איך מנקים את השיער בלי מים?

צחצח את השיער שלך לאחר שנתת לשמפו היבש לשבת בכדי להפיץ אותו באופן אחיד על שיערך
צחצח את השיער שלך לאחר שנתת לשמפו היבש לשבת בכדי להפיץ אותו באופן אחיד על שיערך.

בין אם אין לך גישה לכיור או למקלחת ובין אם אתה פשוט זקוק לניקוי מהיר, ישנן מספר דרכים לעזור לנקות את השיער בלי להשתמש במים. פזר אבקת תינוק על השיער שלך לספיגת השמן, או טבק את השיער באלכוהול משפשף כדי לייבש מנעולים שומניים. שמפו יבש הוא תמיד אלטרנטיבה מצוינת לשטיפת השיער גם כשאתה צובט. אם אין לך גישה לאף אחד מהתיקונים האלה, נסה להסתיר את השיער המלוכלך שלך על ידי עיצוב אותו במשהו כמו סרט, קוקו או צמות.

שיטה 1 מתוך 2: ספיגת שמן ולכלוך בשיערך

 1. 1
  פזרו את השיער שלכם באבקת תינוק לספיגת שמן על שורשיכם. אם במקרה יש לך אבקת תינוקות בבית, זו דרך נהדרת להסוות עודפי שמן ולכלוך בשיער מבלי לשטוף אותו. או בוזקים את אבקת התינוק ישירות על שורשיכם, או משתמשים במברשת איפור נקייה כדי להחליק אותה במקום על שורשיכם. המתן מספר דקות לפני שאתה מעסה אותו בשיער שלך.
  • מרחי את אבקת התינוק באמצעות 2-3 שייקים כדי למנוע התזות יתר על השיער. אם השיער שלך ארוך או סמיך במיוחד, ייתכן שתצטרך 3-5 שייקים של המיכל כדי לכסות את שיערך.
 2. 2
  ריססו שמפו יבש על השיער לתיקון מהיר. שמפו יבש נהדר לספיגת שמן כאשר אין לך זמן לשטוף את השיער ביסודיות. יש לרסס את השמפו היבש לפחות 15 ס"מ (15 ס"מ) מהראש ולתת לו לשבת כמה דקות לפני שמעסים אותו בשיער.
  • צחצח את השיער שלך לאחר שנתת לשמפו היבש לשבת בכדי להפיץ אותו באופן אחיד על שיערך.
  • חפשו שמפו יבש במותג האהוב עליכם או בניחוח במכולת המקומית או בחנות הקופסאות הגדולות שלכם.
 3. 3
  החל אלכוהול משפשף על שורשיך כדי לתקן שיער שומני. השרו צמר גפן באלכוהול משפשף וטפטפו אותו על שורשיכם בעדינות. אלכוהול משפשף יעזור לספוג כל שמן ושומן כך שהשיער שלך נראה נקי יותר.
  • אלכוהול מייבש את שיערך, לכן השתמש במרכך להשאיר בשיערך לאחר השימוש בשיטה זו כדי להוסיף לחות לשיער שלך.
  השתמש במגבת נקייה כדי לנגב את הקצף משיערך כדי לחשוף מנעולים נקיים יותר ללא שימוש במים
  השתמש במגבת נקייה כדי לנגב את הקצף משיערך כדי לחשוף מנעולים נקיים יותר ללא שימוש במים.
 4. 4
  נסה שמפו קצף לניקוי יסודי יותר. שמפו קצף ידוע כמסייע בניקוי שיער מלוכלך במקום ספיגת עודף שמן. החל את שמפו הקצף על שיער יבש וצפה בקצף שלו, תוך שימוש במומלץ על הבקבוק. השתמש במגבת נקייה כדי לנגב את הקצף משיערך כדי לחשוף מנעולים נקיים יותר ללא שימוש במים.
  • שמפו קצף נהדר עבור אנשים עם שיער מתולתל כי זה משפר את המרקם הטבעי שלך.
  • חפש שמפו קצף בחנות הקופסאות הגדולה המקומית שלך או באינטרנט.
 5. 5
  טפטף נייר סופג מעל השיער שלך כדי לספוג שמן במהירות. ניתן להשתמש באותם ניירות סופג שתשתמשו בהם לספיגת שמן על הפנים לספיגת השמן גם בשיער. קח נייר סופג וטפח אותו על השיער שלך החל משורשיך לספיגת השמן, בעזרת מספר ניירות במידת הצורך.
  • ניתן למצוא ניירות סופג בבית המרקחת המקומי, בחנות המכולת או בחנות הקופסאות הגדולות.
 6. 6
  מערבבים עמילן תירס עם אבקת קקאו יחד כחלופה לשמפו יבש. עמילן התירס יספוג שמנים וריחות לא רצויים משיערך, ואילו את אבקת הקקאו ניתן לערבב אם יש לך שיער כהה יותר כך שהעמילן לא יבלוט כל כך. שלב 0,5 כוסות (120 מ"ל) עמילן תירס עם 2 כפות (30 מ"ל) אבקת קקאו. מערבבים אותם ביסודיות לפני שמפזרים אותו על שורשיכם.
  • לתהליך של זילוף קל, ערבבו את שני המרכיבים בצנצנת ותקעו חורים בחלקה העליון כדי שהתערובת תצא החוצה.
 7. 7
  עיסו את שורש החץ לשיער לספיגת שמן טבעית. התחל עם 0,5 כפות (7,4 מ"ל) אבקה או מעט פחות, ופזר אותה לכף היד שלך. לעסות את אבקת החץ לתוך השיער שלך החל משורשיך ועובד לאורך אורך שיערך כדי לספוג את השמן.
  • אתה יכול למצוא arrowroot בכמה חנויות מכולת מקומיות, בחנויות קופסאות גדולות או באינטרנט.
  • עדיף להשתמש במטלית לחה כדי להסיר את עודפי האבקה על ידי החלקת המטלית או המגבת מעל השיער.
  או טבק את השיער באלכוהול משפשף כדי לייבש מנעולים שומניים
  פזר אבקת תינוק על השיער שלך לספיגת השמן, או טבק את השיער באלכוהול משפשף כדי לייבש מנעולים שומניים.
 8. 8
  החלק סדין מייבש מעל השיער שלך כדי לנקות אותו תוך הוספת רעננות. אולי השתמשת בסדין מייבש כדי להיפטר מסטטיות בשיערך בעבר, אך ניתן להשתמש בו גם להחייאת השיער שלך אם הוא לא נשטף זמן מה. שפשף גיליון מייבש חדש בעדינות על שיערך, או לחץ אותו למטה למברשת והברש מעל שיערך כדי להבטיח שכל קווצה מוחלפת על ידי יריעת המייבש.
  • סדין המייבש ישאיר את השיער שלך מריח יותר.

שיטה 2 מתוך 2: עיצוב שיערך להסתרת שמן

 1. 1
  קשר את השיער בקוקו כדי להוציא שיער מלוכלך מהפנים שלך. אם נמאס לך מהשיער השומני שלך שמסתובב סביב הפנים שלך, צחצח אותו כמה פעמים לפני שתמשוך אותו לקוקו. מכיוון שהשיער שלך שמנוני, יהיה קל יותר להשיג קוקו חלק, ואתה יכול אפילו להוסיף קרם צבעוני כדי לסיים את המראה.
  • משוך את שיערך לקוקו גבוה או אחד ממש בחלק האחורי של הראש.
 2. 2
  השתמש בסרט כדי להסתיר את השורשים המלוכלכים שלך. אם אתה לחוץ בזמן ואתה זקוק לתיקון מהיר, זרוק סרט שמשתלב בתלבושת שלך. זה יגרום לשיער שלך להראות מעוצב תוך שמירה על שיער מלוכלך שלך מהפנים שלך.
  • בחר סרט סרט מפלסטיק עם שיניים בכדי לשמור על שיערך לאחור, או בחר בסרט סרט מבד כדי להסתיר יותר משיערך.
 3. 3
  מהדקים את שיערך לטוויסט כדי להסתיר שיער מתוח. אם יש לך קווצות שיער מלוכלכות ליד הפנים שלך ואתה רוצה מהן בדרך, צור טוויסט עם החלק הקדמי של כל צד. השתמש בברט או בסיכת בובי כדי להדביק את כל אחד משני החלקים האלה, תוך שמירה על שיער חוטי ושמן מהפנים שלך.
  • צור את הטוויסט ארוך או קצר שתרצה, וודא שהוא מאובטח באמצעות סיכה כדי שלא ישתחרר.
  ישנן מספר דרכים לעזור לנקות את השיער בלי להשתמש במים
  בין אם אין לך גישה לכיור או למקלחת ובין אם אתה פשוט זקוק לניקוי מהיר, ישנן מספר דרכים לעזור לנקות את השיער בלי להשתמש במים.
 4. 4
  שים את השיער שלך בחצי לחמניה לקבלת תיקון מסוגנן. משוך את שכבת השיער העליונה לאחור לתוך לחמנייה על ראשך, ואבטח אותה בעזרת סרט או אלסטי. זה יעזור להסתיר שורשים מלוכלכים ולהשאיר את השיער שלך מהפנים שלך כך שהוא לא יתלכלך עוד יותר.
  • אם השיער שלך עדיין נראה צמוד לאחר שהנחת חצי ממנו בלחמניה, שקול לזרוק את כל השיער שלך ללחמניה פשוטה על ראשך.
 5. 5
  צמה את שיערך כדי להסוות שיער מלוכלך לחלוטין. צור שתי צמות הולנדיות בשיערך, צרפתי צמה את שיערך, או אפילו הפוך צמה אחת פשוטה לרדת בחלק האחורי של ראשך. ככל שהצמה שאתה יוצר הדוקה יותר, כך תסתיר טוב יותר כל מנעולי שיער שומניים או שמנוניים.
  • צחצח את השיער שלך לפני שאתה קולע אותו כדי להבטיח שהצמות שלך יהיו חלקות ולא קשורות.
  • אבטח את הצמות שלך עם קשרי שיער קטנים כדי שלא יבוטלו.
 6. 6
  חבוש כובע כדי לכסות את שיערך אם הוא קצר מדי לעיצוב. אם אין לך זמן לעצב את השיער שלך או שהשיער שלך קצר במיוחד, זרוק את הכובע האהוב עליך כדי לכסות שורשים שמנוניים. זה יכול להיות כובע בייסבול, כומתה, כפה או אפילו בנדנה כדי לכסות את החלק העליון של הראש.
  • בחר כובע התואם את הצבעים בתלבושת שלך.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail