כיצד להשתמש לכן במשפט?

כדי להשתמש ב"לכן "במשפט, הצב אותו באמירה של סיבה ותוצאה כדי להראות את הקשר בין 2 רעיונות. לדוגמה, כתוב "ג'ון למד קשה לבחינה. לכן הוא קיבל A +" כדי להראות שג'ון קיבל A + כי הוא למד קשה. אם ברצונך להשתמש "לכן" כדי לחבר שני סעיפים עצמאיים, שים נקודה-פסיק לפני "לכן". לדוגמה, אתה יכול לכתוב "קליפורניה היא מדינת חוף; לכן יש לה חופים רבים." לא משנה כיצד תשתמשו "לכן", דאגו לשים פסיק אחריו, כך שהקוראים ידעו להשהות לאחר קריאתו. כדי ללמוד כיצד להימנע משגיאות נפוצות לפיכך, קרא עוד ממחברנו לכתיבה!

אתה יכול להשתמש "לכן" באמצע משפט הכולל 2 סעיפים עצמאיים
אתה יכול להשתמש "לכן" באמצע משפט הכולל 2 סעיפים עצמאיים, אך לא משפט המכיל סעיפים תלויים.

"לכן" הוא תוסף חיבור בו תוכלו להשתמש כמילת מעבר במשפטים ופסקאות. הוא מראה סיבה ותוצאה בין סעיפים עצמאיים, ולכן לא ניתן להשתמש בו כדי להתחיל בפסקה או לכלול אותו כחלק ממשפט עצמאי. אם ברצונך להשתמש "לכן" בכתיבתך, יש לזכור כמה דברים כדי לוודא שאתה משתמש בו נכון. ישנם גם שימוש לרעה בשכיחות "לכן" שתרצה להימנע מהם.

שיטה 1 מתוך 3: מציאת שימושים נפוצים עבור "לכן"

 1. 1
  השתמש "לכן" כדי להראות סיבה ותוצאה. "לכן" לא יעבוד בכל המשפטים. יש לו משמעות מאוד ספציפית והוא מתאים לשימוש רק במצבים מסוימים. הדרך הטובה ביותר לזכור מתי מתאים להשתמש "לכן" במשפט היא לשקול אם אתה משתמש בו כדי להראות סיבה ותוצאה. במילים אחרות, האם האמירה הראשונה מובילה או גורמת לאמירה האחרת? אם לא, אז כנראה "לכן" אינו מתאים למשפט זה.
  • לדוגמה, השתמש "לכן" כדי להראות את הקשר בין הסיבה לתוצאה בין שתי ההצהרות הללו: " ג'ון למד קשה לבחינת המתמטיקה. הוא קיבל A +." במשפט המתוקן שלך היה כתוב: "ג'ון למד קשה לבחינת המתמטיקה. לכן הוא קיבל A +."
  • דוגמה נוספת עשויה להיות, "אנשים שמתאמנים באופן קבוע נהנים מבריאות טובה יותר. אתה צריך להתאמן." הוספת "לכן" תשפר את הזרימה גם בין שני הרעיונות הללו. "אנשים שמתאמנים באופן קבוע נהנים מבריאות טובה יותר. לכן כדאי להתאמן."
 2. 2
  החלף מילים וביטויי מעבר מקבילים במילה "לכן". "לכן" עשוי לשמש להחלפה של כמה מילים וביטויים אחרים, אך חשוב לבדוק תחילה את המשמעות. לא כל מילות וביטויי המעבר יכולים לעמוד על "לכן".
  • למשל, "סאלי עברה את מבחן הנהיגה שלה. כתוצאה מכך היא קיבלה את רישיון הנהיגה שלה." אתה יכול להחליף את 'כתוצאה' ב'לפיכך 'מכיוון שיש לו משמעות זהה לביטוי זה.
  • אל תשתמש "לכן" במקום צירוף מתאם ברוב המקרים. צירופי תיאום כוללים את המילים עבור, וגם, וגם, אבל, או, עדיין, וכן הלאה. לכל אחד מהמונחים הללו יש משמעות ספציפית והם אינם ניתנים להחלפה זה עם זה או עם "לכן". בדוק תמיד את המשמעות של מילה או ביטוי לפני שתשתמש בו במשפט.
  או שאתה יכול להפריד בין סעיפים עצמאיים באמצעות נקודה-פסיק
  סעיף עצמאי יכול לעמוד לבדו כמשפט, או שאתה יכול להפריד בין סעיפים עצמאיים באמצעות נקודה-פסיק.
 3. 3
  כלול "לכן" כדי לשפר את זרימת המשפטים. הכללת המילה "לכן" בכתיבתך היא דרך נהדרת לשפר את זרימת הכתיבה שלך. משפט או פיסקה עשויים להישמע סוערים ללא מעברים, אך הוספת מילת מעבר כמו "לכן" יכולה לסייע בהעלמת אותה סוערות. נסה לקרוא את עבודותיך בקול רם כדי למצוא מקומות שבהם אתה זקוק למעבר, ואז בדוק אם "לכן" יכול לעבוד במקרה זה.
  • לדוגמא, משפטים אלה נשמעים עצבניים כמו שהם: "מזג האוויר היה חם. הוא לבש לבית הספר מכנסיים קצרים וחולצה." עם זאת, הוספת מילת מעבר כמו "לכן" משפרת את הזרימה: "מזג האוויר היה חם. לכן הוא לבש מכנסיים קצרים וחולצה לבית הספר."

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בפיסוק נכון באותיות רישיות עבור "לכן"

 1. 1
  עקוב "לכן" בפסיק. תמיד יש לעקוב אחר "לכן" בפסיק. הסיבה לכך היא שיש הפסקה טבעית אחרי "לכן" כשהיא כלולה במשפט. ללא פסיק המשפט עשוי להישמע מיהר לקוראים.
  • לדוגמא, "אני אוהב לבלות בטבע. לכן אני יוצא לקמפינג בכל קיץ." ללא הפסיק, אין הפסקה אחרי "לכן". עם זאת, אם תוסיף את הפסיק, זה יורה לקוראים לעצור לאחר שהם קוראים את המילה "לכן".
  • המשפט המתוקן נקרא כך: "אני אוהב לבלות בטבע. לכן, (עצור כאן) אני יוצא לקמפינג כל קיץ."
 2. 2
  הצב נקודה-פסיק (;) לפני "לכן" בעת הפרדת סעיפים עצמאיים. אם אתה משתמש "לכן" באמצע המשפט כדי להפריד בין שני סעיפים עצמאיים, יהיה עליך להשתמש בנקודה-פסיק. במילים אחרות, אם כל חלק מהמשפט יכול לעמוד לבדו כמשפט, אז הניחו נקודה-פסיק בסוף הסעיף העצמאית הראשונה, עקבו אחר זה עם "לכן" ואז הניחו פסיק לאחר מכן לפני שתמשיכו במשפט.
  • לדוגמא, "מרקוס אוהב לנסוע עם משפחתו; לכן הוא מחפש כל הזמן מחירי טיסה מוזלים."
  אך אין צורך לעשות בו שימוש באותיות רישיות בשום מקרה אחר
  כמו בכל משפט, "לכן" צריך להיות באותיות רישיות אם הוא נמצא בתחילת משפט, אך אין צורך לעשות בו שימוש באותיות רישיות בשום מקרה אחר.
 3. 3
  השתמש באותיות רישיות "לכן" כשהוא בתחילת משפט. כמו בכל משפט, "לכן" צריך להיות באותיות רישיות אם הוא נמצא בתחילת משפט, אך אין צורך לעשות בו שימוש באותיות רישיות בשום מקרה אחר.

שיטה 3 מתוך 3: הימנעות משגיאות נפוצות

 1. 1
  להפריד בין סעיפים עצמאיים באמצעות "לכן". אתה יכול להשתמש "לכן" באמצע משפט הכולל 2 סעיפים עצמאיים, אך לא משפט המכיל סעיפים תלויים. סעיף עצמאי יכול לעמוד לבדו כמשפט, או שאתה יכול להפריד בין סעיפים עצמאיים באמצעות נקודה-פסיק.
  • לדוגמה, ניתן להשתמש ב"לכן "כדי להפריד בין שני סעיפים כמו:" קליפורניה היא מדינת חוף. יש בה חופים רבים. " היית כותב את זה מחדש כדי לומר, "קליפורניה היא מדינת חוף; לכן יש לה חופים רבים."
  • במקרים מסוימים, אתה יכול גם להשתמש "לכן" כדי להתחיל משפט. למשל, "המכונית של יוני התקלקלה בדרך לעבודה. לכן היא איחרה לפגישה."
  • זכור כי "לכן" צריך להיות '' בין '' שני סעיפים עצמאיים, לא אחריהם.
 2. 2
  השתמש "לכן" במשורה. "לכן" איננה מילה שיש להשתמש בה לעתים קרובות מדי בכתב. זה יישמע הכי טוב אם אתה משתמש בו במשורה, אז הקפד לא לעשות בו שימוש יתר. השתמש במילות מעבר אחרות כדי לשנות את המשפטים שלך, כגון "אז", "אז", "בהתאם", "כתוצאה מכך", "כך" או "מאז".
  • למשל, תוכל להחליף "לכן" ב"כך "בדוגמה הקודמת. היית אומר, "קליפורניה היא מדינת חוף; לכן יש לה חופים רבים."
  • זכור לוודא תמיד שהמילה או הביטוי האלטרנטיביים שבהם אתה משתמש יפעלו כמו "לכן" עבור המשפט. אם אינך בטוח, חפש זאת באתר כמו https://owl.english.purdue.edu/owl/owlprint/574/.
  כדי להשתמש ב"לכן "במשפט
  כדי להשתמש ב"לכן "במשפט, הצב אותו באמירה של סיבה ותוצאה כדי להראות את הקשר בין 2 רעיונות.
 3. 3
  כתוב "לכן" במקום לומר זאת. "לכן" אינו משמש בתדירות כה רבה בדיבור כפי שהוא בכתב מכיוון שהוא יכול להישמע מעט רשמי מדי לשיחות יומיומיות. מסיבה זו, ייתכן שתרצה להימנע משימוש "לכן" כאשר אתה מדבר ברוב המקרים ולבחור במעברים מזדמנים יותר, כגון "כך" ו"אז ".
  • לדוגמא, אולי זה נשמע לאנשים קצת מוזר אם היית אומר, " ירד גשם כשיצאתי לעבודה הבוקר, לכן הייתי זקוק למעיל הגשם שלי."
  • חריג לכלל זה יכול להיות אם אתה נושא נאום או מצגת.

שאלות ותשובות

 • אם אני משתמש איפוא, האם אוכל להשתמש בנקודה-פסיק או להתחיל באותיות רישיות כאשר אני מצטרף לסעיפים עצמאיים?
  ראה שיטה 3 שלב 1 לעיל.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך ללמוד למבחן גדול?
 2. כיצד להוסיף ולפשט שברים?
 3. איך משווים שברים?
 4. כיצד לקרוא מספרים עשרוניים?
 5. איך להוסיף שברים?
 6. איך מצמצמים שברים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail