איך משמעת ילד בן 4?

כדי למשמעת ילד בן 4, התחל בקביעת כללים עם ילדך. לכל היותר, עליכם ליצור 4 או 5 כללים ברורים שאם הם נשברים, יהיו להם השלכות, כמו ללכת ל"פסק זמן "או ללכת ל"כיסא השובב". קחו בחשבון שעונש גופני, כמו מלקות, אינו יעיל ויכול להזיק מאוד לילדים. אתה יכול גם למנוע את הצורך במשמעת על ידי שמירה על ילדך מבודד בצעצועים, משחקים וסיפורים ועל ידי חלוקה לחללים שבהם הם עשויים להיכנס לצרות. לקבלת ייעוץ מבודק היועץ שלנו כיצד להשתמש במשמעת חיובית, המשך לקרוא!

איך אני משמעת ילד בן ארבע שפגע בילדים אחרים
איך אני משמעת ילד בן ארבע שפגע בילדים אחרים?

להורים ומטפלים אחרים לילדים צעירים עשויות להיות שאלות רבות לגבי הדרך הטובה ביותר לתרגל משמעת. משמעת שונה ממה שעונש משמעת ילד הוא מכלול של פרקטיקות הלוקחות בחשבון את שלבי ההתפתחות של הילדים ותומכת בילדים לחשוב בעצמם ולקחת תפקיד פעיל בשינוי התנהגותם. אנו יודעים הרבה יותר מכפי שידענו פעם כיצד מוחם של ילדים ויכולות חברתיות ורגשיות מתפתחים. מומחים ממליצים כי משמעת על ילדים ובמיוחד על ילדים צעירים תהיה בסופו של דבר חוויה חיובית לבניית הערכה עצמית.

שיטה 1 מתוך 2: למנוע את הצורך במשמעת

 1. 1
  הקימו את ביתכם כדי למנוע את המשמעת. תוכלו ליצור סביבה בביתכם החוסכת אתכם ואת ילדכם מהצורך לעבוד במשמעת אלא אם כן הדבר נחוץ. על ידי הגדרת הבית כך שיהיה בטוח וידידותי לילדים, תמנעו צורך ליצור יותר מדי כללים או לומר "לא" לעיתים קרובות מדי במהלך היום.
  • השתמש במכשירי הגנה לילדים בכדי לשמור על ארונות סגורים.
  • סגור דלתות לחדרים שבהם ילדים צעירים לא יהיו בטוחים אם הם לבד.
  • השתמש במחסומים או בשערים נגד ילדים כדי לחסום אזורים לא בטוחים כמו מדרגות.
 2. 2
  יש המון דברים לילדים לשחק איתם. ילדים צעירים אוהבים לשחק, ומשחק חשוב להתפתחותם הבריאה. אתה לא צריך שיהיה לך צעצועים יקרים - ילדים יכולים לשחק זמן נפלא עם קופסאות קרטון, צעצועים לא יקרים או סירים ומחבתות. לפעמים הדברים הפשוטים ביותר יכולים לעורר את דמיונם של ילדים, כך שאם אינכם יכולים להרשות לעצמכם צעצועים יקרים, אל תרגישו אשמים.
 3. 3
  תביא איתך צעצועים וחטיפים כשתעזוב את הבית. ילדים יכולים להתנהג בצורה לא נכונה כאשר הם משועממים או רעבים. הקפידו לצאת מהבית עם צעצועים שילדכם נהנה לשחק איתם ועם חטיפים בריאים ומושכים.
  מצא דרך אחרת למשמעת את ילדך בן הארבע
  מצא דרך אחרת למשמעת את ילדך בן הארבע.
 4. 4
  עבוד עם ילדך כדי ליצור כללים המתאימים לגיל. ילדים בני ארבע ככל הנראה יהנו מלהיות משתתפים פעילים ביצירת חוקים. קח את הזמן לעבוד עם ילדך כדי להכין כללים סבירים. זה יעזור לילדכם להבין היטב את הציפיות שלכם. מכיוון שהם השתתפו ביצירת הכללים, הם יהיו מוכנים יותר לעקוב אחריהם ואתה תעזור להם ללמוד שליטה עצמית.
 5. 5
  בחרו כללים בקפידה ואל תקבעו יותר מדי כללים. ילדים בגיל זה יהיו המומים אם יהיו יותר מדי כללים לזכור. ילד בן ארבע עשוי להתעלם מכללים אם יש יותר מדי, או יכול להרגיש מתוסכל ולפעול על פי התסכול המנסה לעקוב אחר יותר מדי כללים.
  • עבדו עם מטפלים בכדי לעזור להם להבין את הכללים שעליכם הסכמתם על ילדכם.

שיטה 2 מתוך 2: שימוש במשמעת חיובית

 1. 1
  אל תשתמש בעונש במיוחד בעונש גופני. פעם זה היה מקובל יותר ללמד ילדים כיצד לפעול על ידי ענישת התנהגות לא רצויה. מומחים לפיתוח מדעני מוח בגיל הרך, מומחי חינוך ופסיכולוגים מסכימים כעת כי ענישה אינה הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים ללמוד התנהגויות רצויות. ילדים גדלים בריאים ומאושרים יותר כשהם ממושמעים בשיטות חיוביות יותר.
  • המדע בוחן את היעילות של ענישה גופנית: הוצאת ילדים או מכה אחרת, כולל ילדים צעירים, אינה עובדת ויש לה כל מיני השפעות שליליות. מחקרים מדעיים מהימנים הראו שמכות או צורות אחרות של מכה בילדים יכולים לשנות את התפתחות המוח שלהם, לנטות אותם להפרעות במצב הרוח בשלב מאוחר יותר בחיים, ולמעשה למנוע מהם ללמוד כיצד לשלוט בהתנהגות שלהם.
 2. 2
  להבין מדוע ילדים מתנהגים בצורה לא נכונה. ילדים צעירים עלולים להתנהג בצורה לא נכונה מכיוון שהם רעבים, עייפים או משועממים. לחלופין, הם אולי לא מבינים את הכללים שקבעתם להם. ילדים עשויים גם להתנהג בצורה לא נכונה בגלל שהם מבולבלים או בגלל שהם לא רוצים להפסיק לעשות משהו.
  • אם ילד שואל אותך שאלות לגבי הכללים שקבעת, אז זה רמז שהוא לא מבין מה מצופה מהם. קח את הזמן לעזור לילד להבין מה מצופה מהם. השתמש בשפה ברורה ופשוטה והיה מוכן לחזור בסבלנות על המידע כעת ובהמשך.
 3. 3
  להיות גמיש. ילדים בני ארבע צריכים להיות גמישים וסבלניים. זה נורמלי לחלוטין שילדים בגיל זה לא יוכלו לעמוד בכללים כל הזמן. כאשר ילדים טועים, הטקטיקה הטובה ביותר היא להיות תומכים במקום לכעוס. כשקורה טעות, הפוך זאת להזדמנות למידה עבורך ועבור ילדך. שוחח עם ילדך על מה שהוא או הוא יכולים ללמוד מהניסיון ומדוע חשוב להם לעקוב אחר הכלל בעתיד.
  • היו תומכים ומכבדים כאשר ילדכם בן הארבע טועה. ילדים בגיל זה אינם מסוגלים לפעול בצורה מושלמת. הם לומדים מהם כללים ואיך לעקוב אחריהם - ביצוע טעויות הוא חלק נורמלי וחשוב בתהליך הלמידה.
  • אם הילד שלך טועה למשל, נכנס לחדר שינה ומעיר בן משפחה שישן, למרות שהכלל הוא לאפשר לאותו אדם לישון לאחר שעבד מאוחר להבין שהילד שלך באמת לא מסוגל לעשות דברים בצורה מושלמת.. חיבה לבן משפחתם עשויה להכריע את רצונם לעקוב אחר הכללים בגיל זה. השיחה בסבלנות עם ילדכם היא הגישה הטובה ביותר.
  בתי בת החמש פשוט תסתכל עלי ולא תעשה מה שאני מבקש ממנה לעשות
  בתי בת החמש פשוט תסתכל עלי ולא תעשה מה שאני מבקש ממנה לעשות.
 4. 4
  להיות עקבי עם הכללים. אם אתה מאפשר למשהו ביום אחד ולא למחרת, ילד בן ארבע יכול בקלות להתבלבל. בלבול זה יכול להוביל להתנהגות שאתה רואה כהתנהגות לא נכונה אך היא רק תגובת ילדך למצב שהם לא מבינים.
  • אם תחליט שחטיפים לאחר הגיל הרך צריכים להיות פירות או ירקות בלבד, כאשר התרת בעבר ממתקים או פינוקים אחרים, דאג לדבר עם ילדך על השינוי ואז לעמוד בתכנית שלך. אם נחזור לעוגיות וחלב יבלבל את ילדך.
  • ילדים בני ארבע שמבולבלים לגבי כלל עלולים להתחיל להתעלם מכלל. זכרו שזו לא אשמת הילד. חשוב להיות עקביים כך שילדך יוכל להבין מה מצופה מהם.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: כל הילדים צריכים שתהיו ברורים וישירים כשאתם מבקשים מהם לעשות משהו. כמו כן, עליך לקבוע השלכות ברורות על התנהגויות לא רצויות, ולאכוף את ההשלכות באופן עקבי. למשל, ייתכן שיהיה לך כלל שאם ילדך יפגע באחיהם, הם יאבדו את הצעצוע האהוב עליהם למשך שעה.

 5. 5
  שתף סיפורים על כללים ושגרה. ילדים בני ארבע אוהבים סיפורים, וסיפורים הם דרך חשובה לילדים צעירים ללמוד על עצמם, על אחרים ועל העולם. סיפורים יכולים לעזור לילדים להתמודד עם הרגשות שיש להם ולעזור להם לדעת שהם לא היחידים שיש להם חוויה מסוג מסוים. שיתוף סיפורים עם ילדים צעירים יכול לעזור להם להרגיש שהמטפלים שלהם מבינים מה הם מרגישים.
  • ספר ילדים קלאסי על חוקים הוא "איפה הדברים הפראיים" מאת מוריס סנדק. הדמות הראשית, מקס, עוברת על הכללים בספר זה. ילדים עשויים ליהנות מדיון בסיפור זה ולהחיל את מצבו של מקס על חוויות החיים שלהם.
 6. 6
  הדריכו ילדים לשנות את התנהגותם. כשאתה צריך להתערב בכדי לעזור לילד לשנות אותה או את התנהגותו, התחל בלתת לילד את הזמן שהיא צריכה להגיב. הקול שלך צריך להיות רגוע ואיתן, ועליך ללכת לילדך ולהתכופף כדי ששניכם יוכלו לתקשר ישירות עם קשר עין. ואז ספר לילדך מה היית רוצה שהיא או אותו יפסיקו לעשות, ומה עליו או הוא יעשה במקום.
  • אם ילדכם יצטרך להפסיק לעשות משהו שהוא נהנה ממנו, דאגו להכין אותם לשינוי. לדוגמא, יידעו שזמן השינה מגיע בעוד חמש דקות כדי שיהיה להם את הזמן הדרוש להם להתכונן לשינוי.
 7. 7
  השתמש ב"השלכות "המתאימות לגיל. השימוש היעיל ביותר בתוצאות משולב בנימוק, או עזרה מילולית לילד להבין ולחבר את מעשיו לתוצאות הנתונות. עם זאת, זה לא מספיק. התוצאות חייבות להיות עקביות ולעקוב אחריהן כדי להיות יעילות בשינוי התנהגות.
  • "פסק זמן" או שימוש ב"שרפרף פסק זמן "הם דרכים פופולריות לעזור לילדים להבין את ההשלכות ולהירגע כשהם מתנהגים בצורה לא נכונה.
   • בחרו בארבעה או חמישה כללים, אם הם נשברים, יביאו לכך שהילד יצטרך לשבת במקום משעמם רגוע ל"פסק זמן "או זמן על הכיסא השובב. וודאו שהילד מבין מראש אילו חוקים יביאו לפסק זמן.
   • בכל פעם שהילד עובר על אחד מהכללים, הקצו אותם בצורה רגועה וניטרלית - למרחב פסק הזמן שלהם.
   • מומחים ממליצים לא יותר מדקה אחת בשנה מגיל הילד לפסק זמן (כלומר מקסימום ארבע דקות לילד בן ארבע).
   • לאחר סיום פסק הזמן, שבחו את ילדכם על שסיים את פסק הזמן שלו בהצלחה.
  • "השלכה" אפשרית נוספת בה משתמשים חלק מההורים היא הסרת האובייקט או הפסקת הפעילות הכרוכה בהתנהגותו הלא רצויה של הילד. הסר את האובייקט באופן זמני או עצור פעילות ועבר לעשות משהו אחר.
  • אם תבחר להשתמש בתוצאות, דאג לעקוב מיד אחר ההתנהגות הלא רצויה של הילד עם התוצאה. ילדים בני ארבע אינם מסוגלים "לחבר את הנקודות" אחרת.
 8. 8
  תן משוב חיובי לעבודה שנעשתה היטב. כאשר ילדכם משתף פעולה, הקפידו תמיד לשבח אותו. כל הילדים, אך בעיקר ילדים צעירים, מרוויחים מהשבחת הישגיהם. זה בונה את הביטחון העצמי שלהם, אך הוא גם דרך חיובית לחיזוק ההתנהגות הנכונה.
להורים ומטפלים אחרים לילדים צעירים עשויות להיות שאלות רבות לגבי הדרך הטובה ביותר לתרגל משמעת
להורים ומטפלים אחרים לילדים צעירים עשויות להיות שאלות רבות לגבי הדרך הטובה ביותר לתרגל משמעת.

אזהרות

 • אם אתה שמרטף, לעולם אל תכה או תכה ילד. שאל את המטפלים העיקריים של הילד (הורים או אפוטרופוסים אחרים) כיצד הם רוצים שתעזור בשיטות שלהם למשמעת את ילדם.
 • לעולם אל תכה או תכה ילד. ישנן עדויות גדולות המצביעות על כך שלשיטות משמעת פיזיות יש השפעות שליליות ואינן יעילות. להכות או להכות ילד עלולה לגרום לנזק פיזי ופסיכולוגי חמור.
 • לעולם אל תנסה למשמעת תינוק. לעולם אל תנער או תכה תינוק. כאשר תינוק בוכה, היא או הוא זקוק לתשומת הלב שלך, אז לך אלי ולראות מה אתה יכול לעשות כדי לעזור להם להרגיש טוב יותר.

שאלות ותשובות

 • איך אני משמעת ילד בן ארבע שפגע בילדים אחרים?
  ספר לילדך כי מכה אינה מקובלת, והראה לו / ה התנהגות חביבה. כאשר ילדכם עושה משהו טוב, שבחו אותם. אם הם פוגעים, קח פריבילגיה או תן להם פסק זמן כחיזוק להתנהגות רעה.
 • מה אוכל לעשות אם הילד משליך התקף זעם בבית הספר?
  שוחח עם ילדך והסבר שהתנהגות זו אינה מקובלת. כמו כן, קביעת כלל שאסור להם לזרוק התקפי זעם בבית יעזור.
 • כמה קשה עלי להכות אותם?
  ראשית, אין להכות אותם תחתון חשוף או בכל כלים. אין חגורות, משוטים, נעליים, מברשות שיער, קנים וכו '. שנית, הם צריכים להרגיש את זה אבל לא לצרוח, לבכות ולהתחנן שתפסיק.
 • אם הילד בן ה -4 מסרב להוציא את האשפה, האם נעילת אותו בחוץ עד שהוא / היא מצייתים יהיה מתאים?
  לא. זה יכול להתפרש כהזנחה והתעללות מצד אחרים, שעלולים להתקשר למשטרה.
 • מה עלי לעשות אם ילדתי בן הארבע לא רוצה להקשיב לי, ופשוט מדבר חזרה ועושה מה שהוא רוצה.
  החזק אותו בזמן שאתה מדבר איתו. הכריח אותו להקשיב לך על ידי איום לקחת ממנו משהו שהוא יקר לו.
 • בעלי אחז בכפות רגלי של בתי בת הארבע (לא ילדו הביולוגי), גרר אותה לחדרה, השליך אותה על מיטתה לאחר שהיכה אותה כמה פעמים ונעל אותה. הוא הזהיר אותי שאהיה הבא אם התערבתי. מה עליי לעשות?
  בעלך מתעלל, ואתה צריך להרחיק ממנו את בתך ואת עצמך. התקשר למוקד הלאומי להתעללות במשפחה בטלפון 1-800-799-7233. תקבל עזרה.
 • איך אני מתמודד עם הילדה שלי בת הארבע אחרי ביקור בסוף השבוע עם אביה הלא מתפקד? היא חוזרת ללא שליטה.
  ילדים לעיתים קרובות קשה למצוא את המעבר בין משקי בית. פעמים רבות לכל בית חוקים שונים ומשמעת או היעדרם. אני ממליץ לך לפנות להתייעצות עם יועץ ילדים או פסיכולוג. היועץ יוכל לערוך היסטוריה חברתית ומשפחתית מלאה וכן הערכת התנהגות. היא גם יכולה לעזור בתקשורת בינך לבין אביה כדי לסייע במעבר של בתך ממשק בית למשנהו.
 • האם לא יאפשר לילד לאכול תחום הולם?
  לא, ילדים קטנים זקוקים לארוחות קבועות כדי לגדול ולשגשג. מצא דרך אחרת למשמעת את ילדך בן הארבע.
 • מה אם הילד מסרב לשבת בזמן קצוב ומתרוצץ בבית?
  קח אותם חזרה לפסק הזמן ואל תתנו להם לברוח עם בריחה. המשך להחזיר אותם למועד פסק הזמן עד שהם יושבים למשך הזמן הקצוב. לחלופין, התקדם לשלב המשמעת הבא.
 • איך נתמודד עם דיווחים על התנהגות רעה של ילדנו בארבע במעונות יום?
  שוחח איתו מדוע ההתנהגות אינה בסדר וקח פריבילגיה עד שהוא יתנהג טוב יותר.
שאלות ללא מענה
 • בתי בת החמש פשוט תסתכל עלי ולא תעשה מה שאני מבקש ממנה לעשות. מה אני יכול לעשות?

תגובות (2)

 • jadams
  זה עזר לבתי ובני לעזור להם לקבל פרס.
 • rrau
  למדתי שאני צריך להיות רגוע כשאני מדבר עם הילד שלי ויש לי אסטרטגיות למשמעת אותו. אחרי הכל, הוא הבן שלי ואני צריך לאהוב אותו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail