כיצד מחשבים פיצויי פיטורים?

פיצויי פיטורים הם סכום הכסף שמעסיק מסכים לשלם לעובד עם סיומו. אמנם מעסיק אינו צריך להציע פיטורים, אך אתה יכול לבקש זאת אם שוחרר. או אם אתה מנהל משא ומתן על חוזה עבודה, ייתכן שתרצה לקבל חבילת פיטורים הכלולה בחוזה שלך. חבילת פיטורים יכולה לכלול הרבה יותר מסתם תשלום כסף. זה יכול לכלול גם יתרונות בריאות ואיכות חיים, מכתבי המלצה חיוביים, הוצאות מעבר או יכולת לשמור על טכנולוגיה. אם שוחררת, קרא את חוזה העבודה שלך כדי לראות אם אתה זכאי לפיצויים. אם כן, זה מחושב לעתים קרובות על פי אורך שהיית בחברה. לדוגמא, לעיתים קרובות יוצע לעובד בשכר שעתי לשבוע תשלום אחד עבור כל שנה בה שהו בחברה. כדי ללמוד כיצד לנהל משא ומתן לפיצויים, המשך לקרוא!

ישנם מעסיקים אשר בכל זאת יציעו פיצויי פיטורים אם הם חושדים שעובד עשוי לתבוע את החברה
אף על פי שהצעת פיצויי פיטורים איננה עדות לכשעצמה של מעביד, ישנם מעסיקים אשר בכל זאת יציעו פיצויי פיטורים אם הם חושדים שעובד עשוי לתבוע את החברה.

פיצויי פיטורים הם סכום כסף שמעביד מסכים לשלם לעובד עם סיום העבודה. בדרך כלל, מעסיק אינו צריך להציע פיטורים. עם זאת, אם הופסקתם, עליכם לבקש זאת. יתר על כן, אם אתה מנהל משא ומתן על חוזה עבודה, ייתכן שתרצה לקבל חבילת פיטורים הכלולה בחוזה.

חלק 1 מתוך 2: הבנת פיצויי פיטורים

 1. 1
  הבן כי אין צורך בניתוק. החוק אינו נדרש בדרך כלל לניתוק. עם זאת, מעסיק יכול היה להסכים לכלול אותו כחלק מחוזה עבודה. לחלופין, המעסיק יכול היה להציע פיטורים בסיום העבודה גם אם זה לא נכלל בחוזה העבודה. ניתן לשלם פיטורים כסכום חד פעמי או בתשלומים.
  • פיצויי פיטורים גם אינם "ביטוח אבטלה". דמי אבטלה הם תשלומים במזומן על בסיס אחוז מהרווחים שלך. כל מדינה קובעת סכום מקסימלי. הביטוח משולם על ידי המעסיק שלך.
  • לקבלת טיפים לחישוב דמי האבטלה שלך, ראה חישוב אבטלה.
 2. 2
  למד על ויתור ושחרור. יש מעסיקים שיציעו פיצויים לעובדים על מנת להגביל את חשיפתם לתביעות פוטנציאליות. אף על פי שהצעת פיצויי פיטורים איננה עדות לכשעצמה של מעביד, ישנם מעסיקים אשר בכל זאת יציעו פיצויי פיטורים אם הם חושדים שעובד עשוי לתבוע את החברה. על מנת לקבל את פיצויי הפיטורים, על העובד לחתום על ויתור על כל התביעות המשפטיות.
  • ויתורים אלה משחררים את המעסיק מאחריות משפטית והם תקפים כל עוד העובד חתם עליה מרצון ומודע. למרות שאתה לא יכול למנוע ממנו דיווח אפליה אל נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה, אתה יכול למנוע ממנו להגיש תובענה פרטית.
 3. 3
  זהה את החלקים בחבילת הפיטורין. חבילת פיצויים יכולה לכלול הרבה יותר מסתם תשלום כסף. חבילות פיטורין יכולות לכלול גם:
  • יתרונות בריאות ובריאות
  • מכתבי המלצה חיוביים
  • פיצויי אבטלה ללא עוררין
  • הוצאות מעבר
  • יכולת לשמור על טלפון סלולרי, מחשב וכו '.
  האם המעסיק יכול לסרב לשלם פיצויי פיטורים
  האם המעסיק יכול לסרב לשלם פיצויי פיטורים?
 4. 4
  חקר אם ניתוק נפוץ בענף שלך. אם אתה מנהל משא ומתן על חוזה עבודה, ייתכן שתרצה לדעת אם בדרך כלל כלול פיטורים בחוזי העבודה בענף שלך. נסה למצוא דוגמאות לחוזי עבודה או שוחח עם עורך דין העוסק בדיני עבודה ומתמחה בענף המסוים שלך.
  • כדי למצוא עורך דין, בקר בלשכת עורכי הדין של המדינה שלך, שאמורה להפעיל תוכנית הפניות.

חלק 2 מתוך 2: חישוב פיצויי פיטורים

 1. 1
  קרא את חוזה העבודה שלך. אם פוטרתם, עליכם לבדוק בחוזה העבודה שלכם האם אתם זכאים לפיצויים. אם כן, על החוזה לציין כיצד מחושב הפיטורין.
  • הפסקות מחושבות לרוב על פי משך הזמן שהיית בחברה. לדוגמא, מקובל שמציעים לעובדים בשכר שעתי שכר של שבוע עבור כל שנה שהיו בחברה.
   • אם עבדת בחברה במשך חמש שנים, היית מקבל חמישה שבועות של תשלום בשיעור השכר הנוכחי שלך.
  • לעובדים בשכר מוצע לעיתים שכר של שבועיים לפחות עבור כל שנה בה הם נמצאים בחברה.
   • בהתאם לכך, תחלק את משכורתך השנתית ב -52 כדי לקבל את שיעור השכר השבועי. לאחר מכן הכפל את שיעור השכר במספר השבועות. אם אתה מרוויח 29100 € לשנה, אתה מרוויח 560 € לשבוע. אם עבדת בחברה במשך 10 שנים, היית מקבל פיצויים בסך 5600 €.
 2. 2
  שאל אם ניתן "לפדות את זמן המחלה ואת זמן החופשה. ייתכן שלא תהיה לך זכות אוטומטית" לפדות "את שווי זמן המחלה, ימי החופשה או הזמן האישי שנצברו. למעשה, מעטים מחוקי המדינה המחייבים את המעסיק לעשות זאת. עליך לקרוא את חוזה העבודה שלך כדי לראות אילו כללים שולטים בפדיון הפעם. אם אינך מוצא כלל כלשהו, שאל את המעסיק שלך אם תקבל תשלום עבור הזמן הזה.
  האם אני עדיין יכול לקבל פיצויי פיטורים כאשר אני מופסק עם הודעה מוקדמת 7,5 חודשים לפני הזמן
  האם אני עדיין יכול לקבל פיצויי פיטורים כאשר אני מופסק עם הודעה מוקדמת 7,5 חודשים לפני הזמן?
 3. 3
  משא ומתן לפיצויי פיטורים. אם אין בחוזה שלך סעיף הקשור לפיטורים, תוכל לנסות ולנהל משא ומתן עליו. עליך לחשוב על כל עסקה ראשונית שמציע המעסיק שלך מבלי לקבל אותה באופן מיידי. אם אתה מעל גיל 40, החוק הפדרלי מאפשר לך 21 יום לשקול חבילת פיטורים.
  • כדי להציע נגד, עליכם להעלות סיבה מדוע אתם זקוקים ליותר כסף. מאמנים בקריירה מייעצים שתוכלו להזכיר את העובדה שזה עתה קניתם בית חדש או שיש לכם הוצאות גדולות אחרונות אחרות. מעסיק יכול להיות בעל מוטיבציה מספקת לגרום לך לחתום על ויתור ולשחרר שהם יגדילו את כמות הפיטורים רק כדי לגרום לך לחתום.
  • אם יש לך מחלה במשפחה, בקש הטבות בריאותיות מורחבות. אתה יכול לקבל שישה חודשים נוספים לפני שתצטרך להמשיך ל- COBRA.

טיפים

 • אם הוצעו לך פיצויי פיטורים כחלק מחבילת סיום המחייבת אותך לחתום על ויתור ולשחרר, עליך לדבר עם עורך דין לפני שתעשה זאת. אם אתה חותם ביודעין וברצון על השחרור, כל תביעת אפליה שלאחר מכן תועבר על ידי בית המשפט.

שאלות ותשובות

 • אחרי 17 שנים פוטרתי כשהייתי במוגבלות. למה עלי לצפות מחבילת הפיטורים שלי?
  חברות עשויות לספק פיצויי פיטורים או לא עשויים להפסיק את העבודה או אם התפקיד שלך בוטל. הפיטורין האופייני הוא שבועיים לכל שנת שירות.
 • האם אני עדיין יכול לקבל פיצויי פיטורים כאשר אני מופסק עם הודעה מוקדמת 7,5 חודשים לפני הזמן?
  ניתן לתת הודעה במקום ניתוק. אם המעסיק שלך נותן לך הודעה כה רבה רוב הסיכויים שאתה לא תקבל פיטורים.
שאלות ללא מענה
 • על פי חוקי קניה, מה חובת המעסיק אם העובד נפטר, ומה קורה עם העובדים אם המעסיק נפטר?
 • האם אני כולל סופי שבוע בעת חישוב פיצויי הפיטורים?
 • האם אני מקבל פיצויי פיטורים אם אני מתפטר?
 • אם פיצויי הפיטורים אינם סכום חד פעמי, אלא משולמים כשכר רגיל, האם על המעסיק להחליט באילו שיעורי מס הכנסה ישתמש?
 • האם המעסיק יכול לסרב לשלם פיצויי פיטורים?

תגובות (1)

 • nickward
  נתן לי ידע מעט על הזכויות שלי לפני שחתמת על כל חבילת סיום, תודה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להסביר סיום עבודה בפנייה?
 2. איך להתמודד עם אובדן עבודה?
 3. איך להתמודד עם האבטלה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail