איך ללמד את הפעוט שלך משחק עצמאי?

אם הפעוט שלך מתקשה לשחק באופן עצמאי
אם הפעוט שלך מתקשה לשחק באופן עצמאי, נסה לעשות שגרה הכוללת כמויות קטנות של זמן משחק לא מובנה.

הבאת פעוט היא תקופה מאתגרת ומרגשת. הקטן שלך כנראה התחיל לעקוב אחריך מסביב, לחקור את סביבתם ולהיכנס למרבה שובבות. מסיבות אלה פעוטות זקוקים להשגחה רבה וייתכן ומוכנים להפסקה קטנה. בגיל זה תוכלו להתחיל לעודד את הפעוט לשחק באופן עצמאי על ידי מתן מקום ושפע של צעצועים מגרים.

חלק 1 מתוך 2: לתת לילדכם הזדמנות לשחק באופן עצמאי

 1. 1
  הקל על הפעוט שלך לשחק לבד. אם הפעוט שלך תמיד מצפה שתשחק איתם, הם כנראה יתקשו אם אתה עוזב את החדר כשהם מתחילים לשחק. כדי לעזור לילדכם להיות יותר נוח עם המשחק לבד, הקלו על הפעוט שלכם.
  • לדוגמה, ייתכן שתתחיל לשחק עם הפעוט שלך. כאשר הפעוט שלך שקוע במשחק, צעד לאחור ותן לילדך לשחק לבד. אתה צריך להישאר בחדר, פשוט לא לעסוק במשחק.
 2. 2
  תנו לילדכם לשחק. יהיה עליך לתת לפעוט שלך מקום לשחק ולדמיין. אם ילדכם משחק עם משהו, הימנעו מקפיצה פנימה והראו להם את הדרך "הנכונה" לשחק. זה יכול לגרום לילדכם לחשוב שהם צריכים שתראו להם איך לשחק והם פחות נוטים לשחק בעצמם.
  • במקום זאת, פשוט תנו לפעוט שלכם לשחק איך שהוא אוהב. פירוש הדבר כי סקופי המטבח שלך הופכים לגושי ערימה, אך חשוב לעודד את דמיונם.
  שב בצד ותן לקטנה שלך לשחק לבד
  לאחר שהפעוט שלך התחיל לשחק, שב בצד ותן לקטנה שלך לשחק לבד.
 3. 3
  משחק פיקוח וחופשי חלופי. צפה לאיזון בין זמן משחק בהנהגת מבוגרים לבין פעילות גופנית עם זמן משחק חופשי לא מובנה. האיגוד הלאומי לחינוך גופני ממליץ לפעוט שלך לקבל לפחות 30 דקות של משחק מובנה ולפחות 60 דקות של משחק לא מובנה מדי יום.
  • אם אתה מגלה שהפעוט שלך לא מבלה כל כך הרבה זמן במשחק עצמאי, הוסף זמן משחק לא מובנה בהדרגה. אתה יכול לנסות לעודד את ילדך לשחק לבד חמש דקות נוספות בכל יום.
 4. 4
  וודאו כי הבית שלכם מוגן לילדים. אתה עלול להרגיש לא בנוח לתת לילדך לשחק מחוץ לטווח הראייה שלך אם יש סכנות בבית שלך. קח את הזמן לטיפוח ביתי שלך כך שהפעוט שלך יוכל לחקור ולשחק בלי לחשוש להיפגע. שקול ליצור חדר משחקים ייעודי או אזור בו הפעוט שלך בטוח לשחק באופן עצמאי. כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשמור על בטיחות הפעוט שלך כוללים:
  • כיסוי שקעי חשמל.
  • סגר דלתות.
  • כיסוי פינות חדות בריפוד.
  • שומר על כמה דלתות סגורות.
  • שימוש בשערי תינוקות.
 5. 5
  צרו שגרה. אם הפעוט שלך מתקשה לשחק באופן עצמאי, נסה לעשות שגרה הכוללת כמויות קטנות של זמן משחק לא מובנה. אתה יכול להקטין את זמני המשחק האלה בהתחלה (בערך 5 דקות). כשאתה ממשיך בשגרה, הגדל את משך הזמן בהדרגה. הפעוט שלך יש סיכוי גבוה יותר לשחק לבד אם הם יודעים שזה בדרך כלל מה שקורה בזמן המיועד.
  • לדוגמא, אולי תתן לפעוט שלך ארוחת צהריים, תקרא סיפור ואז תשחק מעט. לאחר שהפעוט שלך התחיל לשחק, שב בצד ותן לקטנה שלך לשחק לבד.
אם אתה מגלה שהפעוט שלך לא מבלה כל כך הרבה זמן במשחק עצמאי
אם אתה מגלה שהפעוט שלך לא מבלה כל כך הרבה זמן במשחק עצמאי, הוסף זמן משחק לא מובנה בהדרגה.

חלק 2 מתוך 2: מציעים דברים מגרים לשחק איתם

 1. 1
  שחק לפי תחומי העניין של הפעוט שלך. הפעוט שלך עלול להתקשות לשחק לבד אם הם לא אוהבים את מה שהצעת להם לשחק איתו. למדו את הפעוט שלכם לשחק לבד על ידי מתן להם משהו שמצית את סקרנותם. הם נוטים יותר לשחק באופן עצמאי אם הם מנסים להבין את זה.
  • לדוגמא, אם הפעוט שלך אוהב לראות אותך מתאפר או מנסה להיכנס לתיק האיפור שלך, שקול להכין ערכת פעוט קטנה המכילה מברשות, צנצנות קטנות לפתיחה ומראה קטנה.
 2. 2
  החלף את צעצועי הפעוט שלך. ילדים יכולים להשתעמם בצעצועים שלהם, גם אם הם אהבו אותם כשקיבלו אותם לראשונה. אם הפעוט שלך נהיה יותר נצמד ומשחק פחות עם הצעצועים שלהם, אולי הגיע הזמן להניח אותם לזמן מה. הוציאו צעצועים שילדכם לא שיחק איתם זמן מה. הפעוט שלך כנראה ישמח לראות את המועדפים "החדשים" האלה חוזרים.
  • כדאי גם לשמור על צעצועים למינימום. אם לפעוט שלך יש יותר מדי צעצועים בחוץ, הם עלולים להרגיש מוצפים ופחות נוטים לשחק איתם.
 3. 3
  תן לפעוט שלך גישה לבידור. שקול כמה קל לפעוט שלך להגיע לצעצועים, ציוד האמנות והספרים שלהם. אם הם מאוחסנים בקופסאות ומאוחסנים מחוץ להישג ידך של הפעוט שלך, יהיה זה הרבה יותר קשה עבור הפעוט שלך פשוט להתחיל לשחק. יתכן שתרצה להחזיק כמה סלים עם חומרים משעשעים ברחבי הבית שלך, כך שהפעוט שלך יוכל לשחק בקלות בכל פעם שמתחשק לו.
  • לדוגמה, שמור סל ספרים ליד מושב נוח שילדך יכול לזחול אליו.
  בגיל זה תוכלו להתחיל לעודד את הפעוט לשחק באופן עצמאי על ידי מתן מקום ושפע של צעצועים מגרים
  בגיל זה תוכלו להתחיל לעודד את הפעוט לשחק באופן עצמאי על ידי מתן מקום ושפע של צעצועים מגרים.
 4. 4
  תנסה משהו חדש. אם הפעוט שלך נראה חסר מנוחה עם הצעצועים שלהם, ייתכן שהגיע הזמן להציג משהו חדש. זה לא אומר שאתה צריך לצאת לקנות צעצוע חדש. במקום זאת, תוכל לחפש בבית שלך חפץ שילדך לא שיחק איתו או חווה. זה יכול להיות בדיוק הדבר שהפעוט שלך רוצה לשחק איתו.
  • חפש במטבח שלך רעיונות לחפצים שיכולים לבדר את הפעוט שלך בקלות. פעוטות אוהבים סקופים, חותכי עוגיות מפלסטיק, משפכים וכפות מדידה.
 5. 5
  תן צעצועים המתאימים לגיל. פעוטות גדלים ומתפתחים בקצב שונה. אתה עלול להיות מופתע כאשר ילדך לומד מיומנות חדשה כמעט בן לילה. כדי לעזור לילדכם לשחק באופן עצמאי, וודאו שיש לו צעצועים התואמים את יכולותיהם. לדוגמה:
  • לגילאי 12 עד 24 חודשים, אתה יכול לצאת צעצועי דחיפה ומשוך, לעצב סדרנים וצעצועי רצפה שהם יכולים לגלוש סביב.
  • לילדים בגילאי 24 עד 36 חודשים, הגדירו צעצועים דמיוניים כמו בלוקים, דמויות, מכוניות ובובות. אתה יכול גם לתת לפעוט המבוגר שלך לשחק בחצר בזמן שאתה מפקח.
 6. 6
  קבעו תאריך הפעלה. למרות שפעוטות לא מרבים לשחק עם ילדים אחרים, הם עושים משחק מקביל לצד פעוטות אחרים. נפגש עם חבר אחר עם פעוט כך שילדיכם יקבלו הזדמנות לשחק אחד ליד השני. עם הזמן הפעוטות יתחילו לשחק יחד (בסביבות גיל 3).
  • וודאו שישנם צעצועים מלאי דמיון עבור הפעוטות לשחק איתם. בדרך זו, הם נוטים פחות להילחם על צעצועים והם יוכלו לשחק בדמיון.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail