איך מונעים מעץ דובדבן להניב פירות?

אתה לא יכול למנוע לגמרי מעץ דובדבן לייצר פירות לגמרי
אתה לא יכול למנוע לגמרי מעץ דובדבן לייצר פירות לגמרי, אבל אתה יכול להפחית את כמות הפירות שהעץ מייצר.

עץ דובדבן שמייצר יותר מדי דובדבנים יכול להתנהג כמו אבן שואבת למזיקים שונים. אתה לא יכול למנוע לגמרי מעץ דובדבן לייצר פירות לגמרי, אבל אתה יכול להפחית את כמות הפירות שהעץ מייצר. יישום כימיקלים מעכבי פרי, גיזום אסטרטגי ומניעת האבקה יכולים לסייע בהאטת ייצור עץ הדובדבן שלך.

שיטה 1 מתוך 2: מזעור ייצור הפירות של העץ

 1. 1
  ריססו תרסיס הורמונלי על העץ כשהוא בפריחה מלאה. תרסיס הורמונים המכיל חומצה גיברלית או אתפון יכול להפחית את כמות הפירות שהעץ מייצר או למנוע ממנו לייצר לחלוטין. ריססו את עליו ופריחתו של העץ באביב (לפני עונת הקציר) עד שהם רטובים אך לא נוטפים. אתה יכול לקנות הורמונים נגד פירות באינטרנט, במשתלה צמחית, או בכל חנות-על עם מדור גינון.
  • ניתן לקנות חומצה גיברלית בחבילות של 2 עד 5 גרם (2000 עד 5000 IU). להכנת 6,7 גרם נוזלים (200 מ"ל) מהמיסה, יש לדלל 100 מ"ג מהאבקה עם 6,7 גרם נוזלים (200 מ"ל) מים ורק 3 עד 5 טיפות אלכוהול משפשף. ריכוז זה יעמוד על כ -500 חלקים למיליון, וזה די והותר בכדי להכשיל את ייצור עץ הדובדבן שלך.
  • לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש למרוח חומצה גיברלית כאשר תחזית מזג האוויר צופה כי היא תהיה 21 מעלות צלזיוס (21 מעלות צלזיוס) ומעלה למשך יומיים או שלושה.
  • Ethereal, Ethaverse, Flordimix, Arvast, Bromaflor ו- serone הם מותגים של מוצרים המווסתים צמיחה הכוללים את'פון.
  • כמה נותני שירותי ניהול גינות ועצים ישימו תרסיס מעכב פירות אם תשאלו אותם.
 2. 2
  גוזמים יתר על המידה ענפים אופקיים נמוכים עד בינוניים בתחילת הקיץ. השתמש במספריים חדים כדי לקצץ 20% עד 40% מהענפים החדשים שצמחו בשנה האחרונה. בדרך זו, העץ מוציא את מרבית האנרגיה שלו בגידול ענפים במקום לייצר פירות. התמקדו בכריתת ענפים אופקיים קטנים בבסיסו ובאמצע העץ מכיוון שכנראה שנשאים פרי.
  • אל תגזמו את חלקו העליון של העץ כך שהענפים האמצעיים והמפלסים התחתונים יקבלו יותר צל ולא ייצרו פרי רב.
  • בצע חתכים נקיים ממש מעל ניצנים בריאים כדי לשמור על בריאות העץ שלך.
  • גיזום בחורף (כשהעץ רדום) מבטיח יבול גדול של פרי, כך שגיזום בקיץ יעזור להאט את ייצור הפירות של העץ.
  צמחי דוחה ועשבי תיבול לא ימנעו מהעץ להניב פרי לגמרי
  צמחי דוחה ועשבי תיבול לא ימנעו מהעץ להניב פרי לגמרי, אך פחות האבקה פירושה פחות פרי.
 3. 3
  השתמש בדשן עשיר בחנקן כדי לגדל ענפים ארוכים יותר עם פחות פירות. למרות שזה נראה דשן נגד פרודוקטיבי, שחרור מהיר ועשיר בחנקן יעכב את צמיחת העץ שלך, מה שעלול לעכב את צמיחתם של פירות ופרחים. השתמש ב 0,5 ק"ג (0,045 ק"ג) דשן לכל שנה בגיל העץ ופיזר אותו סביב שורשי העץ בתחילת האביב.
  • לדוגמא, אם עץ הדובדבן שלך הוא בן 4, השתמש בדשן 0,2 ק"ג (0,18 ק"ג).
  • שים לב כי זה לא ימנע מלגדל פרי לחלוטין, אך זה יפחית את כמות הפירות שהעץ מייצר לאורך זמן.
 4. 4
  קח כמה שיותר פריחות כדי לעכב את ייצור הפירות העתידי. יש עצי דובדבן שעוברים מה שמכונה מיסב דו שנתי, כלומר העץ פורח במקום לייצר פרי כל שנה אחרת. הפרחים מאפשרים לפרי לגדול בשנה שלאחר מכן, אז אם אתה רואה פריחה על העץ שלך שנה אחת, תקטוף אותם כדי לצמצם את ייצור הפירות שלו בשנה הבאה.
  • בחר את הפריחה לאחר פתיחתן (במרץ עד אפריל) כדי להפריע לייצור העץ בשנה שלאחר מכן.

שיטה 2 מתוך 2: מניעת האבקה

 1. 1
  הניחו צמחים ועשבי תיבול הדוחים דבורים סביב העץ. הדבורים אחראיות במידה רבה להאבקת עצי דובדבן, ועצים שמאביקים היטב מניבים פרי רב יותר. הפוך את זה פחות מפתה לדבורים להתקרב לעץ על ידי הקמת צמחים דוחים טבעיים כמו נענע, סיטרונלה, אקליפטוס וטימין. שים אותם באדניות ומסדרים אותם סביב העץ או מגדלים אותם באדמה הסמוכה.
  • שקול לשתול שיח לענה בקרבת מקום. לא רק שהוא דוחה דבורים, אלא שהוא יכול לעכב את צמיחת הצמחים הסמוכים. רק שים לב שזה רעיל לאנשים ולחיות מחמד.
  • צמחי דוחה ועשבי תיבול לא ימנעו מהעץ להניב פרי לגמרי, אך פחות האבקה פירושה פחות פרי.
  יש עצי דובדבן שעוברים מה שמכונה מיסב דו שנתי
  יש עצי דובדבן שעוברים מה שמכונה מיסב דו שנתי, כלומר העץ פורח במקום לייצר פרי כל שנה אחרת.
 2. 2
  הימנע מחזקת צמחים ופרחים המושכים דבורים בקרבת מקום. פחות דבורים יגיעו לחצר שלך אם אין צמחים המציעים את הצוף האהוב עליהם. אם יש לכם אמנון אמנון, ערבה כוסית, טיפות שלג, חלב חלב, אדמוניות, לבנדר, זיניאס, ציפורני חתול, עירית, מרווה, נסטוריום, סוזאנים עם עיניים שחורות, טימין, אורגנו או בורג'ה הגדלים בקרבת מקום, נסו להעביר אותם מחדש או הימנעו מלשתול אותם בעתיד עונות השנה.
  • זה לא ימנע מדבורים להאביק את העץ, אבל זה יעזור לשמור על מספרן וכתוצאה מכך להקטין את ייצור הפירות של העץ.
 3. 3
  אל תשתל מינים מאביקים צולבים בקרבת מקום. רוב עצי הדובדבן המתוקים זקוקים לאבקה ממינים אחרים של עצי דובדבן בכדי לפרוח ולייצר פרי. זני הגן בינג ולמברט הם המאביקים הנגדית הנפוצים ביותר, לכן אל תשתלו כל אלה על רכושכם בכדי להפריע לתהליך ההאבקה הנגדית.
  • זהב שחור, אינדקס, לפינים, סקיאנה, סונטה, סטלה, סימפוניה, סאנברסט, מתוקה וזהב לבן ידועים כמאביקים אוניברסליים כמעט לכל סוגי עצי הדובדבן.
  • עצי דובדבן חמוצים וזני דובדבנים מתוקים הנקראים סטלה וקומפקט סטלה מאביקים את עצמם, כלומר הם יכולים להאביק על ידי הפריחה שלהם ועל ידי אותם מאותו המין. אם יש לך אחד או יותר מסוגים אלה, אין הרבה מה שאתה יכול לעשות כדי למנוע האבקה.
  • האבקה מתרחשת כאשר דבורים נוסעות לסוג עץ אחד ואז לאחרת, כשהן נושאות את האבקה על רגליהן. ידוע כי דבורים נוסעות 3 מיילים (3,2 ק"מ) למספוא בכל יום, כך שגם אם אין ברשותך מינים מאבקים צולבים, כל אחד מהשכנים שלך יכול לעשות זאת.
 4. 4
  התקשרו לאיש מקצוע שיעביר כוורת במידת הצורך. אם אתה מגלה כוורת בנכס שלך, אל תנסה להתעסק בזה. חפש בשירותי העברת כוורות מקומיים כדי להעבירו למקום הרחק מהנכס שלך, כך שהדבורים לא כל כך קלות להאביק את העץ.
  • אל תנסו להרוג את הדבורים! הם חשובים ביותר לסביבה!
  • הימנע מלנסות להזיז את הכוורת בעצמך, אתה תיעקץ ועלול לפגוע במושבה.
אם עץ הדובדבן שלך כבר ייצר הרבה פירות
אם עץ הדובדבן שלך כבר ייצר הרבה פירות, תלה מזינים של ציפורים בעץ או בקרבת מקום ותן לציפורים לאכול את הדובדבנים עבורך.

טיפים

 • אם עץ הדובדבן שלך כבר ייצר הרבה פירות, תלה מזינים של ציפורים בעץ או בקרבת מקום ותן לציפורים לאכול את הדובדבנים עבורך.

אזהרות

 • הימנע מבליעה מווסתים לגידול צמחים והלבש תמיד משקפי מגן. אם חומצה גיברלית עולה על העור שלך, שטפי אותו עם מים וסבון.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מגדלים ירקות במערב?
 2. כיצד לדלל עצי מנדרינה?
 3. איך לגדל מלון קרני אפריקאי?
 4. כיצד מייצרים סל קומפוסט תולעת נייד?
 5. איך מכינים מסך קומפוסט?
 6. כיצד להשתמש בנס-גרו?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail