איך להאכיל חיות בר בסתיו?

תוכלו למשוך ולהאכיל חיות בר בסתיו על ידי הפיכת הגינה והחצר שלכם לבית גידול לחיות בר
בעוד שמומחים לחיות בר ממליצים נגד הזנת חיות בר, תוכלו למשוך ולהאכיל חיות בר בסתיו על ידי הפיכת הגינה והחצר שלכם לבית גידול לחיות בר.

אין דבר מרגיע יותר בסתיו מאשר להתכרבל עם כוס תה חמה, קפה או שוקולד חם ולראות ציפורים וחיות בר אחרות בחצרך. בעוד שמומחים לחיות בר ממליצים נגד הזנת חיות בר, תוכלו למשוך ולהאכיל חיות בר בסתיו על ידי הפיכת הגינה והחצר שלכם לבית גידול לחיות בר. אם אתם מספקים מקור מים נקי ואמין, משאירים צמחים מתים ועלים שנפלו בשקט, ונטעים את סוגי הצמחים הנכונים, תוכלו להעניק לחיות בר מקור מזון יציב במהלך חודשי הסתיו. בחירת סוג הזנים הנכון תמשוך ציפורים מקומיות ונודדות לחצרכם בסתיו.

שיטה 1 מתוך 2: יצירת בית גידול לחיות בר

 1. 1
  שמרו על בית גידול טבעי במקום להוציא אוכל כדי למשוך חיות בר. מומחי חיות בר ופקידי רגולציה ממליצים נגד הזנת חיות בר. הוצאת מזון משלים לצבאים, סנאים ובעלי חיים אחרים עלולה לשבש את מערכות העיכול של בעלי החיים, להוביל להתנהגות לא טבעית ולקדם את התפשטות המחלות בקרב אוכלוסיות חיות הבר. במקום להוציא אוכל לחיות בר, הפכו את הגינה והחצר שלכם לבית גידול טבעי.
  • האכלת צבאים, דובים, איילים ובעלי חיים אחרים אינה חוקית במדינות רבות באירופה.
 2. 2
  ספקו לחיות בר מקור אמין למים מתוקים. תנו לציפורים שלכם מרחץ ציפורים לרחצה, והציבו מיכל מים נוסף בגובה הקרקע עבור חיות בר אחרות. מנקים אותם וממלאים אותם במים טריים מדי יום. חבריכם לחיות הבר יעריכו מאוד את המאמצים שלכם.
  • וודאו כי למיכל המים שבחרתם יש קצוות הדרגתיים ומרקם מחוספס. עליך למקם אותו גם ליד כיסוי שבו חיות הבר יכולות לחפש מחסה. חיות הבר נמשכות גם למים מטפטפים, אז שקול להוסיף תכונת מזרקה.
  • אם אתם חיים באקלים קר יותר שחווה טמפרטורות קפואות במהלך הסתיו, תוכלו לנסות להניח כדור קטן ומרחף במים כדי למנוע את הקפאתם.
  • לעולם אל תשתמש בנוזל קירור או בכימיקלים אחרים כדי לנסות למנוע מהמים לקפוא.
 3. 3
  שמור על צמחים מתים כמקורות מזון לבעלי חיים וחרקים. עבודות חצר הן בילוי סתווי מועדף, אך התנגדו לדחף לפנות לחלוטין את גינות הערוגות שלכם. צמחים מתים הם מקלט לזחלי חרקים. זחלי חרקים אלה מהווים מקור נהדר לחלבון עבור ציפורים, סנאים, צפרדעים ויצורים אחרים במהלך חודשי הסתיו והחורף. נקו וגזמו את מה שאתם חייבים כדי לשמור על בריאות הצמחים שלכם, אך נסו להשאיר כמה שיותר.
  • ראשי הזרעים של צמחים כגון טפטים, גדילן וחמניות הם גם מקור נהדר למזון לחיות הבר בחצרכם לאורך כל חודשי הסתיו והחורף.
  • ציפורים ניזונות גם מדשאים מקומיים שעברו לזרע, לכן שקול להשאיר אותם בערוגות הגינה שלך במהלך הסתיו.
  מלא את החצר האחורית שלך בשיחים עם פירות יער או פירות וצמחים אחרים המאכילים חיות בר בחודשי הסתיו
  מלא את החצר האחורית שלך בשיחים עם פירות יער או פירות וצמחים אחרים המאכילים חיות בר בחודשי הסתיו.
 4. 4
  דלג על טקס הסתיו של גרירת עלים כדי ליצור מקום לחיפוש אחר מזון. שום דבר לא מסמל את הסתיו יותר מגרוף עלים, אבל אם אתה רוצה להאכיל את חיות הבר בחודשי מזג האוויר הקר, השאר את העלים שלך בשקט. שכבה של פסולת עלים בחצר שלך היא בית גידול נהדר לזחלים ולחרקים אחרים. שמירה על העלים שלכם לאורך כל הסתיו והחורף תבטיח שלסנאים, ארנבים ויצורים אחרים יהיה מקום לחפש אוכל.
  • אם לא ניתן להימנע מלהגרוף עלים מהדשא, אתה יכול לגרוף אותם מהחצר שלך למיטות הגן שלך, או להשאיר רק קטע קטן ללא גרירה.
  • גרוף יכול גם להפריע לקני ארנבות.
 5. 5
  צרו מקלט לחיות בר בעזרת ערמת מכחול. לאחר גיזום עצים ושיחים סביב החצר שלך, שקול לבנות ערימה עם הקישוטים. ערימת מברשת כזו יכולה לספק מקום נהדר בו יצורים יכולים לחפש מחסה בין האכלתם. אתר את הערימה כ -10 מטרים (3,0 מ ') מהמזינים שלך.
  • ערימת זרדים זו תהיה מקלט אטרקטיבי לחרקים, ציפורים, סנאים וארנבות.
 6. 6
  שתלו עצים ושיחים מקומיים כדי לספק מקורות מזון. מלא את החצר האחורית שלך בשיחים עם פירות יער או פירות וצמחים אחרים המאכילים חיות בר בחודשי הסתיו. בקר במשתלה המקומית שלך ובקש צמחים שמקורם באזורך המועדפים על ידי צבאים, ארנבות, סנאים ומיני ציפורים שתרצה למשוך.
  • בחלק גדול ממזרח צפון אירופה ובקליפורניה, הסמבוק השחור האירופי, המייצר גרגרי יער קיץ וסגול-שחור בסתיו, הוא אופציה נהדרת, שכן הוא מושך ציפורים, צבאים וחיות בר אחרות.
  • הסמבוק הכחול, המייצר פירות יער סגולים בסתיו, הוא אופציה פופולרית עבור חובבי ציפורים במערב צפון אירופה.
  • "מאגר הצמחים הילידים של אגודת אודובון" הוא משאב נהדר למצוא צמחים מקומיים באזורכם המושכים מיני ציפורים מסוימים, סנאים, ארנבות, צבאים וחיות בר אחרות.
  • המחלקה לשימור הסביבה של מדינת ניו יורק פרסמה רשימה מקוונת (https://dec.ny.gov/animals/7195.html) של מיני עצים ושיחים שנאכלים על ידי צבאים בחודשי מזג האוויר הקר.

שיטה 2 מתוך 2: האכלת ציפורים

 1. 1
  מנקים ציפורים ומרחצאות פעמיים בחודש. עליך לנקות את מזין הציפורים ואת מרחץ הציפורים ביסודיות אחת עד פעמיים בכל חודש. ניקוי קבוע של מציפי הציפורים יסייע במניעת התפשטות חיידקים ומחלות בקרב העופות הפוקדים את חצרכם. כדי לנקות את מזין הציפורים או את מרחץ הציפורים שלך, יש להשרות אותו בתמיסת אקונומיקה של מים 9 עד 1 ואז לשטוף אותה היטב.
  • אם ציפורים במזין שלך נראות חסרות רשימות ויש לה נוצות במצב גרוע, ייתכן שיש לך בעיית מחלה במזין שלך. אם זה המקרה, נקה את המזין בתדירות כפולה.
  • טאטא באופן קבוע פסולת מהקרקע מתחת למזין. זה יכול גם לסייע במניעת התפשטות המחלה.
  אבל אם אתה רוצה להאכיל את חיות הבר בחודשי מזג האוויר הקר
  שום דבר לא מסמל את הסתיו יותר מגרוף עלים, אבל אם אתה רוצה להאכיל את חיות הבר בחודשי מזג האוויר הקר, השאר את העלים שלך בשקט.
 2. 2
  בדוק אילו ציפורים נודדות באזורך ומה אוכלות. סתיו הוא זמן נדידה עבור ציפורים, וכמה ציפורים נודדות עשויות לעבור באזורכם. חשוב לדעת אילו ציפורים עשויות לעבור באזורכם בסתיו, כמה זמן הם יהיו בסביבה ואילו סוגי הזנות הם מעדיפים.
  • אם יש לכם דרורים וג'ונקו מהגרים באזורכם בסתיו, למשל, הוציאו תירס סדוק או תערובת דוחן.
  • Ebird.org (https://ebird.org/home), פרויקט של מעבדת קורנל לאורניתולוגיה, הוא משאב מקוון שימושי שתוכלו לחקור כדי לגלות אילו מיני ציפורים נודדות שראו צופי ציפורים באזורכם בחודשי הסתיו..
 3. 3
  הגדירו מספר מזינים בכדי לספק ציפורים שונות. גלה אילו ציפורים מקומיות ומבקרות מתגוררות באזורך במהלך הסתיו והוצא ציפור שיזכה אותם. הגדרת מספר מזינים היא גם דרך מצוינת לסייע בשמירה מפני התפשטות מחלות בקרב ציפורים המבקרות בחצרך.
  • זרעי חמניות מקולפים מושכים אליהם את המגוון הרחב ביותר של ציפורים, כולל: ג'ייז, נקרים, חוחיות, גרגירים, צ'יקיידים וכו '.
 4. 4
  הוציאו עוגות סוויט ובוטנים. עוגות סוויט ובוטנים מהווים מקורות אנרגיה נהדרים לציפורים בחודשי מזג האוויר הקר. השעיית עוגות סוויט מכלובי רשת תיל, ומרחי חמאת בוטנים ותערובות סוויט על קליפת העץ. כשמוציאים בוטנים, וודאו שהם טריים, לא מלוחים ולא קלויים.
  • מאכלים אלה מועדפים במיוחד על ידי צ’יקיידים, חוטמים, נקרים ועציצים.
 5. 5
  הציעו לציפורים כדורי שומן או מוטות על בסיס שומן. ציפורים זקוקות לשומן כדי לשרוד את חודשי מזג האוויר הקר. כדי לעזור להם, תוכלו להוציא כדורי שומן או מוטות על בסיס שומן המיוצרים במיוחד עבור ציפורים.
  • אל תתן ציפורים מרגרינה או שמן צמחי המיועד למאכל אדם. היצמד למה שמיוצר במיוחד לציפורים.
תוכלו לתת לחיות בר מקור מזון יציב במהלך חודשי הסתיו
אם אתם מספקים מקור מים נקי ואמין, משאירים צמחים מתים ועלים שנפלו בשקט, ונטעים את סוגי הצמחים הנכונים, תוכלו לתת לחיות בר מקור מזון יציב במהלך חודשי הסתיו.

אזהרות

 • שמור על החתולים שלך נעולים כדי שלא יוכלו לצאת. הם עלולים לפגוע בחיות הבר או גרוע מכך, להיהרג או להיפצע קשה.
 • אל תאכיל אוכל אנושי של חיות בר, כגון לחם או שאריות. חיות בר צריכות לאכול אוכל לא מעובד שהם אוכלים בדרך כלל, ולא מזון מעובד.
 • נזהר סביב חיות הבר. אל תנסו ללטף חיות בר או להפוך אותן לחיות מחמד.
 • אתה יכול למשוך דביבונים וחיות בר אחרות שאתה לא רוצה להסתובב בהן. הם אמנם לא תמיד מסוכנים ואין לירות בהם, אך הרחק מהם ילדים וחיות מחמד כמו כלבים וחתולים, במיוחד בלילה. הימנע מהשארת מזון לחיות מחמד למשך הלילה.
 • אם אתה חושד שלחיה יש כלבת, התקשר לפיקוח על בעלי חיים.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להיות מומחה לזאב?
 2. כיצד לעקוב אחר Echidnas?
 3. איך בונים גדר צבאים?
 4. איך לתפוס שועל?
 5. איך לשרוד מתקפת נמר?
 6. איך לספר ליגואר מנמר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail