איך להתחיל גינון ללא חפירות באקלים ממוזג?

מילוי מיטות בקומפוסט נותן צמיחה טובה יותר מאשר בקרקע
מילוי מיטות בקומפוסט נותן צמיחה טובה יותר מאשר בקרקע, קומפוסט הוא ההשקעה הטובה ביותר שתוכלו לעשות.

אם אתם מתחילים בגינון ללא חפירות באקלים ממוזג, עליכם לדעת כיצד להכין מיטה לזריעה ושתילה מיידית, באזורים שבהם קיימים שבלולים, ויש בהם מסה עבה של עשבים שוטים. הקומפוסט הוא המרכיב העיקרי מכיוון שהוא אינו מציע בית גידול נוסף לשבלולים, ומגדל צמחים נהדרים. שיטה זו מהירה ופשוטה, כל עוד יש לך מספיק קומפוסט. שקלו לקנות קומפוסט עירוני של פסולת ירוקה, קומפוסט פטריות וזבל בעלי חיים ישן, וכמובן גם משלכם. כדי למלא מיטות צריך הרבה וזו השקעה משתלמת, היתרונות נמשכים שנים רבות: פשוט מלאו מיטות עם שכבה של עד סנטימטר מעל, בכל סתיו או חורף כשהחלל פנוי.

צעדים

 1. 1
  החלט על פריסת המיטות שלך והעריך כמה קומפוסט ו / או כרטיס תזדקק. השג חומרים נדרשים.
  • לדוגמא, מיטה בגודל 1,2x2,4 מ '(4x8ft) זקוקה לקומפוסט של יותר מ -1 טון בעומק 6in (15 ס"מ). מילוי מיטות בקומפוסט נותן צמיחה טובה יותר מאשר בקרקע, קומפוסט הוא ההשקעה הטובה ביותר שתוכלו לעשות. מיטות ברוחב 4 מטר (1,2 מטר) טובות להתחלה, אך המיטות יכולות להיות צרות יותר או רחבות יותר. למיטות ללא חפירות יש מבנה יציב וזה בסדר לשים עליהן רגליים כדי להגיע לאמצע. מילוי המיטה רוצה להיות יציב, לא פלאפי.
 2. 2
  צמצם את צמיחת העשבים קצרה ככל האפשר באזור החדש. הוציאו חומר חתוך לערמת קומפוסט. אתה יכול להשאיר אותו במקום ולבנות מיטות מעל, אלא שאוכלוסיית הקליעים תגדל כדי לעזור לה להתפרק. שבלולים הם סוכני מיחזור!
  החלט על פריסת המיטות שלך והעריך כמה קומפוסט ו / או כרטיס תזדקק
  החלט על פריסת המיטות שלך והעריך כמה קומפוסט ו / או כרטיס תזדקק.
 3. 3
  סמן מיטות. אם אתם מתכננים להשתמש בדפנות עץ, באופן זמני או קבוע, הציבו אותם במקום. לצדדים קבועים יתרונות מבחינת הגישה והגדרת האזור (למשל גינות בית ספר) אך מאפשרים להתייבשות מהירה יותר של אדמות קלות ומספקים מקום מסתור לשבלולים (במיוחד כאשר העץ מתפורר), כינים, נמלים ועשבים שוטים. הם גם מוסיפים משמעותית לעלות הראשונית.
 4. 4
  שקול דיכוי עשבים שוטים. אם יש לכם מספיק קומפוסט לעומק 6 אינץ '(15 ס"מ), זה יהיה מספיק כדי לדכא את צמיחת העשבים גם על אדמות לא מעובדות לחלוטין. אם משתמשים בפחות קומפוסט, תוכלו להניח שכבה עבה של קרטון או עיתון לא מודפסים, לאחר הסרת קלטת ומהדק, לפני פריסת הקומפוסט, בכדי לסייע בדיכוי צמיחת העשבים. זהו מחסום זמני בלבד ושורשי הירקות שלך יעברו לקרקע שמתחת, לאחר 8-10 שבועות.
 5. 5
  קומפוסט את כל חומר הצומח והזבל לפני המריחה. זה יהפוך את הצמיחה של נטיעות ונטיעות חדשות לחזק ובריא יותר. זה רוצה להיות בצבע כהה ופירורי באופן סביר.
  • עדיף לשמור על הקומפוסט המשובח ביותר לשכבת המשטח, וכך יהיה קל יותר לזרוע ולשתול לתוכו. אם אתה מוכן לחכות שנה לפני השתילה, אתה יכול לחבוש בעזרת שבבי עץ. בסופו של דבר הם פונים לקומפוסט, אך הם מתחרים בצמחים על חנקן תוך כדי כך.
  • כדאי לשמור על חומר וודי בשביליים, או להשתמש בשכבת משטח דקה בלבד, וחתיכות קטנות עדיפות על שבבים גדולים.
  ופירושו פחות מקומות מסתור לשבלולים ומזיקים אחרים
  זה מקל על הגישה, מפחית צמיחת עשבים שוטים לחלקה, ופירושו פחות מקומות מסתור לשבלולים ומזיקים אחרים.
 6. 6
  ממלאים וממצקים את הקומפוסט. ברגע שזה נעשה, אפילו על ידי הליכה עליו במזג אוויר יבש, ניתן יהיה לזרוע ולשתול מיד. דריכת הקומפוסט כלפי מטה מספקת אמצעי שתילה מאובטח, לצמחים כגון ברסיקה (קייל, ברוקולי, כרוב וכו ') המעריכים בסיס יציב.
  • אם ישנם שורשים רבים של עשבים רב שנתיים נמרצים באדמה (עשב הספה, דשא), שקול לכסות את המיטה והשבילים באור למעט פוליאתן במשך שנה שלמה, לאחר פיזור הקומפוסט. זה קל יותר כשאין לך דפנות עץ. אתה יכול לשתול באמצעות פוליאתן, לחתוך חור או לחתוך כדי להכניס את הצמח, ואז למשוך כל גידול עשבים העשוי להופיע דרך זה.
 7. 7
  הסר עשבים רב שנתיים (כגון שן הארי, עשב הספה וקשירת עשב) בעזרת כף. השתרש כמה שיותר, ומשוך או מעדר שתילי עשב כפי שהם נראים. צמיחת העשבים פוחתת עם כל חודש ומהשנה השנייה היא ניתנת לניהול.
  • על אדמה עם מעט עשבים שוטים, משוך את הכל מלבד הקטנטנים ומורחים קומפוסט של שניים עד שלושה סנטימטרים (5-7 ס"מ).
 8. 8
  הלבישו את המיטה עם קומפוסט יותר מדי שנה. כדי לשמור על פוריות ומיטה מלאה, הוסף חבישה עליונה של קומפוסט לעומק של 1 עד 5 ס"מ (3-5 ס"מ) מדי שנה; זה יתמוך בגידול מתמיד של האדמה ותשואות גבוהות.
  • שיטה זו עובדת על כל הירקות, כולל גידולי שורש, אשר אינם סובלים מכל פגיעה בהלבשת שטח של קומפוסט. גזר למשל גדל וגדול ובעיקר לא מטופל.
  זה יהיה מספיק כדי לדכא את צמיחת העשבים גם על אדמות לא מעובדות לחלוטין
  אם יש לכם מספיק קומפוסט לעומק 6 אינץ '(15 ס"מ), זה יהיה מספיק כדי לדכא את צמיחת העשבים גם על אדמות לא מעובדות לחלוטין.
 9. 9
  מלט את השבילים. זה מאפשר להם להיות ללא עשבים וגורם לכך שפחות עשבים פולשים למיטות. אפשר לדחוף מריצה גדולה לאורך שביל 15-18 אינץ '(40-45 ס"מ), זה בסדר להניח את הרגליים על המיטות תוך כדי ריקון או מילוי. חיפוי שבילים בחודשים הראשונים, אם יש עשבים רבים להרוג, יכול להיות קרטון עם כמה שבבי עץ מעל. היזהר מממברנות הזקוקות להרמה ולהעברה קבועה כדי לא להיקבר על ידי קומפוסט ואדמה.

טיפים

 • צלול צמחייה גדלה יתר על המידה סביב המיטות החדשות שלך, לפחות 1,2 מטר (עדיף יותר) ורצוי יותר. זה מקל על הגישה, מפחית צמיחת עשבים שוטים לחלקה, ופירושו פחות מקומות מסתור לשבלולים ומזיקים אחרים.

שאלות ותשובות

 • מישהו יודע איפה לקנות אבק סלעים? איש בגן או בחנויות לציוד חקלאי לא יודע על מה אני מדבר.
  אבק סלעים נקרא גם סלע פוספט או סלע פוספט, אבק גרניט, וירק. נסה לבקש אלה במקום.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מגדלים זיתים?
 2. איך להקים גינת ירק אורגנית?
 3. איך מגדלים ירקות בעמודי תיל?
 4. איך מגדלים פלפלי ג'לפנו?
 5. איך מגדלים חצילים בעציצים?
 6. איך מגדלים ירקות הידרופוניים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail