איך כותבים משפט מעבר?

להסבר על השימוש במונח ולכן במשפט מעבר (או פסקה)
להסבר על השימוש במונח ולכן במשפט מעבר (או פסקה), ראו: כיצד להשתמש לכן במשפט.

אם החיבור שלך הוא נסיעה בדרכים וההקדמה והתיזה שלך הם מפת דרכים, משפטים במעבר הם הסימנים שבדרך. הם אומרים לקורא שלך לאן לפנות באמצעות התחברות למקום בו הם הולכים, בדומה לאופן שבו תמרור מקשר את הרחוב בו הנהג נמצא עם הרחוב אליו היא עומדת לעבור או לצאת. משפטי מעבר טובים יעזרו לך ליצור חיבור מובנה היטב, עם משפטים שזורמים בצורה חלקה מרעיון אחד למשנהו.

שיטה 1 מתוך 4: חלק 1: איתור אזורי מעבר טובים במסה שלך

 1. 1
  זהה את החלקים העיקריים בעיתון שלך. אם התארת את המאמר שלך לפני שהתחלת לכתוב אותו, שלב זה לא צריך להיות קשה מדי. אם אתה לא עושה מתווה, לעבור על העבודה ולהאיר רעיונות דומים קטע.
  • לדוגמא, האם הפסקה הראשונה שלך נוגעת לאותו רעיון? ואז הדגישו רעיון זה בצבע אחד. רעיונות מסוימים עשויים לעבור על כמה פסקאות, תלוי באורך העיתון שלך.
  • אל תשכח לסמן את ההקדמה והסיכום שלך כקטעים נפרדים משלהם, שכן כל אחד מהם מכסה היבטים שונים של עבודת הגמר שלך.
 2. 2
  כתוב ביטוי קצר לכל רעיון עיקרי. לדוגמא, אם העיתון שלך עוסק בדרקונים, אז רעיון אחד עשוי להיות "הסמליות של הדרקון", ורעיון אחר בחלק אחר עשוי להיות "דרקונים במיתולוגיה".
 3. 3
  קרא מחדש את הנייר שלך מההתחלה ועד הסוף. האם ישנם קטעים שנראים סוערים? נראה שקטע אחד קופץ מרעיון אחד למשנהו ללא משפטים מחברים? סמן או הדגיש אזורים אלה.
  • זהו רעיון טוב כדי גם לשאול מישהו לקרוא את העיתון שלך, ויש להם סימן או לציין כול סעיפים שנראים פתאומי או קטוע אליהם.
השתמש במשפט מעבר רק כאשר אתה מנסה לדון בשני רעיונות שונים
השתמש במשפט מעבר רק כאשר אתה מנסה לדון בשני רעיונות שונים.

שיטה 2 מתוך 4: חלק 2: כתיבת מעברים בין שני רעיונות עיקריים

 1. 1
  בדוק את התחומים שבהם שני רעיונות עיקריים נפגשים זה עם זה בדף. כשאתה כותב משפט מעבר, אתה מנסה לעבור בצורה חלקה מרעיון אחד למשנהו. חשוב כיצד שני הרעיונות דומים זה לזה; איך הם קשורים זה לזה?
  • לדוגמא, כיצד סמליות הדרקונים כמו דרקונים במיתולוגיה? אתה יכול לחבר את שני הרעיונות האלה יחד על ידי טענה שסמליות הדרקון מפותחת במיתולוגיית הדרקונים. כך, באופן מסוים, רעיון אחד יוצר את הרעיון השני.
 2. 2
  כתוב משפט המסכם את הרעיון הראשון. זה יאפשר לקורא לדעת שאתה עובר מהרעיון הראשון לרעיון השני.
  • לדוגמא: "לסמלי הדרקון יש היסטוריה עשירה..."
 3. 3
  חבר את הרעיון הראשון לרעיון השני על ידי הצגת האופן שבו הם קשורים. אם נעשה שימוש בדוגמה שלנו, משפט המעבר יהיה: "לסמלי הדרקון יש היסטוריה עשירה, שפותחה במידה רבה בסיפורים המיתולוגיים שסיפרו על דרקונים לאורך ההיסטוריה, כמו אגדת המלך ארתור."
  • במקרה השני החלק של משפט זה, אתה מראה כי אתה מדבר מיתולוגית דרקון הבא במובן רחב, ואתה מייד לספק דוגמה, במקרה זה, את סיפורו של המלך ארתור.
כשאתה כותב משפט מעבר
כשאתה כותב משפט מעבר, אתה מנסה לעבור בצורה חלקה מרעיון אחד למשנהו.

שיטה 3 מתוך 4: חלק 3: כתיבת מעברים בתוך אותו רעיון

 1. 1
  תמיד יש משפטי מעבר ברעיונות העיקריים שלך. יהיה עליך לספק דוגמאות סביב הרעיון המרכזי בקטע, כך שמעברים יעזרו לך לעשות זאת בצורה חלקה.
  • לדוגמא, בחלק אחד, תוכלו להתחיל במיתולוגיה של דרקונים באגדת המלך ארתור ואז לעבור לדיון על חיות ודרקונים מיתיים במקרא.
 2. 2
  התחל את המעבר בדוגמה הראשונה. "דרקונים שופעים במיתולוגיה מעבר לאגדת המלך ארתור..."
 3. 3
  השתמש בדמיון ובהבדלים בין שתי הדוגמאות כדי ליצור מעבר. שקול מה הדמיון והשוני בין אגדת המלך ארתור לתנ"ך. שתיהן אגדות או מיתוסים, אך המקרא הוא טקסט מרכזי לאחת הדתות הגדולות בעולם.
  • אז אתה יכול להשתמש בהבדל זה כדי לעבור לדוגמא השנייה: "דרקונים יש בשפע במיתולוגיה מעבר לאגדה של המלך ארתור, כולל כמה מהטקסטים המרכזיים של הדתות הגדולות בעולם, כמו התנ"ך." זהו מעבר יעיל מכיוון שהוא מראה כיצד הדוגמאות דומות וכיצד הן שונות.
משפטי מעבר טובים יעזרו לך ליצור חיבור מובנה היטב
משפטי מעבר טובים יעזרו לך ליצור חיבור מובנה היטב, עם משפטים שזורמים בצורה חלקה מרעיון אחד למשנהו.

שיטה 4 מתוך 4: חלק 4: הבנה מתי להשתמש במשפטי מעבר

 1. 1
  השתמש במשפט מעבר רק כאשר אתה מנסה לדון בשני רעיונות שונים. בפסקה הדנה באותם שני רעיונות או דוגמאות, אינך זקוק למעבר.
 2. 2
  הימנע משימוש יתר במילות מעבר. אמנם מילים כמו "בנוסף", "עם זאת" ו"גם "יכולות לעזור מאוד למעבר, אך יש להשתמש בהן במשורה. אחרת, העיתון יתגלה כמגובש ורשמי מדי.
 3. 3
  אל תנסה לכפות קשרים בין שני רעיונות. אם שני רעיונות ממוקמים זה ליד זה בעיתון שלך, אך לא נראים מחוברים, אולי אחד מהם לא שייך או אולי צריך להעביר אותו לחלק אחר. הרעיונות שלך צריכים לזרום באופן הגיוני בעיתון שלך.
 4. 4
  השתמש במשפטי מעבר כדי שהכתיבה שלך תישמע טובה יותר ותתן לה תחושה של זרימה. משפטי מעבר חיוניים לחיבור מובנה היטב מכיוון שהם מציגים רעיונות חדשים ועוזרים להנחות את הקורא. הסופרים הטובים ביותר משתמשים במעברים כדי לחבר את הנקודות בין רעיונות ולעזור לקורא שלהם להבין את הנושא הכללי או את הטיעון הכולל של חיבורם.

טיפים


FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail