איך לקומפוסט במזג אוויר קר?

יש את ערימת הקומפוסט הקרה הידנית שצריך לאוורר רק כל כמה זמן והיא מתווספת ככל שעוברים
יש את ערימת הקומפוסט הקרה הידנית שצריך לאוורר רק כל כמה זמן והיא מתווספת ככל שעוברים.

הקומפוסט מיוצר על ידי מיקרואורגניזמים המפרקים חומרים טבעיים למוצר גינה שימושי. עם זאת, מזג אוויר קריר יכול להאט את פעילותם של מיקרואורגניזמים אלה. כאשר זה קורה, גננים יצטרכו לחכות זמן רב יותר לפחי הקומפוסט שלהם כדי לחולל את הקסם שלהם. עם זאת, יש עדיין דרכים לקומפוסט בחורף, כמתואר בשיטה 1.

שיטה 1 מתוך 2: קומפוסטציה במזג אוויר קר

 1. 1
  קוצצים חומרי קומפוסט לחתיכות אחידות של שני אינץ '. נסה לקצץ את החומרים שלך לחתיכות קטנות בגודל 5,10 ס"מ (5,1 ס"מ) כך שיתפרק מהר יותר. יש לנקוט משנה זהירות בשימוש בעלים מגורדים. פריטים אלה נוטים ליצור גושים שקשה יותר להיפטר מהם בחורף, מכיוון שטמפרטורות קרות נוטות להאט את הפירוק.
 2. 2
  מערבבים או מקפיאים שאריות מטבח לפני שמוסיפים אותם לערמת הקומפוסט. ניתן לזרז את הפירוק של שאריות המטבח על ידי השלכת כל הפריטים הללו לבלנדר עם מעט מים ואז שפכו אותם לערמה.
  • אם שיטה זו אינה מושכת, תוכלו גם להזין את שאריות המטבח ולהכניסם למקפיא לפני הוספתם לערמת הקומפוסט. תהליך ההקפאה והפשרה של הגרוטאות יעזור להם להתפרק גם מהר יותר.
 3. 3
  הפוך את ערימת הקומפוסט שלך לגדולה ככל האפשר. ערימות קומפוסט גדולות יותר מביצועים טובים יותר מזו הקטנה יותר במהלך חודשי החורף מכיוון שגם אם השכבות החיצוניות מוקפאות, עדיין יתקיים פירוק כלשהו במרכז.
  • הסיבה לכך היא כי ערימות קומפוסט גדולות יותר נוטות להיות בידוד עצמי, כאשר השכבות החיצוניות מגנות על הפנימיות.
  נסה לנקוט בגישה מעשית לקומפוסט בתקופות של מזג אוויר קר
  נסה לנקוט בגישה מעשית לקומפוסט בתקופות של מזג אוויר קר.
 4. 4
  שכב חומרים חומים וירוקים בתוך הערימה. בחורף, שכבת חומרים ירוקים וחומים בכוונה בערימת הקומפוסט תעזור ליצור כיסי חום של חומרים ירוקים מתפרקים מהר יותר מתחת לחומרים החומים שמתפרקים לאט הרבה יותר. זה מחמם את הערימה.
 5. 5
  הימנע מהפרעה של ערימת הקומפוסט בחודשי החורף. נסה לנקוט בגישה מעשית לקומפוסט בתקופות של מזג אוויר קר. בכל פעם שגננים מטרידים את ערימת החום שלהם בורח והתפוקה פוחתת.
 6. 6
  שמור על ערימת הקומפוסט לחה. אם אתה מוצא את עצמך משקה את העצים והשיחים שלך במהלך החורף, עליך להשקות גם את ערימת הקומפוסט שלך עד שהיא לחה. המיקרואורגניזמים המפרקים את הפריטים בערימה זקוקים ללחות כדי להיות תפקוד מלא.
 7. 7
  בידוד את ערימת הקומפוסט כדי לעזור לה לשמור על הלחות. במהלך החורף ניתן להשתמש ביריעות כדי לעזור לערימות הקומפוסט לשמור על לחות וללכוד את החום. קל להסיר אותם כשצריך להוסיף חומרים חדשים לפח. באזורים קרים, שלג יכול לשמש לבידוד ערימת הקומפוסט מטמפרטורות קפואות ולהישאר דולק עד שתבחר להוסיף עוד ערמת הקומפוסט.
  • מי שחי במקומות בהם לא יורד שלג או רק שלג לעתים רחוקות, ירצה להשתמש במקום זאת בחבילות קש לצורך בידוד.
 8. 8
  שקול לקנות יחידת קומפוסט שהוכנה מראש. גננים באקלים קר עשויים ליהנות מרכישת אחת או שתיים יחידות קומפוסט שהוכנו מראש. התקנים סגורים לחלוטין אלה עשויים לספק לחומרי הקומפוסט הגנה נוספת מפני האלמנטים.
  לא צריך לדאוג יותר מדי מכיוון שערימות הקומפוסט בטוח יחזרו לחיים עם תחילת מזג האוויר החם יותר
  עם זאת, לא צריך לדאוג יותר מדי מכיוון שערימות הקומפוסט בטוח יחזרו לחיים עם תחילת מזג האוויר החם יותר.
 9. 9
  המתן עד שהטמפרטורות יתחממו מעט אם אתה חושב שהקומפוסטיות הופסקה. למרות המאמצים הטובים ביותר, ערימת הקומפוסט שלך עשויה להפסיק לתפקד כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת לקפוא. עם זאת, לא צריך לדאוג יותר מדי מכיוון שערימות הקומפוסט בטוח יחזרו לחיים עם תחילת מזג האוויר החם יותר.

שיטה 2 מתוך 2: טיפים כלליים לקומפוסט

 1. 1
  ודא שיש בערמת הקומפוסט שלך איזון של חנקן, פחמן, אוויר ומים. קומפוסט זקוק לחנקן ופחמן, כמו גם אוויר ומים, על מנת לתפקד כראוי, לכן נסה לוודא שיש איזון זמין של כל ארבעת המרכיבים על מנת לשמור על ערימת העבודה כראוי.
 2. 2
  הוסף כמה מרכיבים על בסיס פחמן. מרכיבים אופייניים על בסיס פחמן לקומפוסט כוללים קש, עלים, קרטון ועיתונים מגורדים.
  • עם זאת, גננים צריכים להוסיף רק נייר עיתון בשחור לבן או אפור מכיוון שסדינים צבעוניים עשויים להכיל כימיקלים שעלולים להיות רעילים.
 3. 3
  השתמש בדשן על בסיס חנקן. הוסף מדי פעם כמה דשנים על בסיס חנקן, כגון קמח דם או כדורי אספסת, כדי לשמור על פעולתו. זה מועיל במיוחד בתקופות קרות. חנקן לא רק מייצר חום, אלא הוא חלק מתזונה מאוזנת לכל החיידקים.
  • גננים יכולים להוסיף גם שאריות מטבח, כמו קליפות ירקות וטחנת קפה, לתכולת חנקן גבוהה יותר אם הערימה מפסיקה להתפרק כמו שצריך.
 4. 4
  הניחו את ערימת הקומפוסט במיקום שטוף שמש. במידת האפשר, ערימות קומפוסט צריכות להיות ממוקמות במקומות שטופי שמש, מכיוון שהדבר יגביר את החום ויאיץ את תהליך הפירוק.
  שלג יכול לשמש לבידוד ערימת הקומפוסט מטמפרטורות קפואות ולהישאר דולק עד שתבחר להוסיף עוד ערמת הקומפוסט
  באזורים קרים, שלג יכול לשמש לבידוד ערימת הקומפוסט מטמפרטורות קפואות ולהישאר דולק עד שתבחר להוסיף עוד ערמת הקומפוסט.
 5. 5
  התחל את הקומפוסט שלך בתוך הבית. התחל את תהליך הקומפוסט במוסך, במרתף או בסככה הסמוכה והסר כמה נסיעות לפח הקומפוסט. טמפרטורות קרירות יותר יפחיתו את הריחות הלא נעימים הרגילים. כל שעליך לעשות הוא להניח את חומרי הקומפוסט בתוך דלי גדול או פח אשפה קטן ולהוציא אותם אל ערימת הקומפוסט פעם בשבוע או בכל פעם שהמיכל מתמלא.
  • שכב את שאריות המטבח בשכבה בין שכבות "חומות" או מוצרי נייר בכדי לסייע בהפחתת הריחות.
 6. 6
  דע אילו מרכיבים אתה לא צריך להוסיף לקומפוסט שלך. יש להשאיר חלקי צמחים חולים, זבל כלבים, זבל חתולים, אפר פחם ועלי אגוזים שחורים מכל ערמת הקומפוסט מכיוון שידוע כי כל אחד מהדברים הללו מזיק באופיו.
  • יש להרחיק בשר ומוצרי חלב גם מפח הקומפוסט מכיוון שהם בוודאי ימשכו תשומת לב לא רצויה מבעלי החיים בשכונה.

טיפים

 • ערימות קומפוסט מגיעות בשני סוגים. יש את ערימת הקומפוסט הקרה הידנית שצריך לאוורר רק כל כמה זמן והיא מתווספת ככל שעוברים. בינתיים ערימות הקומפוסט החמות מורכבות בבת אחת ומתפוררות במהירות.

שאלות ותשובות

 • השתמשתי בארגז כלבים ישן בתור סל הקומפוסט שלי, אני יכול להפוך אותו מכל צד. אני מודאג מהחורפים הקרים שלנו; האם זה יעבוד אם אני מכסה אותו עם ברזנט?
  ברזנט יכול לעזור מעט. זה לא יוסיף בידוד רב, אבל זה יכול לעזור לשמור על הלחות.

תגובות (1)

 • grantbrianne
  בחורף אני מכוון חומרים ירוקים וחומים בכוונה לקומפוסט. נקודה זו אכן הייתה שונה ונקודה די שימושית. בראבו, מדריך!!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail