכולה גם להשאיר אותך מרוגזת, רק הפעם עם אנשים אנונימיים שאת פניהם אינך רואה אפילו. נסו לא לקחת אינטראקציות שליליות בסביבה המקוונת ללב, שמרו על חוש הומור ותמשיכו הלאה כאשר הדברים מרגישים סוערים. מחר יגרום לכל זה להיראות שונה מאוד אחרי לילה טוב של שינה עליו.
 • ככל שהאדם שמרגיז אותך מתוק יותר, כך אתה יכול להיות מוטרד יותר. שקול היטב מדוע זה כך. האם הם באמת אדם מתוק, או שזה כלי למניפולציה ואמצעי להשיג את דרכם? האם המתיקות שלהם מדגישה את הנרגנות שלך משלך? חשוב היטב לפני שאתה מגיב.
אם אתה רוצה ללמוד דרכים לשנות את הגישה שלך כשאתה מרגיש מוטרד
אם אתה רוצה ללמוד דרכים לשנות את הגישה שלך כשאתה מרגיש מוטרד, המשך לקרוא את המאמר!

אזהרות

 • היזהר ממה שאתה רואה כהתנהגות מעצבנת. ניתן להבין עד כמה התנהגות ומילים של אנשים יכולים להיות מעצבנים, אך שינוי תפיסתך הוא המפתח. לדוגמא, זה עשוי לעצבן אותך שאדם אוטיסט מתנפנף או משמיע רעשים על מנת לעורר. במקום זאת, אמור לעצמך "מותר לאדם הזה להישאר בנוח ולהביע את עצמו בדיוק כמו שמותר לי. אני יכול להיות סבלני כלפי אנשים שונים ממני, גם אם אני לא מבין את זה."
 • שים לב שלפעמים אתה יכול להפוך הרים לבורות שומה על ידי התבוננות בכל אירוע בנפרד. צפו בדפוסים המצביעים על קונפליקטים אמיתיים חמורים הזקוקים לתיווך. שוחח על המצב עם חברים מהימנים מחוץ לסיטואציה או עם יועץ אם זה מתחיל להסיע אותך בסיבוב, אל תגיב סתם. בכל המצבים שיש סכסוכים עמוקים יותר, רק תגובה או תגובת יתר מציבה אותך בדיוק איפה שהם רוצים אותך: לעשות את עצמך שוטה או את חציית הקו ולהסתבך.
 • היו מודעים לכך שזלזול, בוז ופחד מדבקים. הימנע מלהצמיד את חוסר אהבתך או זלזולך באדם המעצבן אותך בכך שהוא מסב את דעתך לאחרים מדוע אדם זה מעצבן כל כך. אתה לא רוצה שאנשים יכעסו עליך על שאתה מציק להם.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לגרום לאנשים רועשים ומרגיזים במשחקי כדורגל להיות שקטים?
  בקשו בנימוס שיפסיקו, ואם לא, גשו למישהו עם סמכות, ואמרו לו שאדם במשחק הזה מפריע לחוויה שלכם. זה אמור לעשות את הטריק.
 • מה עלי לעשות אם האנשים שמעצבנים אותי ממשיכים לעצבן אותי לאחר שאנקוט בצעדים אלה?
  פשוט תלך משם. אם הם עוקבים אחריך קחו נשימות עמוקות, ספרו לאחור מ- 50, והכניסו כמה אוזניות והאזינו למוזיקה (שירים אהובים, מוזיקה מרגיעה וכו '). בעיקרון, שים את עצמך בעולם הקטן שלך.
 • איך אני יכול לעצבן פחות את התחרותיות של חבר שלי?
  ראשית, התחל בשאול עצמך מדוע התחרותיות שלה מפריעה לך. האם אתה מרגיש צורך להתחרות בה? אם לא, קחו נשימה עמוקה ותגידו לעצמכם: "אני לא מתחרה עם חבר שלי או עם מישהו אחר. למעשיה ולעמדותיה אין שום השפעה עלי או על חיי כרגע." ושחרר את זה. עשו זאת כמה פעמים שתצטרכו.
 • איך אוכל להפסיק לכעוס כל כך על החברים שלי?
  התחל בחשיבה על הדברים הטובים שהם עשו למענך. אם יש לך יום עצבני, אמור להם: "אני צריך קצת מקום היום, אני מאוד לחוץ." זה בדרך כלל עושה את הטריק. אם זה לא עובד, אז חשבו על מקום מרגיע, נשמו עמוק, ספרו לאחור מ- 50, ודמיינו שאתם מדברים עם מישהו חשוב מאוד (כמו בוס, מורה, עמית לעבודה וכו ') שלא הייתם' לא לחלום על מזלזל. זה עשוי לעזור לך להתייחס לחבריך בצורה שקולה יותר כאשר אתה במצב רוח כזה.
 • מה עוד אוכל לעשות מלבד לספור עד עשר ולנשום עמוק?
  חשבו על מחשבות שמחות, הקשיבו למוזיקה מרגיעה, דברו עם מישהו, רשמו את רגשותיכם ביומן, צאו לאזור מבודד (שם אין סיכוי שתוכלו להפריע לאחרים) וצרחו וטיילו בטייל.
 • מה אוכל לעשות אם בן הזוג שלי מתעצבן עלי באופן כרוני?
  ראשית, נסה להבין מה גורם להם להיות מוטרדים. האם זה משהו שאתה עושה, האם הם מתקשים בעבודה, או שהם לא רעים? בזמן שאתה מנסה לפתור את זה, נקט בגישה רכה בהתנהלות שלך עם בן / בת הזוג שלך. צפה בטון שלך, הישאר מתוק, רגוע ונעים ככל שתוכל. הישאר יציב ונוח בכל מה שאתה עושה. אם בן / בת הזוג שלך מצלם ומחרחר, נסה לא להצמיד בחזרה. במקום זאת, הגיב ניטרלי, התרחק וקח נשימה מרגיעה.
 • כיצד אוכל לשלוט בבעיות הכעס שלי כאשר אני מדבר עם אנשים מסוימים?
  ספרו עד 10 בראש וקחו נשימות עמוקות. אמור לאדם שאתה מדבר איתו שאתה לא יכול לדבר איתו כרגע, ונסה להתרחק מהר ככל האפשר. ברגע שאתה מתקרר, חזור לאדם, התנצל, ונסה להמשיך בשיחה.
 • כיצד אוכל לקבוע ציפיות ריאליות מאחרים?
  ראשית, חשוב היטב על גובה הציפיות שלך. אתה לא סביר? אם יש לך סטנדרטים גבוהים, אז תצפה לסטנדרטים גבוהים לאחרים ועלול להיות מוטרד כאשר אנשים אחרים לא יכולים או לא ינסו להגיע אליהם. עם זאת, זה לא בהכרח אומר שאתה צריך להוריד את הציפיות או הסטנדרטים שלך. אולי עדיף לבנות מערכות יחסים עם אנשים שנמצאים באותו אורך גל כמוך ולשתף השקפות עולם דומות.
 • מה אני יכול לעשות אם אני מנסה לישון, ומישהו בקול רם ולא יעצור ולא משנה באיזו תדירות אבקש ממנה?
  השג מחממי אוזניים או אטמי אוזניים - דבר שיכוון את העולם החיצון.
 • איך אני פשוט מפסיק לנסות לשנות אנשים?
  הסתכל קודם במראה, כי האדם היחיד שאתה יכול לשנות בפועל הוא אתה עצמך. לעבוד עליך, ולא לנסות לעבוד על אנשים אחרים כל הזמן. תירגע, קח נשימה, ונסה לשחרר את 'אותם'. אם להתנהגות של מישהו אחר יש השפעה מדאיגה באמת על חייך, אז התרחק מהם לגמרי. אף אחד לא צריך לחיות בסבל. רק הקפד להסתכל קודם במראה.
שאלות ללא מענה
 • איך אוכל פחות לעצבן את עמיתי לעבודה הרועשים והמסיחים את דעתי?

תגובות (11)

 • holmeskirsten
  הייתי קצת רגיש לאחרונה ומתעצבן בקלות. מצאתי את עצמי בחדר משוגע והחלטתי לנסות למצוא כמה דברים שיעזרו. השיטות באתר זה עזרו מאוד וגרמו לי להיות רגועות יותר. תודה!
 • charlotte00
  הפרזנטציה הציורית נחמדה!
 • pateljason
  רק לקרוא את זה גרם לי להרגיש טוב יותר באופן מיידי. הרבה דברים שאני מזהה בעצמי וזה הצחיק אותי. זה גם עוזר לדעת שתחושת עצבנות היא נורמלית. התחלתי לדאוג לחוסר הסובלנות שלי לאנשים שאני לא יכול לשנות... לקוחות.
 • fayroger
  זה אמר לי איך לשמור על כל הכעס שלי ולא להתעצבן על אנשים.
 • weichmann
  עצה כל כך נחמדה וניתנת לשיר. כבר מרגיש פחות מעוצבן ויותר מתבייש בהתנהגותי. שמירת מאמר זה באפליקציית הכיס שלי כדי שאוכל לקרוא אותו מחדש כתזכורת שבועית לשליטה בהתנהגותי.
 • orippin
  תודה.
 • blazejacobson
  עזר לי להבין שלא תמיד אני או הדבר שמעצבן אותי, זה מצב ספציפי.
 • bernierheidi
  זה היה ממש מועיל.
 • gene79
  אני תמיד מתעצבנת מאוד על אחי הבכור. בדרך כלל אנחנו נלחמים על דברים שאפילו לא חשובים. לפעמים אני מאשים את זה באנשים אחרים. אבל עכשיו כשקראתי את המאמר, אחי ואני מסתדרים עוד יותר טוב. תודה שהכנתם את זה!
 • keyshawn91
  זה באמת עזר כי עכשיו אני לא מתרגז מאנשים. עכשיו אני מרגיש בטוח לספר להם מה אני מרגיש כלפיהם.
 • vhill
  תמיד אני מאוד מרוגזת או מתעצבנת על אחותי הקטנה. אני כל כך זועם שאני עושה דברים בכוונה ומאשים אותה בה. מאמר זה עזר לי להירגע טוב יותר ולא תמיד לחשוב שהכל כל כך רציני.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail