איך כותבים חיבור טיעוני?

כדי לכתוב חיבור טיעוני, בחר נושא שנוי במחלוקת שיש לך דעה חזקה לגביו. התפקיד שלך הוא לשכנע את הקורא שהשקפתך בנושא היא הטובה ביותר, אז בחר נושא שתוכל לחקור ולתמוך בו במחקר. פתח את החיבור בתזה תמציתית הקובעת את נקודת המבט שלך, ואז סכם את כל היבטי הנושא, כולל דעתך וטיעוני הנגד שלך. שלף ציטוטים ממקורות מכובדים כדי לתמוך בעמדתך, וסיים על ידי חזרה על עבודת הגמר שלך ואישור עיקריך. אם ברצונך ללמוד עוד, כמו לעצב את דף העבודה המצוטט שלך לרשימת המקורות שלך, המשך לקרוא את המאמר!

כיצד אוכל לכתוב את הפסקה השנייה של חיבור טיעוני
כיצד אוכל לכתוב את הפסקה השנייה של חיבור טיעוני?

הבנה כיצד לבנות ולכתוב חיבור טיעוני היא מיומנות שימושית. מאמרים טיעוניים חזקים מציגים ראיות רלוונטיות התומכות בטיעון ומשכנע את הקהל בעמדה מסוימת. חיבור מסוג זה מספק לקורא סקירה מעמיקה של הנושא, המכסה את כל ההיבטים, אך גם מנסה לשכנע את הקורא להסכים עם נקודת מבטו של המחבר.

חלק 1 מתוך 5: הבנת הפורמט

 1. 1
  להבין את מטרתו של חיבור טיעוני. מטרת חיבור מסוג זה היא לחקור באופן מלא נושא או נושא. זה כולל מחקר מקיף המכסה את כל היבטי הנושא ואיסוף מידע על כל נקודות המבט המעורבות.
  • מאמרים ארגומנטיים מספקים לקהל שלך גם סיכום מעוגל של הנושא העומד על הפרק, אך מציינים בבירור מה נקודת המבט שלך ושל מדוע השקפה זו היא האופציה הטובה ביותר על פני אחרים.
 2. 2
  להבין את המתודולוגיה של חיבור טיעוני. כדי להכין את עצמך לכתוב מאמר טיעוני, חשוב לך לטבול את עצמך במלואו בחומר הנושא.
  • האפקטיביות של מאמרים מסוג זה תלויה ביכולתו של המחבר לנתח את ההיבטים השונים של הנושא ולהוביל את הקורא למסקנה ברורה והגיונית. לשם כך עליכם להכיר את כל הדעות בנושא, כך שתוכלו להתוות גם את נקודות המבט המתנגדות להשקפתכם (ארגומנטים נגדיים).
 3. 3
  הבן את התוצאה הרצויה של חיבור טיעוני. בסופו של דבר, הסיבה העיקרית שמישהו בוחר לכתוב חיבור טיעוני (מלבד העובדה שהפרופסור שלהם אמר להם!) היא ניסיון להניף אדם אחר או קבוצת אנשים אחרים לדעתם בנושא.
  • ודא שיש לך בראש את התוצאה הרצויה בזמן שאתה מתקדם בתהליך הכתיבה.

חלק 2 מתוך 5: בחירת נושא

 1. 1
  בחר משהו שמתאים לפורמט. זכרו שמאמר טיעוני יתווכח בתמיכה של השקפה מסוימת בנושא שנוי במחלוקת. ככזה, חשוב שלא תבחר נושא שלא ניתן להתווכח עליו.
  • לדוגמא, כתיבת מאמר טיעוני על כך שפעילות גופנית טובה עבורך לא תהיה רצויה מכיוון שקשה למצוא דעות סותרות בנושא; כולם מסכימים שפעילות גופנית טובה לאנשים.
 2. 2
  בחר נושא שמעניין אותך. תוכלו להשקיע זמן רב במחקר וכתיבת מאמר זה. לכן חשוב לכם לבחור נושא שנראה לכם מעניין כבר מההתחלה.
  • הימנע מבחירת נושא שהוגזם יתר על המידה, או, מאידך, נושא מעורפל מדי (שכן קשה יותר למצוא ראיות תומכות).
 3. 3
  בדוק את הטיעון שלך. מצא עמית (רצוי כזה שמחזיק בדעה אופוזיציונית) לדון איתו בוויכוח שלך. תהליך זה יעזור לך לחדד את חשיבתך ולפתח רעיונות חדשים שיתמכו בשיקול דעתך.
  • נסה שיחה בסגנון וויכוח בה כל אחד מביא היבטים של המחלוקת ומנסה להסביר את השקפתך בנושא.
 4. 4
  זכור את הקהל שלך. היבט חשוב בכתיבת חיבור טיעוני הוא הבנת הקהל שלך.
  • האם אתה כותב את המאמר לשיעור, ובמקרה זה הקהל שלך הוא הפרופסור שלך וחבריך לכיתה? או אולי אתה כותב אותו להצגה בפני קבוצה גדולה יותר של אנשים. בלי קשר, עליכם לחשוב מאיפה מגיע הקהל שלכם על מנת להוביל אותו לתוצאה הרצויה שלכם.
  • הרקע והחוויות של האנשים משפיעים לרוב על האופן שבו הם יגיבו לדעות שונות משלהם, ולכן כדאי שתדע בקשר לגורמים אלה.
  • אתה משתמש גם בשפה שונה כאשר אתה פונה לקבוצות שונות של אנשים. לדוגמה, היית מדבר עם הכומר בכנסייה שלך באופן שונה ממה שאתה מדבר בסביבה מזדמנת עם החבר הכי טוב שלך. חשוב לשים לב להבחנות אלה כשאתה שוקל את הקהל שלך.
 5. 5
  להבין את המצב הרטורי. חיוני שתבין את כל הגורמים במצב הסובב את הבעיה. כל המצבים הרטוריים מכילים חמישה אלמנטים בסיסיים: הטקסט (במקרה שלך, החיבור), המחבר (במקרה הזה, אתה), הקהל, מטרת התקשורת ותכליתה והתפאורה.
  • מצבים רטוריים כוללים בדרך כלל שימוש בשפה שנועדה לשכנע מישהו כלפי השקפה או אמונה מסוימת. לכן הרטוריקה חשובה בחיבור טיעוני. מאמרים מסוג זה מטרתם לשכנע את הקורא כי השקפת המחבר בנושא היא הנכונה ביותר.
כדי לכתוב חיבור טיעוני
כדי לכתוב חיבור טיעוני, בחר נושא שנוי במחלוקת שיש לך דעה חזקה לגביו.

חלק 3 מתוך 5: מבנה הטיעון שלך

 1. 1
  צור כותרת קולטת. פיתוח כותרת יצירתית ומקורית היא הזדמנות נהדרת לחבר את הקורא שלך לרצות לקרוא עוד מהמאמר שלך לפני שהם בכלל מגיעים להקדמה.
  • כותרת טובה תשמש "תצוגה מקדימה" עבור מה ההרצאה תהיה כ. כותרות רבות לעבודות אקדמיות מגיעות בשני חלקים, מופרדות על ידי נקודתיים. החלק הראשון הוא לעתים קרובות וו קליט שכולל משחק מילים בנושא שלך או ציטוט משפיע, והחלק השני הוא בדרך כלל משפט שמסכם או מספק פרטים על הטיעון שלך.
 2. 2
  בוא עם הצהרת תזה. הצהרת התזה שלך תהיה רעיון תמציתי שמסכם את השקפתך בנושא. התזה מופיעה בדרך כלל בסוף פסקת ההקדמה. מחשבה על רעיון זה בשלב מוקדם בתהליך הקריאה תסייע להנחות את הקורא בשאר העיתונים.
  • הצהרת תזה טובה היא תמציתית וברורה. זה אומר לקורא מה הטעם בעיתון ולמה זה חשוב. על התזה לטעון טענה כלשהי. זו יכולה להיות טענה של ערך (המתארת את הערך של האופן בו אנו רואים דבר מסוים), טענה של הגדרה (טוענת כי יש לשנות את הדרך בה אנו מגדירים מונח או רעיון בדרך כלשהי), טענה על סיבה ותוצאה (טענה שאירוע או דבר אחד גרם לאירוע או דבר אחר), או טענה בדבר פתרונות מדיניות (בטענה שצריך לשנות את הדרך בה אנו עושים דברים משום מה).
  • הנה דוגמה להצהרת תזה חזקה: צריכת בשר מופרזת באירופה היא הגורם המוביל לזיהום כיום, ולכן היא משפיעה משמעותית על ההתחממות הגלובלית. תזה זו מעלה טענה (ספציפית טענת סיבה ותוצאה) על נושא שנוי במחלוקת עם מיקוד צר מספיק כדי ליצור חיבור טיעוני מעניין וניתן לניהול.
  • הנה דוגמה להצהרת תזה חלשה: זיהום הוא בעיה בעולם כיום. זה לא נושא שנוי במחלוקת; מעטים האנשים שיטענו שזיהום אינו מהווה בעיה. הנושא גם רחב מדי. אתה לא יכול לכתוב מאמר על כל היבט של זיהום.
 3. 3
  הימנע מהתזה הרגילה בת שלושה חלקים הנלמדת לעיתים קרובות לסופרים מתחילים. פורמט זה מכווץ ומגביל את הצורה שהרעיונות שלך יכולים ללבוש בכדי להיות כלול בשלוש פסקאות גוף בסיסיות. ללא הצהרת התזה המורכבת משלושה חלקים, הרעיונות שלך יכולים להתרחב בצורה חופשית יותר ולשלב רעיונות שאולי לא יתאימו בדיוק לשלושת החלקים.
  • דוגמה להצהרת תזה בת שלושה חלקים עשויה להראות בערך כך: התחממות כדור הארץ נגרמת על ידי זיהום תעשייתי, אדי פליטה של רכב וזריקת פסולת לאוקיינוסים. במקרה זה, היית מצפה למצוא שלוש פסקאות גוף: אחת על זיהום תעשייתי, אחת על אדי פליטה של מכונית, ואחת על אשפה באוקיאנוס. כל גורם אחר לזיהום לא יתאים לשום מקום בחיבור זה, דבר המגביל את משמעות המסר של העיתון.
  • שינוי עבודת הגמר כדי להימנע מצורה זו יהווה חיבור פונקציונלי הרבה יותר שנכתב ברמה מתקדמת יותר. תזה יעילה יותר תהיה בערך כך: בגלל העלייה בטמפרטורות הגלובליות ועליית מפלסי האוקיינוס, ההתחממות הגלובלית הפכה לנושא שצריך להכיר בקהל רחב יותר כדי להתחיל להפוך את ההשפעות.
 4. 4
  כתוב הקדמה. בחלק זה יש להסביר בקצרה את נושא החיבור ולכלול מידע רקע רלוונטי כדי להכיר את הקורא לנושא. כאמור, הצהרת התזה שלך אמורה להופיע בסוף ההקדמה.
 5. 5
  כתוב את גוף הנייר. הציגו בזהירות מידע התומך גם בטיעון וגם בהתנגדות שלכם. הכיר בראיות התומכות באופוזיציה, אך השתמש בראיות חזקות כדי לטעון את טענתך.
  • ישנן דרכים רבות ושונות לארגן את הטיעון שלך, אך הדבר החשוב ביותר הוא שתסקר את כל ההיבטים של הנושא. השארת מידע פשוט משום שהוא סותר את רעיון התזה שלך אינה אתית מכיוון שהיא אינה מספקת תיאור מדויק של הנושא.
  • הקפידו לכלול ארגומנטים נגדיים (רעיונות העומדים בסתירה לתפיסתכם), אך הסבירו לקורא שלכם מדוע נקודת המבט שלכם היא הגיונית ומדויקת יותר, אולי משום שהשקפה המנוגדת מבוססת על מידע מיושן וכו '. הימנעו מלשלב השקפות מנוגדות. כפי טועה כי זה יכול להרחיק את הקוראים שלך.
 6. 6
  כתוב מסקנה. מטרת חלק זה היא לאשר את טיעונך מחדש ולשכנע את הקהל לתמוך בטענתך. נסו לחבר את נושא החיבור לתחומי העניין והערכים של הקהל.
  • הקפד לסקור את הנקודות העיקריות שלך ולבצע מחדש את התזה. אך דאג שלא להכניס מידע חדש למסקנה כדי שתוכל לעטוף ביעילות את מה שכבר אמרת.
  • לעיתים קרובות, כדאי לסיים במבט קדימה למחקרים נוספים שניתן לעשות בנושא לאור הדברים שאמרת בעיתון שלך.

חלק 4 מתוך 5: כולל מחקר ומקורות

 1. 1
  תעשה את המחקר שלך. עבור לספרייה וחפש ספרים בנושא. או לחפש מידע ממקורות אמינים באינטרנט. חשוב למצוא מקורות המכסים את כל השקפות הנושא שכן נקודת המאמר מסוג זה היא לספק סקירה מעוגלת של כל היבטי הנושא. איסוף ראיות ומידע התומך גם בטיעון שלך וגם בדעה המנוגדת יחזק את החיבור שלך.
  • בקש מספרן הפניה לקבלת עזרה במציאת מקורות מכובדים ושימושיים לוויכוח שלך. הם בטח ישמחו לעזור לך.
 2. 2
  בחר מקורות בעלי מוניטין ומספק מידע מדויק ועדכני. המחקר הטוב ביותר מכיר בעבודת היסוד בנושא נתון, אך חוקר חידושים בתחום ומבדל מהסטטוס קוו. אתה עושה זאת על ידי התבוננות במקורות ישנים (אלו מספקים את יסוד הנושא) וחדשים (אלה מספקים מגמות עכשוויות במחשבה בנושא).
 3. 3
  בחר הצעות מחיר התומכות בנקודות שלך. על מנת להפוך את עבודתך לאמינה יותר, חשוב לשלב ציטוטים ממקורות הנחשבים למלומדים.
  • מקורות מדעיים צריכים להיכתב על ידי מומחים בתחום (כלומר להשתמש בציטוט של אדם בעל תואר דוקטור במדעי הסביבה אם אתה כותב מאמר טיעוני על הסכנות שבהתחממות כדור הארץ) או להתפרסם בכלי עבודה, שנבדקו על ידי עמיתים. משמעות הדבר היא כי מקורות נבדקים עובדת על ידי צוות מומחים לפני אישורם לפרסום.
  • חשוב לזכור שכל אחד יכול לכתוב דברים באינטרנט ללא כל סוג של תקני פרסום לדיוק, ולכן שימוש בבלוגים ובאתרים רבים אינו רעיון טוב במאמר אקדמי.
 4. 4
  ציטט את המקורות שלך. כאשר אתה משתמש במרכאות בעיתון, עליך לצטט אותם כראוי. אם אתה לא מצטט את המקורות שלך, זו סוג של פלגיאט מכיוון שאתה לא נותן קרדיט לאנשים שאת הרעיונות שלהם אתה משתמש בעיתון שלך.
  • ציטוט מקורות כולל כתיבת ציטוטים (") סביב הציטוטים המילוליים וכלל ציטוט טקסטי בסוגריים בסוף הציטוט המתייחס למקור המופיע בדף ביבליוגרפיה או בעבודות המצוטטות בסוף המאמר שלך.
  • ישנן מספר שיטות עיצוב שונות המשמשות בתחומים שונים. למשל, במחלקות אנגלית הם משתמשים בעיצוב MLA ובמחלקות להיסטוריה הם בדרך כלל מיישמים עיצוב בסגנון שיקגו.
זכרו שמאמר טיעוני יתווכח בתמיכה של השקפה מסוימת בנושא שנוי במחלוקת
זכרו שמאמר טיעוני יתווכח בתמיכה של השקפה מסוימת בנושא שנוי במחלוקת.

חלק 5 מתוך 5: עריכה ויישום נגיעות אחרונות

 1. 1
  קח צעד אחורה. לעתים קרובות, אפשר להסתבך כל כך בכתיבה שלך, שקל לדלג על שגיאות וטעויות ברורות. קח הפסקה מהכתיבה למשך כמה שעות לפחות. לפעמים לעזוב את העבודה שלך במשך כמה ימים יכול להיות מועיל להפליא גם כן. התבוננות בעבודתך בעיניים רעננות תאפשר לך לראות את השגיאות שהתעלמת בעבר מכיוון שהיית מעורב כל כך בכתיבה שאתה יכול לראות רק את מה שהתכוונת לומר ולא את מה שאמרת בפועל.
 2. 2
  חפש בעיות דקדוק. בעיות בדקדוק יכולות לגרום למאמר שלך להיראות מרושל ולא מקצועי. להלן כמה משגיאות הדקדוק הנפוצות ביותר:
  • שברי משפט. שברים הם ביטויים שלמים שאינם יכולים לעמוד לבד כמשפט מכיוון שחסר בהם פועל, שם עצם או מחשבה שלמה.
  • מקבילות. שגיאות במקביליות מתרחשות כאשר מילים או קבוצות מילים אינן מופיעות באותו פורמט או מבנה בתוך משפט.
  • הסכם נושא-פועל. שגיאות עם הסכם נושא-פועל מתרחשות כאשר משתמשים בצורת פעלים שגויה עם נושא מסוים. למשל, הוא יודע במקום שהוא יודע.
 3. 3
  בדוק אם יש בעיות בעיצוב או בהטמעת הצעת מחיר. עיצוב ציטוטים כהלכה מאפשר לקורא שלך למצוא בקלות את המידע שאתה מפנה אליו. זה גם מוסיף לאמינות שלך כסופר.
כדי להכין את עצמך לכתוב מאמר טיעוני
כדי להכין את עצמך לכתוב מאמר טיעוני, חשוב לך לטבול את עצמך במלואו בחומר הנושא.

טיפים

 • כלול רק מידע רלוונטי. אל תיסחף מחוץ לנושא.
 • נסה להפוך כל פסקה להיבט אחר.
 • השתמש בטכניקות כתיבה בסיסיות כדי לכתוב את החיבור. משפטים צריכים לזרום באופן הגיוני ויש להם מטרה ספציפית.
 • בהתאם לנושא, המאמר שלך צריך להיות בין 4 ל -10 פסקאות.

אזהרות

 • חשוב לכבד דעות שונות ולהשתמש במידע בלבד, ולא בעלבונות, כדי לתמוך בטענתך.
 • חשוב גם לא לבסס את הסיבות שלך על דעות.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם אני לא מסכים בחיבור טיעוני?
  כתוב חיבור נוסף מנקודת מבטך והסבר מדוע אינך מסכים.
 • כיצד אוכל לכתוב את הפסקה השנייה של חיבור טיעוני?
  הכי טוב יהיה להפוך את זה לפסקה הסותרת, כך שבהמשך תוכלו להוכיח את הנקודה שלכם. דאג לכלול הפרכה כדי שהקהל יידע באיזה צד אתה נמצא.
 • האם אני כותב את הטיעון והטיעון הנגדי שלי באותה פסקה?
  לא. אתה מצהיר את הטיעון שלך קודם. אם אתה מציג נקודת נגד, יש להציג אותה לאחר הוויכוח שלך.
 • מהן דוגמאות לחיבור טיעוני?
  מישהו יכול לכתוב מאמר ויכוחי מדוע ספרים אלקטרוניים טובים יותר מספרי נייר, או האם שינוי או אקלים נגרמים על ידי הטבע או האדם. חיבור ויכוח הוא רק להתווכח על צד אחד של הנושא. תוכל גם לנסות את גוגל לקבלת דוגמאות נוספות.
 • האם עלי להוסיף הצהרות נגד? אם כן, מדוע?
  כן. כדי לטעון טיעון נהדר, זה חייב להיות נושא שנוי במחלוקת, לכן כלול הצהרות נגדיות
 • מתי אני מצטט את המקורות שלי?
  בסוף עבודתך.
 • מה אם אצטרך ללמוד למבחן חיבור?
  כדאי לתרגל מהבית ולעבור על כמה שיותר חיבורים. אתה יכול לבקש ממורה לאנגלית לבדוק את החיבור שלך לפני שתעבור למבחן.
 • בעת כתיבת חיבור טיעוני, באיזה שלב אתה מבקר טיעונים אפשריים כנגד הרעיונות העיקריים שלך?
  עדיף שתוכלו לעשות זאת בכל פסקה.
 • איך כותבים עבודת גמר?
  הצהרת תזה פשוט מתארת את הטיעון העיקרי בחיבור שלך.
 • איך אתה בודק את נקודות האופוזיציה?
  נסה לסכם כל פסקה כמשפט אחד. חפש על כל משפט מתאר כללי. כתוב מדוע אינך מסכים איתם על נייר שריטה. חפש בכל נקודה ובפסקה שלה פגמים, חריגים או כישורים.
שאלות ללא מענה
 • האם עלי לצטט את מקורותיי במסה טענה? איך אכתוב אחת?

תגובות (15)

 • awalker
  חלק 3 אהבתי: בניית הטיעון שלך. יש לי בדיקה מחר והאתר הזה עזר לי מאוד.
 • neil20
  תמיד התקשיתי לכתוב מאמרים, אבל עכשיו לא.
 • rita07
  תודה!
 • vickyprice
  אני אסיר תודה על הפתרונות והטיפים לכתיבת המאמר שלי.
 • dconnelly
  זה באמת עוזר לי מאוד. אני צריך את זה לבית הספר. תודה שיצרת סוג זה של עמודים.
 • rogeliolang
  זה עזר לי לכתוב את שיעורי הבית שלי על מחקר בחלל, אז תודה רבה. המסמך הזה הוריד עומס גדול מכתפי.
 • powellcandice
  מצאתי שמאמר זה שימושי מאוד מכיוון שהוא מציג בבירור שיטות לכתוב מאמר משלים יעיל.
 • maxthomas
  טיפ הסיכום מצא חן בעיניי, שכן הוא גם עזר לי במבחן הקדנציה שלי.
 • iconnelly
  הייתי מבולבל בהיבטים הבסיסיים של כתיבת חיבור טיעוני. זה ענה על כל השאלות שלי.
 • gaylordelvera
  זה עזר להבין כיצד לכתוב חיבור טיעוני.
 • epalmer
  מאמר זה פשוט פוצץ את דעתי! זה היה פנומנלי. עכשיו אני הולך להיות סופר, ואני כבר לא צריך לבנות קיר.
 • karenrichardson
  עוזר לי מאוד, תודה!
 • fayehowe
  ארגון המאמר עזר לי לחדד את השלבים של כתיבת חיבור.
 • pricevicky
  מידע על המסקנה עזר לי לסיים את החיבור בבית הספר.
 • sanforddashawn
  המאמר נתן לי מושג ברור כיצד לכתוב חיבור טיעוני. תודה על המידע.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail