איך כותבים חיבור מחקר?

הדרך הטובה ביותר לכתוב חיבור מחקר היא למצוא מקורות, כמו ספרי התמחות, כתבי עת אקדמיים ואנציקלופדיות מקוונות, על הנושא שלך. רשום הערות תוך כדי מחקר, וודא שאתה מציין מאיזה עמוד וספר קיבלת את ההערות שלך. צור מתאר לעיתון המפרט את הטיעון שלך, חלקים שונים ונקודות עיקריות עבור כל קטע. לאחר מכן, כתוב הקדמה, בנה את גוף החיבור והצביע על מסקנתך. ציטט את המקורות שלך בדרך ובצע את הפורמט שהוקצה, כמו APA או MLA, אם רלוונטי. למידע נוסף ממחברנו עם דוקטורט באנגלית. על איך לבחור הצהרת תזה עבור עבודת המחקר שלך, המשך לקרוא!

אם אתה כותב חיבור מחקר לכיתה
אם אתה כותב חיבור מחקר לכיתה, ככל הנראה המורה שלך יציין לאיזה סגנון על החיבור להתאים.

חיבורי מחקר הם מטלות שכיחות ביותר בתיכון, במכללה ובבית הספר לתארים מתקדמים, ואין זה דבר בלתי תקבל בחטיבת הביניים. אם אתה סטודנט, רוב הסיכויים שתעמוד במוקדם או במאוחר על המשימה לחקור נושא ולכתוב עליו מאמר. הידיעה כיצד לבצע יעילות ומוצלחות של מחקר פשוט, לסנתז מידע ולהציגו בצורה ברורה בצורת חיבור תחסוך לכם שעות רבות ותסכול רב.

חלק 1 מתוך 3: חקר נושא

 1. 1
  בחר נושא. אם יש לך מזל מספיק כדי שתוכל לבחור בנושא המחקר שלך, בחר נושא שמעניין אותך. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא בסופו של דבר להקדיש שעות למידה וכתיבה על נושא שיש לך אפס עניין בו. אתה תמצא את כל התהליך מהנה הרבה יותר אם באמת אכפת לך ממה שאתה עושה.
  • הקפד לשמור על ההנחיות שקיבלת על ידי המורה או הפרופסור שלך. לדוגמה, אם אתה חופשי לבחור נושא אך הנושא הכללי חייב להיות תחת ביולוגיה אנושית, אל תכתוב את המאמר שלך בנושא פוטוסינתזה של צמחים.
  • הישאר עם נושאים שאינם מסובכים יתר על המידה, במיוחד אם הנושא אינו משהו שאתה מתכנן להמשיך ללמוד. אין צורך להקשות על עצמך!
 2. 2
  אתר משאבים. לפני שתתחיל לכתוב, קרא את נושא המאמר שלך. עדיף לאסוף את כל המקורות שלך ולסקור אותם לפני שתנסה להתחיל את המאמר שלך, כך שתוכל לתכנן את הדברים בבירור כאשר אתה מתחיל לכתוב. תוכל למצוא מידע על נושא בחירתך באמצעות מספר סוגים שונים של משאבים. להלן כמה דוגמאות.
  • ספרים מיוחדים; אלה ניתן למצוא בספרייה הציבורית או בבית הספר המקומית שלך. בספר שפורסם על הנושא שלך הוא משאב נהדר ויהיה צפוי אחת מהאפשרויות האמינות ביותר שלך עבור מציאת מידע איכותי. הם מכילים גם רשימות הפניות בהן תוכלו לחפש מידע נוסף.
  • כתבי עת אקדמיים; אלה הם כתבי עת המוקדשים למחקר אקדמי בתחום לימודים ספציפי. מאמרים בעיתונים אקדמיים נכתבים על ידי מומחים בתחום ונבדקים על ידי אנשי מקצוע אחרים כדי להבטיח את דיוקם. אלה אפשרויות נהדרות אם אתה צריך למצוא מידע מפורט ומתוחכם על הנושא שלך; הימנע מאלה אם אתה כותב סקירה כללית בלבד.
  • אנציקלופדיות מקוונות; המידע האמין ביותר באינטרנט ניתן למצוא באנציקלופדיות מקוונות כמו Encyclopedia.com ו- Britannica.com. אומנם וויקים מקוונים יכולים לעזור מאוד, אך לעיתים הם מכילים מידע לא מאומת שככל הנראה עליכם לא להסתמך עליו כמשאבים העיקריים שלכם.
  • ראיונות מומחים; אם אפשר, ראיין מומחה בנושא המחקר שלך. מומחים יכולים להיות אנשי מקצוע העוסקים בתחום אותו אתם לומדים, פרופסורים בעלי תארים מתקדמים בנושא עניין וכו '.
 3. 3
  לרשום. כאשר אתה חוקר את הנושא שלך, רשום הערות על המידע שאתה מוצא. זה יכול להיות קשה להיזכר בכל מה שקראת בנושא כשמגיע הזמן להתחיל לכתוב, במיוחד אם אינך מכיר את הנושא; בעל הערות יעזור בכך באופן משמעותי. הקפד לציין היכן מצאת את המידע בזמן שאתה רושם הערות כדי שתוכל לצטט אותו בקלות בזמן שאתה כותב.
  • ארגן את ההערות שלך לפי נושא משנה בכדי לשמור עליהם מסודרים וכך תוכל למצוא בקלות הפניות בעת כתיבתך.
  • אם אתה משתמש בספרים או בעותקים פיזיים של כתבי עת או כתבי עת, השתמש בכרטיסיות דביקות כדי לסמן דפים או פסקאות שבהם מצאת מידע שימושי. ייתכן שתרצה אפילו למנות את הכרטיסיות האלה כדי להתכתב עם המספרים בגליון ההערות שלך לצורך התייחסות קלה.
  • על ידי שמירת ההערות שלך קצרות ופשוטות, תוכל להקל עליהן בהבנה ובהפניה תוך כדי כתיבה. אל תעשה את ההערות שלך כל כך ארוכות ומפורטות שהם בעצם מעתיקים את מה שכבר כתוב במקורות שלך, מכיוון שזה לא יועיל לך.
  האם חיבור מחקר ועבודת מחקר זה אותו דבר
  האם חיבור מחקר ועבודת מחקר זה אותו דבר?
 4. 4
  לפתח מטרה. בהתאם למטרת עבודת המחקר שלך, אתה עלול למצוא עצמך זקוק לאמץ עמדה או להסיק מסקנות לגבי הנושא שלך. בזמן שאתה חוקר את הנושא, שאל את עצמך איך המידע שאתה נתקל בו משתלב עם מטרת המאמר שלך. לדוגמה, אם אתה צריך להציג שני צדדים של טיעון ואז לצד אחד, זיהוי מידע התואם את נקודות המבט השונות סביב הנושא (ולארגן את המקורות בהתאם להערותיך).
  • לפעמים מטרת המחקר שלך תהיה ברורה לך עוד לפני שתתחיל לחקור את הנושא; בפעמים אחרות, יתכן שתצטרך לקרוא מעט לפני שתוכל לקבוע את הכיוון אותו תרצה החיבור שלך.
  • אם יש לך מטרה בראשית הדרך, תוכל לשלב זאת בחיפושים מקוונים בנושא שלך כדי למצוא את המשאבים הרלוונטיים ביותר. לדוגמא, אם המטרה שלך היא לתאר את הסכנות הסביבתיות של שיטות הידראוליות בשבר, חפש את הביטוי המדויק הזה ולא רק "שבר הידראולי".
 5. 5
  דבר עם המורה שלך. אם אתם חוקרים לשיעור, בקשו מהמורה או מהפרופסור עצות או הצעות בנוגע לכיוון שעליכם לקחת בחיבורכם. הוא או היא יוכלו לעזור לך על ידי צמצום (או הרחבת) המיקוד שלך או על ידי הפנייתך לעבר משאבים שימושיים. בדרך זו תוכלו גם לבדוק האם המורה שלכם מאשר את הנושא שבראשכם.
  • הימנע מלבקש מהמורה שלך לתת לך נושא. אלא אם כן מלכתחילה הוקצה לך הנושא שלך, חלק מהמטלה הוא שתבחר נושא הרלוונטי לנושא הרחב יותר של הכיתה או היחידה. על ידי בקשת המורה שלך לעשות זאת למענך, אתה מסתכן להודות בעצלות או חוסר יכולת.
  • אם יש לך כמה נושאים בראש, אך אינך בטוח כיצד לפתח יעדים עבור חלק מהם, המורה שלך יכול לעזור בכך. תכנן לדון עם המורה שלך באפשרויות שלך ולהגיע להחלטה בעצמך במקום שהוא או היא יבחרו את הנושא עבורך מבין כמה אפשרויות.

חלק 2 מתוך 3: ארגון החיבור שלך

 1. 1
  חלק את החיבור שלך לנושאי משנה. ככל הנראה תצטרך להתייחס למספר היבטים נפרדים של נושא המחקר שלך במסה שלך. זוהי טקטיקה חשובה להפקת חיבור מחקר מאורגן כיוון שהיא נמנעת מכתיבת 'זרם תודעה', שבדרך כלל חסר סדר.
  • שקול איזה מידע רקע נחוץ כדי להקשר את נושא המחקר שלך. אילו שאלות יכול להיות לקורא היישר מחוץ לשער? איך אתה רוצה שהקורא יחשוב על הנושא? מענה על שאלות מסוג זה יכול לעזור לך להבין כיצד להגדיר את הטיעון שלך.
  • התאם את חלקי הנייר שלך למטרה (ים) של הכתיבה שלך. לדוגמא, אם אתה מנסה להציג שני צדדים של דיון, צור קטע לכל אחד ואז חלק אותו לפי ההיבטים של כל טיעון שאליו ברצונך להתייחס.
 2. 2
  צור מתווה. אחד הדברים המועילים ביותר שאתה יכול לעשות בעת כתיבת עבודת מחקר הוא להתוות את החלקים השונים ואת הנקודות העיקריות של החיבור. עשו זאת לפני שתתחילו לכתוב כדי שתוכלו לדמיין כיצד כל אחד מחלקי החיבור ישתלב. זה גם יאפשר לך לסדר מחדש את רכיבי הנייר כך שהוא יזרום באופן הגיוני.
  • מתווה יכול להיות מפורט או כללי ככל שתרצה, כל עוד הוא עוזר לך להבין כיצד לבנות את החיבור. יש אנשים שאוהבים לכלול כמה משפטים מתחת לכל כותרת במתאר שלהם כדי ליצור מעין "חיבור מיני" לפני שהם מתחילים לכתוב. אחרים מוצאים שמספיקה רשימת נושאים מסודרת פשוטה. עשו כל מה שמתאים לכם ביותר.
  • אם יש לך זמן, כתוב את המתאר יום-יומיים לפני שתתחיל לכתוב וחזור אליו מספר פעמים. זה ייתן לך הזדמנות לחשוב כיצד חלקי המאמר שלך ישתלבו בצורה הטובה ביותר. סדר מחדש דברים במתאר שלך כמה פעמים שתרצה עד שיהיה לך מבנה שאתה מרוצה ממנו.
 3. 3
  בחר פורמט. עבודות מחקר, בניגוד ליצירות כתיבה יצירתיות, מקפידות בדרך כלל על מדריכי סגנון ספציפיים המסדירים את האופן שבו יש לציין מקורות והיבטים שונים אחרים של מכניקת הכתיבה. אם אתה כותב חיבור מחקר לכיתה, ככל הנראה המורה שלך יציין לאיזה סגנון על החיבור להתאים. דוגמאות נפוצות כוללות פורמטים לסגנון MLA (Modern Language Association) ו- APA (European Psychological Association), אך לתחומים ספציפיים יש גם מדריכי סגנון משלהם. התייעץ עם המורה שלך אם אינך בטוח באיזה סגנון להשתמש.
  • מדריכי סגנון מספרים בדיוק כיצד לצטט קטעים, לצטט הפניות, לבנות קטעים שצוטטו על יצירות וכו '. אם מוקצה לכם פורמט ספציפי, עליכם לדאוג להקפיד על הנחיות לעיצוב טקסטים וציטוטים.
  • תוכניות מחשב מסוימות (כגון EndNote) מאפשרות לך לבנות ספריית משאבים שאותה תוכל להגדיר לסוג פורמט ספציפי; ואז אתה יכול להוסיף באופן אוטומטי ציטוטים בטקסט מהספרייה שלך ולאכלס קטע הפניות בסוף המסמך. זו דרך קלה לוודא שהציטוטים שלך תואמים לפורמט הסגנון שהוקצה לך.
  הדרך הטובה ביותר לכתוב חיבור מחקר היא למצוא מקורות
  הדרך הטובה ביותר לכתוב חיבור מחקר היא למצוא מקורות, כמו ספרי התמחות, כתבי עת אקדמיים ואנציקלופדיות מקוונות, על הנושא שלך.
 4. 4
  ליצור תוכנית. עליכם להגדיר לעצמכם יעדי כתיבה מציאותיים כדי שתוכלו להישאר במשימה בלי להרגיש עומס יתר. מומלץ ליצור לוח זמנים ולהקצות בלוקים של זמן בכל יום לעבודה על חלקים ספציפיים במסה שלך. בדרך זו אתה לא תקוע בכתיבה ללא הפסקה במשך יומיים כדי לעמוד בתאריך היעד שלך ותוכל לבדוק את הדברים ברשימה כאשר אתה משלים אותם.
  • ייתכן שתרצה להתחיל פשוט להקצות לעצמך מספר מסוים של עמודים ביום. חלק את מספר העמודים שאתה נדרש לכתוב במספר הימים שנותר לך לסיים את החיבור; זהו מספר העמודים (מינימום) שעליך להשלים בכל יום כדי לקצב את עצמך באופן שווה.
  • אם אפשר, השאירו חיץ של יום אחד לפחות בין סיום העיתון לתאריך היעד. זה יאפשר לך לבדוק את המוצר המוגמר שלך ולערוך אותו בשגיאות. זה יעזור גם במקרה שמשהו עולה שמאט את התקדמות הכתיבה שלך.

חלק 3 מתוך 3: כתיבת החיבור שלך

 1. 1
  צור הקדמה. בחלק זה, הציגו את הנושא שלכם וקבעו את מטרת החיבור שלכם. אם בכוונתך לחקור נושא שנערוך דיון, ציין זאת בהקדמה שלך. אתה רוצה שלקורא יהיה מושג טוב על מה החיבור ואיך הוא נבנה על ידי קריאת ההקדמה שלך. שמור את דעותיך ואת כל המסקנות שהסקת להמשך המאמר.
  • שמור על הקדמה קצרה יחסית. ברוב המאמרים, פיסקה אחת או שתיים יספיקו. עבור מאמרים ארוכים באמת, יתכן שתצטרך להרחיב זאת.
  • אל תניח שהקורא שלך כבר מכיר את יסודות הנושא אלא אם כן מדובר באמת בידע משותף. לדוגמא, ככל הנראה אינך צריך להסביר בהקדמה שלך מהי ביולוגיה, אך עליך להגדיר מונחים פחות כלליים כגון "אוקריוטה" או "שרשרת פוליפפטיד".
 2. 2
  בנה את גוף החיבור שלך. זה הבשר של הנייר שלך, עליו אתה צריך למקם את עיקר ההתמקדות שלך. אורכו ופרטיו של חיבורכם יקבעו את צורת גופו, אך לכל הפחות זה צריך לכלול כל טיעונים מרכזיים, כל שיטות מחקר ששימשו ותוצאות שהושגו (במקרים בהם ביצעתם מחקר מקורי), וממצאי המחקר העיקריים שלכם.
  • יתכן שתצטרך לכלול קטע מיוחד בתחילת גוף החיבור למידע רקע בנושא שלך. לחלופין, תוכלו לשקול להעביר זאת לחלק ההיכרות, אך רק אם חיבורכם קצר ויש צורך בדיון רקע מינימלי בלבד.
  • זהו החלק בעיתון שבו הארגון והמבנה הם החשובים ביותר. סדרו קטעים בגוף כך שהם יזרמו באופן הגיוני והקורא יציג בפניו רעיונות ותתי נושאים לפני שנדונו בהמשך.
  • תלוי באורך ובפירוט של המאמר שלך, קצה הגוף עשוי להכיל דיון בממצאים. קטע מסוג זה משמש לעטום את הממצאים העיקריים שלך אך אינו מציין במפורש את מסקנותיך (שאמורות להגיע בחלק האחרון של החיבור).
  • הימנע מחזרה בגוף החיבור. שמור על כתיבתך תמציתית, אך עם פירוט מספיק בכדי להתמודד עם מטרתך או שאלתך.
 3. 3
  ציטט את ההפניות שלך כראוי. אחת הטעויות הגדולות ביותר שאתה יכול לעשות בעת כתיבת עבודת מחקר היא לא לצטט נכון את המקורות שלך. העברת רעיונות של מישהו אחר כמוך, בין אם זה מכוון ובין אם לאו, היא פלגיאט, וזה יכול לגרום לך לציון כושל או אפילו לסילוק מבית הספר שלך. קח את הזמן כדי להבטיח שאתה מצטט מידע בדרך הנכונה על ידי ביצוע ההנחיות הבאות:
  • השתמש תמיד במרכאות בעת שימוש במרכאות מדויקות ממקור אחר. אם מישהו כבר אמר או כתב את המילים בהן אתה משתמש, עליך לצטט אותן כך! הצב את הציטוט שלך בטקסט בסוף הצעת המחיר.
  • כדי לכלול רעיונות של מישהו אחר בחיבור שלך מבלי לצטט אותם ישירות, אתה יכול לשנות את המידע במילים שלך; זה נקרא פרפרזה. למרות שזה לא מצריך מרכאות, זה עדיין צריך להיות מלווה בציטוט בטקסט.
 4. 4
  ציין את מסקנותיך. חלק זה נבדל מגוף החיבור בכך שהוא מוקדש אך ורק לקביעת המסקנות שהסקת ממחקרך. הימנע מדיון בפרטי המחקר שלך או הצגת תוצאות בסעיף זה. אולי תרצה לנסח מחדש את מטרת המחקר שלך ולהצהיר כיצד הממצאים שלך מתייחסים למטרה זו.
  • למעט מאמרים ארוכים מאוד, שמור על מסקנתך קצרה ועניינית. עליכם לכוון לפיסקה אחת או שתיים, אם אפשר.
  • המסקנות צריכות להתאים ישירות למחקר שנדון בגוף החיבור. במילים אחרות, וודאו כי מסקנותיכם מתחברות באופן הגיוני לשאר חיבורכם וספקו הסברים במידת הצורך.
  • אם הנושא שלך מורכב וכולל המון פרטים, עליך לשקול לכלול סיכום קצר של עיקרי המחקר שלך במסקנה שלך.
  זהו מרכיב קריטי בכל עבודת מחקר
  זהו מרכיב קריטי בכל עבודת מחקר, מכיוון שכאן אתה נותן קרדיט לכל המקורות שמהם שאלת מידע כדי לכתוב את החיבור שלך.
 5. 5
  חזור על התזה או המטרה שלך. לאחר שתסיים את הטיוטה הראשונה שלך, עליך לחזור לפסקאות ההקדמה שלך ולהעריך אם החיבור שלך משיג את היעדים המוצהרים שהצגת בהתחלה. מאמר טוב ביסודיות יהיה לענות על כל שאלה או נעלמים הצטלמה השקתו. אם מסקנותיך אינן עוקבות באופן הגיוני אחר המטרה או המטרה המוצהרים של חיבורך, יהיה עליך לתקן זאת.
  • ביצוע שינויים בסעיפי הדיון והסיכום במקום ההקדמה דורש לרוב שכתוב פחות נרחב. פעולה זו גם מונעת ממך להסיר כל דבר מתחילת חיבורך העלול לגרום בטעות לחלקים הבאים בכתיבתך להיראות לא במקום.
  • זה בסדר לשנות את התזה שלך לאחר שתסיים את הטיוטה הראשונה של החיבור שלך! השקפותיהם של אנשים משתנות לעתים קרובות לאחר שעשו מחקר בנושא. רק וודא שלא תסתלק רחוק מדי מהנושא שהוקצה אם תעשה זאת.
  • אתה לא בהכרח צריך לחכות עד שתסיים את כל הטיוטה שלך כדי לבצע את הצעד הזה. למעשה, זה רעיון טוב לבקר שוב בעבודה באופן קבוע תוך כדי כתיבה. זה יכול לחסוך לך הרבה זמן בסופו של דבר על ידי עזרה לך לשמור על תוכן החיבור שלך על המסלול.
 6. 6
  בנה קטע "יצוטטו". זהו מרכיב קריטי בכל עבודת מחקר, מכיוון שכאן אתה נותן קרדיט לכל המקורות שמהם שאלת מידע כדי לכתוב את החיבור שלך. זה לא משהו שצריך להשאיר לסוף כתיבתך; במקום זאת, עליך לבנות את קטע העבודה שציטטת בזמן שאתה כותב, להוסיף ציטוטים כפי שאתה מתייחס אליהם בכתיבתך.
  • תוכנת מחשב כגון EndNote זמינה כדי להפוך את ארגון הציטוטים לקל ומהיר ככל האפשר. אתה יכול ליצור ספריית עזר ולקשר אותה למסמך שלך, ולהוסיף ציטוטים בטקסט תוך כדי כתיבה; התוכנית יוצרת קטע מצוטט של יצירות מעוצבות בסוף המסמך.
  • שים לב לדרישות העיצוב של מדריך הסגנון שבחרת עבור קטעים שצוטטו בעבודות וציטוטים בטקסט. בתוכניות ספריית עזר כמו EndNote יש מאות פורמטים נטענים מראש לבחירה.
 7. 7
  שים נגיעות אחרונות בחיבור שלך. אחרי שכתבת את החיבור שלך, יש כמה דברים אחרונים שכדאי להקפיד עליהם כדי להפוך את המאמר שלך ליצירה מלוטשת שהמורה שלך יעריך. אמנם לא כל אלה צריכים להמתין עד שהמאמר ייכתב במלואו, אך מומלץ לדאוג קודם לדברים החשובים - שהוא הכתיבה, כמובן! המשימות האחרונות כוללות:
  • צור כותרת קולטת. המתנה עד שתסיים את החיבור לפני שתבחר כותרת תבטיח שהוא יתאים מקרוב לתוכן החיבור שלך. עבודות מחקר לא תמיד לובשות את הצורה שאנו מצפים מהם, וקל יותר להתאים את הכותרת למסה שלך מאשר להיפך.
  • קרא בעיתון שלך כדי לזהות ולעבוד מחדש משפטים או פסקאות מבלבלים או לא ברורים. לכל חלק בעיתון שלך צריך להיות מוקד ומטרה ברורים; אם נראה כי מישהו משלך אינו עומד בציפיות אלה, שכתב אותן מחדש או מחק אותן.
  • עיין בסעיף העבודות שצוינו (בסוף חיבורך) כדי לוודא שהוא תואם לסטנדרטים של פורמט הסגנון שבחרת או שהוקצה לך. עליכם לפחות לוודא שהסגנון עקבי בכל החלק הזה.
  • הפעל בודק איות על כל המסמך שלך כדי לתפוס שגיאות כתיב או דקדוק שאולי לא שמת לב אליו במהלך קריאתך. כל התוכניות המודרניות לעיבוד תמלילים כוללות פונקציה זו.
 8. 8
  עדכן את הטיוטה שלך. הטיוטה הראשונה של המאמר שלך לא צריכה להיות הגרסה שאתה מגיש למורה שלך (אלא אם כן אתה באמת טוב בעריכה בזמן שאתה כותב). בדרך כלל יש צורך לכתוב מחדש או לפחות לארגן מחדש ולסדר חיבור מחקר לפני שהוא יכול להיחשב גמור. תן לעצמך יום בערך מהטיוטה הראשונה שלך כדי להתרחק קצת מהפרויקט שלך לפני שאתה חוזר לתקן אותו.
  • שים לב כי תיקון הטיוטה שלך אינו זהה להגהה. תיקונים נעשים כדי לוודא שהתוכן והרעיונות המהותיים מוצקים; העריכה נעשית כדי לבדוק אם קיימים שגיאות כתיב ודקדוק. ניתן לטעון ששינויים הם חלק חשוב יותר בכתיבת מאמר טוב.
  • אולי תרצה לחבר, חבר לכיתה או בן משפחה לקרוא את הטיוטה הראשונה שלך ולתת לך משוב. זה יכול להיות מאוד מועיל כשמנסים להחליט כיצד לשפר את הגרסה הראשונה של החיבור.
  • למעט מקרים קיצוניים, הימנע משכתוב מוחלט של הטיוטה הראשונה שלך. סביר להניח שזה יהיה פרודוקטיבי ויבזבז הרבה זמן. הטיוטה הראשונה שלך כנראה כבר די טובה - סביר להניח שהיא רק צריכה להתאים לפני שהיא מוכנה להגשה.

טיפים

 • הימנע משימוש במילה "אני" בכתיבת מאמרים מחקריים, גם כאשר אתה מעביר את דעתך האישית בנושא. זה גורם לכתיבה שלך להישמע מוטה וצרה בהיקפה.
  כיצד אוכל לכתוב הקדמה עם שאלת מחקר והצהרת תזה
  כיצד אוכל לכתוב הקדמה עם שאלת מחקר והצהרת תזה?
 • גם אם יש מספר מינימלי של פסקאות, תמיד עשו 3 או 4 פסקאות יותר מהנדרש, כך שתמיד תוכלו לקבל ציון טוב.

אזהרות

 • לעולם אל תכתיב את עבודתם של אחרים! העברת כתיבה של אחרים כשלה שלך יכולה לגרום לך לצרות רבות ולרוב היא סיבה להיכשל במשימה או בשיעור.

שאלות ותשובות

 • מה ההבדל בין דף המצוטט לעבודות לבין ביבליוגרפיה?
  ביבליוגרפיה מפורטים כל החומרים שעליהם הכינו את החיבור, למרות שאולי לא מצוטטים בעבודה.
 • כיצד אוכל לכתוב מתאר?
  התחל עם כתיבת התזה, ואז ההצהרה הכללית / וו מושך תשומת הלב, ואז הצהרת המבנה. עבור כל פיסקת גוף, רשמו את הנושא המרכזי ושימו לב לנקודות הספציפיות שאתם רוצים להזכיר. רישום הצעות מחיר שאתה מתכנן להשתמש בו הוא אופציונלי. לסיכום, כתוב כיצד אתה מתכנן לבקר מחדש בתזה שלך.
 • כיצד אוכל להשתמש במיומנויות חיפוש מסדי נתונים לצורך מחקר?
  ראשית, ודא שיש לך צד שאתה מתכנן לקחת עם התזה שלך. התחל בחיפוש אחר דברים ספציפיים מאוד לטיעון שלך, ואז הרחב את החיפוש בהדרגה. אל תשאיר שום אבן בלתי הפיכה.
 • האם יש עוד משהו שאני יכול לעשות כדי להקל על זה?
  קודם כל, אל תלחצי. שנית, הקפד לציין את המקורות שלך, או שאתה עלול להיתקל בבעיות בגין פלגיאט. כמו כן, נסה ללכת לספריה למחקר, במקום רק באינטרנט.
 • כיצד אוכל לכתוב הקדמה עם שאלת מחקר והצהרת תזה?
  התחל עם וו מושך תשומת לב (מסוכן, אך יש לו תמורה גדולה יותר) או הצהרה כללית המספקת הקשר לעיתון (פחות מסוכן ונפוץ יותר). זה צריך להיות 1-2 משפטים לפני שתעבור להצהרת התזה שלך. מעבר לסיום בהצהרת המבנה שלך, שתגדיר את המסגרת לנושאי פסקאות הגוף שלך.
שאלות ללא מענה
 • האם חיבור מחקר ועבודת מחקר זה אותו דבר?

תגובות (12)

 • leo89
  מקסים ודי מועיל.
 • rosekeith
  נהדר עבור עבודות בקולג '.
 • cmurray
  לא כתבתי עבודת מחקר מאז 1979. אתר זה שבחרתי נתן לי קורס רענון תמציתי.
 • hilmacummerata
  המאמר נתן לי את הדרך הקלה ביותר לגשת ולהשלים את חיבור המחקר שלי.
 • lstroman
  אני כותב דוח מחקר לשיעור האנגלית שלי. אני בכיתה ו ', אז זו השנה הראשונה שלי בחטיבת הביניים וזה קצת קשה להבין לפעמים. בסופו של דבר הכנתי תוכנית מותאמת אישית שלמה לדוח המחקר שלי בעזרת מאמר זה. עבודה טובה, מציצים!
 • alessandrojohns
  לפני כן גיליתי שהתחלת חיבור קשה מאוד. בעזרת הנחיה זו, אני יכול לעשות זאת כעת.
 • boyerward
  זו הייתה מחשבה נחמדה!
 • brenden81
  זה היה מועיל. תודה רבה.
 • gfox
  הלוואי שמצאתי את האתר קודם! אני קשיש (כמו בגיל 74), וכל כך הרבה השתנה. אני סטודנט שנה א 'שעובד לקראת לימודי התואר הראשון שלי בתחום המשפט הפלילי. אתר זה הוא אלוהים שישלח.
 • kmorris
  מדור הטיפים מועיל מאוד.
 • joneskarl
  שלבי המאמרים באמת עוזרים לי מאוד.
 • hmatthews
  זה עזר לי לכתוב את החיבור שלי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail