איך ללמוד לטינית?

כדי ללמוד לטינית, התחל בללמוד כיצד חלקי הדיבור עובדים. סיומות של שמות עצם משתנות במספר, במין ובמקרה, לכן נוהג לדחות את שמות העצם בכל פעם שאתה נתקל בשם עצם שאינך מזהה, ואז הכין כרטיס הבזק. מצב הרוח הפועל יכול להיות גם קשה, לכן צמד פעלים חדשים שנתקלים בהם, החל מהווה בזמן. כדי להקל על האיסוף האינטואיטיבי של לטינית, השקיע בספר לימוד לטיני והשתמש במילון לטיני כדי לחפש מילים שאינך מכיר. בנוסף, קרא טקסטים בלטינית, כמו "Lingua Latina", שמציג מושגים דקדוקיים באופן טבעי ובהדרגה. עבור כמה תזכורות מועילות אתה יכול להשתמש כדי לשנן מושגים קשים, גלול למטה!

קיום לוח לימודים לא עקבי או ספורדי יקשה עליכם למצוא את הזמן ללמוד ולקלוט את מה שלמדתם
קיום לוח לימודים לא עקבי או ספורדי יקשה עליכם למצוא את הזמן ללמוד ולקלוט את מה שלמדתם.

השפה הלטינית (lingua latīna) היא שפה עתיקה עם שורשים הודו-אירופיים. אנשים רבים מתייחסים לטינית כשפה "מתה" מכיוון שמחוצה לה לא מדברים בדרך כלל מחוץ לשיעורי לטינית ושירותי דת מסוימים. עם זאת, לטינית איננה "מתה" באמת - היא השפיעה על השפות הצרפתית, האיטלקית, הספרדית, הפורטוגזית והאנגלית, והיא חיונית למחקרי ספרות רבים. ללמוד כיצד ללמוד לטינית יכול לעזור לך להבין טוב יותר שפות מודרניות רבות, להפוך לחוקר מוכשר של ספרות קלאסית ולהיות חלק ממסורת בת אלפי שנים.

חלק 1 מתוך 4: לימוד אוצר המילים הלטיני

 1. 1
  למדו פעלים לטיניים. באנגלית, פועל הוא בדרך כלל פעולה. אך בלטינית, פועל יכול לתאר פעולה, מצב של משהו, או כל שינוי באדם, במקום או בדבר. פעלים לטיניים מורכבים מגזע (מילת הבסיס) והסיום המתאים לה (החלק שהופך את המילה לתפקודית), ובאים לידי ביטוי באמצעות ארבעה מוקדמים:
  • האדם של הפועל (אדם ראשון: אני / אנחנו, אדם שני: אתה / אתה, או אדם שלישי: הוא / היא / זה)
  • המתח או הזמן של הפועל (הווה, עתיד, לא מושלם, מושלם, מושלם, ומושלם לעתיד)
  • קול הפועל (פעיל או פסיבי)
  • מצב הרוח של הפועל (מעיד, סובייקטיבי או הכרחי)
 2. 2
  לימוד שמות לטיניים. שמות עצם הם קצת פחות מורכבים מפעלים, אך בכל זאת יכולים להיות מאתגרים. הסוף של שם עצם מתאר את מספרו (יחיד או רבים), את מינו (זכר / נשי / סירוס), ואת המקרה (נומינטיבי / גניטטיבי / דטיבי / מאכיל / אבלטיבי / ווקטיבי).
 3. 3
  להבין תארים לטיניים. בלטינית, תואר מוטה כמו שם עצם, בדרך כלל בהתאם לירידות הראשונות והשנייה (למשל, מגנוס, מגנה ומגנום הם כל צורות התואר "נהדר"), או מדי פעם בסטייה השלישית (עבור לדוגמא, acer, acris, and acre הם כל צורות של "חד"). שמות תואר בלטינית דומים לתארים באנגלית בכך שהם מתחלקים לאחת משלוש קטגוריות (המכונות "מעלות") של השוואה:
  • חיובי (כגון ארוך או קצר) נוצר על ידי הוספת "-a" או "-um" בסוף המילה
  • השוואתי (כגון ארוך יותר או קצר יותר) נוצר על ידי הוספת "-ior" למילים זכר / נקבה או "-ius" למילים מסרסות.
  • סופרלטיב (כגון הארוך ביותר או הקצר ביותר) נוצר על ידי הוספת "-issimus" בסוף המילה
 4. 4
  למד מילות מפתח לטיניות. ל Adverb יש צורות השוואתיות וסופרלטיביות, ממש כמו שמות תואר. תואר פועל יצר מן קצות הטיות קבוע ב "-ius" עבור הטופס ההשוואתי "-e" עבור המופלג. מילות מפתח המבוססות על שם תואר בגידה הראשונה והשנייה מסתיימות ב- "-e", ואילו אלה המבוססות על שם תואר בגזרה השלישית מסתיימות ב" -ter ".
 5. 5
  השתמש בצירופים לטיניים. צירופים בלטינית מחברים מילים, ביטויים, סעיפים ומשפטים, בדיוק כמו צירופים באנגלית (כמו "ו-" "אבל" ו"אם "). צירופים הם פשוטים למדי, ולכן הם לא צריכים להיות קשים מדי ללמוד ולהשתמש בהם. ישנם שלושה סוגים בסיסיים של צירופים:
  • צירופי תיאום (חיבור מילים / ביטויים / סעיפים שווים) - et, -que, atque
  • צירופים נפרדים (מראים התנגדות או בחירה) - aut, vel, -ve
  • צירופים שליליים (מבטאים ניגודיות) - ב, autem, sed, tamen
כדי ללמוד לטינית
כדי ללמוד לטינית, התחל בללמוד כיצד חלקי הדיבור עובדים.

חלק 2 מתוך 4: תפיסת מושגים של השפה הלטינית

 1. 1
  חקר מקרים ודחיות. המקרה נותן לשם עצם את "תפקידו" המובהק, ובעצם מכתיב לקורא / המאזין כיצד שם העצם מתפקד בתוך המשפט. המקרה של שם עצם נתון אינו משנה את משמעות המילה הזו. זה פשוט משנה את האופן בו מילה פועלת או מעבירה משמעות במשפט. גידולים הם מכלול הסיומות שמדביקים אותם לשמות עצם, כינוי ושמות תואר בלטינית כדי ליצור מקרה נתון, המכונה לעתים קרובות "צורת המקרה" של מילה. ישנם שישה מקרים קבועים המשמשים בשפה הלטינית: חמישה לשמות עצם, ואחד המשמש לכמה כינויי שם ותארים.
  • נומינטיבי נקרא "מקרה הנושא", כלומר מתייחס לאדם או לאובייקט שבא לפני הפועל.
  • גניטיב מראה את החזקתו של אדם אחד בחפץ.
  • יליד הוא המקרה המשמש לאובייקט עקיף.
  • הצביעה מייעדת את האובייקט הישיר, בדרך כלל אחרי פועל פעולה שיש לו מקלט, אך לעתים משתמשים בו לאחר מילת יחס.
  • Ablative משמש כפתגם, או בשילוב עם מילות יחס ופועלים.
  • הטיה המיוחדת לכינויים ושמות תואר מסתיימת ב "-יוס" ביחיד הגניטיבי ובדרך כלל מסתיימת ב "-î" בלשון הדאטיבית.
 2. 2
  למד מצב רוח פועל. מצב הרוח הוא אחד המוקדמים הקובעים את תפקוד הפועל. ניתן לחשוב על מצב הרוח של הפועל כ"תנאי מציאות "של אותו פועל לפעולה של פועל נתון. שתי מצבי הרוח הנפוצים ביותר המשמשים בלטינית הם אינדיקטיביים וכובשים, אם כי לפעמים משתמשים גם בחובה.
  • מצבי רוח מעידים פירושם שפעולת הפועל אכן התרחשה, מתרחשת או תתרחש. לדוגמא, במשפט "הלכתי לחנות", הפועל "הלך" מתאר פעולה שהתרחשה בפועל.
  • מצבי רוח תת-קרקעיים פירושם שפעולת הפועל נוקטת קצת במציאות, כביכול. דוגמה למצב רוח סובייקטיבי הוא משפט שבו אתה מבקש ממישהו לדמיין התרחשות היפותטית או מכלול נסיבות. נסיבות אלה אינן קיימות כיום במציאות וגם לא בהכרח יתקיימו בעתיד, אך הן עוסקות באירועים פוטנציאליים או תיאורטיים.
  • ניתן לחשוב על מצבי רוח חובה כפקודות, בקשות / משאלות / תפילות או ציווי שלילי (פקודה או בקשה להפסיק או להימנע מפעילות מסוימת).
 3. 3
  הבין פעלים דיפונטיים. פעלים Deponent הם אחד המושגים הקשים ביותר ללמוד בלטינית מכיוון שאין מקבילה בשפה האנגלית. בעיקרו של דבר פועל deponent הוא פועל בעל צורה פסיבית עם משמעות פעילה. הדוגמה הקרובה ביותר באנגלית עשויה להיות תרחיש שבו המשפט "המכונית נהגה בידי ג'וליאן" פירושו "ג'וליאן נהג במכונית", למרות האופן שבו היא בנויה על נייר או בדיבור.
  • צורות פעלים דיפונטיות מבלבלות מאוד את התלמידים בלטינית, אך לאחר ששננתם את טבלאות הפעלים הרגילים עליכם לפתח הבנה של הצורות הפסיביות בכל צמידה. בעזרת תרגול והבנה מוצקה של צמידות פעלים פסיביות, תוכלו להבין כיצד פועלת צורת פועל deponent.
אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד לטינית במהירות וביעילות היא השתתפות בקורס
אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד לטינית במהירות וביעילות היא השתתפות בקורס.

חלק 3 מתוך 4: ניצול ושמירה על מה שלמדת

 1. 1
  השקיעו בספר לימוד לטיני. אם אתה לומד לטינית בשיעור, ייתכן שהוקצה לך כבר ספר לימוד. אם אין לך ספר לימוד, או אם תרצה שספר לימוד משני ישלים את מה שאתה לומד בראשון, כדאי לך לקנות את הלטינית של Wheelock. על שמו של המחבר, פרדריק מ. וילוק, הלטינית של וילוק נחשבת בדרך כלל לטקסט הסטנדרטי ללימוד לטינית, גם אם אתה מלמד את עצמך את השפה בבית. זה נבנה ברצף על ידי היכרות ראשונה עם דקדוק ואוצר מילים, ואז בניית משפטים מורכבים יותר ויותר וקריאות קצרות.
 2. 2
  קנו מילון לטיני. קיום מילון של מילים לטיניות וקוגיהן השונים יעזור מאוד בלימוד אוצר המילים. כל מילון לטיני טוב אמור להספיק. אם אינך בטוח אילו מילונים הם הטובים ביותר ללימוד השפה, עיין בביקורות משתמשים באינטרנט או שאל אנשים אחרים שלמדו את השפה באיזה מילון השתמשו.
  • כמה חוקרים ממליצים Langenscheidt ים" מילון לטיני כיס, אבל באיזה מילון תבחר הוא בעיקר עניין של העדפה אישית.
  • הלטינית משתמשת באותן אותיות כמו האלף-בית האנגלי וברבות מאותן הרגלי שפה בסיסיים, מה שעשוי להקל על אחיזת מילה או ביטוי נתון. ובכל זאת, יהיה צורך במילון כדי להבחין בין הצורות השונות שמילה עשויה ללבוש, ויכול לעזור לך כשאתה צריך לבדוק מילה על הדרך.
 3. 3
  הכינו והשתמשו בכרטיסי פלאש. כרטיסי פלאש הם דרך מצוינת ללמוד מילים באוצר מילים בכל שפה. כדי להכין כרטיסי פלאש, התחל עם חבילת כרטיסי אינדקס ריקה. כתוב את המילה או הביטוי בלטינית בצד אחד של הכרטיס ותרגומו לאנגלית בגב. ואז בחן את עצמך, תוך שמירה על ערימת מילים / מונחים איתם נאבקת כדי שתוכל לבקר שוב בקלפים האלה בעזרת תרגול נוסף.
  • יתכן שתוכל למצוא כרטיסי אינדקס לטיניים מודפסים מראש באינטרנט או בחנות ספרים, אך מומחים רבים ממליצים להכין בעצמך. הסיבה לכך היא שהתרגול של כתיבת מילים / מונחים של שפה זרה יעזור לך להתמצא וללמוד לחשוב בשפה זו.
 4. 4
  השתמש במכשירים מזכירים. מכשיר מנמוני הוא טכניקת למידה המסייעת לך לזכור משהו מורכב על ידי שיוך מידע זה למילה אחרת, משפט או תמונה. ראשי תיבות (יצירת מילה מהאות הראשונה של כל מילה בביטוי) וחרוזים הם שני הסוגים הנפוצים ביותר של מכשירים מזכירים. ישנם מספר רב של מכשירים מזכירים ללימוד לטינית אותם ניתן למצוא באינטרנט ובספרים, או שאתה יכול להמציא משלך שיעזור לך ללמוד.
  • חריזה פופולרית המשמשת לזכר תנועות עתידות עתיד היא "הצמידות אחת ושתיים, בעתיד בו בי בו; הצמידות ארבע ושלוש, בעתיד א 'אז." חריזה נוספת לזכירת שמות עצם נשיים בגזרה הרביעית היא "דומוס = בית ומנוס = יד, נשי תמיד תעמוד."
  • מכשיר מזכרוני פופולרי אחד לזכירת שמות התואר של i-stem היוצרים את הג'ינטיב שלהם תוך שימוש ב- "-ius" ובנתיב עם "-i" אומר "כמה מטריות הדודים כולן נחמדות מדי" כדי לשנן את סולוס, אונוס, אולוס, אלטר, אליוס, טוטוס, נולוס. "
  • דרך קלה לזכור את סופי המילה לסטיות לטיניות בעלות נטייה ראשונה בחמשת המקרים העיקריים היא "MariA, מלכת reggAE, העניקה לפאני mAE קצת חסות על הבננה שלה." (nominitve: -a, גניטיבית: -ae, דטיבית: -ae, האשמה: -am, מפל: -ā)
 5. 5
  הקדישו זמן לימוד. איזון בין חיי העבודה שלך לחיים הפרטיים שלך יכול להיות קשה, והקצאת פרוסה נוספת מימיך ללימודים עשויה להיראות בלתי אפשרית. עם זאת, אם תתקצב את זמנך נכון על ידי שמירה על לוח זמנים קבוע וקביעת זמן ללימודים בכל יום, בהחלט ניתן יהיה לנהל אותו.
  • ללמוד כל יום. קיום לוח לימודים לא עקבי או ספורדי יקשה עליכם למצוא את הזמן ללמוד ולקלוט את מה שלמדתם.
  • הגדר אזעקה שתזכיר לך ללמוד כל יום. לאחר מכן הכינו רשימת מטלות של השיעורים אליהם תלמדו בכל יום. יכול להיות מועיל להכין רשימה ליום שלאחר מכן בתום מפגש הלימודים. כך תדעו אם סיקרתם את כל מה שרציתם ללמוד באותו יום, והמידע יהיה טרי מספיק כדי שתדעו לאן להרים שוב למחרת.
 6. 6
  קבע את תנאי הלימוד האידיאליים שלך. יש אנשים שמסוגלים להתמקד טוב יותר בלילה. אחרים מעדיפים ללמוד דבר ראשון בבוקר. בעוד שאנשים מסוימים מעדיפים ללמוד בנוחות של חדרם, אחרים לומדים בספרייה פחות מפריעים. אם אתה לומד לטינית, ייתכן שתצטרך תנאים המתאימים בדיוק ללימוד שקט ומהורהר, וזה אומר שתצטרך להבין כיצד אתה לומד בצורה הטובה ביותר.
  • נסו ללמוד במקום שקט, והסירו את כל הסחות הדעת האפשריות.
  • אם בכלל אפשרי, כוון ללמוד כל יום באותו מקום. זה יכול לעזור ביצירת חשיבה שתאפשר לך לשבת ולהגיע לעבודה בדיוק כשתצטרך.
  • אם אתה באופן טבעי אדם של בוקר, ייתכן שתעדיף ללמוד מוקדם ביום. אם אתה ינשוף לילה, ייתכן שיהיה לך קל יותר ללמוד בערב. כל שעה ביום היא בסדר, כל עוד זה עובד טוב עם הגוף שלך. עם זאת, לימודים מאוחרים יותר משעת השינה הרגילה שלך יכולים לגרום לך להיות עייף מכדי לשמור על המידע שאתה לומד.
  • צאו להפסקות תקופתיות. אם אתה מתחיל להרגיש עייף או מתוסכל מלימודים, זה זמן טוב לקחת הפסקה. קם ונמתח, הסתובב קצת, ואכל חטיף מזין אם אתה רעב. פירוק מפגשי הלימוד שלך כך יכול לעזור במוח שלך להרגיש עומס יתר.
אם אתה לומד לטינית
אם אתה לומד לטינית, ייתכן שתצטרך תנאים המתאימים בדיוק ללימוד שקט ומהורהר, וזה אומר שתצטרך להבין כיצד אתה לומד בצורה הטובה ביותר.

חלק 4 מתוך 4: הבנת השפה הלטינית

 1. 1
  שינן צורות מילים. רוב האנשים הלומדים שפה אינם מתחייבים לזכר את טבלת הצורות של כל מילה, אך בלטינית הדבר נחוץ על מנת להבין את השפה ולהשתמש בה באופן מלא. הדרך הקלה ביותר לשנן צורות מילים היא לכתוב את הטבלאות עבור כל מילה שאתה לומד. לאחר מכן המשך לכתוב כל טופס עד שתשנן אותו. למרבה הצער אין שיטה קלה יותר לשנן משהו מאשר לתרגל אותו שוב ושוב עד שהתחייבת אותו לזיכרון.
  • התחל עם הצהרות שמות עצם והמשיך לכתוב את כל הטיהות עד שתוכל לזכור אותה מיד. ואז עברו לתארים. ואז פעלים קבועים בצורה האינדיקטיבית הפעילה, הפסיבית והסובייקטיבי. אם תעשה זאת, בסופו של דבר תחייב כל צורת מילים לזיכרון, ועם המשך תרגול לעולם לא תאבד את הידע הזה.
  • נסה לחזור על הטיה או הצמידה שאתה לומד באותו יום ברגעים הפנויים שלך. זה יכול לעזור להאיץ את הזמן שלוקח ללמוד את צורות המילה האלה לפי הזיכרון.
 2. 2
  חפש קוגניטים. קוגניציה היא המילה / ים הקשורים ביותר במילה או ביטוי נתון. זיהוי קוגניטים באנגלית של מילה / ביטוי לטיני יכול לעזור לך להבין טוב יותר כיצד המילה מתפקדת ומה משמעותה.
  • קוגניטים לעתים רחוקות מתכוונים לאותו הדבר בדיוק כמו המונח המקורי. לעתים קרובות הקוגניטי יהיה בעל משמעות דומה אך חלק אחר של הדיבור. לדוגמא, המילה הלטינית "fidelis" היא שם תואר, אך הקוגנטה האנגלית שלה היא fidelity (שזה שם עצם).
 3. 3
  קרא בלטינית. הדרך הטובה ביותר להשתמש בכישורי הלטינית שלך היא על ידי לימוד קריאת פיסת טקסט לחלוטין בלטינית. זו אולי נראית כמשימה מרתיעה, אך זו הדרך היעילה ביותר לשלוט בשפה הלטינית. יש חוקרים ומחנכים שממליצים על Lingua Latina (זמין ברשת ובחלק מחנויות הספרים בקמפוס) כטקסט היכרות טוב בלטינית. הוא מציג מושגים דקדוקיים בקצב נוח ובונה לספר סיפור מורכב לחלוטין בלטינית, ומעניק לך את כל הכישורים הדרושים לך כדי לקרוא שוטפת לטינית לאורך כל הדרך.
  • קרא לאט. חשוב שתתנגד לדחף למהר בטקסט, מכיוון שאתה עלול לפספס את הפונקציות הדקדוקיות של מילים אם אתה לא לוקח את הזמן שלך. שימו לב למקרה של כל שם עצם ולמתוח ולמצב הרוח של כל פועל.
  • נסה לעבור קטע שלם מבלי לחפש מילים או צורות בפעם הראשונה. זה המקום שבו ניחוש מושכל - התרגול של שימוש בהקשר של מילה כדי להבין את המילה הזו - יעיל. ואז חזור על הקטע בפעם השנייה והדגיש כל מילים שאתה לגמרי לא יכול ליצור ניחוש לגביהן. חפש את המילים האלה, הכין כרטיסי פלאש מהן ותרגל אותן באריכות. ואז חזור וקרא את הקטע בפעם השלישית עד שתוכל להבין את הקטע כולו.
 4. 4
  השתמש בתרבות הפופ כדי ללמוד לטינית. לטינית היא אולי שפה ארכאית, אבל זה לא אומר שזה לא יכול להיות כיף. חוקרים לטיניים רבים מצאו דרכים לשלב למידה / לימוד לטינית בתרבות הפופולרית העכשווית. זה עשוי לעזור לחזק את מה שלמדת על ידי יישום לימודי הלטינית שלך בעיסוקים יומיומיים.
  • אם יש לך שותף ללימודים, תוכל לשחק בגרסה לטינית של Scrabble באופן מקוון כדי לעזור לחזק את הבנתך בדקדוק וכתיב לטיניים.
  • קרא ספרים עכשוויים בלטינית. הארי פוטר תורגם לטינית, ואתה יכול לרכוש את הספר אצל קמעונאי מקוון או לקרוא קטעים בחינם באינטרנט. אתה יכול גם לקרוא את ההוביט בלטינית, או לבחור במשחק מילים מורכב כלשהו על ידי קריאת החתול בכובע בלטינית.
  • צפה בסרטים בלטינית. תוכל למצוא רשימה חלקית של סרטים עם דיאלוג לטיני במאגר הסרטים האינטרנטי (IMDB) על ידי חיפוש "סרטים בשפה הלטינית".
האם עדיף ללמוד לטינית, צרפתית או ספרדית ומדוע
האם עדיף ללמוד לטינית, צרפתית או ספרדית ומדוע?

טיפים

 • אם אתה מתקשה ללמוד לטינית, שקול להעסיק מורה. אתה יכול למצוא מורים פרטיים באזורך על ידי חיפוש בעיתון המקומי שלך או באינטרנט.
 • אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד לטינית במהירות וביעילות היא השתתפות בקורס.
 • לא משנה איך תבחרו ללמוד לטינית, חשוב שתתרגלו את כישוריכם מדי יום על מנת לשמור עליהם.

דברים שתזדקק להם

 • ספר לימוד לטיני או משאב אינטרנט
 • מילון לטיני
 • כרטיסי אינדקס ריקים
 • עט, עיפרון או סמן

שאלות ותשובות

 • מהם היתרונות של לימוד לטינית?
  אם אתה מעוניין בלימודים קלאסיים, הלטינית מאפשרת לך לקרוא קלאסיקות כמו האניאיד וסטיריקון בשפת המחבר עצמו. לימוד לטינית גם יעזור לך להבין טוב יותר אנגלית, במיוחד (אך לא רק) ז'רגון מדעי, וזה גם שער ללימוד השפות הרומנטיות, כגון איטלקית, צרפתית וספרדית. אם אתה קתולי או מתעניין בקתוליות, לימוד לטינית יהווה ברכה להבנתך את הכנסייה. לבסוף, לימוד כל שפה הוא פעילות גופנית טובה למוח, ויכול לסייע במניעת (או הפחתת ההשפעות של) מחלות ניווניות.
 • האם עדיף ללמוד לטינית, צרפתית או ספרדית ומדוע?
  לכולם הטבות שונות. צרפתית מורכבת וקלאסית, כך שאם אתה לומד אותה כראוי, יש לך מיומנות ייחודית וערכית. ספרדית מדוברת באופן נרחב, ולכן למידה בה מעניקה לך גישה לאזור גדול. ידיעת לטינית היא מעבר חופשי לטון ספרות קדומה וגם לאטימולוגיה של מילים, ומאפשרת לך להבין את מקורותיהן של מילים רבות באופן מיידי כדי שתבין אותן טוב יותר מבלי לבדוק את הגדרתן.
 • האם קשה ללמוד לטינית?
  זה עניין של דעה. אמנם זו לא השפה הקלה ביותר ללמוד דובר אנגלית, אך עדיין דוברי אנגלית קלים יותר מכמה שפות אחרות, כמו רוסית או סינית. זה אפילו קל יותר אם כבר מדברים בשפה רומנטית אחרת, כמו ספרדית או איטלקית.
 • האם אוכל ללמוד לטינית לבד כילד בן 13? אני מתחיל לגמרי ללמוד כל שפה אחרת.
  כמובן! ישנם אתרים רבים המסייעים לאנשים ללמוד שפות חדשות, כמו גם ספרים ומשאבים אחרים. לימוד כל שפה חדשה ייקח זמן, אך בהחלט תוכלו ללמוד זאת בתרגול ובסבלנות.

תגובות (1)

 • imogencampbell
  אני מבין את ההרכב האלמנטרי של הלטינית. עוזר מאוד, תודה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail