כיצד להגיש הליך של בית משפט להכריח בוררות כמתלונן?

עליך להגיש את עתירתך בכדי להכריח בוררות במחוז בו אמורה להתרחש הבוררות שלך
עליך להגיש את עתירתך בכדי להכריח בוררות במחוז בו אמורה להתרחש הבוררות שלך.

חלק 1 מתוך 3: ניתוח המקרה שלך

 1. 1
  בדוק שיש לך הסכם בוררות תקף. אינך יכול להביא תביעה לכפיית בוררות אם אין לך הסכם בוררות תקף. עברו על החוזה ובדקו אם יש לכם הסכם. בדקו גם שהחוזה נחתם על ידי שני הצדדים.
  • הסכם טיפוסי אומר משהו כמו הבא: "כל המחלוקות או התביעות הנוגעות לחוזה זה או נובעות ממנו יוסדרו בבוררות מחייבת בסיאטל, וושינגטון. כל בית משפט בעל סמכות מוסמכת רשאי לאשר את פסק הדין."
 2. 2
  ודא שהמחלוקת נופלת במסגרת הוראת הבוררות. בחלק מהסכמי הבוררות יוצאים חריגים מה מכוסה. לדוגמא, חוזה עשוי לדרוש בוררות בגין סכסוכי שכר אך לא בגין סכסוכים הנוגעים לאיכות העבודה.
  • וודא כי נושא הסכסוך שלך מכוסה על ידי הסכם הבוררות.
 3. 3
  קבע היכן הסכמת לבורר. עליך להגיש את עתירתך בכדי להכריח בוררות במחוז בו אמורה להתרחש הבוררות שלך. עליך לקרוא את הוראת הבוררות שלך, המציינת בדרך כלל את המקום.
  • מאמר זה מכסה בוררות משכנעת בארה"ב במסגרת חוק הבוררות הפדרלי (FAA). הסכם הבוררות שלך עשוי לקבוע שאתה מסכים לבורר בז'נבה, שוויץ או בעיר אחרת מחוץ לארה"ב. אם כן, עליך להתייעץ עם עורך הדין שלך לקבלת ייעוץ.
  עליכם לנסח ולהגיש את הבקשה לבית המשפט בו הוגשה התביעה
  עליכם לנסח ולהגיש את הבקשה לבית המשפט בו הוגשה התביעה.
 4. 4
  התייעץ עם עורך דין. עליך להיפגש עם עורך דין כדי לדון בתהליך הבאת העתירה שלך. אתה יכול גם לדבר על כל שאלה אחרת שיש לך. אם אין לך עו"ד רגיל שבו אתה משתמש, תוכל לקבל הפניה לאחד.
  • צרו קשר עם לשכת עורכי הדין המקומית או הממלכתית ובקשו הפניה. וודא שאתה מבקש הפניה למישהו העוסק בתחום הבוררות.
  • עליכם לחשוב ברצינות גם לשכור את עורך הדין שייצג אתכם. אם אין לך ניסיון בביצוע מחקר משפטי או ניסוח כתבי טענות משפטיים, ייתכן שהחוויה שלך מכריעה. עורך דין מוסמך יכול להתמודד עם כל אלה עבורך.
 5. 5
  החלט אם להגיש לבית המשפט הממלכתי או הפדרלי. זה נושא מסובך. אף על פי שה- FAA הוא חוק פדרלי, הוא אינו מבטיח לך את היכולת להביא את עתירתך לבית המשפט הפדרלי. עם זאת, הגשה לבית משפט פדרלי היא אידיאלית, מכיוון שבבתי משפט פדרליים יש מדיניות חזקה להעדפת בוררות. בהתאם לכך, עליך לנתח עם עורך הדין שלך באיזה בית משפט תוכל לפנות.
  • לדוגמה, ייתכן שתוכל להגיש לבית משפט פדרלי אם יש לך "מגוון אזרחות". המשמעות היא שאתה והאדם בצד השני של הסכסוך הם ממדינות שונות. לדוגמא, אתה משכון בניו ג'רזי והצד השני משכנו במיין. המחלוקת חייבת להיות שווה לפחות 56,000 €
  • זהו תחום משפטי מתפתח ועורך הדין שלך עשוי להזדקק למחקר משפטי מקיף כדי לקבוע אם אתה יכול להגיש לבית משפט פדרלי.
  • אם אינך יכול להגיש לבית משפט פדרלי, תוכל להגיש לבית משפט במדינה. ה- FAA חל אפילו בבית משפט ממלכתי.

חלק 2 מתוך 3: הגשת עתירה לאילוץ בוררות

 1. 1
  ניסח עתירה לאילוץ בוררות. על פי סעיף 4 לחוק הבוררות הפדרלי, אתה יכול להגיש עתירה לכפיית בוררות מבלי שתצטרך לחכות שהצד השני יגיש תביעה. עליך לתאר את טענתך "עתירה לבוררות כפויה". וודא גם שהוא מכיל את המידע הבא:
  • עובדות רקע מספיקות כדי שהשופט יבין את קווי המתאר של המחלוקת.
  • נוסח הסכם הבוררות.
  • זהות הצדדים לתביעה - אתה והאדם או החברה האחרים. מדינה שבה יש לך מגורים ובאיזו מדינה אתה אזרח.
  • הסבר כיצד סמכותו של בית המשפט לתביעה.
  • בקשה לצו שעל הצדדים לבורר את מחלוקתם.
  • החתימה שלך. עליך או על עורך הדין שלך לחתום על כל טענות שתגיש לבית המשפט.
 2. 2
  הגש את העתירה שלך. אתה או עורך הדין שלך צריכים להגיש את העתירה המקורית לפקיד בית המשפט. ייתכן שתצטרך גם להגיש עותקים. בדוק עם פקיד בית המשפט לגבי דרישות ההגשה, אשר שונות בהתאם לבית המשפט.
  • ככל הנראה תצטרך לשלם דמי הגשה. בקש מהפקיד את הסכום ואמצעי התשלום המקובלים.
 3. 3
  קבעו את השימוע. עליך לתאם דיון במקביל להגשת העתירה שלך. זכור כי סעיף 4 ל- FAA קובע התראה של חמישה ימים בלבד.
  • עליך לכלול הודעת שמיעה יחד עם העתירה שלך.
  אינך יכול להביא תביעה לכפיית בוררות אם אין לך הסכם בוררות תקף
  אינך יכול להביא תביעה לכפיית בוררות אם אין לך הסכם בוררות תקף.
 4. 4
  הודיעו לצד השני. עליכם להודיע לצד השני כי הגשתם עתירה לאילוץ בוררות. הקפד לספק עותק של תלונתך, הודעת השימוע וזימון. בדרך כלל ניתן לקבל זימון ריק מפקיד בית המשפט ולמלא אותו. הקפד לפעול לפי שיטות השירות הנכונות. בבית משפט פדרלי, תוכל להגיש הודעה באופן הבא:
  • שכור שרת תהליכים פרטי בכדי לבצע מסירת ידיים בצד השני. תוכל למצוא שרתי תהליכים באופן מקוון או בספר הטלפונים.
  • בקש ממישהו בן 18 ומעלה שאינו צד בתביעה לבצע מסירת ידיים.
 5. 5
  השתתף בדיון. השופט יכריע אם יש סוגיה לגבי תוקפו של הסכם הבוררות או שמא קיימת מחלוקת תקפה בשאלה האם צד אחד מסרב לבורר או לא. אם סוגיות אלה אינן שנויות במחלוקת, על השופט להוציא צו בוררות מחייב.
  • עם זאת, אם יש מחלוקת סבירה בנושאים אלה, יהיה משפט. כל אחד מהצדדים רשאי לבקש חבר מושבעים ברוב המצבים. מטרת המשפט תהיה לקבוע האם קיים הסכם תקף והאם צד אחד היה ברירת המחדל של אותו הסכם.

חלק 3 מתוך 3: הפסקת כל תביעה מקבילה

 1. 1
  זהה כל תביעה מקבילה. הצד השני בסכסוך עשוי לנסות למהר לבית המשפט ולהגיש תביעה למרות שיש לך הסכם בוררות תקף. במצב זה יהיה עליכם להפסיק את התביעה האחרת, המכונה "פעולה מקבילה".
 2. 2
  הגש בקשה לעיכוב ההליכים. ה- FAA מאפשר לך להביא הצעה להישאר בכל הליך מקביל. עליכם לנסח ולהגיש את הבקשה לבית המשפט בו הוגשה התביעה.
  • אתה צריך שיהיה עורך דין שינסח עבורך את ההצעה הזו.
 3. 3
  בקש במקום זאת צו מניעה נגד תביעה. במצבים מסוימים, יתכן שתצטרך להגיש בקשה למה שמכונה "צו מניעה נגד תביעה" במקום לבקש שהייה. צו נגד תביעה הוא צו בית משפט המחייב את הצד השני להפסיק לנהל את התביעה המקבילה. אתה יכול גם לקבל צו נגד תביעה לפני שהמפלגה אפילו תגיש תביעה.
  • ככל הנראה תזדקק לצו נגד תביעה (במקום שהייה) כאשר התביעה המקבילה הוגשה במדינה זרה. במצב זה, בית המשפט הזר לא יכול להגיש בקשה לעיכוב. עם זאת, אם הצד השני הגיש תביעה בארה"ב, עליך להגיש בקשה לעיכוב ההליכים.
  • כמו הצעה להשהות, זהו מסמך טכני שעורך דין צריך לנסח עבורך. עורך הדין שלך צריך גם להגיש את זה לבית משפט שיש לו סמכות על הצד השני. בדרך כלל, לבית המשפט יהיה סמכות אם הוא נמצא באותה מדינה כמו הצד השני או אם לצד השני יש קשרים אישיים או עסקיים במדינה.
  • אם אתה מודאג במיוחד מהצד השני שיפתח בתביעה, תוכל להגיש בקשה למתן צו נגד תביעה במקביל להגשת עתירתך להכריח בוררות.
  הצד השני בסכסוך עשוי לנסות למהר לבית המשפט ולהגיש תביעה למרות שיש לך הסכם בוררות תקף
  הצד השני בסכסוך עשוי לנסות למהר לבית המשפט ולהגיש תביעה למרות שיש לך הסכם בוררות תקף.
 4. 4
  קבל את תגובת הצד השני. הצד השני עלול להילחם כדי להמשיך בתביעה. במצב זה הם יגישו תגובה לבקשתך. בתגובה הם יטענו מדוע אין לדחות את התביעה או מדוע אסור לבית המשפט להוציא צו נגד תביעה.
 5. 5
  טען את הצעתך. אתה צריך להתווכח על הבקשה מול השופט. במסגרת ה- FAA, הדיון בבקשה להשהות צריך להיות "סיכום", כלומר השופט מתמקד רק בשאלה האם קיים הסכם בוררות תקף. לא תצטרך להעמיק בעובדות המחלוקת.
  • הוויכוח על צו נגד תביעה יתמקד בשאלה אם אתה זכאי לצו. בפרט, בית המשפט יראה לראות כי הצדדים בבוררות ובתביעה זהים וכי הנושא שבמחלוקת זהה.
 6. 6
  קבל את החלטת השופט. אם השופט יתן בקשה להשהות, ההתדיינות תיפסק. אתה לא צריך לעשות שום דבר אחר, אם כי אתה צריך להיות זהיר שהצד השני עלול לנסות לפנות לבית משפט אחר כדי להגיש תביעה נוספת.
  • אם תזכה בצו נגד תביעה, יתכן שתצטרך לאכוף אותו אם הצד השני לא יפסיק את הפעולה המקבילה. כאשר צד מתעלם מפקודת שופט, הם יכולים להישמר בבוז. עורך הדין שלך אולי יצטרך להביא "בקשה לצו להראות סיבה" מדוע אין להחזיק את הצד השני בבוז בית המשפט.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail