איך לקומפוסט בכוס?

כדי לקומפוסט בכוס, התחל על ידי מילוי הכוס שלך בחתיכות קטנות של חומר אורגני, כמו קליפות ביצה, קליפות פרי, גזרי דשא ועלים יבשים. לאחר מכן, הוסף חיידקים כגון אדמת גן או תערובת קומפוסט מסחרית כדי להאיץ את תהליך הקומפוסט. לאחר מכן, אוור את הקומפוסט על ידי סיבוב הכוס הלוך ושוב כל יומיים עד 3 כדי לעודד את תהליך הקומפוסט. בנוסף, הוסף חיידקים נוספים לערמת הקומפוסט אם הטמפרטורה בתוך הכוס נופלת מתחת ל 60 מעלות צלזיוס. לקבלת ייעוץ נוסף ממבקר הגננות שלנו, כולל כיצד להשתמש בנוזל הקומפוסט המתנקז מתחתית הכוס שלך, המשך לקרוא.

אתה מתחיל במילוי הכוס בחומרי קומפוסט ואז מפקח על החום והלחות בזמן שהחומרים מתפרקים
אתה מתחיל במילוי הכוס בחומרי קומפוסט ואז מפקח על החום והלחות בזמן שהחומרים מתפרקים.

קומפוסט הוא דרך יעילה לעשות משהו שימושי עם שאריות מטבח וסרב חצר. זה חוסך מקום להטמנה יקר ונותן לך אדמה עשירה וכהה לגינות ולשתילה. אנשים רבים נמנעים מקומפוסט כי ערימות קומפוסט אינן מכוערות ויש להן ריח לא נעים. קומפוסט בכוס מעניק לכם אוורור משופר ויתרון בשמירת הקומפוסט במיכל סגור. שיטת הכוסות פשוטה. אתה מתחיל במילוי הכוס בחומרי קומפוסט ואז מפקח על החום והלחות בזמן שהחומרים מתפרקים.

שיטה 1 מתוך 3: מילוי הכוס

 1. 1
  בחר כוסית. אתה יכול לקנות כוסות באינטרנט או בחנות לאספקת גינה. אתה יכול גם לבנות משלך. בחר כוס על פי הצרכים שלך. זכור שלכוסות גדולות יהיה יותר כוח להסתובב, אך תוכל ליצור קומפוסט חומר נוסף בו זמנית.
  • יתרון אחד לכוסות הוא שהן אסתטיות יותר (ומסריחות פחות) מערימות קומפוסט. אתה יכול לשים את הכוס שלך בכל מקום בחצר שלך שנוח.
 2. 2
  הכניסו חומרים אורגניים מתאימים לכוס. הקומפוסטציה מנצלת שאריות אורגניות כדי להפוך אדמה עשירה בחומרים מזינים. שאריות אלה יכולות להיות כל דבר, החל מקליפות ביצה ונשאר סלט ועד לגזרי דשא או עלים יבשים. פשוט פתח את המכסה על הכוס שלך והשליך את כל השאריות שיש לך מהחצר או מהמטבח.
  • חלקים קטנים יותר טובים יותר. נסה לטחון או לגרוס חומרים גדולים לפני שתוסיף אותם לכוס.
  • יש הרבה דברים אורגניים שאסור להכניס אותם לערמת הקומפוסט, כולל קליפות הדרים, בצל, בשר ושאריות דגים.
 3. 3
  מאזנים את הפחמן והחנקן שלכם. אתה רוצה שהתוצר הסופי שלך יהיה אדמה עשירה בחומרים מזינים שניתן להשתמש בהם סביב הגינה שלך או בבית לגידול דברים. צמחים זקוקים לאיזון של חומרי הזנה מבוססי פחמן וחנקן. אתה רוצה שהקומפוסט המוגמר שלך יהיה ביחס של פחמן-חנקן בערך 10-1. הוספת תערובת של כ 75% גזרי דשא ושאריות מטבח של 25% בדרך כלל תביא אותך לפארק הכדורים הנכון.
  • הדרך הטובה ביותר לאמוד את יחס הפחמן לחנקן שלך היא לעקוב אחר הדברים שאתה מכניס לכוס שלך. תוכלו למצוא מדריכים המעניקים לכם את תכולת הפחמן והחנקן היחסית של חומרי קומפוסט שונים ברשת.
  אוור את הקומפוסט על ידי סיבוב הכוס הלוך ושוב כל יומיים עד 3 כדי לעודד את תהליך הקומפוסט
  לאחר מכן, אוור את הקומפוסט על ידי סיבוב הכוס הלוך ושוב כל יומיים עד 3 כדי לעודד את תהליך הקומפוסט.
 4. 4
  היו מודעים לחומרי הדברה ומזהמים. החיידקים בקומפוסט ישברו כמה מזהמים, אך לא כולם. אם ברצונך להימנע מחומרי הדברה ומזהמים אחרים בצמחים שאתה מגדל, ודא שלא תוסיף אותם לכוס שלך. אתה יכול להשתמש בכל החומרים האורגניים כדי להימנע מהכנסת חומרי הדברה לקומפוסט שלך.
 5. 5
  טען את הכוס בקבוצות. מההתחלה ועד הסוף, הקומפוסט יכול להימשך בין מספר שבועות לכמה חודשים. הדבר חשוב שיש לזכור הוא כי מסגרת זמן זו היא מן הגרוטאות האחרונות שאתה מכניס, לא הראשון. כאשר הקומפוסט יוצר, הוא יהפוך לקומפקטי יותר ויעשה יותר מקום בכוס. זה עשוי לפתות אותך להוסיף עוד שאריות, אך שים לב כי פעולה זו תפעיל מחדש את משך הזמן שהקומפוסט שלך יהיה בכוס.
  • במקום להמשיך להוסיף לכוס, ייתכן שיהיה לך דלי קומפוסט (או כוס שניה) המכיל שאריות עד לסיום האצווה הנוכחית. לאחר מכן, תוכל להעביר את האצווה השנייה לכוס.

שיטה 2 מתוך 3: קומפוסט החומרים

 1. 1
  התחל את התגובה. אם רק תכניס את החומרים שלך לכוס, הם כנראה יהפכו לבד לקומפוסט - בסופו של דבר. כדי להפוך את תהליך הקומפוסט שלך למהיר יותר, עליך להוסיף כמה חיידקים כדי להתחיל בפירוק החומרים האורגניים בכוס. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לעשות זאת:
  • הוסף זבל סוסים או פרות לכוס.
  • הוסיפו אדמת גן לכוס.
  • הוסף תערובת קומפוסט מסחרית לכוס. אלה ניתן למצוא באינטרנט או בחנות גן.
 2. 2
  סובב את הכוס. תהליך קומפוסטציה דורש אוויר. בכוס, האוורור נעשה די בקלות. אתה פשוט מסובב את הכוס מספר פעמים. עשו זאת כל יומיים-שלושה לקבלת אוורור אופטימלי. המפנה מאפשר לאוויר להתערבב עם כל רמות הקומפוסט.
  • הפעלת הקומפוסט לעיתים קרובות מדי תאט את הקומפוסט.
  ייתכן שיהיה לך דלי קומפוסט (או כוס שניה) המכיל שאריות עד לסיום האצווה הנוכחית
  במקום להמשיך להוסיף לכוס, ייתכן שיהיה לך דלי קומפוסט (או כוס שניה) המכיל שאריות עד לסיום האצווה הנוכחית.
 3. 3
  הניחו תבנית מתחת לכוס. ברוב הכוסות יש ניקוז שמאפשר לנוזל (המכונה תה קומפוסט) לנקז את הקרקעית. אתה יכול לאסוף את הנוזל הזה בתבנית או בקערה מתחת לכוס. יוצקים את תה הקומפוסט לגינה שלך או משתמשים בו להשקות את העציצים שלך. נוזל זה מלא בחומרים מזינים שיעזרו לצמחים שלכם לגדול.

שיטה 3 מתוך 3: ניטור הקומפוסט

 1. 1
  צפו בטמפרטורה בתוך הכוס. שמירה על הטמפרטורה הנכונה היא מכריעה בשתי חזיתות לקומפוסט. ראשית, טמפרטורה גבוהה יותר תסייע בפירוק חומרי הקומפוסט מהר יותר. שנית, הקומפוסט צריך להיות חם מספיק כדי להרוג כל פתוגנים וזרעי עשבים לא רצויים. מדוד את הטמפרטורה בעזרת מדחום. באופן אידיאלי, זה לא יהיה נמוך מ 60 מעלות צלזיוס (60 מעלות צלזיוס).
  • אם הקומפוסט שלך לא מתחמם מספיק, אתה יכול להוסיף זבל או מוצרים מסחריים כדי להגדיל את רמות החנקן ולספק יותר חום.
 2. 2
  שמור על קומפוסט לח. לחות נכונה תמנע מהקומפוסט להצטבר לבלגן קשוח, או להפוך לסלעי. הקומפוסט אמור להישאר לח כמו ספוג רטוב שנשלף החוצה. אם הקומפוסט שלך יבש מדי, אתה יכול להוסיף מים ישירות לתערובת.
  כדי לקומפוסט בכוס
  כדי לקומפוסט בכוס, התחל על ידי מילוי הכוס שלך בחתיכות קטנות של חומר אורגני, כמו קליפות ביצה, קליפות פרי, גזרי דשא ועלים יבשים.
 3. 3
  התבונן בצבע ובעקביות. קומפוסטרים רבים יתייחסו לחומרי קומפוסט ירוקים וחומים. יש לזכור שלמעשה אין לכך שום קשר לצבע החומרים או לקומפוסט. זה מתייחס למעשה לתוכן הפחמן (חום) וחנקן (ירוק) של החומר. הקומפוסט שלך צריך להיות חום כהה.
 4. 4
  השתמש בקומפוסט. הקומפוסט שלך מוכן ברגע שיש לו צבע חום כהה וכל החומרים התקלקלו. תהיה לו עקביות דומה לאדמה. רוקן את הכוס והשתמש בקומפוסט בגינה שלך או בעציצים. זה יספק חומרים מזינים שהצמחים זקוקים להם כדי לגדל.
  • יש כוסות שנפרקות מהצד. אחרים פורקים מלמעלה או מלמטה.

טיפים

 • השתמש בשני כוסות כדי שתוכל להוסיף לאחת בזמן שהשני מקומפוסט.
 • השתמש בקומפוסט בעציצים או בגינה שלך.

אזהרות

 • הימנע מהוספת בשר וחלב לקומפוסט שלך.
 • יש אנשים שהריח של הקומפוסט לא נעים.
 • אין לבלוע את הקומפוסט.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להאיץ את תהליך הקומפוסט?
  אתה יכול להבטיח את תהליכי הקומפוסט שלך במהירות אם אתה שומר על ערימת הלחות אך לא רטובה ומוסיף כמויות שוות של פריטים כמו שאריות מזון כמו גם שאריות טבעיות כמו עלים ועשב. כמו כן, וודא כי ערימתך מקבלת זרימת חמצן ואוויר נאותים.
 • אתה יכול לשים לחם בכוס קומפוסט?
  כן, אתה יכול להניח בבטחה כמעט כל גרגר עובש בקומפוסט שלך, כולל לחם.
 • מה צריך להיות היחס בין עלה יבש לעלה ירוק?
  השתמש בכל יחס שנוח ואז הוסף מים לפי הצורך.
 • מה עלי להכניס לכוס הקומפוסט שלי?
  ניתן להניח כמעט את כל החומרים המתכלים בקומפוסט, כולל שאריות ירקות ופירות וכן עלים.
 • מה אני מוסיף לקומפוסט כדי לעזור בפירוקו?
  אמנם אין דרך אוניברסלית להאיץ את תהליך הקומפוסט, אך ידוע שהוספת אדמת גן פועלת.

תגובות (5)

 • elenor78
  קיבלתי כאן המון מידע נהדר. תודה.
 • matthew57
  זה היה מאוד מועיל. החלק שהכי עזר לי היה הטמפרטורה וחלק זה על תה קומפוסט.
 • sethhauck
  ההוראות שלך גורמות לו להישמע קל ובר ביצוע. תודה.
 • langworthverlie
  עצה טובה לגבי יחס המרכיבים.
 • bahringermaveri
  פשוט בניתי קומפוסט כוסה מחבית פלסטיק של 55 ליטר וזה עקומת למידה! אני הולך לבנות שני עם שיפורים / רעיונות מהראשון שלא עבד כל כך טוב כדי לשפר אותו. תודה על כל המידע שלך!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לקומפוסט במזג אוויר קר?
 2. איך מכינים מסך קומפוסט?
 3. כיצד להשתמש בנס-גרו?
 4. איך מכינים דשן חנקן?
 5. איך מכינים דשן צמחי ביתי?
 6. איך מכינים ורמיקסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail