איך להפיק את המרב מעבודת הקיץ שלך?

כדי להפיק את המרב מעבודת הקיץ שלך, התייחס לכל הקיץ כמו לראיון עבודה. היו בכל יום בזמן ושמרו על יחס חיובי ואופטימי. כדי להראות את המסירות ואת מוסר העבודה שלך, סיים את המשימות שלך ביעילות והתנדב לקבל על עצמך פרויקטים חדשים או ליצור משלך. אתה יכול אפילו ללמוד כיצד ליצור רשת על ידי היכרות עם הבוס שלך ועמיתייך לעבודה, שאלת שאלות על החוויה שלהם ולראות אם יש להם קשרים שיכולים לקרב אותך לעבודת החלומות שלך. לקבלת טיפים למציאת עבודת הקיץ המושלמת ולהאריך את המשכורות בקיץ, המשך לקרוא!

כדי להפיק את המרב מעבודת הקיץ שלך
כדי להפיק את המרב מעבודת הקיץ שלך, התייחס לכל הקיץ כמו לראיון עבודה.

עבודה בקיץ היא הזדמנות נהדרת לצבור ניסיון בקריירה, ללמוד כיצד ליצור רשת, ולהרוויח קצת כסף בזמן חופשך מבית הספר. אתה עלול להתאכזב אם התפקיד שלך הוא לא בחלום שלך בתעשייה או שאולי יש לך מושג מה הענף החלום שלך הוא עדיין! -אבל ידי עובד קשה ועושה רושם גדול, אתה יכול ללמוד כישורים חשובים ולהגדיר את עצמך להצלחה בשנים הבאות.

שיטה 1 מתוך 3: יצירת רושם טוב

 1. 1
  התייחס לתפקידך כמו לראיון ארוך קיץ. לא משנה איזו עבודה יש לך, להיות עובד טוב יכול רק לשרת אותך היטב בעתיד. עבודה קשה כדי לבצע את העבודה שלך נכון ולהרשים את הבוס שלך יכולה לפתוח הרבה דלתות עבורך: תוכל להבטיח התייחסות נהדרת למשרות עתידיות וליצור קשרים יקרי ערך.
  • בצע את המשימות שלך ללא תלונה ושמור על יחס אופטימי. הראה למפקח שלך שאתה רוצה להיות שם, גם אם זה לא עבודת החלומות שלך.
  • זה חשוב במיוחד אם העבודה שלך היא בחברה או בתחום שבו תרצה לעבוד בעתיד.
 2. 2
  להתלבש כדי להתאים את קוד הלבוש והאווירה של החברה. איך אתה מתלבש בעבודת הקיץ שלך יהיה תלוי בתעשייה ובחברה. שאל את הבוס שלך לגבי קוד הלבוש לפני שתתחיל והשתמש בשכל הישר שלך: אם אתה עובד במחנה קיץ, תרצה ללבוש משהו נוח לבילוי; אם תהיה במשרד, בחר בבגדים מקצועיים יותר. לא משנה מה קוד הלבוש שלך, ללבוש תמיד בגדים נקיים שמתאימים היטב.
  • לא משנה היכן אתה עובד, שמור על מראה שמרני יותר כדי להראות שאתה לוקח את עבודתך ברצינות. אם אתה עובד בחוץ, למשל, בחר במכנסיים קצרים שפוגעים ממש מעל הברך שלך, והימנע מחולצות נמוכות.
  • אם אתה לא בטוח, לבש בגדים שמרניים ומקצועיים יותר בימים הראשונים שלך עד שתוכל לדעת מה קוד הלבוש הכללי; יתכן שתוכלו להתלבש מעט יותר מזדמנים לאחר מכן.
  • עבודות מסוימות, כמו אלה במסעדות או בחנויות, ידרשו ממך ללבוש מדים. וודאו כי המדים שלכם תמיד נקיים ונקיים מקמטים כדי ליצור רושם טוב.
 3. 3
  התנדב לפרויקטים והלך עוד קילומטר. קח גישה "תמיד תגיד כן". קבל כל פרויקט שמציעים לך ודברים קטנים יותר שאף אחד אחר לא רוצה לעשות, והשלים אותם במהירות וביעילות שאתה יכול. התרשמו מהמפקחים על ידי הפיכת משימות קטנות לפרויקטים גדולים יותר שתוכלו להפיל מהפארק.
  • לדוגמא, אם הבוס שלך מבקש ממך לארגן חולצות בתצוגה, השתמש בה כסיכוי להפגין את היצירתיות שלך. אם הם מבקשים ממך לערוך מחקר לצורך מצגת, ודא שהוא מאורגן, קל לקריאה ונותן עוד יותר מידע ממה שביקשו.
  • גש והלאה על ידי לקיחת פרויקטים מחוץ לתפקידי העבודה שלך, כמו גם להיכנס מוקדם ולהישאר מאוחר יותר. זה אומר למפקחים שאתה מסור ומוכן לעבוד קשה כדי לעשות עבודה טובה.
  • הצע או התנדב לפרויקטים המדברים על תחומי העניין שלך או שייראו טוב בקורות החיים שלך, במיוחד אם אינך בענף המועדף עליך. לדוגמה, אם אתה עובד בתחום הקמעונאות אך רוצה לעשות שיווק, שאל אם אתה יכול ליצור תצוגות חלונות כדי לעבוד על כישורי העיצוב שלך.
 4. 4
  שאל הרבה שאלות כדי להראות את העניין והמסירות שלך. שאלת שאלות מנומסות ומתאימות לגבי משימותיך וחוויות עמיתיך מלמדת שאתה מתלהב מעבודתך ומתעניין בסובבים אותך.
  • לדוגמא, אם אתה עובד במאפייה, שאל את המפקחים שלך מה עורר השראה למאפים שלהם או לעיצוב הקפוא שלהם, או איך הם הגיעו לסיסמאות שיווק שונות.
  • אף פעם אל תפחד לשאול שאלות אם אתה מבולבל. עדיף הרבה יותר להבהיר לפני שתתחיל לעבוד על משימה ולא אחרי שטעית.
  • דאג לשאול את השאלות שלך בשעה מתאימה, כאשר אתה יודע שיש לבוס או לעבודה שלך רגע פנוי ולא ימהרו או יסיחו את עצמך.
  איך אתה מתלבש בעבודת הקיץ שלך יהיה תלוי בתעשייה ובחברה
  איך אתה מתלבש בעבודת הקיץ שלך יהיה תלוי בתעשייה ובחברה.
 5. 5
  היו בזמן, מנומסים ויעילים. כמה טריקים פשוטים יכולים להפוך אותך לעובד נהדר ולעזור לך להשאיר רושם רב על המפקחים והעמיתים לעבודה שלך. היכנס תמיד בזמן ולעולם אל תתלונן על העבודה שאתה אמור לבצע. הישאר במשימה בעבודה והיה מנומס עם כל הסובבים אותך.
  • לא רק שתראה למפקח שלך שאתה עובד טוב ומגיע לך התייחסות טובה - אתה גם יהפוך את מקום העבודה שלך למקום נעים יותר להיות בו.
 6. 6
  התמודד עם עמיתים לעבודה קשים ברוגע ובנימוס. זה נורמלי שיש אדם אחד או שניים בעבודה שאתה לא אוהב, אבל הם לא צריכים לעשות או לשבור את חוויית העבודה שלך בקיץ. עדיף להימנע מהם אם אתה יכול, אבל אם אתה צריך לתקשר איתם לצורך עבודתך, הישאר רגוע, מנומס ובוגר. אם זה יוצא מכלל שליטה, נסה לדבר איתם או עם הבוס שלך בנושא.
  • אם אתה צריך לדבר איתם באופן פרטי, אמור משהו כמו: "אני מעריך את כל המשוב שאתה נותן לי, אבל אני מתקשה לעשות את העבודה הכי טובה שלי כשאתה משתמש איתי בטון קריטי יותר. האם נוכל לדבר על דרכים שתוכל לתת לי ביקורת בצורה בונה יותר? "

שיטה 2 מתוך 3: תכנון לעתיד

 1. 1
  התמקדו בבניית מיומנויות שיעזרו לכם בקריירה העתידית שלכם. עבודת הקיץ שלך אולי לא רלוונטית ישירות לקריירת החלומות שלך, אבל היא עדיין יכולה לעזור לך לפתח מיומנויות שיכולות להפוך אותך למועמד מעובד ולעובד בעבודות עתידיות. חפש את הרגעים האלה בעבודה שלך ואתגר את עצמך להצטיין בהם.
  • בסוף הקיץ יישארו לכם שיעורים יקרי ערך ומוסר עבודה נהדר.
  • אם אתה עובד בבית קפה, למשל, לשמור על קור רוח כאשר הבהלה הגדולה נכנסת מראה לך כיצד להישאר קריר בלחץ. להיות מנומס ללקוחות גסים עוזר לך לחדד את כישורי התקשורת שלך.
 2. 2
  רשת עם עמיתים לעבודה ואחרים שאתה פוגש באמצעות עבודתך. הדבר הנהדר בעבודת קיץ הוא שאתה, הבוס שלך ועמיתייך לעבודה כולם יודעים שזה זמני. אתה יכול לדבר עם הבוס שלך ועמיתיך לעבודה על היעדים והשאיפות העתידיות שלך מבלי לחשוש מסרבול, ולשאול אותם אם יש להם קשר לתעשייה שאתה רוצה לעבוד בה.
  • בקש מהבוס שלך או מהקולגות לשתות קפה ושאל אותם על חוויות הקריירה שלהם. שתף את התקוות שלך לעתיד שלך ובדוק אם יש להם עצות כלשהן עבורך או מכיר מישהו שיוכלו ליצור איתך קשר.
  • אתה יכול גם לרשת עם אנשים אחרים שאיתם אתה בא במגע דרך עבודתך, כמו לקוחות אם אתה עובד בשירות לקוחות או הורים אם אתה עובד עם ילדים במחנה או במעון.
 3. 3
  שוחח עם המפקח שלך בשלב מוקדם אם אתה רוצה לעבוד בחברה במשרה מלאה. אם אתה רוצה להמשיך בקריירה בחברה או בתחום עבודת הקיץ שלך, אמור זאת לבוס שלך. זה מראה להם את ההתלהבות והמסירות שלך ונותן להם אפשרות לספר לך על כל הפתחים או הקשרים שיש להם.
  • אתה יכול לומר משהו כמו: "ההתמחות הזו הייתה כל כך מאירת עיניים עבורי. אני באמת חושב שהייתי רוצה לעבוד בענף האירוח בעתיד. היית מודיע לי אם אתה רואה תפקידים בכניסה.? "
  • זה עלול להרגיש מביך או מאיים, אך הם לא יוכלו לעזור לך אם לא תראה להם שאתה מעוניין!
 4. 4
  שמור על קשר עם הבוס שלך ועמיתים לעבודה לאחר סיום הקיץ. בקש מהבוס ועמיתייך לעבודה בלינקדאין ושמור את כתובות הדוא"ל או מספרי הטלפון שלך - אתה אף פעם לא יודע מתי תרצה לפנות אליהם שוב לרשתות. בסוף הקיץ, תודה להם על ההזדמנות, ואז שלחו אימייל להודות להם שוב.
  • בדוק כל כמה חודשים וקבל ארוחת צהריים או קפה עם הבוס שלך או עמיתים לעבודה כדי לשמור על קשר חזק.
  • אתה יכול לשלוח להם דוא"ל שמתחיל במשהו כמו "היי סקוט, מקווה שאתה עושה טוב! חזרתי לבית הספר כמה חודשים וכבר התחלתי לחשוב על אפשרויות העבודה שלי לקיץ הבא. אני זוכר שפטפטתי על התעשייה איתך בעבר, ותהית אם נוכל לתפוס ארוחת צהריים כדי לדבר עליה יותר? "
  לקבלת טיפים למציאת עבודת הקיץ המושלמת ולהאריך את המשכורות בקיץ
  לקבלת טיפים למציאת עבודת הקיץ המושלמת ולהאריך את המשכורות בקיץ, המשך לקרוא!
 5. 5
  השתמש בעבודת הקיץ שלך כדי לחסוך כסף לשנת הלימודים ואילך. הקים חשבון חיסכון בבנק שלך והפקד שם אחוז מכל משכורת, או הקדש מעט כסף לשימוש במהלך שנת הלימודים. חסכון ילמד אותך מיומנויות פיננסיות שימושיות, ותשמח כאשר יהיה לך קצת כסף נוסף כדי להעביר אותך בהמשך השנה.
  • נסה להפריש סכום מסוים או אחוז מסכום המשכורת שלך מדי חודש. אם אתה חוסך בדמי כיס, אתה כנראה יכול להפריש קצת פחות; אם אתה רוצה לחסוך בשכר לימוד או לחדר ולוח, נסה לחסוך תוספת.
  • אם אתה מוכן לחשוב קדימה, שקול לפתוח חשבון IRA של רוט כדי להתחיל לחסוך לפנסיה.

שיטה 3 מתוך 3: מציאת העבודה המתאימה

 1. 1
  כוון לעבודה בתעשייה בה אתה רוצה לעבוד, אם אתה יודע. אם יש לך מושג כללי איזה סוג קריירה אתה רוצה להמשיך, התמקד בחיפוש העבודה שלך בענף זה. גם אם אינך יכול להשיג את עבודת החלומות שלך כרגע, הגשת מועמדות לתפקיד או התמחות בחברה קשורה יכולה לעזור לך לקבל את העבודה בעתיד.
  • אם אתה לא בטוח מה אתה רוצה לעשות בקריירה שלך, צא לעבודה או לתעשייה שנראה לך נשמעת מעניינת. עבודה בקיץ היא דרך נהדרת לנסות תחומים חדשים ולראות מה אתה אוהב.
 2. 2
  חפש משרות באינטרנט כדי להרחיב את החיפוש שלך. חפש באתרים המחפשים עבודה שמתמקדים בעיר שלך או בתעשייה המועדפת עליך, כמו גם באתרים כלליים יותר כמו LinkedIn. אתה יכול אפילו לבצע חיפוש באינטרנט בסיסי עם מילות מפתח כמו "עבודת קיץ" או "התמחות" והחברה, התעשייה או העיר שבה תרצה לעבוד.
  • יתכן שיהיה קשה להשיג עבודה בחברה חדשה ללא קשרים לשם, לכן נסה להתחבר לרשת לפני הגשת מועמדות. גם אם אינך יכול, החל בכל מקרה - אין נזק בניסיון!
  • תעשיות מסוימות, כמו שירותי מזון או קמעונאות, יפרסמו פתחים גם במיקומי החנויות שלהם. אם אתה רואה אחד שמעניין אותך, שאל את העובדים כיצד תוכל להתחיל בקשה.
 3. 3
  שוחח עם אנשים שאתה מכיר כדי לקבל "ב" בחברה. פנה לכל מי שאתה מכיר שעובד או מכיר אחרים שעובדים בענף שאתה מעוניין בו: מורים, חברים, משפחה או אנשים שאתה מכיר מפעילויות אחרות. רשת עשויה להיראות מאיימת בהתחלה, במיוחד אם אתה ביישן, אך לעתים קרובות אנשים להוטים לדבר על עצמם ולעזור לאחרים.
  • פנה לאנשים באופן אישי, או שלח הודעה באמצעות דוא"ל או מדיה חברתית. הציגו בקצרה את עצמכם ואת תחומי העניין שלכם, ושאלו האם תוכלו לדבר איתם בטלפון או באופן אישי על חוויות הקריירה שלהם.
  • העלה את התעניינותך בחברה או בתעשייה ושאל אם הם מכירים פתחים כלשהם. אמור, למשל, "החברה שלך נשמעת מעניינת, ובאמת עולה בקנה אחד עם מה שאני רוצה לעשות. תהיתי אם אתה יודע על עבודות קיץ זמינות שם?"
  • רשת היא לעתים קרובות הדרך הטובה ביותר שלך לחברה, גם אם הם לא עובדים. אם אתה מראה את התשוקה והכישורים שלך, אולי אפילו תוכל לשכנע אותם ליצור עמדה עבורך.
 4. 4
  שוחח עם משרד שירותי הקריירה של בית הספר שלך לקבלת עזרה נוספת. יועצי הקריירה בבתי ספר תיכוניים ובמכללות יכולים לתת לכם טיפים בנושא נטוורקינג, מציאת משרות ופנייה ליישומים יעילים.
  • אם אין לך גישה למרכז קריירה, פנה לאנשים מצליחים שאתה מכיר, כמו בני משפחה או מנהיגי קהילה. שאל אותם כיצד נראו חוויותיהם בתחומם ואילו טיפים הם יכולים להעביר לך בכדי לקבל עבודה נהדרת בקיץ.
  הבוס שלך ועמיתייך לעבודה כולם יודעים שזה זמני
  הדבר הנהדר בעבודת קיץ הוא שאתה, הבוס שלך ועמיתייך לעבודה כולם יודעים שזה זמני.
 5. 5
  הגש מועמדות למשרה מוקדם ככל שתוכל. פתיחת משרות קיץ מתפרסמת בזמנים שונים בהתאם לענף. משרות תחרותיות יותר ומכוונות קריירה נוטות להתחיל לשכור מוקדם יותר, בעוד שמשרות בענף האירוח יתחילו לעבוד לעתים קרובות קרוב יותר לאביב. לא משנה איזו עבודה אתם מחפשים, לא כואב להתחיל לחפש במוקדם ולא במאוחר.
  • אם אתה מתחיל מאוחר, חפש משרות בתחום שירותי הקמעונאות או המזון. תעשיות אלה מעסיקות כל השנה ולעתים קרובות ניתן למצוא משרות פתוחות גם לאחר תחילת הקיץ.
  • עבודה בחו"ל בתוכניות ובתפקידים בענפים כמו בנקאות השקעות יכולה להיות מועדים כבר בסתיו.
  • הגש בקשה לעבודות קיץ עונתיות באתרי נופש, מחנות או בריכות מקומיות, למשל בחורף או בתחילת האביב. חלק מהתעשיות הללו יתקבלו לעבודה באופן שוטף, ויפסיקו להעסיק לאחר מילוי המשרות.
 6. 6
  לפולנית קורות החיים שלך ואת לכתוב מכתב כיסוי, אם יהיה צורך. רוב העבודות ידרשו קורות חיים כדי להראות אילו חוויות עשית, ורבים מבקשים גם מכתב מקדים, שבו תוכל להרחיב את הכישורים שלך ולהסביר מדוע אתה יכול להיות עובד מעולה. התבונן בבקשה לעבודה ובדוק מה נדרש לתפקידך.
  • וודאו שקל יותר לקרוא את קורות החיים שלכם ומסודרים לפי תאריך. כלול את עבודותיך בעבר, השכלתך וכישוריך הרלוונטיים.
  • פרמט את המכתב המקדים שלך כמו מכתב עסקי. שוחח על האופן שבו חוויותיך מתאימות לתפקיד, מדוע שתהיה בחירה מצוינת ומדוע ברצונך לעבוד בחברה.
  • שמור את שני המכתב המקדים שלך והחדש לעמוד אחד כל אחד.
 7. 7
  היכונו לראיון והיו מקצועיים. אם החברה מבקשת לראיין, היו גאים, כלומר הם מעוניינים להעסיק אתכם! ערכו רשימת נקודות שתרצו להעלות בראיון, התלבשו בצורה מקצועית, ודברו עם המראיין בביטחון.
  • הראיון יכול להתנהל בטלפון או באופן אישי.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך בונים אסם מוט?
 2. כיצד לבקש זיהוי (תעודת זהות) בארה"ב?
 3. איך למצוא דובר טוב?
 4. איך להיות דובר מוטיבציה?
 5. כיצד להפעיל קופת רישום של קמארט?
 6. איך להיות סוחר סלולרי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail