איך להמציא רעיון טוב?

או עד שמגיע לך רעיון טוב
תביא עט ונייר כדי לרשום רעיונות, והרהר במשך כ- 30 דקות, או עד שמגיע לך רעיון טוב.

בכדי להמציא רעיון טוב נדרשת השראה ונקודות מבט חדשות. סיעור מוחות רעיונות על ידי דיון עם אחרים על דברים, כתיבה עיוורת והכנת מפות חשיבה בכדי להשלים רעיונות. כדי לקבל השראה, עשה משהו לא שגרתי, צפה בהרצאות והתנסה במוזיקה חיה. שמור על ראשך חד על ידי פעילות גופנית באופן קבוע, שינה מספקת ואכילת תזונה בריאה.

שיטה 1 מתוך 3: סיעור מוחות לרעיונות

 1. 1
  נסה לכתוב עיוור. כשאתה מנסה לעבור חסימת כתיבה או פיגור בסיעור מוחות, קח לפחות עשר דקות לשבת ולכתוב. הכריח את עצמך לכתוב במשך עשר הדקות המלאות, לא משנה מה ייצא מזה. פעולת הנחת העט על הנייר תעורר את החלק במוחך המחולל רעיונות.
 2. 2
  הכינו מפת חשיבה. מיפוי תודעה הוא אסטרטגיית סיעור מוחות המאפשרת לך למפות משיקי מחשבה שונים כדי לעורר רעיונות חדשים. השג פיסת נייר, לוח פוסטר או לוח לבן וכתוב את המטרה שלך במרכז. כתוב נושאי משנה ומחשבות קשורות סביב המטרה, והמשיך להסתעף מהם לפתח את מסלול המחשבה שלך.
  • לדוגמא, מפת חשיבה לגבי המטרה הסביבתית "הולך ירוק" יכולה להסתעף לתתי נושאים כמו "צמצום פסולת", "נסיעות אקולוגיות "ו"התחממות גלובלית".
 3. 3
  ניסיון ל"סערת תפקידים ". לקבלת נקודת מבט רעננה על נושא, נסה "לסגור את התפקידים". דמיין את עצמך כמישהו אחר (למשל הורה, חבר, קולגה או בן / בת זוג) ודמיין כיצד היית ניגש לתרחיש כשלהם. אתה יכול להרחיב טכניקת סיעור מוחות זו גם לאנשים מפורסמים או לדמויות היסטוריות (למשל אלברט איינשטיין, ביל גייטס).
  בכדי להמציא רעיון טוב נדרשת השראה ונקודות מבט חדשות
  בכדי להמציא רעיון טוב נדרשת השראה ונקודות מבט חדשות.
 4. 4
  נסה מדיטציה. כדי לפתוח את דעתך לרעיונות חדשים, נסה מדיטציה. מצא מקום שקט לשבת בו ולהתמקד בשאלה העומדת בפנינו (למשל "כיצד אוכל לקדם את העסק החדש שלי בתקציב המוגבל שלי?"). תביא עט ונייר כדי לרשום רעיונות, והרהר במשך כ- 30 דקות, או עד שמגיע לך רעיון טוב.
  • כדי למנוע דאגה לשעה, הגדר אזעקה בטלפון שלך כדי לסמן את סימן 30 הדקות).
 5. 5
  הסר מגבלות. הסר את המגבלות שעשויות לעכב את התקדמות סיעור המוחות שלך על ידי התקרבות לנושא כאילו אין מכשולים. אמנם ייתכן שתהליך זה לא יניב פתרונות מיידיים, אך יפתח את דעתך בפני אפשרויות שלא היית מסתכל אחרת. למשל, כשאתם מתכננים מסיבת הפתעה, אתם עשויים להתעלם ממקומות מסוימים בגלל אילוצים כספיים, כמו למשל מסעדה צרפתית יקרה שחברכם ישמח לנסות. על ידי מתן אפשרות למוחך להגיע לשם במהלך סיעור מוחות, ייתכן שתקבל את הרעיון לדמות את המסעדה והארוחה למסיבת בית.
 6. 6
  שוחח על דברים בקבוצה. מפגשי סיעור מוחות קבוצתיים יכולים לאפשר לך לפתח את מחשבותיך על ידי הזנה מרעיונותיהם של אחרים. אם אתה עובד על פרויקט או שיתוף פעולה קבוצתי, קבע זמן סיעור מוחות במיקום שקט עם מעט הסחות דעת. אם אתה עובד על הפרויקט שלך, שאל חברים או עמיתים אם אתה יכול להקפיץ מהם רעיונות ולקבל את התשומות שלהם.

שיטה 2 מתוך 3: מציאת השראה

 1. 1
  עשה משהו חריג. חוויה חדשה יכולה להציע בדיוק את שינוי הפרספקטיבה הדרוש לך כדי לעורר רעיונות חדשים. עשו משהו לא שגרתי כדי לצאת מהשגרה ולספק השראה. למשל, אם אתה גר בעיר, תכנן סוף שבוע בקמפינג לשינוי הקצב.
  מיפוי תודעה הוא אסטרטגיית סיעור מוחות המאפשרת לך למפות משיקי מחשבה שונים כדי לעורר רעיונות חדשים
  מיפוי תודעה הוא אסטרטגיית סיעור מוחות המאפשרת לך למפות משיקי מחשבה שונים כדי לעורר רעיונות חדשים.
 2. 2
  צפו בהרצאות. לקבלת השראה, עיין בדוברי המוטיבציה על ידי השתתפות בהרצאות או צפייה בשיחות TED. בדוק באתרי האינטרנט של האוניברסיטאות המקומיות כדי לראות רשימה של הרצאות מתוזמנות שעשויות לספק לך את ההשראה המתאימה. בקר באתר www.TED.com/talks כדי לגלוש בספרייה גדולה של שיחות מוטיבציה לפי נושאים.
 3. 3
  חווה מוסיקה. מוזיקה יכולה להשלים את מפגשי סיעור המוחות שלך, או להוות השראה לרעיונות שלך כשלעצמם. נסו להאזין למגוון רחב של מוזיקה כדי לשנות את החוויה המוסיקלית שלכם (למשל, אם אתם חובבי רוק קלאסי, התאמצו להאזין למוזיקת ג'אז או R&B לחוויה חדשה). חפש באינטרנט או בעיתונים המקומיים קונצרטים או הופעות קטנות יותר בקרבתך.

שיטה 3 מתוך 3: הגדלת כוח המוח

 1. 1
  התעמלו על בסיס קבוע. פעילות גופנית יכולה להעלות את המיקוד למשך 2-3 שעות, ולהגביר את כוח סיעור המוחות. זה יכול גם להגביר את מצב הרוח שלך על ידי העלאת רמות הסרוטונין במוח, ולהגדיל את התפוקה הכללית שלך. כדי לשמור על המוח בכושר עליון, עשה לפחות שלושים דקות של פעילות גופנית ביום (למשל הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים), רצוי לפני שאתה מתיישב לעבוד על רעיונות.
  ייתכן שתקבל את הרעיון לדמות את המסעדה והארוחה למסיבת בית
  על ידי מתן אפשרות למוחך להגיע לשם במהלך סיעור מוחות, ייתכן שתקבל את הרעיון לדמות את המסעדה והארוחה למסיבת בית.
 2. 2
  שמרו על לוח שינה בריא. הקפידו לישון מספיק בכדי למצות את מלוא הפוטנציאל היצירתי והאינטלקטואלי שלכם. מחסור בשינה עלול לגרום לאובדן מיקוד, פגיעות בזיכרון ועלול לתרום לדיכאון. כמות השינה הנדרשת לתפקוד מיטבי היא:
  • 9-11 שעות ביום לילדים
  • 8,5-9,5 שעות ביום לבני נוער
  • 7-9 שעות ביום למבוגרים
 3. 3
  לאכול בריא. אכילה של תזונה מאוזנת ובריאה היא חלק בלתי נפרד משיפור תפקוד המוח. נסו להחדיר לתזונה שלכם מאכלים "חכמים" המסייעים לתפקוד הקוגניטיבי ומשפרים ריכוז. מזונות אלה כוללים:
  • דג
  • דגנים מלאים
  • אגוזים
  • שוקולד מריר
  • אוכמניות

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להכין ציפוי ללא מכונת החשמל?
  אתה יכול פשוט להשתמש במטרפה ידנית במקום.
 • איך אוכל להיות מנהיג טוב?
  המפתח להיות מנהיג טוב הוא להקשיב לאלה שאתה מוביל. עליכם לזכור תמיד שיש להם גם רעיונות. עליכם גם לדעת כיצד לפעול, וזה מחייב אתכם להיות מספיק אינטליגנטים כדי להעריך מצב ולהשתמש בשיקול הדעת שלכם כדי לקבל החלטות איכותיות.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail