איך לאמץ דולפין?

אם ברצונך לאמץ דולפין, בחר תחילה בארגון לאמץ ממנו, כמו הקרן העולמית לחיות הבר, החברה האוקיאנית או שימור לוויתנים ודולפינים. לאחר מכן בחר בחבילה שלך אם יש לך כמה לבחירה, כדי לקבל חומרים נוספים ועדכונים על הדולפין שלך. לחלופין, חפש באינטרנט גני חיות או אקווריומים המציעים אימוץ דולפינים, אשר יכולים לעזור במימון עלויות וטרינריות ומזון לדולפין שלך. אם תבחרו לאמץ מגן חיות או אקווריום מקומי, תוכלו גם לבקר את הדולפין שלכם על בשרו. לטיפים נוספים, כמו כיצד להבין את השפעות השבי על דולפינים, קראו הלאה!

אם ברצונך לאמץ דולפין
אם ברצונך לאמץ דולפין, בחר תחילה בארגון לאמץ ממנו, כמו הקרן העולמית לחיות הבר, החברה האוקיאנית או שימור לוויתנים ודולפינים.

דולפינים הם יונקים יפים, חביבים ומפותחים מאוד שהיו בסיכון באמצעות מעשים אנושיים. אימוץ דולפין הוא דרך נהדרת לממן פרויקטים של מחקר ושימור; זה בעצם אומר מתן חסות לדולפין, עם תרומה חד פעמית או תשלומים חודשיים, ולראות ממקור ראשון איך התרומה שלך עוזרת. חקר ובחר ארגון חיות בר מכובד ועבד את תוכנית האימוץ שלך. אימוץ דולפין מגן חיות או אקווריום הוא גם אופציה, אך הדבר מעלה כמה שאלות מוסריות לגבי שמירת יצורים כה מורכבים, דמויי אנוש בשבי.

שיטה 1 מתוך 2: אימוץ דולפין מארגון לשימור חיות בר

 1. 1
  מחקר אימוץ כדי לראות במה מדובר. חפש אימוץ דולפינים כדי לקבל מושג טוב יותר כיצד תרומתך יכולה לעזור. האימוץ מתבצע בדרך כלל באמצעות ארגוני חיות בר המשתמשים בתרומות לצורך ביצוע מחקר ומימון תוכניות להגנה על בעלי חיים. האימוץ כולל בדרך כלל עדכונים על הדולפין שלך, בדואר או בדוא"ל. אתה יכול גם לאמץ דולפין כמתנה לחבר או לאהוב.
 2. 2
  בחר ארגון לאימוץ שלך. חשוב לבחור בארגון מכובד שיעבור לאימוץ דולפין; נסה לחקור ארגוני חיות בר כדי להבין מהן חלק מהקבוצות המבוססות יותר. קבוצות שימור מהימנות וארגוני גיוס תרומות יהיו בעלות הצהרת משימה ברורה, יציינו בדיוק כיצד ישמשו את תרומתכם, ויציעו הוכחה לכך שתרומתכם ניתנת לניכוי ממס. הקפד להימנע מכל אתרים שנראים חשודים או עם חלונות קופצים מרובים; אלה לא צפויים להשתייך לארגונים לגיטימיים.
  • כמה ארגונים מהימנים המציעים אימוץ דולפינים כוללים:
   • הקרן העולמית לחיות בר
   • קרן הלוויתן הפסיפי
   • החברה האוקיאנית
   • שימור לווייתנים ודולפינים (WDC)
   • פרויקט תקשורת דולפין
  ארגונים מסוימים מציעים ערכות אלקטרוניות כאשר אתה מאמץ דולפין
  ארגונים מסוימים מציעים ערכות אלקטרוניות כאשר אתה מאמץ דולפין, בניגוד לערכות גרסת הדפסה.
 3. 3
  בחר ערכת אימוץ אלקטרונית. ארגונים מסוימים מציעים ערכות אלקטרוניות כאשר אתה מאמץ דולפין, בניגוד לערכות גרסת הדפסה. חבילות אלה עשויות לכלול חומר שנשלח אליך באמצעות דוא"ל, קישורי וידיאו והורדות PDF של ספר. יתכן שיסופק לך מידע ביוגרפי אודות הדולפין המאומץ שלך בפורמט אלקטרוני.
  • עדכונים על הדולפין שלך עשויים להיות זמינים באמצעות דיווחי שטח מקוונים או מדיה חברתית.
 4. 4
  בחר ערכת אימוץ בפורמט הדפסה. רוב הארגונים מציעים ערכות אימוץ בפורמט מודפס, שיישלחו אליך בדואר. חבילות אלה עשויות לכלול תעודת אימוץ, ספר או עלון עם מידע על הדולפין שלך, צילומי הדולפין שלך, מפות או כתבי עת.
  • ארגונים מסוימים מציעים גם צעצועי קטיפה, תיקי תיק, מדבקות פגוש או כרטיסי אספן עם האימוץ.

שיטה 2 מתוך 2: אימוץ דולפין מגן חיות או אקווריום

 1. 1
  חקר מוסדות שונים. אתה יכול לבצע חיפוש בגוגל בגני חיות ואקווריומים שונים - לאו דווקא בעירך אלא בכל מקום בעולם - כדי לראות שיש להם רקורד נקי ולהתייחס לבעלי החיים שלהם בזהירות ובכבוד, ככל שמותר לאפשר לסביבה של גן חיות או אקווריום. אם אתם מרגישים שלא מטפלים כראוי בדולפינים בגן חיות או באקווריום, חפשו אפשרויות אחרות או אמצו במקום זאת ארגון מוכר לחיות בר.
  • אם אתה גר ליד גן חיות או אקווריום המציע אימוץ דולפינים, אתה יכול גם לשאול עובדים בגן החיות או האקווריום האם:
   • הדולפינים בריאים
   • מצב המים טוב
   • הדולפינים ניזונים היטב
   • הטנקים גדולים מספיק כדי לשמור על הדולפינים מאושרים ופעילים
  אם תבחרו לאמץ מגן חיות או אקווריום מקומי
  אם תבחרו לאמץ מגן חיות או אקווריום מקומי, תוכלו גם לבקר את הדולפין שלכם על בשרו.
 2. 2
  תסתכל על חבילות אימוץ דולפינים. גני חיות ואקווריומים רבים מציעים אימוץ בעלי החיים שלהם כדרך לקזז את עלויות חשבונות המזון והווטרינריה. חבילות מסוימות עשויות לכלול תעודת אימוץ, תמונה ו / או צעצוע קטיפה. המחירים לחבילות אלו נעים באופן נרחב ובדרך כלל ניתנים להפחתה במס.
  • לבעלי חיים בגני חיות או באקווריומים יכול להיות יותר מ"הורה "מאמץ אחד בגלל הפופולריות של המין.
 3. 3
  הירשם לחבילת אימוץ. תוכלו לעשות זאת על ידי ביקור בגן החיות באופן אישי או על ידי עיון באתר הממסד. בדרך כלל, תתבקש לבחור את הדולפין שאתה הכי אוהב מתוך כמה, לבחור חבילה ואז לבצע תשלום.
 4. 4
  בקר מדי פעם בחיה שלך בכדי לבצע צ'ק-אין לאחר האימוץ. אם אתה מאמץ דולפין מגן חיות או אקווריום מקומי, יש לך את הבונוס שאתה יכול לבקר אותם באופן אישי בכל פעם שאתה רוצה לבדוק אותם. לראות נושא התרומה שלך מקרוב יכול להיות משתלם; אנשים נוטים להגיב יותר למטרות צדקה שיש להם מקבל אחד שניתן לזהות אותו בבירור. אתה יכול גם להציג את המשפחה והחברים עם הדולפין הממומן שלך בדרך זו.
  חפש באינטרנט גני חיות או אקווריומים המציעים אימוץ דולפינים
  לחלופין, חפש באינטרנט גני חיות או אקווריומים המציעים אימוץ דולפינים, אשר יכולים לעזור במימון עלויות וטרינריות ומזון לדולפין שלך.
 5. 5
  קרא על דולפינים בשבי לפני האימוץ. יש הרבה מחקרים שמצביעים על כך ששהייה בשבי מזיקה לדולפינים ולחיקאים אחרים. הדולפינים הם יצורים רגשניים מאוד אינטליגנטים שחיים בחברות מורכבות בטבע, ונוסעים ונעים בקביעות; בתיאוריה, אף טנק אינו גדול מספיק כדי להכיל דולפינים, השוחים עד 100 מייל ביום בטבע.
  • זכור שכאשר אתה מאמץ דולפין מגן חיות או מאקווריום, אתה עלול לתמוך בשגגה של בעלי חיים בשוגג. היה נוח למה תרומתך תשמש, בין אם זה מחקר, חינוך או תחזוקה, ואל תשכח לבדוק שגן החיות או האקווריום ממנו אתה מאמץ הם לגיטימיים, מבוססים היטב, ומתייחסים באותה מידה לבעלי החיים שלו כבוד ככל האפשר.

שאלות ותשובות

 • האם עלי לשלם עבור כל דבר מלבד אימוץ הדולפין, כמו חשבונות רפואיים או אוכל?
  לא, הכסף שאתה משלם עבור אימוץ אותם משלם על הכל.
 • מה אוכלים דולפינים?
  דולפינים הם טורפים; הם אוכלים דגים.
 • האם אוכל להשיג דולפינים לחיות מחמד בדרום אפריקה?
  דולפינים אינם חיות מחמד ולעולם אין להחזיק אותם כאחד.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail